Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
25-03-2010PsykUcząc się od Ojca Świętego - co powinna zrobić Toyota
Pozazdrościłem Kowalskiej wywiadów, bo za dobre były żeby nie napisać swojego. No to piszę. Jak zareagowałaby Toyota na problemy z bezpieczeństwem gdyby działali tak jak Watykan.
PS: Problemy Toyoty są prawdziwe. Chodzi o hamulce.
abcnews.go(*)ogizes-deeply/story?id=9700622

Rozmawiam z Akio Toyodą, wnukiem założyciela koncernu i prezesem Toyota Motors na temat usterek technicznych w samochodach, które zmusiły firmę do wezwania tysięcy posiadaczy samochodów do przeglądu.

MP: Panie Toyoda, amerykański Departament Transportu twierdzi, że nowe Priusy są niebezpieczne.
Akio Toyoda: Nasza firma jest od dawna atakowana przez określone siły, które chcą wypchnąć nas z rynku amerykańskiego. Jest to zaplanowana akcja, która w sposób oczywisty spaliła na panewce.
MP: No tak, ale szef firmy na USA zagrożony aresztowaniem za tuszowanie usterek dostał posadę w Radzie Dyrektorów w Tokio.
Akio Toyoda: Pan John Kovalsky robił to co uważał za słuszne. W czasie kiedy to robił prawa konsumentów nie były tak precyzyjne określone jak teraz. Poza tym pracownicy Toyoty nie mają obowiązku informować Urzędu Regulacji Hamulców o wszystkich zauważonych usterkach.
MP: Czy teraz te informacje będą przekazywane do Urzędu Regulacji Hamulców?
Akio Toyoda: Pracownicy firmy będą współpracować z odpowiednimi organami rządu amerykańskiego zgodnie z polityką firmy i w łączności z Radą Dyrektorów.
MP: Ofiary wypadków domagają się pociągnięcia winnych do odpowiedzialno..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
25-03-2010diogenesPolska +
Już wiemy, o jaki to plus chodzi w nazwie bractwa Polska plus:

wiadomosci(*)e_to_jest_oburzajace,item.html

Niektórym znak plusa świętopieprzy się ze znakiem krzyża.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
24-03-2010AndroSalus extra Ecclesiam non est - "Poza Kk nie ma zbawienia
Salus extra Ecclesiam non est - "Poza Kościołem (katolickim) nie ma zbawienia". Przez wieki udało się to stwierdzenie przekuć na "Poza hierarchią i klerem nie ma zbawienia".
      Kościół zapomniał, że to kler został przeznaczony Kościołowi do służenia, a nie Kościół klerowi. Nie od dziś wiadomo przecież członkom kościołów chrześcijańskich, że Chrystus posłał apostołów w świat, aby "darmo oddali, to co darmo wzięli". Owszem poszli i idą wielowiekowym pochodem niosąc to co wzięli - sakramenty, ale nie oddają lecz sprzedają. Uzyskują dzięki temu zaszczyty, bogactwo i władzę. Nic nie robiąc sobie z tego, że ich Pan powiedział, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostąpi zbawienia.
      Jak to możliwe, że sługi są PANAMI? Przez wieki udało się im wmówić Kościołowi, który nazwali "laikatem", że to kler właśnie dzierży klucze do zbawienia - sakramenty. W tym najważniejszy - sakrament chrztu. Poprzez wieki wpajania posłuszeństwa i uległości udało się osiągnąć postawę wiernopoddańczą wśród "owieczek", które nie znając przesłania chrystusowego uwierzyły, że do zbawienie następuje nie przez wiarę, jak mówi Święta Księga, lecz przez uczynki.
   <p>Najważniejsze pośród uczynków są wszystkie te, które przynoszą korzyści materialne kaście kapłanów - uczestnictwo w sakramentach. Natomiast najważniejszym z ważnych jest sakrament chrztu, który ma wielką moc - pozwala laikatowi dostąpić zbawienia, a klerowi uzyskać władzę zarówno w..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
23-03-2010MadmanKatolickie tabloidy

Z cyklu "Know Your Enemy... And Have Fun".

Kościół Katolicki w obronie Krzyża postanowił wyciągnąć tajną broń, którą dotychczas w naszym Katolandzie stosowały tylko niemieckomasońskoantypolskieiantykościelne koncerny prasowe.
Tabloid. Katolicki brukowiec. Dziś w moje ręce wpadły dwa egzemplarze.
Charakterystyczna estetyka. Wielkie, czerwone bądź żółte litery, wykrzyknienia, zdjęcia pełne emocji. Niestety, gazety nie mieszczą mi się w skanerze, więc zamieszczam zdjęcia - nieco marnej jakości, bo telefonem robione. Życzę "przyjemnej" lektury.
"Dobre Nowiny"

Co nam mówi pierwsza strona?
"ODWAGI! MAMY PRAWO DO KRZYŻA! Strzeżmy wolności i tolerancji religijnej przed antyreligijnym fundamentalizmem". Prawda, że ciekawe?
"prof. Ryszard Legutko: Europa bez krzyża przestałaby istnieć". Wow.
"Aksamitne barbarzyństwo. Chrześcijanie na bruk, księża do więzienia, dzieci katolików do psychologa. To już się dzieje..." Jeszcze większe WOW. Księża do więzienia? A nie wystarczy po prostu przenieść do innej parafii?
Ale po kolei.

