 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 15-09-2021 | MaxGolonko3 | Sojusz tronu z ołtarzem przenika już do szkół - PISLAM nadchodzi |
Dyrektor liceum w Krakowie wzywa na dywanik rodziców uczniów, którzy nie chodzą na religię. - To jest coś niebywałego. Mam się tłumaczyć dyrektorowi z decyzji, dlaczego dziecko nie chodzi na religię? Nic mu do tego. To jest publiczna, świecka szkoła i to jest moja osobista sprawa - denerwuje się matka uczennicy XLIV LO w Krakowie. W ubiegłym tygodniu na zebraniu szkolnym dowiedziała się, że rodzice uczniów, którzy rezygnują z chodzenia na religię, są proszeni o wizytę w gabinecie dyrektora. Dotyczy to uczniów, którzy właśnie rozpoczęli naukę w szkole w pierwszych klasach. Dyrektor chce znać przyczynę rezygnacji: Ateizm czy innowierca? Informuje rodziców, że te dzieci i tak będą musiały brać udział w uroczystościach kościelnych, w których uczestniczy szkoła. Ostatnio był to obowiązkowy udział uczniów na mszy z okazji pogrzebu proboszcza Katedry Wawelskiej. krakow.wyb(*).main_topic_2-K.C-B.2-L.2.malyWielu księży skutecznie molestuje 16-letnich ministrantów do biernego seksu analnego co powoduje potem raka odbytu jak to ustaliła nauka. Mamy też ideologiczny nowotwór złośliwy w kraju. Taliban bis rośnie, jak nowotwór złośliwy, w różnych punktach i instytucjach w całej Polsce. PISLAM nadchodzi. Hańba! hańba! hańba! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 07-09-2021 | Naukowczyni | Czy w Polsce wolno być ateistą? |
Ateista to osoba, która szanuje Katolików, niemniej nie chce by Katolicy respektowali jego prawa, nawet ci najbardziej szanowani i wykształceni.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 04-09-2021 | Dariusz Salamon | Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe. |
"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".
"Człowiek nie może nic otrzymać o ile nie dano mu tego z Góry". - Oczywiście dotyczy to spraw Duchowych, czyli wiary i zrozumienia Pism
WIELE osób modli się za pośrednictwem różnych osób, uważają oni, że dzięki wsparciu Świętych, albo samej Marii łatwiej uzyskają dostęp do Boga i tym samym ich prośby, modlitwy zostaną wysłuchane. Nic bardziej mylnego!
Jest wręcz odwrotnie, Pismo wyraźnie stwierdza, że Jezus Pomazaniec jest jedyną JEDYNĄ osobą, która umożliwia dostęp do Ojca, sam Jezus jasno i wyraźnie to zapowiedział:
Ewangelia Jana 14:6
"Ja jestem prawda droga i życie, NIKT NIE przychodzi do ojca jak TYLKO przeze mnie " , dla apostołów czy uczniów z I wieku było to oczywiste, apostoł Paweł napisał do Tymoteusza: " Jeden jest Bóg i jeden też jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus
- 1 List do Tymoteusza 2:5
Diabeł nasiał z czasem zamętu i zwłaszcza w IV wieku namnożyło się nauk inspirowanych przez szatana, pierwsi uczniowie nie znali słowa Trójca i nie oddawali / adorowali ludzi, żywych czy martwych, Matki Jezusa także nie.
Ciekawym jest, że nie z łatwością przychodziło szatanowi ustanawianie swoich błędnych nauk, dogmatów, wielu z ludzi prawidłowo wierzących stawiało opór błędnym naukom diabła, niestety zwyciężały strony dające posłuch diabłu i z pomocą władców Rzymu nie tylko forsowali błędne nauki, ale i pozbywali się tych swoich braci - biskupów, - którzy nie chcieli przyjmować demonicznych nauk,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 22-08-2021 | haish | 'Nie lękajcie się ........ |
"Według o. Szewka, o. Michał uważany był za duszpasterza dzieci i młodzieży, a o. Zbigniew nazywany był "doktorkiem"." "W Polsce szerzeniem kultu męczenników z Pariacoto zajmuje się specjalne biuro, które od momentu beatyfikacji w 2015 r. rozdało 432 tys. obrazków z relikwiami drugiego stopnia (czyli ubraniami należącymi do błogosławionego), 78 tys. różańców z relikwiami drugiego stopnia, a relikwie pierwszego stopnia (fragmenty ciała lub krew) umieszczono w 447 miejscach na całym świecie." "Męczennicy z Pariacoto uczą nas, współczesnych, wierności do końca, czy to Bogu czy drugiemu człowiekowi. Ponadto uczą nas bezinteresownej miłości. Do Peru pojechali przecież do trudniejszych warunków, gdzie musieli zrezygnować z wygody i stylu życia, jaki dotąd prowadzili" - ocenił." Nietrudno się domyślić, że ci tzw misjonarze byli bardzo zgraną parą(wzajemnie się uzupełniali nie tylko w przenośni, ale jeden 'wchodził' w drugiego, to dopiero była 'miłość'). www.msn.co(*)skiej/ar-AANbqGi?ocid=msedgntp | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 09-08-2021 | so what | Drobner nie żartował. bóg jest psychopatą albo o niczym nie |
Pomódlcie się i mówcie Bogu co tu na ziemi się dzieje.
