 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-08-2006 22:35 | greg13 (187 punktów) | Komercja w Kościele | Witam Jako, że lubie mówic od razu o sprawie, która mnie boli, przejde odrazu do rzeczy. Jakiś rok temu byłem na uroczystości komunii mojej siostrzenicy w kosciele i jako, że chciałem miec z tej uroczystości pamiątkę zabrałem ze sobą aparat. Przed kosciołem mogłem robic zdjecia do woli, ale kiedy dzieci weszły do środka, a ja za nimi i zacząłem robić zdjęcia, ksiądz w arogancki sposób powiedział, że we wnętrzu kościoła zdjęcia może robić tylko i wyłącznie firma wynajęta przez rodziców i nikt więcej! Jakiś szeregowy księżulo podszedł do mnie i trzymając za rękaw marynarki wyprosił mnie mówiąc, że ja nie mogę!!! Po tym fakcie byłem zły, wrzało we mnie ale na koniec mszy z uporem maniaka wślizgnąłem się i po słowach księdza 5min dla fotoreporterów zacząłęm pykać, ale firma a raczej pracownicy tej firny fotograficznej tak zręcznie wchodzili mi i nie tylko w kadr, że możliwość strzału ;czystego; zdjęcia była niemożliwa!!! Później dowiedziałem się, że za taką wyłączność księżulo dostaje sporą kwotę od firmy i wszyscy są zadowoleni bo: ksiądz ma profit, firma foto zbyt - bo innych zdjęć nie ma, rodzice muszą kupić - bo innych zdjęć nie ma. Tylko ja trochę niezadowolony byłem, ale cóż byłem w mniejszości. Zresztą trochę nie chciało mi się wierzyć, że ksiądz wzór moralności taką komerchę odwala. Po paru miesiącach złość mi przeszła, zapomniałem. Dwa tygodnie temu pojechałem z żoną na chrzest (żona była chrzestną) i pomyślałem, że wezmę aparat to im trochę zdjęć nastrzelam, to się szwagier ucieszy i pamiątka dla rodziny będzie! Msza się zaczyna na razie spoko. Rodzice z dzieckiem i chrzestnymi siedzą wygodnie, ja trochę z boku aby księdzu w posłudze nie przeszkadzać strzelam po cichu jest ok. Zaczyna się uroczystość chrztu a tam wypada pan foto i tak skutecznie plecami zasłania, że zrobić czyste zdjęcie graniczy z cudem, (choćmiejsce na cuda niby odpowiednie)finał podobny jak przed rokiem. Zły jestem i tyle. Na końcu mszy pan foto podchodzi do szwagra i nr tel bierze aby potem zadzwonić i ewentualnie zdjęcia pokazać! Dziś widzę się ze szwagrem, a on mi mówi, że pan foto pokazał mu zdjęcia: 20 sztuk za cenę 380zł. Podliczmy film 24 klatki - 30zł, wywołanie 1zl/szt koszty pana foto - ok 50zł - razem 100zł! Podliczmy moje koszty uroczystość rodzinna - 0zł a wręcz przyjemność, koszt wywołania zdjęcia w sklepie z aparatu cyfrowego 0,24zł/szt razem ok30zł 380 zł minus 100zł = 280zł ksiądz 100zł od kompletu zdjęć od dziecka, a chrztów na mszy było trzy.A więc tylko znowu ja jednostka zostaje niusatyswakcjonowany! Chciałoby się rzec: O TEMPORA, O MORES Czy sacrum nie przechodzi w tym momencie w profanum??? Pozdrawiam Greg13
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| rozumek | > Czy sacrum nie przechodzi w tym momencie w profanum??? To nie w tym momencie. Zaczyna się od tego, gdy "wierzący", zamiast wierzyć, zaczynają biegać do kościoła po świadectwa swojej wiary (chrztów, komunii, modlitw itp.). Jak "wierzącym" nie chce się praktykować wiary poza kościołem, to niestety, za świadectwa trzeba płacić. A wierzący i tak w te świadectwa nie uwierzą. Niestety, za fałszerstwo, trzeba fałszerzowi płacić, bo to zajęcie ryzykowne i niewdzięczne.