"Tym razem w Dobrych Nowinach nie będzie tylko nowin dobrych". A to wszystko przez Strasburg, który szykanuje Bogu Ducha Winnych Katolików. A ta ładna pani po..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
23-03-2010Jarek AugustynowiczTerlikowski wywołuje z lasu polskich molestowników
To zaskakujące, że ten Pan popełnił taki artykuł
www.dzienn(*)osciele_cisza_przed_burza.html
najzabawniejsze, że główny argument jaki kieruje do hierarchii kk to niebezpieczeństwo pustej kasy)

pzdr
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
22-03-2010Grzegorz77A w Łomży...
Dla radnych Łomży 90% upust na sprzedaż gruntów dla kościoła to za mało. Przegłosowali 99%.

Piszą o tym tutaj: prostozlom(*)d=37:mycie-publiczne&Itemid=91

Pewnie jeszcze żałowali, że nie mogą sprzedać za "Bóg zapłać"... Może jak przeczytają komentarze pod artykułem to ich coś ruszy. Ale nie sądzę
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
21-03-2010placownikJak wschodzi zatrute ziarno

   W wątku Zatrute ziarno już wschodzi, informowałem o planowanej debacie w gdańskim VI LO na temat renegocjacji Konkordatu. W ślad za tym śpieszę donieść, że bez bicia w bębny i dęcia w surmy bojowe, debata się odbyła, a tutaj można posłuchać jak przebiegała.

Zapraszam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
20-03-2010PiotrBKontakty bezpośrednie
Hej, czasem czytam tutaj jak osoby deklarujące się jako ateiści, mówią o swoich wierzących znajomych, że co prawda dzielą ich pewne różnice, ale ogólnie to się dogadują itd, że jest wporzo.

Emocjonująco się robi, gdy podaje się przykłady z prasy... To chciałbym pominąć.

Czy zdarzyło wam się próbować zrozumieć punkt widzenia wierzących poprzez poszukiwanie kontaktu z kompetentnymi (obeznanymi w meandrach pisma) wierzącymi, teologami itp, i jeśli tak, to co z takich kontaktów, rozmów wynikło? Jakie są wasze doświadczenia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-03-2010PsykZ cyklu "telefony obłąkanych" - zachęcanie do grzechu
"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" - mówił Sędzia. To jednak pikuś w porównaniu do nauki wyspowiadania się. Odpowiedzialność ciąży na obu stronach - grzeszniku i Kościele-Matce naszej. Z jednej strony bez rozbudzenia wyobraźni czym są grzechy i jak je popełniać skutki mogą być opłakane
(zob. tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,310279#w310461).
Z drugiej jednak strony ks. Andrzej Gołębiowski z Krakowa nigdy by nie dał dziecku rachunku sumienia ks. Adama z parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu
fakty.inte(*)grzechami-dla-8-latkow,1452281
ponieważ zachęcanie do popełniania grzechów powinno być stopniowe. Szczególnie należy uważać, by przed bierzmowaniem nie zachęcać do wzajemnej masturbacji i obciągania księdzu, aczkolwiek ośmiolatki można już zachęcać do oglądania pornoli i podglądania starszych, bo same by na to nie wpadły
www.dziennik.pl/foto/article164947/IMG_2326_.html
Katechetka w Bełchatowie dała gówniarzerii całą listę, razem z tym, by nie kradły owoców w sadach, nie kradły kwiatów, nie piły i nie paliły papierosów. Co nie wiedzieć czemu nie wywołało w ogóle reakcji, tylko te pornole. Widać dzieci w Bełchatowie z reguły klną, piją, palą i kradną. Takie miasto. Ale żeby od razy oglądały pornole? Nie, co to to nie - takiej Sodomygomory to nawet w Bełchatowie nie ma!

Mama Joasi ma wielki problem - mąż ją bije i zmusza do seksu a córka rośnie i pójdzie do Pierwszej Komunii Świętej więc ona też powinna, przynajmniej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
19-03-2010MeretsegerKontrowersyjny "rachunek sumienia"
Znalazłam w internecie taką oto ciekawostkę:
fakty.inte(*)grzechami-dla-8-latkow,1452281
Powiedzmy, że prawdą jest, jakoby ów dokument trafił do rąk ośmiolatków przypadkowo, a przeznaczony był dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania, jak to wyjaśnia autor tego curiosum w ostatnim zdaniu artykułu. Ale w takim wypadku jaki sens ma spowiadanie się z późnego chodzenia spać i niechęci do rozmów z rodzicami o sprawach małżeńskich?
Ciekawa też jestem, co to są "niestosowne gazety"...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)