 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 12-09-2006 | Maliński | Symbole religijne a antyklerykalizm |
Witam Przeczytałem definicję antyklerykalizmu w wikipedii ( pl.wikipedia.org/wiki/Antyklerykalizm) gdzie pomiędzy rzeczami przez antyklerykałów krytykowanymi znajduje się "prezentowanie symboliki religijnej poza miejscami kultu bez wyraźnej przyczyny". Chciałbym prosić antyklerykałów z tego forum o ustosunkowanie się do tego stwierdzenia. Czy to prawda?A jeśli tak,proszę o wyjaśnienie powodów takiej postawy. Z góry dzięki | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 12-09-2006 | SGP (sgpablo@o2.pl) | Moj osobisty protest |
Chciałem zaprotestować przeciwko tzw. ślubom jasnogórskim. W ślubach tych utożsamia się naród z katolikami. Protestuję - czuję się wykluczony z narodu polskiego, bo nie chodzę do kościoła... Czy macie podobne odczucia?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 09-09-2006 | greg13 | Komercja w Kościele |
Witam Jako, że lubie mówic od razu o sprawie, która mnie boli, przejde odrazu do rzeczy. Jakiś rok temu byłem na uroczystości komunii mojej siostrzenicy w kosciele i jako, że chciałem miec z tej uroczystości pamiątkę zabrałem ze sobą aparat. Przed kosciołem mogłem robic zdjecia do woli, ale kiedy dzieci weszły do środka, a ja za nimi i zacząłem robić zdjęcia, ksiądz w arogancki sposób powiedział, że we wnętrzu kościoła zdjęcia może robić tylko i wyłącznie firma wynajęta przez rodziców i nikt więcej! Jakiś szeregowy księżulo podszedł do mnie i trzymając za rękaw marynarki wyprosił mnie mówiąc, że ja nie mogę!!! Po tym fakcie byłem zły, wrzało we mnie ale na koniec mszy z uporem maniaka wślizgnąłem się i po słowach księdza 5min dla fotoreporterów zacząłęm pykać, ale firma a raczej pracownicy tej firny fotograficznej tak zręcznie wchodzili mi i nie tylko w kadr, że możliwość strzału ;czystego; zdjęcia była niemożliwa!!! Później dowiedziałem się, że za taką wyłączność księżulo dostaje sporą kwotę od firmy i wszyscy są zadowoleni bo: ksiądz ma profit, firma foto zbyt - bo innych zdjęć nie ma, rodzice muszą kupić - bo innych zdjęć nie ma. Tylko ja trochę niezadowolony byłem, ale cóż byłem w mniejszości. Zresztą trochę nie chciało mi się wierzyć, że ksiądz wzór moralności taką komerchę odwala. Po paru miesiącach złość mi przeszła, zapomniałem. Dwa tygodnie temu pojechałem z żoną na chrzest (żona była chrzestną) i pomyślałem, że wezmę aparat to im trochę zdjęć nastrzelam,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 08-09-2006 | skiba | Religia w szkole |
Kto ustala liczbę godzin religii w szkołach? Prosze o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 27-08-2006 | sokołowska | Społeczeństwo a religia |
Nie wiem dlaczego tak jest , ale zauważyłam że w każdym państwie gdzie dominuje jakaś religia typu katolicyzm , islam nie jest dobrze . Jak wszyscy wiemy religie te charakteryzuje brak tolerancji,patrzenie pesymistycznie na świat a co najważniejsze konserwatyzm , stanie w miejscu , brak postępu w sferze życia. W krajach skandynawski gdzie panuje ateizm , a jeśli jest jakaś religia to traktuje się ją jako prywatną sprawę , a nie święto narodowe jest dobrze , powiedziałabym że nawet bardzo. Ludzie są szczęśliwi , tolerancyjni , mają pracę , idądo przodu . A w Polsce ? Aż niedobrze mi sięrobi gdy na to wszystko patrzę . Na te głupie , puste pomniki wiadomo kogo , źródełka, kościółki . Gdzie my do cholery mieszkamy ? Odpowiedź prosta ! W KATOLANDZIE! Mam nadzieję że kiedyś się to zmieni . Nie będzie rządów pazernych księży , tylko normalna wolna Polska . Mój gg to 6722005 pap  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 14-08-2006 | filos | Ludzie książki piszą... |
Witajcie Całkiem niedawno przeczytałem książkę autorstwa Donny Woolfolk Cross pt. "Której imię wymazano" Co się ta bidulka nagimnastykowała żeby wytłumaczyć ogółowi czytelników, że to nie jest relacja czysto historyczna, że wiele wątków jest zmyślonych (jak to w powieści, choćby historycznej) I o dziwo nie słyszę lamentu medialnego nt. tej książki. W odróżnieniu do "Kodu Leonarda da Vinci" Dana Browna. Ten się nie silił na tłumaczenia. Ale nie o tym chciałem...  Po lekturze "Której imię wymazano" zacząłem od niechcenia grzebać sobie w necie i znalazłem stronkę: www.papieze.pl/papieze.php ... Poszperałem tam, poszukałem i wiecie - brakowało papieża (nawet kilku brakuje wg.numerologii). Hola, ale znalazłem osobnika w ... no zgadnijcie? Tak! w antypapieżach. No tak... to przecież Kościół przez duże "K" ma monopol na prawdę i jest jej jedym głosicielem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 09-08-2006 | Cimek | Kolejny krok Giertycha |
Ciekawe co nam jeszcze ten minister wymyśli. Mało, że chce młodzież indoktrynować na wszechpolską modłę i zabierać lekcje wf, to jeszcze chce lekturami uszczęśliwiać. Wymyślił sobie ten "światły mąż" oświaty, że kupi do każdej biblioteki w liceach i techniakach "Dzieła zebrane Jana Pawła II". Nic to, że ten jego kaprys będzie kosztował 19 milionóów złotych i to w czasie, gdy lekarze strajkują, służba zdrowia pada, a pacjenci umierają w oczekiwaniu na swoją kolejkę do specjalisty. DEUS AVERTAT od takiego szalonego ministra.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 08-08-2006 | Marczenko | Biblia |
czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub dziwnych sytuacji w biblii ? czytałem pare artykułów o tym m.in. o lasce Mojzesza,cudach Jezusa(rozmnozeniach, uzdrowieniach). Ale potrzebuje wiecej.Z góry dziekuje  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 05-08-2006 | oremet@wp.pl | Prawda czy fałsz - fakty sprawdzić każdy może ! |
Z fundamentu Tory wyrosły dwa "wytwory" Chrześcijaństwo i Islam. Jedno i drugie każe Izraelowi zaprzeć się swojej tożsamości i zanegować cały Tanach. sprawdzcie to ! Jest we wszystkich debatach, polemikach nieskończony zament od prapoczątków. Czy nie było by dobrze dla pragnącego " zrozumieć więcej i poznać rzeczywistość " po prostu przyjeżeć się kontrastowi pomiędzy judaizmem a chrześcijaństwem ?! No, ale to jest sprawa dla odważnych, bo najrzadszym rodzajem oawagi, jest odwaga myślenia, bo za prawdę, trzeba niekiedy zapłacić najwyższą cene. Mogę podzielić się w/w materiałem ale niestety tylko w języku angielskim. www.jewsforjudaism.org oraz wwwjews-jesus.org to tyle - św. pamięci Ks. Tiszner tak fajnie powiedział: Prawda - cała prawda - albo gówno prawda ! amen | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |