 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-01-2014 18:40 | Ratatoskr (4439 punktów) | Następny "baranek boży"
14 na 14 | wyborcza.p(*)etowym_obraza_katolikow__.htmlCytat:Wizerunek baranka na rolkach papieru toaletowego Lambi znieważa katolików? Tak ocenił na noworocznym kazaniu emerytowany zakopiański proboszcz Stanisław Szyszka. (...) Ksiądz na kazanie 1 stycznia przyniósł na dowód rolkę papieru, którą - jak wyjaśnia w rozmowie z "Gazetą Krakowską" - otrzymał od zbulwersowanej parafianki. - Na papierze są dwa baranki. Jeden ma podkulone nóżki i jest pokazany z baziami wielkanocnymi, a drugi stoi - opisywał. Ocenił, że wizerunki te "żywcem przypominają baranki wielkanocne z gipsu". (...) Przedstawicielka firmy Metsa Tissue, producenta papieru Lambi, oceniła zarzut jako "absurdalny" i dodała, że obrazek przedstawia owcę, a nie baranka, a papier tłoczony jest na papierze toaletowym w 30 krajach świata od 20 lat. To ja poproszę więcej takich akcji. Przecież kościół powinien się zdecydowanie bronić przed tym zmasowanym atakiem. p.s. Baranki to chyba rogi powinny mieć? Wiem, bo mnie mama jako dziecko przekonywała, żeby nie jeść baranka wielkanocnego przed końcem świąt, bo inaczej będzie mnie bódł w brzuchu :p | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Szatańskie ustępy | |
|
 | 1 na 1 | Lengyel (2127 punktów) | Odp: Szatańskie ustępy | > Co czynić?!Zmienić pasterza.
|
|
|  | 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Co czynić?!> Zmienić pasterza.>  Na tego:
|
|
 | 8 na 8 |
|  | 3 na 3 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) |
Niezły gag z tym zakładaniem okularów na okulary.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton
|
|
 | 5 na 5 | Olek Mularski (3178 punktów) | |
|
|  | 6 na 6 | Borgïr (736 punktów) | > "jezusożerstwo" jest chyba mało chrześcijańskieJak to? Praktykowane co niedzielę!
|
|
| |  | 2 na 2 | Olek Mularski (3178 punktów) | > >"jezusożerstwo" jest chyba mało chrześcijańskie> Jak to? Praktykowane co niedzielę!  Ale nie nieczystymi łapami muzułmanów jak kebab, tylko świętymi rączkami księży
|
|
-2 na 4 | Lodowy (1486 punktów) | Odp: Następny "baranek boży" | >To ja poproszę więcej takich akcji. Dość prostackie. Pogłębia podział i wrogość między wierzącymi i ateistami. Ja wolałbym żyć w kraju, w którym żyją w zgodzie i szanują się ludzie o różnych światopoglądach.
|
|
 | 10 na 10 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | No nie, wyśmiewanie debilizmów, które jak tak dalej pójdzie doprowadzą tę organizację finansową do ruiny też jest fundamentalizmem i wojującym ateizmem? No litości. Naczelny zmienił podejście to trzeba się przygotować. Wierzący pod artykułami na głównej mało się nie posikali.
|
|
|  | | Lodowy (1486 punktów) | >No nie, wyśmiewanie debilizmów, które jak tak dalej pójdzie doprowadzą tę organizację finansową do ruiny też jest fundamentalizmem i wojującym ateizmem? Czy ja coś pisałem o "fundamentalizmie" i "wojującym ateizmie"???
|
|
 | 15 na 15 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . Cytat: Wizerunek baranka na rolkach papieru toaletowego Lambi znieważa katolików? Tak ocenił na noworocznym kazaniu emerytowany zakopiański proboszcz Stanisław Szyszka. (...) Przedstawicielka firmy Metsa Tissue, producenta papieru Lambi, oceniła zarzut jako "absurdalny" i dodała, że obrazek przedstawia owcę, a nie baranka, a papier tłoczony jest na papierze toaletowym w 30 krajach świata od 20 lat. > >>>To ja poproszę więcej takich akcji.> Dość prostackie. Pogłębia podział i wrogość między wierzącymi i ateistami.> Ja wolałbym żyć w kraju, w którym żyją w zgodzie i szanują się ludzie o różnych światopoglądach.Wielka bzdura. Czy Pan naprawdę uważa, że każdy wierzący musi być zaraz głupkiem? Przecież tu nie ma ani wyśmiewania się z wiary, ani tym bardziej wywoływania wrogości, tylko pokazanie głupoty określonej dokładnie osoby. Czy Pańskim zdaniem z księdza śmiać się nie wolno nawet, gdy okazuje się zwyczajnym baranem? Taka już przypadłość racjonalistów: Ironia i sarkazm. Jeśli oczekujesz, że pisząc o tych tematach będziemy śmiertelnie poważni, zawiedziesz się. Owszem, często nasz styl jest niezwykle poważny, książkowy lub naukowy, bez cienia uśmieszku na ustach. Jednakże jest to zmieszane z mniej pompatycznymi ujęciami. "Propagowanie racjonalizmu oznacza nie tylko suchy język naukowych monografii (mało zazwyczaj perswazyjnych czy prelekcji, czy też wreszcie jedynie wyrabianie logicznego myślenia w świadomości społecznej. Oznacza ono także sięgnięcie po oręż lekkości i humoru, ironii i drwiny, jako nader groźnych narzędzi do walki z przesądem, nonsensem i bzdurą. Oznacza więc sięgnięcie do świetnych wzorów oświeceniowych pamfletów, tak skutecznie i nieubłaganie, a przy tym wszystkim w tak lekkiej formie, tropiących relikty mentalności pierwotno-irracjonalnej we współczesnych im społeczeństwach" (Zygmunt Poniatowski). Sam Mistrz imię którego nosi Racjonalista, daje nam wytyczne, które ujął w credo Tadeusz Żeleński-Boy: "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Oczywiście argumenty nasze są jak najbardziej poważne i jak najmniej śmieszne. Tego jednak umysłom bystrym tłumaczyć nie potrzeba. www.racjonalista.pl/kk.php/d,67Iż głupotę wyśmiewają i nie jest już ich winą, że z wiarą jest jej znacznie więcej niż z niewiarą powiązane. > Ja wolałbym żyć w kraju, w którym żyją w zgodzie i szanują się ludzie o różnych światopoglądach.Ja też, a muszę żyć w kraju praktycznie wyznaniowym światopoglądowo zdominowanym przez katolików, którzy wszędzie się wdzierają i innym życie urządzają. Ja nie zmuszam katolików do aborcji i stosowania metody in vitro. Nie zmuszam ich do obradowania, np. pod symbolem kozła  Niech się modlą do baranka, ale w swoich świątyniach i swoich domach, a miejsca świeckie (państwowe) nieokrzyżowane pozostawią. Miłego dnia. @@@ .
|
|
|  | -8 na 8 | Lodowy (1486 punktów) | Andrzej, wielokrotnie Cię prosiłem, żebyś nie odpowiadał na moje posty, bo nie mam ochoty z Tobą rozmawiać. Tym razem napiszę: SPADAJ. Może to zadziała.
Mod: Daruj sobie takie teksty. Nalegam. Jeśli nie odpowiadają ci czyjeś teksty, zawsze możesz użyć funkcji ukrycia jego wypowiedzi.
|
|
| |  | 11 na 11 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . >Andrzej, wielokrotnie Cię prosiłem, żebyś nie odpowiadał na moje posty, bo nie mam ochoty z Tobą rozmawiać. Tym razem napiszę: SPADAJ. Może to zadziała. Tak, ze swojej kultury jest Pan tu tak samo znany, jak i ze swojej mądrości. Zupełnie na posty Wielce Szanownego Pana nie odpowiadam i nie wdaję się z Panem w żadne rozmowy, czy polemiki gdyż to jest całkowicie bezsensowne, ale to otwarte forum i każdy ma prawo reagować na głupotę. To była zwyczajna publiczna reakcja na publiczne opowiadanie bzdur.
Pocieszę Pana, Wielce Szanowny Panie Lodowy, że Pańskie osobiste apele do mnie, jak i reakcje na moje wypowiedzi interesują mnie tak, jak zeszłoroczny śnieg. Po prostu i zwyczajnie nie wypisuj Pan bzdur, to i reagować nie będę.
Miłego dnia.
@@@ .
|
|
 | 9 na 9 | klawik (759 punktów) | >>To ja poproszę więcej takich akcji. >Dość prostackie. Pogłębia podział i wrogość między wierzącymi i ateistami. >Ja wolałbym żyć w kraju, w którym żyją w zgodzie i szanują się ludzie o różnych światopoglądach.
Uważasz, że kraj, w którym ksiądz jest na etacie w szpitalach, wojsku, szkołach i pewnie jeszcze kilku instytucjach państwowych, w którym biskup doprowadza do zwolnienia z pracy policjanta nakładającego na niego mandat, w którym wiceminister sprawiedliwości piszący książki o arcybiskupie lobbuje ustawę antyaborcyjną, jest krajem szanującym różne światopolądy ?
|
|
|  | 1 na 1 | Lodowy (1486 punktów) | >Uważasz, że kraj, w którym ksiądz jest na etacie w szpitalach, wojsku, szkołach i pewnie jeszcze kilku instytucjach państwowych, w którym biskup doprowadza do zwolnienia z pracy policjanta nakładającego na niego mandat, w którym wiceminister sprawiedliwości piszący książki o arcybiskupie lobbuje ustawę antyaborcyjną, jest krajem szanującym różne światopolądy ? Nie uważam tego co napisałeś, napisałem w jakim kraju chciałbym żyć. Coś Ci się plącze.
|
|
18 na 18 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Ksiądz na kazanie 1 stycznia przyniósł na dowód rolkę papieru, którą - jak wyjaśnia w rozmowie z >"Gazetą Krakowską" - otrzymał od zbulwersowanej parafianki. - Na papierze są dwa baranki. Jeden ma
To jeszcze nic! Muzułmanie w biały dzień plują bogu w twarz sprzedając kebaby mające w składzie baranka bożego! Słyszałem też o fundamentalistach ateistycznych noszących trekkingowe gacie z wełny merynosów, którzy bezczeszczą baranka bożego przykładając jego święte runo do przyrodzenia! To atak na Kościół Katolicki!
|
|
 | 10 na 10 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > noszących trekkingowe gacie z wełny merynosów, którzy bezczeszczą baranka bożego przykładając jego święte runo do przyrodzenia!Ważne, że w dupe ciepło.
|
|
18 na 18 | plodzien (7378 punktów) | A kto powiedział, że baranki muszą tylko grzechy świata gładzić..
|
|
13 na 13 | maniek1 (3407 punktów) | Ten kliniczny przypadek, jest tylko potwierdzeniem tezy, iż watykańska firma istnieje m.i dzięki budowaniu wśród wiernych - ciągłego wirtualnego zagrożenia. Tworzenie wrogów "wspólnoty" należy do obowiązków służbowych watykańskiej mafii. Podległy motłoch musi mieć poczucie strachu przed wszystkim, co może zagrażać nabytym urojeniom, a pasterz musi dostarczać wciąż nowych "dowodów" na działanie szatana. Taka praca, choć przyznaję - ten wykazał się dość niecodzienną kreatywnością.
|
|
 | 10 na 10 | Polspat (303 punktów) | >Ten kliniczny przypadek, jest tylko potwierdzeniem tezy, iż watykańska firma istnieje m.i dzięki budowaniu wśród wiernych - ciągłego wirtualnego zagrożenia. Tworzenie wrogów "wspólnoty" należy do obowiązków służbowych watykańskiej mafii. Podległy motłoch musi mieć poczucie strachu przed wszystkim, co może zagrażać nabytym urojeniom, a pasterz musi dostarczać wciąż nowych "dowodów" na działanie szatana. Taka praca, choć przyznaję - ten wykazał się dość niecodzienną kreatywnością. W Indiach mają święte krowy więc my możemy mieć swoje baranki. Co za nobilitacja dla katolika gdy usłyszy na ulicy "jak leziesz baranie?". Gdy już słowo baranek otrzyma specjalne jedynie właściwe znaczenie w słowniku Języka Polskiego przyjdzie czas na ducha świętego i jego gołębią postać. Już widzę jak z ambon potępia się gołębiarzy trzymających w klatkach duchy święte a specjalne moherowe oddziały nocami zakradają się do gołębników i wypuszczają na wolność trzecią osobę trójcy przenajświętszej.
|
|
|  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | >Już widzę jak z ambon potępia się gołębiarzy trzymających w klatkach duchy święte a specjalne moherowe oddziały nocami zakradają się do gołębników i wypuszczają na wolność trzecią osobę trójcy przenajświętszej. A co z akwarystami? Przecież ryba to pierwotny symbol oznaczający Jezusa Ch.
|
|
6 na 6 | i.czaplicka (5782 punktów) | |
|
 | 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | O! U nas to by była zdrada stanu.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|