Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
24-04-2009MociumPanKsiądz nie płaci alimentów!
Dzisiaj przeglądając wykop wpadłem na taki artykuł...

interwencja.interia.pl/news?inf=1294440

link do video reportażu --> clips.inte(*)3272729&type=V&ref=interwencja

Ksiądz, dzieciorób i moim zdaniem pedofil... nie dość że uchyla się od płacenia na dziecko to jeszcze nie poniósł żadnych konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
23-04-2009liliacGdzie tkwi boskość :)
"Kościół zgadza się na hostie niskoglutenowe
17.04.2009
Chorzy na celiakię będą mogli już w maju przystępować do komunii, tak jak zdrowi wierni

Wierni chorzy na celiakię bez obaw będą mogli przystępować do sakramentu komunii świętej. Polscy biskupi zgodzili się na produkcję niskoglutenowych opłatków. Informacje w tej sprawie mają trafić w ciągu miesiąca do wszystkich parafii." ("Polska Dziennik Łódzki")
Całość lodzkie.naszemiasto.pl/wydarzenia/987930.html

I dla smaku komentarz mojego ulubionego Frondysty (Tomka Torquemady) na pytanie czy nie zmienia to materii sakramentu: "Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie.
Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło."

Nasunął mi się wniosek o nieodzownym połączeniu boskości z glutenem Ale wiem, że się czepiam

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
17-04-2009tuptusiakSpecjalne tworzenie atmosfery czy tak już po prostu jest??
Święta, święta i po świętach... Jako ateistka oczywiście te dwa dni nie miały dla mnie znaczenia. Ale jako dobra córcia, wnuczka i tak dalej udałam się wczoraj i dziś do kościoła. Po zsumowaniu te dwie godziny mszy skłoniły mnie do pewnej refleksji nad postawą Polaków względem Kościoła. Co było impulsem?? Miła atmosfera, mądre kazania, uprzejme zachowania księży wobec wiernych...
Moja niewiara dotyczy przede wszystkim sprzeciwu wobec teorii stworzenia świata przez Boga, bardziej pokładam wiarę (w sumie wiedzę) w teorię Darwina, Wielkiego Wybuchu itp. Odnośnie Kościoła nie mam za dużo do powiedzenia, oczywiście oprócz pewnych rażących aspektów, z którymi możemy się spotkać na co dzień. Traktuję go neutralnie, mimo że co tydzień w niedziele o siódmej rano budzą mnie dzwony bijące na szczycie tego pokaźnego, bogatego budynku, z automatycznie otwierającą się bramą wjazdową dla pojazdów księży. Ale dobra, pretensje na bok...
Podczas mszy zrozumiałam, dlaczego moja babcia tak lubi tam chodzić, dlaczego miło spędza tam czas (dziwnie to brzmi, ale takie określenie nasuwa mi się na myśl), dlaczego tak dobrze się tam czuje. Wiem, bo sama dobrze się tam poczułam. Szczególnie jak jeden z księży przeszedł z kropidłem po kościele, odnosząc się w delikatny sposób do tradycji dyngusa. Czuło się pewną przynależność do wspólnoty, chyba to odczucie najbardziej było zaakcentowane. Chór cudnie śpiewał, ksiądz (miło się na niego patrzyło...;P) wygłosił bardzo mądre kazanie... No cud, miód i orzeszki...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
17-04-2009darloveMasowa zaglada - tak, kontrola urodzin - nie
Pytanie: Dlaczego Kosciol katolicki nigdy oficjalnie nie potepil granatow, czolgow, armat, karabinow, bomb... natomiast z cala surowoscia potepia prezerwatywy, kontrole urodzin, aborcje? Co wiecej, Deschner pisze, ze nawet papiez, chyba Pius XII to byl, cos przebakiwal o tym, ze wojna atomowa bylaby zgola pozadana, a z cala pewnoscia sprawiedliwa. Hm... Czy jest tutaj na forum jakis sutannowy, ktory moglby to wyjasnic?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
14-04-2009Aleksandra StolcJan Paweł I- zabity za chęć zreformowania KK?
Kolejny mój wątek, ale nie mogłam się powstrzymać.

Jan Paweł I. Papież, który nie potępiał antykoncepcji, nie sprzeciwiał się przerywaniu ciąży i rozwodom. Papież, który tępił celibat. Zakończył życie po 33 dniach od rozpoczęcia swoich rządów w Kościele. Podejrzenia głoszą, że został zamordowany, bo jego głównym celem było ograniczyć Kościół z wtykaniem nosa w politykę i maczaniem palców w pieniądzach.

Otóż interesuje mnie kwestia śmierci Jana Pawła I. Zwracam się z prośbą o wyrażenie zdania nie tylko historyków, ale również tych, którzy maja jakieś pojęcie na ten temat. Ostatnio wczytałam się w jego biografię i muszę przyznać, że to chyba jedna z najbardziej fascynujących postaci w dziejach KK. O jakiej "wersji" jego śmierci słyszeliście Wy? Wikipedia głosi, ze:

"(...) Jan Paweł I zmarł 28 września 1978 r. w Watykanie, 33 dni od czasu objęcia papieskiego urzędu. Podaną oficjalnie przyczyną śmierci był atak serca papieża. Jan Paweł I został pochowany w bazylice św. Piotra." Po czym pada jeszcze: "Po jego śmierci pojawiły się różne teorie spiskowe." O tych już jednak nie piszą, bo jak twierdze to sprawka samego portalu, który pachnie bardzo pro katolicko.

Strona rumburak.friko.pl z kolei głosi:

"Został najprawdopodobniej otruty wywarem z naparstnicy, dodanym do leku na niedociśnienie. Trucizna ta nie pozostawia żadnych śladów, a nawet gdyby pozostawiała, świat i tak nie dowiedziałby się o morderstwie - nie przeprowadzono bowiem sekcji zwłok, a papieski lekarz Buzonetti stwierdził..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
13-04-2009diogenesLuksus ateizmu
"Ateizm jest luksusem, na który mogą sobie pozwolić tylko uprzywilejowani przez życie, ci, którzy mają wszystko, włącznie z możliwością oddania się studiom i badaniom".

wiadomosci.onet.pl/1950993,12,item.html


A co począć z opływającymi w luksusach katabasami?
Czy w zaciszach swoich plebani lub biskupich pałaców pokątnie praktykują ateizm?
Kuriozalną grupę tworzyliby ubodzy ateiści. Byliby uprzywilejowani co do poglądów, ale pokrzywdzeni jeśli chodzi o portfele i konta bankowe. Przechlapane mają natomiast ubodzy wierni: im w życiu nic nie wyszło.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
11-04-2009Marius Apostata"Demokracja" na forum katolik.pl
Witam
Niedawno przeglądając strony internetowe natrafiłem na stronę www.katolik.pl. Po krótkim zapoznaniu się z zawartymi tam treściami (niektóre naprawdę mnie rozbawiły) postanowiłem wziąć udział w dyskusji na łamach znajdującego się tam forum. Gdy miałem już zamiar coś napisać, zauważyłem na dole strony taką oto informację: "Redakcja Serwisu Katolik.pl moderuje (sprawdza przed opublikowaniem) wszystkie zamieszczane na Forum wpisy. Dlatego treści niezgodne z prawdą i nauką Kościoła Katolickiego nie będą publikowane". Muszę przyznać, że mnie trochę zamurowało. Po chwili zdałem sobie sprawę, że mam w końcu do czynienia z totalitarnym systemem, który nie toleruje treści niezgodnych z jego prawdą i nauką.
Wiem, co pomyślicie, kolejny przykład katolickiej "demokracji" w pełnej krasie. Mnie jednak nurtuje kwestia, czy taki relikt średniowiecza ma prawo funkcjonować w demokratycznym społeczeństwie, opierającym się na wolności słowa? Oczywiście to ich strona i mogą robić, co im się żywnie podoba. Ale czy coś takiego nie zagraża wolności wygłaszania poglądów?
Zdaję sobie sprawę, że niewiele można zrobić, lecz moim zdaniem nie wolno tego tak pozostawić. Nie mówiąc o tym głośno, nie rozdmuchując sprawy sami uczestniczymy w tym procederze. Czy mam rację?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
10-04-2009OsnowaDo hymnu!

Publicysta Jan Turnau na łamach bezpłatnego dziennika "metro" (linkowanie się nie powiodło) w swoim cotygodniowym felietonie porusza dziś tematykę wielkopiątkową, a całość kończy takimi słowami.

   W naszym hymnie narodowym śpiewa się:
   "Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy."
   Wersja religijna powinna być taka:
   "Przykład dał nam Jezus Chrystus jak zwyciężać mamy."
   Jak wygrywać swoje życie przebaczeniem i pokorą.
   Alleluja.


Szacuję, że propozycja katolickiego publicysty, aby zmienić hymn, obliczona jest na rezurekcyjno-moherowy skutek. Jak sądzicie, bardzo jest prawdopodobne, by zmieniono słowa hymnu narodowego wg turnauowego obstalunku?
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
10-04-2009metsysDzieje religii katolickiej. Od powstania do dzisiaj.
Dostałem na maila taki oto spis chronologicznych dziejów Kościoła Katolickiego. Niestety nie jestem w stanie podać źródła więc mam też prośbę, by oświecić mnie w tym względzie o ile ktoś źródło zna, by można przedstawić autora.

Oto dość ciekawy "Spis cudzołożnic teologicznych KK":


II wiek
- Rzymski filozof Celsus poświadcza falszowanie pism chrzescijanskich, mowiąc o rewizjonistach: "przerabiali Pisma Swięte z ich pierwotnej postaci i usuneli wszystko, co pozwalalo im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów."
- Uczeni wykazali, ze wszystkie cztery uznane przez Kosciol Ewangelie zostaly przerobione i poprawione.

III wiek. Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie slyszeli o wieczystym dziewictwie Maryji. Ewangelia Mateusza informuje, że Jozef "nie zbliżał sie do Maryji, aż porodzila syna"."Zblizenie sie" oznacza w Biblii malzenskie wspolzycie.
(Fakt wspolzycia Jozefa z Maryja po narodzinach Jezusa bedzie oczywisty dla kazdego, komu koscielne dogmaty nie zakazuja logicznego wnioskowania.)

312 r. Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrzescijanstwo staje sie jedną z religii państwowych Rzymu. Powstanie Instytucji Kosciola Katolickiego. Początek prześladowania i mordowania przedstawicieli innych wyznań.

319 r. Cesarz Konstantyn ustanowil prawo zwalniające kler od płacenia podatkow i slużby w armii.

321 r. Cesarz Konstantyn nakazuje swięcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty.

325 r. Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "swiętego" i "dwojce swieta"..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 238 (przedawniony)
07-04-2009RazdwatrzyBenedykt XVI sabotuje program walki z AIDS
wyczaj.to/YLLX

Ręce opadają...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)