Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wystąpienie z Kościoła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
14-07-2009 12:28ina_b (6 punktów)Wystąpienie z Kościoła
Witam,
mam pytanie, pochodzę z Wałbrzycha ale od 2 lat mieszkam we Wrocławiu. Przed wigilią zeszłego roku byłam u proboszcza w Wałbrzychu, który mnie chrzcił i chciałam złożyć akt apostazji, niestety ksiądz nie przyjął go ode mnie i mnie odesłał. Nie mam za bardzo czasu ani ochoty żeby specjalnie fatygować się 80 km, czy mogłabym złożyć ten akt w parafii w miejscu mojego zamieszkania we Wrocławiu, pomimo zameldowania w Wałbrzychu? Tym razem mam zamiar zabrać ze sobą dwóch świadków, żeby "procedury" były zachowane. Czy miejsce zamieszkania ma w ogóle jakieś znaczenie?
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)Odp: wystąpienie z Kościoła
>Witam,
>mam pytanie, pochodzę z Wałbrzycha ale od 2 lat mieszkam we Wrocławiu. Przed wigilią zeszłego roku
>byłam u proboszcza w Wałbrzychu, który mnie chrzcił i chciałam złożyć akt apostazji, niestety ksiądz
>nie przyjął go ode mnie i mnie odesłał. Nie mam za bardzo czasu ani ochoty żeby specjalnie fatygować
>się 80 km, czy mogłabym złożyć ten akt w parafii w miejscu mojego zamieszkania we Wrocławiu, pomimo
>zameldowania w Wałbrzychu? Tym razem mam zamiar zabrać ze sobą dwóch świadków, żeby "procedury" były
>zachowane. Czy miejsce zamieszkania ma w ogóle jakieś znaczenie?
>Pozdrawiam

To pytanie raczej na forum apostazja.pl, ale odpowiem.
Potrzebujesz mieć odpis akty chrztu z parafii w Wałbrzychu.
Akt apostazji składasz w parafii miejsca zamieszkania czyli we Wrocławiu.
Najpierw się umawiasz z proboszczem tej parafii, ustalacie termin (może dać czas do namysłu), w wyznaczonym terminie przychodzisz z dwoma świadkami (wszystko to we Wrocławiu).
Poświadczeniem aktu apostazji jest odpis świadectwa chrztu z adnotacją że jesteś apostatką.
Taka procedura obowiązuje od czasu wydania niedawnej instrukcji episkopatu na ten temat.

Pozdrawiam
Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
ina_b (6 punktów)
Dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o akt chrztu itp to wszystko wiem, chodziło mi tylko o miejsce.
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365