|
|
 | | greg13 (187 punktów) | Nie wydaje mi się abym pisał, że jestem wierzący! Choć szanuję ludzi wierzących i ich wiarę! Chciałem tylko uwiecznić, aby dzieci miały pamiątkę, nic poza tym. Po prostu wyraziłem swoją opinię, bo mi się to nie podoba i tyle Pozdrawiam Greg13
|
|
|  | | rozumek | >Nie wydaje mi się abym pisał, że jestem wierzący! Choć szanuję ludzi wierzących i ich wiarę! >Chciałem tylko uwiecznić, aby dzieci miały pamiątkę, nic poza tym. >Po prostu wyraziłem swoją opinię, bo mi się to nie podoba i tyle A ja wierzę, tyle że praktykować wiarę staram się raczej poza kościołem, więc żadne świadectwa KK nie są mi potrzebne. Rozumiem Cię, bo też lubię robić zdjęcia przedstawień, w których uczestniczą dzieci z mojej rodziny. Lubię mieć pamiątki z występów małych aktorów, a nie widzę powodu, aby fotografowali mi ich inni.
|
|
| |  | | greg13 (187 punktów) | > >Nie wydaje mi się abym pisał, że jestem wierzący! Choć szanuję ludzi wierzących i ich wiarę!> >Chciałem tylko uwiecznić, aby dzieci miały pamiątkę, nic poza tym.> >Po prostu wyraziłem swoją opinię, bo mi się to nie podoba i tyle> A ja wierzę, tyle że praktykować wiarę staram się raczej poza kościołem, więc żadne świadectwa KK nie są mi potrzebne.> Rozumiem Cię, bo też lubię robić zdjęcia przedstawień, w których uczestniczą dzieci z mojej rodziny. Lubię mieć pamiątki z występów małych aktorów, a nie widzę powodu, aby fotografowali mi ich inni.więc sam sobie przeczysz kolego raz mówisz tak, a raz inaczej! Przeczytaj swoje posty z poprzednich moich i Twoich odpowiedzi, a zobaczysz, że coś Ci nie gra!!! Zastanów się nad swoją racją i konkretne zdanie swego toku rozumowania ROZUMKU mi pokaż!!!!! Jednak pozdrawiam i myśle, że kiedyś dojdziesz do ładu ze swoimi wypowiedziami!! wielkie Pozdrawiam Greg13
|
|
| chmielewski (9 punktów) | >Witam > Jako, że lubie mówic od razu o sprawie, która mnie boli, >przejde odrazu >do rzeczy. > Jakiś rok temu byłem na uroczystości komunii mojej >siostrzenicy w >kosciele i jako, że chciałem miec z tej uroczystości >pamiątkę zabrałem ze sobą > aparat. Przed kosciołem mogłem robic zdjecia do woli, ale >kiedy dzieci > weszły do środka, a ja za nimi i zacząłem robić zdjęcia, >ksiądz w > arogancki sposób powiedział, że we wnętrzu kościoła >zdjęcia może robić > tylko i wyłącznie firma wynajęta przez rodziców i nikt >więcej! Jakiś > szeregowy księżulo podszedł do mnie i trzymając za rękaw >marynarki > wyprosił mnie mówiąc, że ja nie mogę!!! > Po tym fakcie byłem zły, wrzało we mnie ale na koniec mszy >z uporem > maniaka wślizgnąłem się i po słowach księdza 5min dla >fotoreporterów > zacząłęm pykać, ale firma a raczej pracownicy tej firny >fotograficznej tak > zręcznie wchodzili mi i nie tylko w kadr, że możliwość >strzału > ;czystego; zdjęcia była niemożliwa!!! > Później dowiedziałem się, że za taką wyłączność księżulo >dostaje sporą > kwotę od firmy i wszyscy są zadowoleni bo: ksiądz ma >profit, firma foto > zbyt - bo innych zdjęć nie ma, rodzice muszą kupić - bo >innych zdjęć nie > ma. Tylko ja trochę niezadowolony byłem, ale cóż byłem w >mniejszości. > Zresztą trochę nie chciało mi się wierzyć, że ksiądz wzór >moralności taką > komerchę odwala. Po paru miesiącach złość mi przeszła, >zapomniałem. > Dwa tygodnie temu pojechałem z żoną na chrzest (żona była >chrzestną) i > pomyślałem, że wezmę aparat to im trochę zdjęć nastrzelam, >to się szwagier > ucieszy i pamiątka dla rodziny będzie! > Msza się zaczyna narazie spoko. Rodzice z dzieckiem i >chrzestnymi siedzą > wygodnie, ja trochę z boku aby księdzu w posłudze nie >przeszkadzać > strzelam pocichu jest ok. > Zaczyna się uroczystość chrztu a tam wypada pan foto i tak >skutecznie > plecami zasłania, że zrobić czyste zdjęcie graniczy z >cudem, (choćmiejsce > na cuda niby odpowiednie)finał podobny jak przed rokiem. >Zły jestem i tyle. > Na końcu mszy pan foto podchodzi do szwagra i nr tel >bierze aby potem > zadzwonić i ewentualnie zdjęcia pokazać! > Dziś widzę się ze szwagrem, a on mi mówi, że pan foto >pokazał mu zdjęcia: > 20 sztuk za cenę 380zł. Podliczmy film 24 klatki - 30zł, >wywołanie 1zl/szt > koszty pana foto - ok 50zł - razem 100zł! Podliczmy moje >koszty > uroczystość rodzinna - 0zł a wręcz przyjemność, koszt >wywołania zdjęcia w > sklepie z aparatu cyfrowego 0,24zł/szt razem ok30zł > 380 zł minus 100zł = 280zł ksiądz 100zł od kompletu zdjęć >od dziecka, a > chrztów na mszy było trzy.A więc tylko znowu ja jednostka >zostaje > niusatyswakcjonowany! > Chciałoby się żec: O TEMPORA, O MORES > Czy sacrum nie przechodzi w tym momencie w profanum??? > Pozdrawiam Greg13
Ile masz lat? Mysle, że jesteś na tyle dorosły aby wiedzieć, że gdy wchodzi sie do klatki z głodnymi lwami, to efekt końcowy jest pewny. Wszedłeś na obce podwórko, gdzie za darmo nie mówi sie nawet "Pochwalony" i dziwisz się. trzeba było wczesniej uzgodnić z katabasem odpowiednią kwote i zrobiłbyś przyjemność swoim bliskim. Chciałeś to uzyskac jak najmniejszym kosztem, a to sie nie da! W kruchcie nigdy nie było sacrum, zawsze panowało profanum!
|
|
 | | greg13 (187 punktów) | W zupełności się z Tobą zgadzam, ale ta religia miała czynić dobro bezinteresownie! No dobra wiem naiwny jestem i tyle! Lecz kiedyś czytałem opowiadanie pewnego mądrego człowieka, który zobaczył kobiete niosącą garnek żaru i garnek wody. Gdy ją zapytał: "gdzie i po co to niesiesz?", odpowiedziała mu: "żarem spale raj, a wodą zaleje piekło! Aby ludzie robili dobre uczynki dla siebie a nie dla nagrody w niebie i nie ze strachu przed piekłem" Czy gdyby się kierował ten księżulo jeden z drugim tą domeną, ta religia nie miałaby takiego spadku w rankingu punktowym???  Pozdrawiam Greg13
|
|
|  | | rozumek | > Czy gdyby się kierował ten księżulo jeden z drugim tą domeną, ta religia nie miałaby takiego spadku w rankingu punktowym???  Gdyby się kierował, zwierzchnicy wylaliby go z posady i musiałby uwierzyć w Boga, a to dla niego nieopłacalne, bo wierzący praktykują pracą, a nie modlitwą.
|
|
| delegit | 20 sztuk za cenę 380zł. Podliczmy film 24 klatki - 30zł, >wywołanie 1zl/szt > koszty pana foto - ok 50zł - razem 100zł! Podliczmy moje >koszty > uroczystość rodzinna - 0zł a wręcz przyjemność, koszt >wywołania zdjęcia w > sklepie z aparatu cyfrowego 0,24zł/szt razem ok30zł > 380 zł minus 100zł = 280zł ksiądz 100zł od kompletu zdjęć >od dziecka, A ogórki na placu po 1.50 zł kilo. Sam proceder chrztu niemowląt pozostaje w świetle dokonań Kościoła poza wszelką dyskusją.
|
|
 | | Nihilia (115 punktów) |
>Sam proceder chrztu niemowląt pozostaje w świetle dokonań Kościoła poza wszelką dyskusją. "Od dawna mam dość i wciąż budzi mą złość ten proceder niecny..."- aż chce się zanucić TSA.
Cała historia nadaje się do jakiegoś tragikomicznego skeczu.
|
|
|  | | greg13 (187 punktów) | >>Sam proceder chrztu niemowląt pozostaje w świetle dokonań Kościoła poza wszelką dyskusją. >"Od dawna mam dość i wciąż budzi mą złość ten proceder niecny..."- aż chce się zanucić TSA. >Cała historia nadaje się do jakiegoś tragikomicznego skeczu. masz na myśli Monty Pytona??? bo mi on do tego pasuje!!!
|
|
| filos (7 punktów) | Witam He, he... Na własnej skórze to odczułem. Słyszałem jak ksiadz dobrodziej darł się w niebogłosy (w kościele) na zebraniu z rodzicami dzieci majacych uczestniczyć w I komunii, że: "obraz to kłamstwo jest, nie chcę nikogo widzieć w kościele z aparatem foto, lub z kamerą - to jest obraza boska" itd, itp. Po chwili gniewnego uniesienia postanowił wszystkich zebranych uspokoić, że on rozumie nasze niskie pobudki i ... jak ktoś koniecznie chce mieć zdjątka na pamiątkę, albo może nawet film video - to no problem. Jest jeden pan i kaseta kosztuje 50 zł, a fotka 2 zł od sztuki. Niezły biznes? no nie?
|
|
 | | greg13 (187 punktów) | Apropos tej komunii. Firma też miała w ofercie film na DVD lub VHS do wyboru i nie powiem z ciekawości oko zawiesiłem(chodziło mi o sprawdzenie jakości i profesjonalizmu). A tam wszystko pięknie tylko podkład muzyczny to utwory Arki Noego.Wszedłem na strone Arki i w kontakt z nimi, a tu się okazuje, że firma nie wykupiła praw do wykorzystywania utworów!!!!! Budzi się we mnie pytanko ( nie żebym złośliwy był), czy klecha nie jest współwinnym w łamaniu praw autorskich????!
|
|
|  | | rozumek | > Apropos tej komunii. Firma też miała w ofercie film na DVD lub VHS do wyboru i nie powiem z ciekawości oko zawiesiłem(chodziło mi o sprawdzenie jakości i profesjonalizmu).> A tam wszystko pięknie tylko podkład muzyczny to utwory Arki Noego.Wszedłem na strone Arki i w kontakt z nimi, a tu się okazuje, że firma nie wykupiła praw do wykorzystywania utworów!!!!! Budzi się we mnie pytanko ( nie żebym złośliwy był), czy klecha nie jest współwinnym w łamaniu praw autorskich????!  Przecież ta organizacja wyłącznie temu służy. Wszelka własność intelektualna (Bóg)wszystkich przeszłych i przyszłych pokoleń, należy wyłącznie do niej. I wyłącznie KK ma prawo nią handlować. Tak więc, to Arka łamie prawo, handlując własnością intelektualną bez stosownego pozwolenia KK.
|
|
| devil-snake | Wyobrażmy sobie ten tłum fotografów i kamerzystów amatorsko pragn ących uwiecznić dzieci swoich rodzin podczas komunii. Powstanie jeden wielki cyrk i zamieszanie. Czy nie lepiej polegać na bardziej fachowej obsłudze choćby za nieco większe pieniądze? A samemu zrobić ładniejsze pozowame zdjecia przed kościołem, w plenerze, na spacerze lub po prostu w domu? I fotograf i ksiądz też z czegoś muszą żyć jeśli nie chcesz nie płać im. Proste...
|
|
 | | greg13 (187 punktów) | Jasne przekonałeś mnie, jutro zapisze się do ministrantów, a jakby klecha mnie nie chciał przyjąć to w formie ofiary dam mu mój aparat cyfrowy!!! Mówisz bzdury i tyle! Po pierwsze: tylko ja uszanowałem porządek mszy i nie właziłem klesze pod nos Po drugie: tylko ja robiłem zdjęcia w taki sposób aby nie przeszkadzać wiernym, a nie jak ci twoi profesjonaliści którzy robili tylko zamieszanie i ten cyrk Po trzecie jestem zmęczony odpowiadaniem na taki cynizm Ozięble pozdrawiam
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|