Na ziemi jest Jezus wg bibli
Księża nawet zakończenia ewangelii. Pobierzcie KĶK że sklepu play za darmo. Tam jest 27 tyś stron o wierzę.
Przecież Maryja była człowiekiem. Jakie niebo? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 06-08-2021 | MaxGolonko3 | Kościł a nauka na przykładzie polskim |
Grafika: scontent-f(*)761204461a625fd2b9&oe=612F61CFJeśli PIS znowu wygra wybory to w końcu wprowadzi PISLAM. Wtedy naukowiec, który napisze to co ja poniżej (to jest akurat prawda) zostanie przez władze usunięty z uczelni za sprzeczność tego wniosku z wiarą katolicką. Tutaj mamy bwiem doczekać końca świata. Na Ziemi. Nie uciekać. *** Finalnie - za około 8 miliardów lat i dalej - w Układzie Słonecznym życie będzie możliwe na ciasnej orbicie nad białym karłem, który pozostanie na miliardolecia po Słońcu ale ze względu na jego emisje rentgenowskie (itp) trzeba będzie żyć pod gruntem jakiejś planetoidy (zawleczonej w odpowiednie miejsce) jak w filmie 'Seksmisja' Miłej nocy | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 28-07-2021 | Arminius | Ruchy apostolskie na cenzurowanym? |
Papież rozwiązał ruch apostolski działający mający swą siedzibę w południowych Włoszech. O detalach sprawy poczytać można w podlinkowanym materiale. Decyzja papieża jest jak najbardziej uzasadniona. Ruchy apostolskie w KK są primo rozsadnikiem herezji i kontestacji w łonie samego KK a poza tym są szczególnie narażone na pojawianie się w ich obrębie szeregu kwalifikowanych patologii. Szczególnie irytujące są ruchy apostolskie typu charyzmatycznego. Bowiem prócz wiary w cały szereg kwalifikowanych zabobonów ( typu mówienie językami, zdolności uzdrawiające, odporność na jad węży...) mentalność członków tych organizacji cechuje głębokie przekonanie o elitarności i wyjątkowości ich postawy religijnej . Uważają oni że są znacznie bliżej bezpośredniego oddziaływania boga niż "zwykli" katolicy, co bardzo często prowadzi do traktowania tych "zwykłych" z wyższością, lekceważeniem, a nawet pogardą. W postawie takowej charyzmatycy są patologią bardzo przypominają...Żydów, którzy także hołdują tezie o swej wyjątkowości z racji uważania się za wybrany naród jedynego boga. Charyzmatycy uważają się - konsekwentnie - za "wybranych" przez boga z rzesz "zwykłych" wiernych. Z takowej arogancji, tupetu i dezynwoltury biorą się później całe długie serie różnorakich patologii.
