 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-04-2009 17:27 | liliac (147340 punktów) | Gdzie tkwi boskość :)
18 na 18 | "Kościół zgadza się na hostie niskoglutenowe 17.04.2009 Chorzy na celiakię będą mogli już w maju przystępować do komunii, tak jak zdrowi wierni Wierni chorzy na celiakię bez obaw będą mogli przystępować do sakramentu komunii świętej. Polscy biskupi zgodzili się na produkcję niskoglutenowych opłatków. Informacje w tej sprawie mają trafić w ciągu miesiąca do wszystkich parafii." ("Polska Dziennik Łódzki") Całość lodzkie.naszemiasto.pl/wydarzenia/987930.htmlI dla smaku komentarz mojego ulubionego Frondysty (Tomka Torquemady) na pytanie czy nie zmienia to materii sakramentu: "Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie. Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło." Nasunął mi się wniosek o nieodzownym połączeniu boskości z glutenem  Ale wiem, że się czepiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | marcus (876 punktów) |
> Nasunął mi się wniosek o nieodzownym połączeniu boskości z glutenem Ale wiem, że się czepiam  Być może nauka kiedyś nam wyjaśni, dlaczego Duch Święty chowa się glutenie akurat... Zawsze zastanawiało mnie, jak Ci wszyscy XXI-wieczni ludzie są w stanie uwierzyć, że podczas mszy dokonują aktu...kanibalizmu? I to w dodatku na kawałku chleba... Moja wyobraźnia za tym po prostu nie nadąża... P.S. Znalazłem dzisiaj ten obrazek w internecie i pomyślałem, że pasuje do tematu. i203.photo(*)rrowlawl/sciencevsreligion.jpg
|
|
 | 2 na 6 siarkofrut (2125 punktów) (zablokowany) | |
|
 | 4 na 4 | Vytautas (4394 punktów) | >Zawsze zastanawiało mnie, jak Ci wszyscy XXI-wieczni ludzie są w stanie uwierzyć, że podczas mszy dokonują aktu...kanibalizmu? I to w dodatku na kawałku chleba... Moja wyobraźnia za tym po prostu nie nadąża... Kanibalizm popełniany podczas tzw. komunii jest pozostałością po magicznym okresie w rozwoju religii. Bardzo wiele prymitywnych plemion kultywuje kanibalizm zwłok drogiego krewnego jako powszechnie uznaną formę pochówku. Spożywanie ciała i krwi pańskiej jest magią silniejszą jeszcze niż spożywanie drogiego krewnego, bo to jest zespolenie nie tylko z duchem rodu, lecz z Bogiem samym. Ludzie pierwotni kultywowali także tzw. komunię zwierzęcą. Pewne grupy tych ludzi uważali że ich protoplastą było jakieś zwierzę -- totem. Obrzędowe spożywanie mięsa totemu powodowało wzmocnienie ducha grupy totemicznej. No cóż, zawsze to tak było, że najpierw był obrzęd, a później dorabiano do niego mit. Porzucenie obrzędu komunii z powodu jej kanibalistycznego pochodzenia na pewno nie dokona się w XXI w., albowiem komunia świętą jest, a amatorzy świętości wszelakich dobrze się mają i ginąć nie mają zamiaru.
|
|
4 na 4 | Fizyk (17637 punktów) | > "Kościół zgadza się na hostie niskoglutenowe...Tak mi się nasunęło: czy wegetarianizm i katolicyzm wzajemnie wykluczają się?
|
|
 | 2 na 2 | Skymen (621 punktów) | > >"Kościół zgadza się na hostie niskoglutenowe...> Tak mi się nasunęło: czy wegetarianizm i katolicyzm wzajemnie wykluczają się?  W okresach postu ścisłego raczej się utożsamiają.
|
|
1 na 1 | Skymen (621 punktów) |
> I dla smaku komentarz mojego ulubionego Frondysty (Tomka Torquemady) na pytanie czy nie zmienia to> materii sakramentu: "Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie.> Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło."Wybitnie błyskotliwe poczucie humoru! O ile to miał być żart...  > Nasunął mi się wniosek o nieodzownym połączeniu boskości z glutenem Ale wiem, że się czepiam  Gluten równie dobry do zaczepienia się w temacie rozważań o transcendencji jak wszystko inne! Czepiaj się więc czego tylko możesz!
|
|
 | 5 na 5 | liliac (147340 punktów) | > >I dla smaku komentarz mojego ulubionego Frondysty (Tomka Torquemady) na pytanie czy nie zmienia to> >materii sakramentu: "Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie.> >Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło."> Wybitnie błyskotliwe poczucie humoru! O ile to miał być żart...  Specjalnie wielce i dogłębnie tym stwierdzeniem trafiona przebrnęłam przez cały dotyczący wątek frondowy, by to zweryfikować i... to nie był żart
|
|
|  | 1 na 1 | Skymen (621 punktów) | > >>I dla smaku komentarz mojego ulubionego Frondysty (Tomka Torquemady) na pytanie czy nie zmienia to> >>materii sakramentu: "Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie.> >>Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło."> >Wybitnie błyskotliwe poczucie humoru! O ile to miał być żart...  > Specjalnie wielce i dogłębnie tym stwierdzeniem trafiona przebrnęłam przez cały dotyczący wątek frondowy, by to zweryfikować i... to nie był żart  NIEMOŻLIWE!!!?  Dawaj ten wątek! Ten gość musi być wyjątkowo perfidny w swoich żartach!  Wolę jednak wypowiedzi bliźnich interpretować z perspektywy dla tych wypowiedzi bardziej korzystnej niż niekorzystnej, pouczony regułami postępowania pomocnymi do rozeznawania duchów, sformułowanymi przez samego Ignacego Loyolę!
|
|
| |  | | liliac (147340 punktów) | > NIEMOŻLIWE!!!? Dawaj ten wątek! Ten gość musi być wyjątkowo perfidny w swoich żartach!  > Wolę jednak wypowiedzi bliźnich interpretować z perspektywy dla tych wypowiedzi bardziej korzystnej niż niekorzystnej, pouczony regułami postępowania pomocnymi do rozeznawania duchów, sformułowanymi przez samego Ignacego Loyolę! A czytaj, czytaj- post niżej placownik linkuje TT na Frondzie  Ale niech tam- też mogę zarzucić forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2464042
|
|
| | |  | | Skymen (621 punktów) | > >NIEMOŻLIWE!!!? Dawaj ten wątek! Ten gość musi być wyjątkowo perfidny w swoich żartach!  > >Wolę jednak wypowiedzi bliźnich interpretować z perspektywy dla tych wypowiedzi bardziej korzystnej niż niekorzystnej, pouczony regułami postępowania pomocnymi do rozeznawania duchów, sformułowanymi przez samego Ignacego Loyolę! > A czytaj, czytaj- post niżej placownik linkuje TT na Frondzie  > Ale niech tam- też mogę zarzucić forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2464042Można rzec: jest źle ale nie tragiczie -jeśli zdarzają się tam jednostki pokroju Zenramida. Za motto dostałby odemnie na racjonaliście punkcik. forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2464294
|
|
 | 3 na 3 | placownik (17853 punktów) | |
|
|  | 1 na 1 | Skymen (621 punktów) | > >Wybitnie błyskotliwe poczucie humoru! O ile to miał być żart...  > Ja też tego forum nie traktuję poważnie.> forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2464042Kiedy całej [tej i innych] religii nie zechce się traktować poważnie [vide bynajmniej nie jak walczący ateusze] wtedy ich [religii] w tenże sposób ujawnionym poczuciem humoru, można się nawet -faktycznie, dogłębnie i na stałe- zachwycić!
|
|
|  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) |
> Ja też tego forum nie traktuję poważnie. Ale niestety oni traktują się śmiertelnie poważnie...
|
|
| |  | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) | >> Ja też tego forum nie traktuję poważnie. >Ale niestety oni traktują się śmiertelnie poważnie...
I to właśnie najbardziej mnie śmieszy.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | | Skymen (621 punktów) | > >> Ja też tego forum nie traktuję poważnie.> >Ale niestety oni traktują się śmiertelnie poważnie...> I to właśnie najbardziej mnie śmieszy.Tak. Zdecydowanie śmiertelna powaga [również u racjonalistów] jest godna pogodnego uśmiechu politowania
|
|
4 na 4 | Adam Gliniany (398 punktów) | > "Kościół zgadza się na hostie niskoglutenowe> 17.04.2009> Chorzy na celiakię będą mogli już w maju przystępować do komunii, tak jak zdrowi wierni> Wierni chorzy na celiakię bez obaw będą mogli przystępować do sakramentu komunii świętej. Polscy> biskupi zgodzili się na produkcję niskoglutenowych opłatków. Informacje w tej sprawie mają trafić w> ciągu miesiąca do wszystkich parafii." ("Polska Dziennik Łódzki")> Całość lodzkie.naszemiasto.pl/wydarzenia/987930.html> I dla smaku komentarz mojego ulubionego Frondysty (Tomka Torquemady) na pytanie czy nie zmienia to> materii sakramentu: "Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie.> Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło."> Nasunął mi się wniosek o nieodzownym połączeniu boskości z glutenem Ale wiem, że się czepiam  > Daj spokój liliac, przecież Frądzia to znane od dawna siedlisko zacofania, ciemnogrodu i bucery  Paru gości stamtąd może Ci na żywca weprzeć, że Ziemia jest płaska - i oni w to wierzą!
|
|
 | 9 na 9 | liliac (147340 punktów) | > Daj spokój liliac, przecież Frądzia to znane od dawna siedlisko zacofania, ciemnogrodu i bucery  > Paru gości stamtąd może Ci na żywca weprzeć, że Ziemia jest płaska - i oni w to wierzą!Weszłam byłam niechcący "po linku" i jak zobaczyłam to o glutenie, nie mogłam się powstrzymać po prostu  To w sumie fascynujące- oni przecież chodzą sobie wokół poprzebierani za homo sapiens i póki się nie odezwą nie sposób ich rozpoznać
|
|
|  | | Adam Gliniany (398 punktów) | > >Daj spokój liliac, przecież Frądzia to znane od dawna siedlisko zacofania, ciemnogrodu i bucery  > >Paru gości stamtąd może Ci na żywca weprzeć, że Ziemia jest płaska - i oni w to wierzą!> Weszłam byłam niechcący "po linku" i jak zobaczyłam to o glutenie, nie mogłam się powstrzymać po prostu  > To w sumie fascynujące- oni przecież chodzą sobie wokół poprzebierani za homo sapiens i póki się nie odezwą nie sposób ich rozpoznać Bart regularnie lurkuje w tych odmętach to mam krótkie briefingi na temat. Włos się pod koszulą jeży...
|
|
| |  | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > Bart regularnie lurkuje w tych odmętach to mam krótkie briefingi na temat. Włos się pod koszulą jeży... Tiaaaa. Właśniem przeczytała fragmenty "przerażającej przyszłości opisanej w powieści "Operacja Chusta""  Niezwykłe
|
|
| | |  | | Adam Gliniany (398 punktów) | > > Bart regularnie lurkuje w tych odmętach to mam krótkie briefingi na temat. Włos się pod koszulą jeży... > Tiaaaa. Właśniem przeczytała fragmenty "przerażającej przyszłości opisanej w powieści "Operacja Chusta""  > Niezwykłe  Niestety, reakcje swoistego "fab circle" zorganizowanego na FF wokół autora budzą moje przerażenie.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > Niestety, reakcje swoistego "fab circle" zorganizowanego na FF wokół autora budzą moje przerażenie.Na początku całe FF budziło we mnie reakcje typu stupor  Szczęka w dół, powieki w górę i niemożność oderwania oczu od literek, bo może się samoistnie jakoś poprzestawiają  Bo może nieprawda toto i samo zniknie  Już jest lepiej, ale przy niektórych wątkach mi wraca. Ech, a nawet bym nie wiedziała o ich egzystencji, gdyby kiedyś w odległej przeszłości o nich Wyborcza nie wspomniała...
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Vytautas (4394 punktów) | > Na początku całe FF budziło we mnie reakcje typu stupor Szczęka w dół, powieki w górę i niemożność oderwania oczu od literek, bo może się samoistnie jakoś poprzestawiają Bo może nieprawda toto i samo zniknie Już jest lepiej, ale przy niektórych wątkach mi wraca.> Oj, liliaczku, przecież pobożni wierzą już i w chodzenie boso po jeziorze i w rodzenie dzieci bez chłopa i w zamienianiu wody w wino i w to, że jeden i trzy to to samo i w to, że ich capo di tutti capi jest nieomylny, więc w obcowanie syna bożego w glutenie też uwierzą, jeśli ta teza zostanie potwierdzona powagą kościoła powszechnego. Jeśli w tym wszystkim jest coś dziwnego, to tylko to, że to Cię jeszcze dziwi.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Adam Michalik (153 punktów) | >Niestety, reakcje swoistego "fab circle" zorganizowanego na FF wokół autora budzą moje przerażenie.
Fap circle. Neologizm mało znany i w niewielu słownikach odnotowany, więc literówka jest niebezpieczna.
|
|
| | | | |  | | Adam Gliniany (398 punktów) | >>Niestety, reakcje swoistego "fab circle" zorganizowanego na FF wokół autora budzą moje przerażenie. >Fap circle. Neologizm mało znany i w niewielu słownikach odnotowany, więc literówka jest niebezpieczna. Faktycznie, mój błąd. Przepraszam.
|
|
| |  | 1 na 1 | Skymen (621 punktów) | > >>Daj spokój liliac, przecież Frądzia to znane od dawna siedlisko zacofania, ciemnogrodu i bucery  > >>Paru gości stamtąd może Ci na żywca weprzeć, że Ziemia jest płaska - i oni w to wierzą!> >Weszłam byłam niechcący "po linku" i jak zobaczyłam to o glutenie, nie mogłam się powstrzymać po prostu  > >To w sumie fascynujące- oni przecież chodzą sobie wokół poprzebierani za homo sapiens i póki się nie odezwą nie sposób ich rozpoznać  Homo sapiens to może z nich i są ale czy homo sapiens sapiens?!?  > Bart regularnie lurkuje w tych odmętach to mam krótkie briefingi na temat. Włos się pod koszulą jeży... A to faktycznie wybitna i odporna na skrzywienia jednostka! Będę go sprawdzał czy gdzie i swojej ideefixe nie spłodził
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Kościół zgadza się na hostie niskoglutenowe
Powinien też rozpatrzyć na stosownej konferencji zagadnienie twardości wody święconej i jej pH. A co do hostii niskoglutenowych: nie dotyczy wiatyku.
|
|
4 na 4 | jkl; (5859 punktów) | > "Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie.> Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło."Tylko odpowiednie obciążenie jelit gwarantuje kontakt z Bogiem. Ze swej strony czekam na hostię serowo-cebulową.
|
|
1 na 1 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | > Wystarczy jeden komunikant, aby spowodować stan zapalny, objawiający się na przykład biegunkami.Ciekawa jestem, czy ta biegunka spowodowana zjedzeniem opłatka jest odbierana przez celiaków jako magiczny znak od Boga  > Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie. Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło.O, czyli wychodzi na to, że przeistoczenie w ciało Chrystusa zachodzi poprzez reakcję chemiczną?  Czego to chrześcijanin nie wymyśli!
|
|
 | 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | > >Jeśli to pieczywo NISKOGLUTENOWE - to nie. Natomiast w przypadku bezglutenowego - Przeistoczenie by nie zaszło.> O, czyli wychodzi na to, że przeistoczenie w ciało Chrystusa zachodzi poprzez reakcję chemiczną? Czego to chrześcijanin nie wymyśli!  Skoro pieczyo może być niskoglutenowe, ale w ogóle bez glutenu się nie obejdzie, to najprawdopodobniej jest on nie tyle substratem w reakcji uzyskiwania boskości, co raczej jej katalizatorem  . Jeszcze parę takich wskazówek i można pisać wniosek o finansowanie badań, zastanawiam się tylko czy w dziedzinie chemii czy raczej teologii. A może założymy nową dyscyplinę na styku dwóch tradycyjnych
|
|
|  | 4 na 4 | liliac (147340 punktów) | > Jeszcze parę takich wskazówek i można pisać wniosek o finansowanie badań, zastanawiam się tylko czy w dziedzinie chemii czy raczej teologii. A może założymy nową dyscyplinę na styku dwóch tradycyjnych  > Cóż, jest chemia organiczna, jest chemia nieorganiczna, możemy zainicjować rozwój chemii teologicznej
|
|
|  | 3 na 3 | Vytautas (4394 punktów) | > Jeszcze parę takich wskazówek i można pisać wniosek o finansowanie badań, zastanawiam się tylko czy w dziedzinie chemii czy raczej teologii. A może założymy nową dyscyplinę na styku dwóch tradycyjnych  > Bardzo cenna propozycja! Tak powstała nauka interdyscyplinarna mogłaby też wyjaśnić cud w Kanie Galilejskiej.
|
|
| |  | 2 na 2 | Adam Michalik (153 punktów) | >Bardzo cenna propozycja! Tak powstała nauka interdyscyplinarna mogłaby też wyjaśnić cud w Kanie Galilejskiej.
Można by nawet zbudować specjalistyczną aparaturę do badania boskości, na przykład spektrometr masowy do wyznaczania procentowej zawartości Ducha Św. w zadanej próbce.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Skymen (621 punktów) | > >Bardzo cenna propozycja! Tak powstała nauka interdyscyplinarna mogłaby też wyjaśnić cud w Kanie Galilejskiej.> Można by nawet zbudować specjalistyczną aparaturę do badania boskości, na przykład spektrometr masowy do wyznaczania procentowej zawartości Ducha Św. w zadanej próbceAle zdecydowanie najpożyteczniejsze byłoby rozpracowanie cudu rozmnożenia  No i wdrożone masowo zmartwychwstanie miałoby rzesze gorących zwolenników.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|