Racjonalista - Strona głównaDo treści
Do Jeżyka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
17-07-2009 11:03D.Przekwas (12 punktów)Do Jeżyka
Ocena -2 na 2
Z tego co wiem na tym portalu oprócz tematu antyklerykalizmu jest poruszanych wiele innych kwestii a co do krytyki religii muszę się z tobą nie zgodzić . Religia grała i gra "kartą zranionych uczuć" stawia się w pozycji wszystko wiedzącej a przy próbie krytyki zasłania się "uczuciami religijnymi" .Jednocześnie religia stoi w głębokiej sprzeczności z nauką i racjonalnym sposobem myślenia ,którego jesteśmy orędownikami , więc jak sam wiesz nie można obok tych absurdów i mitów przechodzić obojętnie zwłaszcza ,że żyjemy w tak monokulturowym społeczeństwie i spotykamy się z tą obłudą na co dzień.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcus (876 punktów)
Dobrze wiedzieć, że są na tym portalu jeszcze osoby, które w tak składny i zrozumiały sposób potrafią przedstawić temat, na który chcieliby rozpocząć dyskusję.
Szkoda, z drugiej strony, że jestem za głupi, by tak prosty i czytelny przekaz zrozumieć...
Rozebrałbym Twój wątek na części pierwsze i wytknął błędy w każdym zdaniu, ale widzę, że Ty sobie równego trudu, niestety, nie zadałeś. Słowem, duży minus...

czarnanowina.xn.pl
www.niflheim.fora.pl
szperacz (2861 punktów)
> Z tego co wiem na tym portalu oprócz tematu antyklerykalizmu jest poruszanych wiele innych kwestii
>a co do krytyki religii muszę się z tobą nie zgodzić . Religia grała i gra "kartą zranionych uczuć"
>stawia się w pozycji wszystko wiedzącej a przy próbie krytyki zasłania się "uczuciami religijnymi"
>.Jednocześnie religia stoi w głębokiej sprzeczności z nauką i racjonalnym sposobem myślenia ,którego
>jesteśmy orędownikami , więc jak sam wiesz nie można obok tych absurdów i mitów przechodzić
>obojętnie zwłaszcza ,że żyjemy w tak monokulturowym społeczeństwie i spotykamy się z tą obłudą na co
>dzień.

A... ale o co się rozchodzi?
pavvel (8272 punktów)
Do Jeżyka?

Prywatne wiadomości łatwiej przez maila wysłać.
Na ten wątek Jeżyk może w ogóle nie zajrzeć.

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365