"Stolica Apostolska postanowiła rozwiązać Ruch Apostolski, stowarzyszenie wiernych świeckich, założone w Catanzaro we Włoszech 3 listopada 1979 roku przez Marię Marino, który z biegiem czasu rozprzestrzenił się na cały świat.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-07-2021 | haish | Hipokryzja |
Przykład artkułu na chrześcijańskim portalu pch24.pl/m(*)utrudnia-walki-w-afganistanie/Przyganiał kościół(instytucja) garnkowi, a sam smoli. Z lektury artykułu wynika, że surowe zwyczaje i wadliwa interpretacja nauk Koranu skutkowały u Pasztunów homoseksualną kulturą męskiej części tej społeczności. Podobne zachowania katolickiego kleru ujrzały światło dzienne - zaistniały w przestrzeni publicznej w ostatnich czasach, ale artykuł jest z 14 GRUDNIA 2012. "Niezbadane są ścieżki Pana" zwłaszcza gdy upublicznione zachowania katolickiego kleru - nazwijmy je po imieniu pedalstwo i pedofilia są jego sztandarową cechą. Papiestwo wprowadziło celibat ze względów czysto finansowych, i od tego czasu do stanu duchownego lgną jak muchy do gówna wszelkiej maści odmieńcy. Nie jest niczyją winą że ktoś ma określone preferencje seksualne, ale naganne jest aby takie zachowania narzucać społeczeństwu żyjącemu według naturalnych zachowań (zgodnie z NATURĄ), a tym bardziej aby ludzie odmiennej orientacji nauczali i rozprawiali o wzorcach moralności. Papiestwo w trosce o zdrowe społeczeństwo winno takim osobnikom proponować zakonny styl życia, a nie kierować ich do pracy duszpasterskiej, co najciekawsze problemu nie widzą też i nie przeciwdziałają mu świeckie parlamenty i rządy. Pozdrawiam (z ironią) świntojebliwych. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 69 (przedawniony) | | 25-07-2021 | witamziomy | Czy to ten sam mechanizm działania ? |
Przytoczę fragment tekstu, który wbił mnie w fotel, gdyż do złudzenia przypomina mi mechanizm, który już kiedyś poznałem.
ZJAWISKO „PRANIA MÓZGU” u ofiar przemocy domowej
"Powoduje u ofiar zupełną zmianę obrazu siebie: uważają się za głupie i niezdolne, co sprawia, że nie podejmują nowych, czy trudniejszych działań. Ich życie koncentruje się na dostosowywaniu do żądań sprawcy. Przeżywają stale lęk i poczucie winy, mają osłabioną zdolność psychiczną i fizyczną do stawiania oporu, bezkrytycznie przyjmują obraz rzeczywistości, jaki kreuje sprawca. Metody stosowane w „praniu mózgu” stanowią istotę przemocy psychicznej. "
Brzmi to jak:
Człowiek jest za głupi by zrozumieć zamysł Boga i rezygnuje z takowych prób. Dostosowuje się do oczekiwań Kościoła chodząc na msze, przyjmując sakramenty i dokłada się na tacę. Boi się człowiek piekła i gniewu Boga, pamiętając jednocześnie o swym nieczystym, grzesznym pochodzeniu. Osłabiony zalewem irracjonalnych opowieści zatraca zdolność trzeźwego osądu. Wierzy w obraz rzeczywistości jaki kreuje KK. Metody stosowane w "praniu mózgu" stanowią istotę przemocy psychicznej.
Czy to jest ten sam schemat? Jak sądzicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 25-06-2021 | Arminius | Płoną kościoły katolickie w Kanadzie |
W poniedziałek w Kanadzie spłonęły do szczętu dwa zabytkowe kościoły katolickie. Policja twierdzi, iż wstępne ustalenia jednoznacznie wskazują na podpalenie. Świątynie spłonęły w kanadyjskim narodowym dniu ludności autochtonicznej. W przeszłości dzieci kanadyjskich autochtonów były przymusowo i brutalnie asymilowane w szkołach prowadzonych także przez kościół katolicki. Metody jak wyżej skutkowały śmiercią wielu z nich. Pytanie brzmi, jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone przez kanadyjskich autochtonów w ramach odwetu za krzywdy jak wyżej - czy jest to dopuszczalna/akceptowalna metoda postepowania czy też należy ją bezwzględnie potępić?
"Police in Canada say they are treating fires that destroyed two Catholic churches on indigenous community land in British Columbia as suspicious.Sacred Heart Church and St Gregory's Church burnt down at about the same time early on Monday, as Canada marked National Indigenous People's Day.The two churches - built more than 100 years ago - are located about 40km (25 miles) apart in the western province. Liquid accelerants are believed to have been used, one fire official said. The two churches on the Penticton Indian Band reserve and the Osoyoos Indian Band reserve are about 200km (125 miles) south of Kamloops, where the remains of 215 children were found at a former boarding school in May. Thousands of indigenous children were sent to such schools in the 19th and 20th Centuries to be forcibly assimilated. The institutions were often run.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |