 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 31-07-2009 | darlove | Studium patologii - Na co idzie kasa na wydziały teologiczne |
"Zachowania religijno-moralne przyszłych policjantów - badania empiryczne w Szkole Policyjnej w Słupsku", "Zaangażowanie religijne a stopień patologii wśród młodzieży gimnazjalnej na przykładzie Zespołu Szkół w Lipowinie" czy "Anoreksja i bulimia jako przyczyny niezdolności do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich"... Oto autentyczne tematy prac magisterskich obronionych w latach 2008-2009 na wydziale teologicznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Niemniej intrygujące wydają się być dysertacje zatytułowane: "Pielgrzymowanie diabłów do NMP z Socaven (Boliwia)", "Agapetologiczny argument wiarygodności chrześcijaństwa w życiu świętej Joanny Beretta Molly", "Zagadnienie zapłodnienia in vitro jako antyteza komunii osób w świetle teologiczno-moralnej literatury przedmiotu", "Śmierć i pogrzeb Jana Pawła II w świetle wybranych ksiąg kondolencyjnych - studium teologiczno-moralne", a w szczególności - "Ewolucja Kościoła na temat regulacji poczęć".
Czy my, Polacy, naprawde musimy finansowac glupote? Wiem, wiem. Pytanie jest bardzo retoryczne. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 65 (przedawniony) | | 30-07-2009 | finerbijk | Katolicki hardcore |
Idealistyczne, ale szczere. Myślę, że ta sugestia jest skierowana do paru osób na tym forum również...  ..w tym do mnie  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 25-07-2009 | finerbijk | Jeszcze się nie mył... |
Nasz ulubiony Ojciec Dyrektor nie ustaje w dostarczaniu wesołych newsów: cyt.: Podczas XVII pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę o. Tadeusz Rydzyk pozwolił sobie na żenujący żart. W pewnej chwili dostrzegł czarnoskórego zakonnika i zawołał: - Kochani, o jeszcze Murzyn. O Boże, on się jeszcze nie mył. Chodź tutaj bracie, on się nie mył wcale. wiadomosci(*)ka,wid,11319662,wiadomosc.htmlOt, sympatyczny rasistowski żarcik, a jakże błyskotliwy i inteligentny; ale ważne, że murzyna się nie obraziła i jeszcze podziękowała. Członkom kościoła wypada pogratulować pasterza z takim poczuciem humoru. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 24-07-2009 | Climber | Czemu ma to służyć? |
W dwumiesięczniku "Więź" (maj-czerwiec) na str.21 zamieszczona jest wypowiedź ojca Witolda Słabika mówiąca o tym, że jeśli ktoś został ochrzczony w Kościele to nawet gdy formalnie z Niego wystąpi (apostazja) to i tak pozostaje chrześcijaninem, czy mu się to podoba czy nie. Kościół może dokonać adnotacji, że ktoś z Niego wystąpił ale osoba ta i tak nieformalnie należy do Kościoła poprzez chrzest, który jest niezmywalny.
(Czyli darujcie sobie apostazję! I tak już jesteście nasi i zawsze będziemy się powoływać na magiczne 95% katolików w polskim społeczeństwie).
Nigdy nie słyszałem ani nie czytałem podobnie głupiego tłumaczenia. Zastanawiałem się czemu ma to służyć? Zniechęcaniu do dokonywania apostazji potencjalnych apostatów? Czy też świadczy to o ograniczonym i fanatycznym umyśle o. Słabika? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 24-07-2009 | Atlantis | O komórkach z piekła rodem |
Dzisiaj dzisiejszym rankiem dotarła do mnie wiadomość, iż proboszcz miejscowej parafii podczas mszy ogłosił informację o zebraniu lokalnych władz ze społecznością. W programie obrad ma znajdować się dyskusja nad planowaną budową kolejnego BTSa w okolicy. Gdyby na tym się skończyło wszystko byłoby w porządku. Jednak zaraz potem miała miejsce płomienna mowa podczas której parafianie zostali dokładnie poinstruowani dlaczego powinni rękami i nogami podpisać protest przeciwko tej inwestycji. Właśnie wróciłem z wieczornej mszy na którą poszedłem głównie w celu empirycznego sprawdzenia tych rewelacji. I wiecie co? Było warto. Oto niektóre z tekstów jakie usłyszałem:
1) "Jak wiadomo to szkodzi". Mój komentarz? Jak dotąd brak wyników badań, które tę rzekomą szkodliwość by potwierdzały, proboszcz jak widać ma lepsze źródła informacji, które dają mu 100% pewności. 2) "Mamy już dosyć tych wież dookoła, gdy zbudują jeszcze jedną przez promieniowanie nikt nie będzie chciał tutaj mieszkać". Komentarz? W większych miastach BTSy umieszcza się średnio co kilkaset metrów, na dachach budynków w których pracują i mieszkają ludzie. Pomimo tego jakoś nikt się nie skarży na zabójcze właściwości fal elektromagnetycznych o znacznie większym natężeniu niż to generowane przez znacznie rzadziej rozłożone (z reguły z dala od miejsc o największej gęstości zabudowy) i wyżej położone anteny na wsiach i obrzeżach małych miasteczek. 3) "Jesteście niewolnikami komórek, a nasza miejscowość stanie się niewolnikiem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-07-2009 | D.Przekwas | Do Jeżyka |
Z tego co wiem na tym portalu oprócz tematu antyklerykalizmu jest poruszanych wiele innych kwestii a co do krytyki religii muszę się z tobą nie zgodzić . Religia grała i gra "kartą zranionych uczuć" stawia się w pozycji wszystko wiedzącej a przy próbie krytyki zasłania się "uczuciami religijnymi" .Jednocześnie religia stoi w głębokiej sprzeczności z nauką i racjonalnym sposobem myślenia ,którego jesteśmy orędownikami , więc jak sam wiesz nie można obok tych absurdów i mitów przechodzić obojętnie zwłaszcza ,że żyjemy w tak monokulturowym społeczeństwie i spotykamy się z tą obłudą na co dzień.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 16-07-2009 | Madman | Amorth nie zgadza się z Pieronkiem :) |
Parę dni temu zamieszczono tu wątek komentujący wypowiedź biskupa Pieronka, w której winą za opóźnienia w procesie beatyfikacyjnym JPII zostali obarczeni zwolennicy sekularyzmu. Wczoraj na szczęście laicy zostali oczyszczeni z zarzutów. Znany egzorcysta Gabriele Amorth ujawnił, że beatyfikacji Największego Polaka sprzeciwia się sam Szatan! link Biorąc pod uwagę profesję księdza Amortha należy uznać, że są to informacje z pierwszej ręki. Albo co najmniej z drugiej. Mniejsza o to. Książę Ciemności ponoć boi się Jana Pawła Drugiego bardziej niż ojca Pio - co trochę mnie dziwi, w końcu JPII nie miał ani stygmatów, ani nie potrafił się teleportować. Potrafi to ktoś wyjaśnić? Może Lucyfer czytał coś z poezji Wojtyły? Albo boi się Polaków?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 16-07-2009 | Madman | Choroba umysłowa pana Mariana |
Posłance Joannie Senyszyn grozi rozprawa sądowa. Poszło o niniejszą wypowiedź: Senyszyn: "Umysłowo chorzy chcą odwołać koncert Madonny" , w której osoby modlące się w intencji odwołania koncertu Madonny zostały nazwane umysłowo chorymi.  O samym koncercie mówi się już zbyt wiele, więc zostawiam to bez komentarza. Skomentować natomiast chciałbym sam pozew, złożony przez mazowieckiego radnego, Mariana Brudzyńskiego. Tak to najczęściej bywa, że gdy ktoś mówi o oszołomach, idiotach i wariatach, to najbardziej dotknięci czują się katolicy i radni PiSu. Ale do rzeczy. Oto cytat: "Nie ma bardziej ewidentnego przykładu zasad współżycia społecznego, jak stosowanie się do obowiązujących w danym kraju zasad dominującej religii i kalendarza świąt religijnych z niej wynikających."Całość dostępna tutaj: Wniosek o ściganie poseł Joanny Senyszyn W skrócie: nie ma bardziej ewidentnego przykładu zasad współżycia społecznego, jak ignorowanie konstytucyjnego prawa wolności wyznania i podporządkowanie się Kościołowi oraz Komitetowi Obrony Wiary, których to kompetencje umysłowe budzą wątpliwości nie tylko posłanki Senyszyn, ale także i moje. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 14-07-2009 | ina_b | Wystąpienie z Kościoła |
Witam, mam pytanie, pochodzę z Wałbrzycha ale od 2 lat mieszkam we Wrocławiu. Przed wigilią zeszłego roku byłam u proboszcza w Wałbrzychu, który mnie chrzcił i chciałam złożyć akt apostazji, niestety ksiądz nie przyjął go ode mnie i mnie odesłał. Nie mam za bardzo czasu ani ochoty żeby specjalnie fatygować się 80 km, czy mogłabym złożyć ten akt w parafii w miejscu mojego zamieszkania we Wrocławiu, pomimo zameldowania w Wałbrzychu? Tym razem mam zamiar zabrać ze sobą dwóch świadków, żeby "procedury" były zachowane. Czy miejsce zamieszkania ma w ogóle jakieś znaczenie? Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |