Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy to ten sam mechanizm działania ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-06-2021 14:13witamziomy (536 punktów)Czy to ten sam mechanizm działania ?
Ocena 1 na 1
Przytoczę fragment tekstu, który wbił mnie w fotel, gdyż do złudzenia przypomina mi mechanizm, który już kiedyś poznałem.


ZJAWISKO „PRANIA MÓZGU” u ofiar przemocy domowej

"Powoduje u ofiar zupełną zmianę obrazu siebie: uważają się za głupie i niezdolne, co sprawia, że nie podejmują nowych, czy trudniejszych działań. Ich życie koncentruje się na dostosowywaniu do żądań sprawcy. Przeżywają stale lęk i poczucie winy, mają osłabioną zdolność psychiczną i fizyczną do stawiania oporu, bezkrytycznie przyjmują obraz rzeczywistości, jaki kreuje sprawca. Metody stosowane w „praniu mózgu” stanowią istotę przemocy psychicznej. "


Brzmi to jak:

Człowiek jest za głupi by zrozumieć zamysł Boga i rezygnuje z takowych prób. Dostosowuje się do oczekiwań Kościoła chodząc na msze, przyjmując sakramenty i dokłada się na tacę. Boi się człowiek piekła i gniewu Boga, pamiętając jednocześnie o swym nieczystym, grzesznym pochodzeniu. Osłabiony zalewem irracjonalnych opowieści zatraca zdolność trzeźwego osądu. Wierzy w obraz rzeczywistości jaki kreuje KK. Metody stosowane w "praniu mózgu" stanowią istotę przemocy psychicznej.


Czy to jest ten sam schemat? Jak sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Z fałszu (w przedstawionym przypadku z twierdzenia 'jest bóg') wynika wszystko, a rozważanie wybranych wariantów wszystkiego nie przybliży nas przecież do żadnego celu.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z fałszu (w przedstawionym przypadku z twierdzenia 'jest bóg') wynika wszystko

Sądzę, że Bóg istnieje.
Wierzę, że wszechświat jest świadomą osobą.
Uwazam, że nasze psyche są czynnikami psyche Boga a nasze ciała elementami jego ciała.

Wierzę w Boga.
07-07-2021 23:51 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Z fałszu (w przedstawionym przypadku z twierdzenia 'jest bóg') wynika wszystko
>Sądzę, że
>Wierzę, że
>Uwazam, że
A z sądu, wiary i poglądu nie wynika nic.

cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Zapominasz o dobrym samopoczuciu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zapominasz o dobrym samopoczuciu.
Ono bierze się z FAKTU wciskania nieszczęsnym wolnym słuchaczom 'rewelacji' n/t swoich mniemań i rojeń.

cr
Rafał Poniecki (7132 punktów)

>>ZJAWISKO "PRANIA MÓZGU" u ofiar przemocy domowej

Metody stosowane w "praniu mózgu" stanowią istotę przemocy psychicznej.
Czy to jest ten sam schemat? Jak sądzicie?<<

Tak to chyba wygląda. No bo jak wytłumaczyć to, że jakiś klecha może gwałcić ministranta przez kilka lat, skoro na mój rozum ten ministrant po pierwszym razie powinien trzymać się z daleka od tego zboczeńca.
26-06-2021 07:44 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>Tak to chyba wygląda. No bo jak wytłumaczyć to, że jakiś klecha może gwałcić ministranta przez kilka lat, skoro na mój rozum ten ministrant po pierwszym razie powinien trzymać się z daleka od >>>tego zboczeńca.

Właśnie, że nie powinien. Powinien wszystko dokumentować tak aby potem w sądzie mieć dowody i bez problemu dostać milionowe odszkodowanie od Kościoła. Potem telewizja, celebryta, wybory i jest ustawiony do końca życia. Życie jest jak surfingowanie, jak potrafimy wskoczyć na grzbiet właściwej fali to daleko zapłyniemy, bez wysiłku.
26-06-2021 10:16 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Właśnie, że nie powinien. Powinien wszystko dokumentować tak aby potem w sądzie mieć dowody i bez problemu dostać milionowe odszkodowanie od Kościoła. Potem telewizja, celebryta, wybory i jest ustawiony do końca życia. Życie jest jak surfingowanie, jak potrafimy wskoczyć na grzbiet właściwej fali to daleko zapłyniemy, bez wysiłku.
W tobie tyle goryczy co chyba u klechy, który ma problemy bo wyszło na jaw, że wskoczył na grzbiet niewłaściwego konia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>>Tak to chyba wygląda. No bo jak wytłumaczyć to, że jakiś klecha może gwałcić ministranta przez kilka lat, skoro na mój rozum ten ministrant po pierwszym razie powinien trzymać się z daleka od >>>tego zboczeńca.
>Właśnie, że nie powinien.

Dzieci mają inne psyche od chciwych i bezwzględnych dziadów.

Zgwałcenie dziecka jest zaszczepieniem w jego umyśle zła, z którym człowiek wyrastający z tego dziecka będzie musiał walczyć przez całe życie.

Zgwałcenie dziecka jest zarażeniem go straszną chorobą.

Gwalcenie ludzi jest niszczeniem ludzi.
Chcesz to relatywizować dla ochrony kościoła.

Cos ci wytłumaczę i może do ciebie dotrze.
Gwalty w kościele wzięły się z nadmiernej władzy hierarchów kościelnych. Nadmierna władza deprawuje.

Próba obrony przez ciebie kościoła w tej formie, w której ludzie kościoła gwalca i mordują jest błędem. Takiego kościoła nie należy bronić. Organizacja kościoła musi się zmienić i nie ma to nic wspólnego z wiarą w Boga.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak to chyba wygląda. No bo jak wytłumaczyć to, że jakiś klecha może gwałcić ministranta przez kilka lat, skoro na mój rozum ten ministrant po pierwszym razie powinien trzymać się z daleka od tego zboczeńca.

Sądzę, że te gwałty nie są wcale takie brutalne jak próbujecie sobie je wyobrazić.

Sądzę, że w tych gwałtach chodzi bardziej o gwałt na duszy niż na ciele, że chodzi o dominację psychiczną.

Uważam, że z podobnym gwałtem mielibyśmy do czynienia gdyby kogokolwiek zmusić wbrew jego emocjom do zachowań uznanych powszechnie za nienormalne i wcale nie musiałby być to zachowania seksualne.

Sądzę, że takich gwałtów dzieje się na świecie wiele a polowanie na księży jest polowaniem na czarownice, jako że sami mądrzą się o tym co jest dobre i co złe.

Jestem pewny, że zniszczenie kościoła ani o trochę nie ograniczy gwałtów na ludzkiej psyche.
okragly (21676 punktów)

>ZJAWISKO PRANIA MÓZGU u ofiar przemocy domowej Powoduje zmianę obrazu siebie: uważają się za głupie i niezdolne, co sprawia, że nie podejmują nowych, czy trudniejszych działań. Ich życie koncentruje się na dostosowywaniu do żądań sprawcy. Przeżywają stale lęk i poczucie winy, mają osłabioną zdolność psychiczną i fizyczną
aby uczynić słaba bezbronna trzeba oddzielić od stada, na masową skale czynia tak liberałowie lansujac indywidualizm i wolnośc

>Człowiek jest za głupi by zrozumieć zamysł Boga i rezygnuje z takowych prób. Dostosowuje się do
>oczekiwań Kościoła chodząc na msze, przyjmując sakramenty i dokłada się na tacę. Boi się człowiek piekła i gniewu Boga, pamiętając jednocześnie o swym nieczystym, grzesznym pochodzeniu. Osłabiony zalewem irracjonalnych opowieści zatraca zdolność trzeźwego osądu. Wierzy w obraz rzeczywistości jaki kreuje KK. Metody stosowane w "praniu mózgu" stanowią istotę przemocy psychicznej.
>Czy to jest ten sam schemat?
liberalizm wymyślił kościół by osłabić np pogan i juz słabym narzucić jedyną prawdę. Tak też pokonujemy np wirusy, antybiotyki nie zabijaja wirusa tylko zaszczepiaja im- liberalizm (inny wirus). Wolne, indywidualne wirusy sa niegroźne, pijemy dużo i spuszczamy je do kibla
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>liberalizm wymyślił kościół by osłabić np pogan i juz słabym narzucić jedyną prawdę.

Kościół to jedność ideologicza a Pan bog nie jest w tym wcale taki istotny.

Rosja radziecka i nazistowkie Niemcy były kościołami. Komunizm i nazizm to były religie.

Czyż nie to właśnie chwalisz - jedność ideową? Kiedy wszyscy myślą jak jeden?

Sam chciałbyś zdaje się stworzyć nową religię i zbudować nowy kościół.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Rosja radziecka i nazistowkie Niemcy były kościołami. Komunizm i nazizm to były religie.
>

Antony Cyril Sutton napisał książki:
"Wall Street a rewolucja bolszewicka"
"Wall Street i Hitler"
"Wall Street i ZSRR"

Rosjanie pierwsi zostali zaatakowani i pokonani przez żydowsko amerykański gang. Stworzono ZSRR, który zamieszkiwali SOWIECI. Polska miała swój udział w zwycięstwie żydobolszewików. Potem, żydowsko amerykański gang sfinansował uzbrojenie Niemiec i z Niemców zrobiono NAZISTÓW.
Komunizm, nazizm i demokracja to nie są religie tylko propagandowa przykrywka do działania amerykańskich speców od miliardowych geszeftów. Amerykanie FINANSOWALI: komunizm, nazizm i tzw. demokracje. Między komunistą, nazistą i demokratą nie ma żadnej różnicy. Gdybyśmy dzisiejszego demokratę przenieśli sto lat wstecz, do Rosji, to byłby komunistą i mordował "wrogów ludu". Gdybyśmy go przenieśli do Niemiec byłby nazistą i mordował Żydów. W Polsce, po wojnie, byłby ormowcem albo szabesgojem w UB a w latach osiemdziesiątych wstąpiłby na ochotnika do solidarności.
Jakbyśmy sprawdzili to się okazuje, że w społeczeństwach, w różnym czasie, był zawsze taki sam odsetek: komunistów, nazistów i demokratów.
Z tego wniosek, że mamy określony i bardzo liczny typ człowieka, który poddaje się praniu szarych komórek. Efekty prania szarych komórek widać po tym, że dana osoba ma "ukierunkowaną" nienawiść. Kierując nienawiścią osiągamy cele bez finansowego wkładu.
Niemcy, gdyby byli prawdziwymi katolikami, nie dali by się przerobić amerykańskim specom, od prania szarych komórek.
Jak przeczytamy trzy powyższe książki, w których mamy dowody na finansowanie: III Rzeszy i ZSRR przez Amerykanów, głównie przez ich JP Morgan, to zastanawiamy się: JAK I ILE NA TYM ZAROBILI?
Czy złoto, które zrabowano Rosjanom wykorzystano do finansowania II WŚ?
Wojna to jest inwestycja a po wojnie mamy podział łupów.
Jaki był podział łupów po II WŚ?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jaki był podział łupów po II WŚ?

Każdy człowiek ma moralny obowiązek rozpoznać zło i sprzeciwić się jego panowaniu.

Nikt nie jest wolny od tego zobowiązania.

Nikt nie może zostać usprawiedliwiony, jeżeli nie podoła temu zadaniu.

Kto złu podda się ten sam złem się staje.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Każdy człowiek ma moralny obowiązek rozpoznać zło i sprzeciwić się jego panowaniu.
>Nikt nie jest wolny od tego zobowiązania.
>Nikt nie może zostać usprawiedliwiony, jeżeli nie podoła temu zadaniu.
>Kto złu podda się ten sam złem się staje.

www.youtube.com/watch?v=2vHgYuYLy-g
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Każdy człowiek ma moralny obowiązek rozpoznać zło i sprzeciwić się jego panowaniu.
>>Nikt nie jest wolny od tego zobowiązania.
>>Nikt nie może zostać usprawiedliwiony, jeżeli nie podoła temu zadaniu.
>>Kto złu podda się ten sam złem się staje.
>www.youtube.com/watch?v=2vHgYuYLy-g
>

Sądzę, że na filmie jesteś Ty
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>>>Kto złu podda się ten sam złem się staje.
>>www.youtube.com/watch?v=2vHgYuYLy-g
>>
>Sądzę, że na filmie jesteś Ty

Niestety nie. Sam analizowałem operację przejęcia przez Brytyjczyków i Amerykanów żydowskich fizyków atomowych z Niemiec i na podstawie zebranych danych doszedłem do wniosku, że szkolna historia to jedno wielkie oszustwo.
W świecie, to może jeden na 1O milionów ludzi, swoją inteligencją był w stanie oprzeć się zmasowanej propagandzie historycznej. W polskim sejmie tylko Korwin MYŚLI i dobrze, że od czasu do czasu potrząsa tą małpiarnią sterowaną przez obcą agenturę.
Kto na tym forum nie dał się nabrać na bajki o demokracji i jednoosobowym rządzeniu przez Hitlera i Stalina ?
A kto dzisiaj nie daje się oszukać bajce o Kaczyńskim, prezesie czytającym z kartki speców od propagandy tłumu ?
Kto wpisał do polskiej konstytucji zapis dający 1OO% władzy nad wojskiem JEDNEJ OSOBIE ?
Polak jest prymitywną marionetką rozgrywaną przez obcych.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polak jest prymitywną marionetką rozgrywaną przez obcych.

W tym sensie każdy najemny pracownik jest marionetka własnego szefa.

Ja tego tak nie widzę, ja widzę hierarchię narodów i widzę, że gdy pewna grupa nie potrafi się sama organizować, to pojawia się ktoś obcy, kto tego dokona.

Amerykanie i Niemcy a także ich kapitalistyczne rody nie są moim wrogiem.

Chcąc nie chcąc muszę podporządkować się tym, którzy mają ode mnie większą wiedzę, większe dosciwadczenia, większe zdolności i rozwinęli w umysłach wyższe wartości.

Ale cena władzy nade mną nie może być wysoka.

Nie zawestionowalbym żadnej amerykańskiej własności w Polsce ani nawet należności ale żądam wyjawienia publicznie wszelkiej własności i poddania jej opodatkowaniu na rzecz ludzi bez posiadłości.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Chcąc nie chcąc muszę podporządkować się tym, którzy mają ode mnie większą wiedzę, większe dosciwadczenia, większe zdolności i rozwinęli w umysłach wyższe wartości.
>

Niesamowite, mafie mają w umysłach WYŻSZE WARTOŚCI.
Złodziej jest mądrzejszy od okradanego, to oczywiste i logiczne ale, żeby w umyśle złodzieja przez to rozwinęły sie wyższe wartości, to bym nie przypuszczał.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niesamowite, mafie mają w umysłach WYŻSZE WARTOŚCI.
>Złodziej jest mądrzejszy od okradanego, to oczywiste i logiczne ale, żeby w umyśle złodzieja przez to rozwinęły sie wyższe wartości, to bym nie przypuszczał.

Bałwochwalcy współczesnego kapitalizmu, co Ty okreslasz złodziejstwem sami określają sprawiedliwoscia dziejową. Dla nich podziały owoców wspólnej pracy jak 1000:1 są naturalne i dobre.

Czasem 1:1000 przy dobrej organizacji to więcej niż 1:2 przy złej.

To nie jest takie oczywiste ustalić granicę, od której ktoś kradnie.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>To nie jest takie oczywiste ustalić granicę, od której ktoś kradnie.

Może prościej byłoby ustalić, kto jest w społeczeństwie pasożytem?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Może prościej byłoby ustalić, kto jest w społeczeństwie pasożytem?

Nie sądzę.
Nie wiadomo które cele są właściwie i jakie zrodzą dla spoleczenstwa konsekwencje.

Mam lepszy projekt na myśli od określania winnych i polowania na czarownice.

Nalezy podejmować eksperymenty społeczne i obserwować ich wyniki. Należy to robić w sferze publicznej tak, żeby każdy, kogo to zainteresuje, mógł się wszytkiego dowiedzieć bez żadnej propagandowej ściemy.

Mam też pomysł na eksperyment z publicznie jawną księga kapitału, podatkiem wyłącznie od własności okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej i zasilającym bezpośrednio osoby bez mienia a także pieniądze ujemnym bez prywatnej lichwy.

Wg mnie nie ma gorszej od wiary od wiary w brak alternatywy.
08-07-2021 21:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Kłamco!

>Nalezy podejmować eksperymenty społeczne i obserwować ich wyniki.

Tu jest twój esperyment:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177

Ucieczka leniwego hipokryty kłamiącego, że zdał maturę

>Mam też pomysł na eksperyment
... i pomysł na ucieczkę Hamerlika od tego eksperymentu

Kiedy podejmiesz społeczny eksperyment i pożalisz się robotnikom Amazona na swoją biedę pokazując im PIT?
Ach tak, wiem, boisz się, że p. Merkel wyśle na ciebie dwie dywizje wojska z haubicami za ujawnienie PITu i do końca życia będziesz zakuty w dyby

Twierdzisz że dwa ogniwa łańcucha mają inną masę połączone i inną rozłączone
Eksperyment??
Ucieczka leniwego niedouka

Twierdzisz, że związana lina ma inną masę niż rozwiązana
Eksperyment??
Ucieczka leniwego niedouka

Twierdzisz, że masa kostki cukru zależy od masy obserwatora
Eksperyment??
Ucieczka leniwego niedouka

Twierdzisz, że woda topniejąc oddaje energię
Eksperyment??
Ucieczka leniwego niedouka

Wielki eksperyment Hamerlika:
Ilu ludzi uda się wqrwić swoim lenistwem, hipokryzją i kłamstwami o rzekomo zdanej maturze

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tu jest twój esperyment:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177

Skasowałeś moje wypowiedzi cenzorze.
Znowu straciłem czas, życie i energię, żeby coś tam napisać.
Skasujesz to więcej nie napiszę w twoim wątku.
Będziesz sobie rozmawiał sam ze sobą.

Ja twoich chamskich, agresywnych i wrogich wypowiedzi w moich wątkach nie kasuję, tylko z pokorą znoszę twoje obelgi i zostawiam je dla wszystkich.

Naucz się czegoś ode mnie bezwzględny człowieku.
09-07-2021 06:06 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Tu jest twój esperyment:
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177
>Skasowałeś moje wypowiedzi cenzorze.

Skasowałem twoje lamentacje i brednie.
Od merytorycznej dyskusji uciekłeś

>Skasujesz to więcej nie napiszę w twoim wątku.
Pisz merytorycznie

>Naucz się czegoś ode mnie bezwzględny człowieku.
Kłamstw?
Chochołów?
Lamentacji?
Konfabulacji?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-07-2021 07:13 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Tu jest twój esperyment:
>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177
>>Skasowałeś moje wypowiedzi cenzorze.
>Skasowałem twoje lamentacje i brednie.

Komunisci i nazisci też kasowali wszystkie "brednie" i byli w tym lepsi od ciebie, bo kasowali "brednie" razem z jej autorem.

Naucz się ode mnie znosić to co ci się nie podoba, czego nie chciałeś usłyszeć i przestań kasować. Następnie zdobądź się na trochę przychylności i wyższej kultury. Traktujesz mnie jak cham swojego psa na łańcuchu.

Mam prawo być sprzeczny z tobą a ty musisz nauczyć się z tym żyć tak jak ja musiałem nauczyć się żyć z takimi jak ty a nie jesteście dla mnie dobrymi ludźmi i wspolistnienie z wami jest naprawdę bardzo trudne.
09-07-2021 07:43 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Tu jest twój esperyment:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177

>>>Skasowałeś moje wypowiedzi cenzorze.
>>Skasowałem twoje lamentacje i brednie.
>Komunisci i nazisci też kasowali wszystkie "brednie" i byli w tym lepsi od ciebie, bo kasowali "brednie" razem z jej autorem.

Pisz merytorycznie, a nie będzie kasowania

>Naucz się ode mnie znosić to co ci się nie podoba, czego nie chciałeś usłyszeć i przestań kasować.
Pisz merytorycznie, a nie będzie kasowania
Brednie o marzeniach o kilogramie marchwi....

>Mam prawo być sprzeczny z tobą
Oczywiście, ale nie masz prawa kłamać na mój temat
No i czekam na MERYTORYCZNE wypowiedzi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pisz merytorycznie

Piszę i to nie znaczy, że zacznę pisać w twoim interesie, wg twojego pojęcia twojego interesu.

Pisze co sam uważam a nie to, co ty uważasz.

Znoszę twoje wyzwiska i obelgi kierowane do mnie i ty naucz się znosic moja krytykę, nawet wtedy kiedy w złości określam cię chciwym i bezwzględnym dziadem.

Gdybyś miał więcej oleju w głowie rozumialbys, że do zmiany świata i własnego życia potrzebuję podważać wasze wartości i nie mogę się z nimi zgodzić.

Jeżeli zgodzę się z waszymi wartościami moje życie będzie wyglądało już zawsze tak jak do tej pory a ja tego nie chce.

Nie chcę waszego świata, nie chce waszych stosunków społecznych, nie chce być do was podobny, nie chce spędzić życia tak jak wy tylko jeszcze gorzej - NIE CHCĘ - bo nie jeatem taki jak wy. Nie jesteśmy z tej samej gliny.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie chcę waszego świata (..) nie chce być do was podobny (..)
>- NIE CHCĘ - bo nie jeatem taki jak wy. Nie jesteśmy z tej samej gliny.

W moim odczuciu jesteś tylko i zarazem aż obrażony na ludzi, którzy kiedyś nie zaopiekowali się Hamerlikiem w wieku 30+ i mniej.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-07-2021 12:45 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie jesteśmy z tej samej gliny.
Glina ta sama, inny jest 'punkt siedzenia'.

cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Różna jest także historia życia, prowadząca do innego punktu siedzenia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Różna jest także historia życia, prowadząca do innego punktu siedzenia.

Sprawdzales już czy nie masz błękitnej krwii?

Bo może masz tylko nie wiesz.
12-07-2021 08:57 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Różna jest także historia życia, prowadząca do innego punktu siedzenia.
>Sprawdzales już czy nie masz błękitnej krwii?
>Bo może masz tylko nie wiesz.

Odpowiedź nie na temat.
Chodzi o to, że historie życia przodków często w dużym stopniu determinują nasze historie, a więc i punkt obecnego siedzenia.
To już odkryto w latach 40tych ubiegłego wieku.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-07-2021 18:11 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie jesteśmy z tej samej gliny.
>Glina ta sama, inny jest 'punkt siedzenia'.

Ja tego tak nie czuję, bo to by znaczyło, że gdybym znalazł się w ich położeniu byłbym taki jak oni.

Ja tego tak nie widzę.
To jest niemożliwe.
10-07-2021 00:38 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>to by znaczyło, że gdybym znalazł się w ich położeniu byłbym taki jak oni.
O ile mógłbyś jednocześnie zapomnieć wszystko czego doświadczałeś dotychczas.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>to by znaczyło, że gdybym znalazł się w ich położeniu byłbym taki jak oni.
>O ile mógłbyś jednocześnie zapomnieć wszystko czego doświadczałeś dotychczas.

Mam nadzieję, że to nieprawda.
Ze nie tylko czynniki zewnętrzne kształtują indywiduum ale także czynniki wewnętrzne.

Po prostu nie chce być taki jak oni.

Mam nadzieję, że mylisz się.
10-07-2021 12:31 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>to by znaczyło, że gdybym znalazł się w ich położeniu byłbym taki jak oni.
>>O ile mógłbyś jednocześnie zapomnieć wszystko czego doświadczałeś dotychczas.
>Mam nadzieję, że to nieprawda.
>Ze nie tylko czynniki zewnętrzne kształtują indywiduum ale także czynniki wewnętrzne.
>Po prostu nie chce być taki jak oni.
>Mam nadzieję, że mylisz się.
Tymczasem wpływ warunków zewnętrznych może być kluczowy, a sugerują to np. przypadki dzikich dzieci. Więc możliwe, że wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu łańcuchowymi burkami nie w pełni czującymi potrzebę wolności.

cr
10-07-2021 18:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>to by znaczyło, że gdybym znalazł się w ich położeniu byłbym taki jak oni.
>>>O ile mógłbyś jednocześnie zapomnieć wszystko czego doświadczałeś dotychczas.
>>Mam nadzieję, że to nieprawda. Ze nie tylko czynniki zewnętrzne kształtują indywiduum ale także czynniki wewnętrzne. nie chce być taki jak oni.
> wpływ warunków zewnętrznych może być kluczowy, a sugerują to np. przypadki dzikich dzieci. Więc możliwe, że wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu łańcuchowymi burkami nie w pełni czującymi potrzebę wolności.
wewnętrzne warunki też sa determinowane przez geny i wcześniejsze przeżycia np nie dostawal cyca w niemowlectwie nie zazna raju
jesteśmy ssakami, to warunek konieczny
witamziomy (536 punktów)

>>>Mam nadzieję, że to nieprawda. Ze nie tylko czynniki zewnętrzne kształtują indywiduum ale także czynniki wewnętrzne. nie chce być taki jak oni.
>> wpływ warunków zewnętrznych może być kluczowy, a sugerują to np. przypadki dzikich dzieci. Więc możliwe, że wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu łańcuchowymi burkami nie w pełni czującymi potrzebę wolności.
>wewnętrzne warunki też sa determinowane przez geny i wcześniejsze przeżycia np nie dostawal cyca w niemowlectwie nie zazna raju
>jesteśmy ssakami, to warunek konieczny

Jesteśmy ssakami, lecz też jesteśmy homo sapiens - człowiek rozumny.
To oznacza, że pomimo deterministycznych aspektów kierujących naszym zachowaniem czy myśleniem jesteśmy w stanie przy użyciu rozumu wyciągać wnioski i zachować się inaczej niż wskazuje ciąg deterministyczny. To nas wyróżnia. Przeciwieństwem dla rozumności jest bezmyślność lub irracjonalizm i jako takie stanowią zagrożenie zarówno dla dobra jednostki jak i dobra wspólnego. Określenie co jest właściwe i moralne a co nie jest kluczowe dla osiągnięcia harmonii a właściwy osąd jest tylko możliwy dla człowieka rozumnego. Rozumnego czyli osadzonego w rzeczywistości i poddającego swoje myślenie w kryteria moralne.

Wątek, który tu nakreśliłem jest tylko spostrzeżeniem, takim małym wnioskowaniem, iż pewne instytucje zagnieżdżone w społeczeństwie nie są tym na kogo się kreują. To co nam się podaje na tacy a to jaka jest prawda może być tak odległe od siebie jak Ziemia jest odległa od Słońca.

Dla mnie jest jasnym, iż książka wypełniona po brzegi irracjonalnością i fantastyką a przedstawiana jako Prawda jest narzędziem zbrodniczym, gdyż występuje przeciwko ludzkiej rozumności. To wirus wszczepiany do głów ludzi i nie przypadkowo. To narzędzie władzy bezpośrednio uderzające w naturę ludzkiego bytu czyli jego rozumność. Brak rozumności to brak harmonii i szczęścia.

I nie ma to nic wspólnego z istnieniem Boga lub nie. Chodzi o poszanowanie życia, ludzką godność, odpowiedzialność za wspólne dobro, dostęp do podstawowych dóbr, szacunek dla wolności.

Zasady tak proste a jednak dla homo sapiens tak odległe. Taki stan rzeczy jest tylko możliwy wszczepiając wirusa na masową skalę i covid to przy tym pikuś. Cierpienie na taką skalę i w tak długim okresie czasu jest tylko możliwe gdy oduczysz człowieka rozumnej analizy i rozumnego podejmowania decyzji. Powtarzam ! Rozumnego czyli osadzonego w obserwowalnej rzeczywistości.

Bo nikt mi nie powie, że człowiek widząc cierpienie, wojny, patologie nie był w stanie wywnioskować, skąd to się bierze i jak temu zaradzić. Przecież to jest pikuś w porównaniu z lądowaniem na księżycu.

Mój wniosek jest taki, iż pojęcie wiary to byt czysto irracjonalny i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. To narzędzie władzy, wymysł, wirus taki sam jak covid tyle, że na poziomie czystej psychologicznej abstrakcji.

KK i inne religie monoteistyczne to po prostu główne narzędzia do wszczepiania ludziom irracjonalnej sieci myślowej, która stoi w konflikcie z naturalna ludzką rozumnością, tworząc patologie, sprzeczności, pomieszanie, niepewność, strach w ludzkich zachowaniach tworząc człowieka słabego, upadłego, dającego się kontrolować i akceptującego cierpienie jako coś naturalnego i wrodzonego.

Dla mnie to jest odczłowieczenie przeciwieństwo homo sapiens.

Peace
11-07-2021 11:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jesteśmy ssakami, też homo sapiens - człowiek rozumny. To oznacza, że pomimo deterministycznych aspektów kierujących naszym zachowaniem czy myśleniem jesteśmy w stanie przy użyciu rozumu wyciągać wnioski i zachować się inaczej niż wskazuje ciąg deterministyczny. To nas wyróżnia.
wszystko jest zdeterminowane, czysta fizyka, chemia mózgu, całego ciała. Nie ma wolnej woli, przykladem alkoholik prof dr hab biskup general czy inny rolnik musi sie napić, to nie on decyduje a fizyka (chemia mózgu)

> Określenie co jest właściwe i moralne a co nie jest kluczowe dla osiągnięcia harmonii a właściwy osąd jest tylko możliwy dla człowieka rozumnego.
mrówki, pszczoły mają moralność, ona wynika z chemii mózgu, genów

>Wątek, który tu nakreśliłem jest tylko spostrzeżeniem, takim małym wnioskowaniem, iż pewne instytucje zagnieżdżone w społeczeństwie nie są tym na kogo się kreują. To co nam się podaje na tacy a to jaka jest prawda może być tak odległe od siebie jak Ziemia jest odległa od Słońca.
wszystko jest takie jakie ma być (wola boska? determinizm, fizyka)

> Brak rozumności to brak harmonii i szczęścia.
rozumność nie jest rozumna

> Cierpienie na taką skalę i w tak długim okresie czasu jest tylko możliwe gdy oduczysz człowieka rozumnej analizy i rozumnego podejmowania decyzji. Powtarzam ! Rozumnego czyli osadzonego w obserwowalnej rzeczywistości.
alkoholik prof dr hab czy inny fizyk atomowy wie że alkohol go zabija, mimo to pije Nikt nie ma wolnej woli, wszystko jest zdeterminowane, podstawowa zasada fizyki
12-07-2021 09:02 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Po prostu nie chce być taki jak oni.
> Mam nadzieję, że mylisz się.

Z obcymi "anonimowymi użytkownikami internetu" przecież w zasadzie nic cię nie łączy, zatem nie powinno być strachu. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana bo każdy człowiek z innym jest gdzieś tam jakoś spokrewniony.

"Oni" - czyli twoi przodkowie. Od podobieństwa do nich (tych samych schematów, błędów, wrażliwości itd) nie sposób w 100% się odciąć.

Przyglądałeś się kiedyś historii swojej bliskiej rodziny? Rodziców, dziadków, pradziadków.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-07-2021 09:39 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Mam nadzieję, że to nieprawda.
> Ze nie tylko czynniki zewnętrzne kształtują indywiduum
> ale także czynniki wewnętrzne.

A czynniki wewnętrzne kształtują.. czynniki zewnętrzne + geny, oraz historie życia przodków.
Czasem po prostu boimy się tam zaglądnąć i zamykamy się w naszej wewnętrznej fortecy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-07-2021 03:56 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Nie jesteśmy z tej samej gliny.
>>Glina ta sama, inny jest 'punkt siedzenia'.
>To jest niemożliwe.
Masz rację, każdy jest z innej gliny.
forensicwa(*)znieta-jednojajowe-a-testy-dna


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Wg mnie nie ma gorszej od wiary od wiary w brak alternatywy.

Reżim amerykański ściągnął do nas swoich zbirów od mordowania, jesteśmy zadłużani, już to powoduje, że któregoś dnia obudzimy się w alternatywnej rzeczywistości.
Wiara tu nie ma nic do rzeczy, to brak wyobraźni czyni z nas łatwy kąsek dla obcych.
Polak wierzy w to co mu obcy kładą do głowy. Przekonać Polaka, który uważa się za najmądrzejszego, że jego wizje nie pokrywają się z rzeczywistością jest nie możliwe.
Polak nigdy nie będzie analizował możliwych alternatywnych rozwiązań tylko jak schizofrenik, pójdzie za wewnętrznym głosem.
Bez zmiany metod szkolenia Polaków, już od szkoły podstawowej, nie stworzymy społeczeństwa w którym się DYSKUTUJE o problemach i wytycza kierunki naszej drogi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Wg mnie nie ma gorszej od wiary od wiary w brak alternatywy.
>Reżim amerykański ściągnął do nas swoich zbirów od mordowania, jesteśmy zadłużani, już to powoduje, że któregoś dnia obudzimy się w alternatywnej rzeczywistości.
>Wiara tu nie ma nic do rzeczy, to brak wyobraźni czyni z nas łatwy kąsek dla obcych.
>Polak wierzy w to co mu obcy kładą do głowy. Przekonać Polaka, który uważa się za najmądrzejszego, że jego wizje nie pokrywają się z rzeczywistością jest nie możliwe.
>Polak nigdy nie będzie analizował możliwych alternatywnych rozwiązań tylko jak schizofrenik, pójdzie za wewnętrznym głosem.

Jak na ofiarę amerykańskiego reżimu Polacy nad wyraz dobrze poradzili sobie z zatrudnianiem Ukraińców.

Jak jest ze wszystkimi ubezpieczeniami Ukraińców?
Ile dokładnie dostaną emerytury za pracę dla polskiej agencji pracy tymczasowej?

>Bez zmiany metod szkolenia Polaków, już od szkoły podstawowej, nie stworzymy społeczeństwa w którym się DYSKUTUJE o problemach i wytycza kierunki naszej drogi.

Jestem gorącym przeciwnikiem szkół państwowych, przymusowych i "darmowych" i wielkim wrogiem państwowego programu nauczania.

Szkoły powinny być wyłącznie prywatne, dobrowolne i zawsze płatne.
Można je opłacić np. z dochodu podatkowego z podatku od własności ale za naukę ZAWSZE trzeba zapłacić!

O programie nauczania w prywatnych szkołach decydują ich prywatni właściciele, którzy muszą być wolni od wszelkich państwowych ideologii. Obojętnie czy komuś jakaś ideologia jawi się jako najlepsza i najważniejsza.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>>
>Jak na ofiarę amerykańskiego reżimu Polacy nad wyraz dobrze poradzili sobie z zatrudnianiem Ukraińców.
>Jak jest ze wszystkimi ubezpieczeniami Ukraińców?
>Ile dokładnie dostaną emerytury za pracę dla polskiej agencji pracy tymczasowej?
>>

Prymitywni Ukraińcy nad wyraz dobrze sobie radzą z problemami o których nie mają pojęcia.
Polski "biznesmen", który ich zatrudnił, wie jak się załatwia odbiór spartolonej ukraińskiej roboty.
Po co ci Ukraińcy zwalili się do Polski?
Przecież teraz mają u siebie wolność i demokrację, mogą budować sobie fabryki, być u siebie kapitalistami i milionerami.
Ciekawe jak sobie Polacy poradzą z napływem pszenicy po 1O$ z Ukrainy?
Ile demokratyczna Ukraina ma już DŁUGU i w jakim tempie on rośnie?
Źli ukraińscy komuniści wprowadzili przepis zakazujący sprzedaży ziemi obcym, ale już demokratyczna władza ten przepis właśnie usuwa.
Ukraińcy będą u siebie parobkami u obcych.

wiadomosci(*)ko-jest-wielkim-klamca-i/yjevk
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Po co ci Ukraińcy zwalili się do Polski?
>Przecież teraz mają u siebie wolność i demokrację, mogą budować sobie fabryki, być u siebie kapitalistami i milionerami.

A Ciebie kto uczył?
Kto Ci pokazał jak żyć?
Urodziłeś się i już wiedziałeś od razu wszystko?

Ludzie potrzebują warunków i czasu do rozwoju.
Zanim ktokolwiek dojdzie do odwiedzania opery i galerii sztuki z wyboru wpierw musi pokonać wiele kroków, które go do tego zaprowadzą.

Dlaczego gardzisz tak ludźmi, którzy nie zdołali się wysoko rozwinąć?

Zabrakło Ci elity, wśród której mógłbyś się poczuć dobrze i stąd w Tobie tyle goryczy i oskarżeń kierowanych do prostych ludzi?

Masz szansę przystać do mnie i to miałby już jakieś znacznie, byłoby jakimś początkiem stworzenia świata, w którym być może poczułbyś się lepiej. Ciekawe co z tym zrobisz?

Znajdź kogoś z kim w końcu coś stworzysz. Z samych oskarżeń i głębokiego żalu nic nie wynika.

Człowiek, którego umysł pożera nienawiść do innych ludzi, nie ma zdolności pracować i budować.
Z nienawiści wynika pustka i otchłań.

Przemyśl dobrze ideę publicznie jawnej księgi kapitału i wejdź razem ze mną w ten projekt.
Mówiłeś, że nikt nie potrafi nakreślić właściwego celu.
Ja potrafię ale potrzebuję jeszcze kogoś, kto go zrozumie i do niego przystanie.
Zróbmy to razem.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Ludzie potrzebują warunków i czasu do rozwoju.
>Zanim ktokolwiek dojdzie do odwiedzania opery i galerii sztuki z wyboru wpierw musi pokonać wiele kroków, które go do tego zaprowadzą.
>Dlaczego gardzisz tak ludźmi, którzy nie zdołali się wysoko rozwinąć?

Znowu komunistyczne teorie. Komunistom się wydawało, że wszyscy ludzie są równi i tylko potrzeba odpowiedniej obróbki żeby zrobić z nich gospodarzy i geniuszy. Komuniści wozili robotników do oper, uczyli ich mitologii rzymskiej i greckiej.
Jak pisałem wcześniej, na Polakach robiono już różne eksperymenty i powtarzanie ich nie ma sensu. Wystarczy przeanalizować, to co było i się tylko na Polakach nie sprawdziło.
Hitler był miłośnikiem oper, chciał nawet stworzyć orkiestrę objazdową, żeby muzyka trafiła pod "strzechy". Hitlera wytypował i szkolił Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl, który na pewno nie miał świadomości jaki będzie realizowany w rzeczywistości plan. Z Hitlera zrobiono kozła ofiarnego.
Gardzić to trzeba wykształciuchami, którzy obleźli wszystkie instytucje państwa. Potrafią nawet "leczyć" i brać za to kolosalną kasę. Wykształciuchy wyalienowały się ze społeczeństwa i stworzyły nową prężną klasę parweniuszy, która napędza demokratyczną "gospodarkę".

>
>Ja potrafię ale potrzebuję jeszcze kogoś, kto go zrozumie i do niego przystanie.
>Zróbmy to razem.

W Polsce łatwo wydaje się państwową kasę, której dystrybucją zajmują się lokalne sitwy. Interes lokalnej sitwy jest ponad interesem młodych Polaków i nas wszystkich. Polskie lokalne sitwy "budowały" z betonu i stali komunizm, teraz TE SAME SITWY budują "demokrację" już z samego betonu.
Musisz znaleźć sponsora swojego eksperymentu, który sypnie kasą a jak ją wyczują lokalne sitwy, to eksperyment ruszy, na papierze, a kasa się rozpłynie.

"Kucharz! Szerokim gestem, szerokim gestem! Więcej, więcej pary idioto! I wyciągasz parówki! Parówki wyciągasz! Parówki!
- Zniknięcie tych parówek spowodowało niemały zamęt. To fakt...
- ... Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi...
- ... Dlatego też, te zniknięte parówki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi...
- To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo...
- ... parówkowym skrytożercom mówimy NIE!
- Brygada młodzieżowa zobowiązuje się zaciągnąć wartę młodzieżową przy nowo zakupionych parówkach, dla uczczenia rocznicy powstania naszego przedsiębiorstwa."

Polska to jest kombinat takich przedsiębiorstw i kombinatorzy z tych kombinatów poradzą sobie z każdym, kto naruszy ich interes.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>kombinatorzy z tych kombinatów poradzą sobie z każdym, kto naruszy ich interes.

Zauważ, że narzędziem dominacji sitwy jest zawsze kapitał. Rządzą zawsze używając własności i pieniędzy.

Nie przypadkiem, bowiem kapitał jest nośnikiem władzy, to jest istota kapitału. Wszyscy o tym doskonale wiedzą, elity o tym milczą wprowadziwszy kulturowe tabu obejmujące kapitał a szarley łze w żywe oczy, iż kapitał nie oznacza władzy.

Dlatego kapitał MUSI BYĆ JAWNY!
Dlatego, że oznacza WŁADZĘ CZŁOWIEKA NAD CZŁOWIEKIEM!

WŁADZA MUSI BYĆ JAWNA!
Dopiero wtedy ma szansę stać się choć trochę ludzka zamiast diabelskiej.

Należy odrzucić wszelkie tabu jakie chroni tajemnice kapitału.

Nalezy odrzucic wtyd, z tego powodu, że nie zyskało się kapitału!
Należy odrzucic poczucie winy, z tego powodu, że nie zyskało się kapitału!
Należy odrzucic poczucie niskiej wartości, z tego powodu, że nie zyskało się kapitału!

Dopiero po odrzuceniu tabu kapitału można stanąć naprzeciw sitwie i zmusić ją do wyjawienia prawdziwej władzy człowieka nad człowiekiem.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Należy odrzucic poczucie winy, z tego powodu, że nie zyskało się kapitału!
> Należy odrzucic poczucie niskiej wartości, z tego powodu, że nie zyskało się kapitału!

I dlatego obnosisz się z własnym gołodupstwem*, choć twierdzisz jednocześnie, że "człowiek jest wart tyle, ile ma".

* jak ci ludzie
www.medone(*)-leczenie,artykul,1728456.html


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Należy odrzucic poczucie winy, z tego powodu, że nie zyskało się kapitału!
>> Należy odrzucic poczucie niskiej wartości, z tego powodu, że nie zyskało się kapitału!
>I dlatego obnosisz się z własnym gołodupstwem*, choć twierdzisz jednocześnie, że "człowiek jest wart tyle, ile ma".
>* jak ci ludzie
>www.medone(*)-leczenie,artykul,1728456.html

Nie obnoszę się z "golodupstwem" tylko zgodnie z własnymi postulami ujawniam swoje posiadłości.

ty, jako mój wróg, tak to interpretujesz jak ci pasuje do twoich wrogich celów.

Nic na to nie poradzę.
Sądzę, że w każdej sytuacji spróbujesz mnie w ten czy inny sposób ponizyc. Chcąc nie chcąc muszę się przed twoja wrogością bronić.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>
>Nalezy podejmować eksperymenty społeczne i obserwować ich wyniki. Należy to robić w sferze publicznej tak, żeby każdy, kogo to zainteresuje, mógł się wszytkiego dowiedzieć bez żadnej propagandowej ściemy.
>

Po co robić nowe eksperymenty, jak na nas robiono już różne eksperymenty i Polak nie pojął ich przyczyn i skutków.
Może najpierw należałoby Polakom wytłumaczyć jak zostali wykiwany wcześniejszymi "eksperymentami".
Uświadomienie Polakom ich głupoty to powinien być pierwszy i najważniejszy eksperyment. Może to zrodzi w nas nieufność, do wszystkiego co mówią wszyscy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Uświadomienie Polakom ich głupoty to powinien być pierwszy i najważniejszy eksperyment. Może to zrodzi w nas nieufność, do wszystkiego co mówią wszyscy.

Historia, analizowanie myśli, wyborów i zachowań naszych przodków powinno być tylko uzpełnieniem.
Jeżeli stanie się naszym głównym nurtem myślowym to zamienimy się w naszych przodków i tak samo jak oni będziemy się wzajemnie oskarżać i nienawidzić.

I już ja mam własną wizję a Ty własną i pewnie żadna z nich nie jest idealna.

Dlatego szkoły powinny być prywatne i w każdej szkole jej właściciel powinien realizować własne wizje.

Ty jako klient wybierasz i płacisz, za taką wizję jaka Ciebie interesuje i tam posyłasz swoje dziecko.

Jednak szkoła może być ultrakomunistyczna, druga ultrakapitalistyczna, trzecia religijna, a czwarta techniczna. Kto co lubi. Żadnej obowiązkowej nauki dla wszystkich.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Ty jako klient wybierasz i płacisz, za taką wizję jaka Ciebie interesuje i tam posyłasz swoje dziecko.
>

Już jest masa konowałów i kauzyperdów a po takiej wizji to już w każdej rodzinie będzie "specjalista" od tabletek i prawa.
Płacisz i masz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Już jest masa konowałów i kauzyperdów a po takiej wizji to już w każdej rodzinie będzie "specjalista" od tabletek i prawa.
>Płacisz i masz.

I to jest słuszne.
Nie twoja sprawa czy ktoś jest konowałem i na co trwoni swoją kasę, również tę z dochodu podatkowego z podatku od własności.
W moim modelu można być konowałem i wierzyć w magię. Można na naukę magii wydać wszystkie własne pieniądze i oczekiwać, że zaraz wpłyną następne w dochodzie podatkowym.

W moim modelu nie wolno tylko jednego.
W moim modelu nie wolno być zdyscyplinowanym nazistą ani komunistą w mundurku, identycznym z wyglądu i identycznym z umysłu jak miliony innych - tego nie wolno.

Chciałbyś, żeby inni zobaczyli świat twoimi oczami ale za tym widokiem nie stoi żadne szczęście, bo to jest widok piekła.

Ty czujesz się świadomym rzeczywistości i podobnie do mnie gnijesz w nieszczęściu.
Ludzie nieświadomi, jak ich określasz wytatuowane małpy, są szczęśliwi.
To po co komu taka świadomość?
Po co komu to tak widzieć, tak rozumieć?

Żeby zrzucić się z mostu?

Nosisz brzemię a inni tego brzemienia nie chcą.

Jeżeli spróbujesz wprowadzić jeden, narodowy, przymusowy program nauczania małych dzieci w szkole, to choćbyś wierzył święcie, że to dla każdego najlepsze, stanę się twoim wrogiem.

W moim modelu nauka magii, kurs czarowania, czytanie z fusów mogą mieć znaczenie.
Jeżeli ktoś tego potrzebuje i ktoś za to płaci z własnej kasy, nie widzę przeszkód.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Nie wiadomo które cele są właściwie i jakie zrodzą dla spoleczenstwa konsekwencje.
>

Demokracja to jest społeczeństwo bez głowy, nie ma kto wyznaczać w nim właściwych celów.
W demokracji też nie ma pojęcia gospodarności publicznym pieniądzem. Wybrańcy ludu mogą sobie uchwalić, że na zamarzniętym jeziorze wybudują pałac i nikt im nic nie zrobi.
W demokracji nie ma kto myśleć o konsekwencjach, czas kadencji jest krótki i trzeba się maksymalnie obłowić.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wierzy w obraz rzeczywistości
>jaki kreuje KK.

Gdyby każdy człowiek kwestionował wszystko nigdy nie powstałoby żadne społeczeństwo.

Po to natura wyposażyła nas w neurony lustrzane, żebyśmy się bezmyślnie naśladowali, kreując w tej bezmyślności funkcjonalna jedność.

Bez problemu pod instytucje kościoła mógłbym podstawić instytucje państwa i stwierdzić, że funkcjonariusze państwowi głoszą fałszywe ideologie. Co będzie kiedy wszyscy tak zrobią? Społeczny upadek?

Nie wolno niszczyć starej wiary nie mając do wypełnienia pustki po niej nowej.

Lepiej zajmij się stworzeniem nowej ideologii zamiast atakować stara. Ja stworzysz nową lepsza stara sama upadnie.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Wierzy w obraz rzeczywistości
>>jaki kreuje KK.
>Gdyby każdy człowiek kwestionował wszystko nigdy nie powstałoby żadne społeczeństwo.
>Po to natura wyposażyła nas w neurony lustrzane, żebyśmy się bezmyślnie naśladowali, kreując w tej bezmyślności funkcjonalna jedność.
>Bez problemu pod instytucje kościoła mógłbym podstawić instytucje państwa i stwierdzić, że funkcjonariusze państwowi głoszą fałszywe ideologie. Co będzie kiedy wszyscy tak zrobią? Społeczny upadek?
>Nie wolno niszczyć starej wiary nie mając do wypełnienia pustki po niej nowej.
>Lepiej zajmij się stworzeniem nowej ideologii zamiast atakować stara. Ja stworzysz nową lepsza stara sama upadnie.

Co Ty pleciesz. Jesteś jednak cholernie jebnięty.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś jednak cholernie jebnięty.

Jestem sobą.
Jestem krystkonem.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Lepiej zajmij się stworzeniem nowej ideologii zamiast atakować stara. Ja stworzysz nową lepsza stara sama upadnie.

"Nowa" ideologia została stworzona już bardzo dawno temu. Stara upada ale wątpię by ta nowa była lepsza. Biel i jasne kolory zniknęły, zastępuje je wygodna czerń i szarzyzna. Po ulicach chodzą wytatuowane małpy, używające w swojej mowie tylko kilku przekleństw.
Brud i smród wylazł na wierzch i rozlewa się po wszystkim, przy oklaskach i entuzjazmie motłochu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Nowa" ideologia została stworzona już bardzo dawno temu. Stara upada ale wątpię by ta nowa była lepsza. Biel i jasne kolory zniknęły, zastępuje je wygodna czerń i szarzyzna. Po ulicach chodzą wytatuowane małpy, używające w swojej mowie tylko kilku przekleństw.
>Brud i smród wylazł na wierzch i rozlewa się po wszystkim, przy oklaskach i entuzjazmie motłochu.

Ja widzę to zupełnie inaczej. Cieszy mnie widok zarówno ludzi ubranych zgodnie z własną naturą np. na sportowo czy pstrokato jak również widok wytatuowanych ludzi, które swoimi tatuażami opowiadają co przeżyli i kim są.

Kocham różnorodność i nienawidzę homogenii.

Nazistowskie Niemcy były homogeniczne i wszyscy chodzili w jednakowych mundurkach.

Kocham asymetrię i odchylenia od normy, nienawidzę symetrii i znormalizowania.

Mam nadzieję, że pstrokatość i nienormalność zastąpią równe szeregi.

Czerń i szarzyzna panują w systemach totalitarnych. W nich nie wolno wyróżniać się, wszyscy muszą być tacy sami i dla prawdziwego człowieka to nie jest żadna łatwizna tylko życiowy dramat.
Stworek (2 punktów)
>Przytoczę fragment tekstu, który wbił mnie w fotel, gdyż do złudzenia przypomina mi mechanizm,
>który już kiedyś poznałem.
>ZJAWISKO "PRANIA MÓZGU" u ofiar przemocy domowej
>"Powoduje u ofiar zupełną zmianę obrazu siebie: uważają się za głupie i niezdolne, co sprawia, że
>nie podejmują nowych, czy trudniejszych działań. Ich życie koncentruje się na dostosowywaniu do
>żądań sprawcy. Przeżywają stale lęk i poczucie winy, mają osłabioną zdolność psychiczną i fizyczną
>do stawiania oporu, bezkrytycznie przyjmują obraz rzeczywistości, jaki kreuje sprawca. Metody
>stosowane w "praniu mózgu" stanowią istotę przemocy psychicznej. "
>
>Brzmi to jak:
>Człowiek jest za głupi by zrozumieć zamysł Boga i rezygnuje z takowych prób. Dostosowuje się do
>oczekiwań Kościoła chodząc na msze, przyjmując sakramenty i dokłada się na tacę. Boi się człowiek
>piekła i gniewu Boga, pamiętając jednocześnie o swym nieczystym, grzesznym pochodzeniu. Osłabiony
>zalewem irracjonalnych opowieści zatraca zdolność trzeźwego osądu. Wierzy w obraz rzeczywistości
>jaki kreuje KK. Metody stosowane w "praniu mózgu" stanowią istotę przemocy psychicznej.
>Czy to jest ten sam schemat? Jak sądzicie?
To nie ten sam mechanizm. "Wychowanie w wierze" to indoktrynacja od małego. W przypadku ofiar przemocy mamy do czynienia z tkzw zjawiskiem "gotowanej żaby", m in dlatego tyłu ludzi nie rozumie jak można być ofiara i nie odejść od oprawcy. To rozróżnienie też nie jest czarno-białe, dziewczynki (czy chłopcy, choć rzadziej) wychowane na "posłuszne", szczególnie jeśli w dzieciństwie były ofiarami przemocy psychicznej, mają większe szanse żeby wejść w taki przemocowy związek w przyszłości.
Cieślański (994 punktów)
Zróbmu sąd i idźmy stąd.

Mózg w ewolucji gatunków "wypracował" skłonność do schematyzowania informacji, po części jako metodę energetycznej optymalizacji swego działania na rzecz "rozpłodowego" przesłania w przyszłość naszego nietrwałego biologicznie DNA, tj. poza żywym organizmem macierzystym. Doszukiwanie się sensu życia jednym pomaga innym szkodzi lub jest obojętne dla tego procesu. Ludzkie samopoznawanie jak to działa jest skutkiem ubocznym życia, mającym jednak wpływ na ewolucję. Jakiś.

W tym sensie samodzielność, lub bycie podległym, względnie manipulowanym i wykorzystywanym, w zależności od sytuacji, warunków i jego etapu (wieku) życia jednym może umilać i wydłużać w danym stanie organizmu, innym uprzykrzać i skracać, stale lub przemiennie. Ba, analizując zdarzenia post faktum możemy zapamiętywaną ocenę doznań przemodelować na bardziej optymistyczną lub negatywną dla naszego dalszego komfortu psychicznego i w pewnym stopniu fizycznego,z racji pewnych zależności fizjologicznych organizmu ludzkiego.
Pierwszy przykład z brzegu:

Wolność, niechcący, wymaga ofiar.
Josue skonał na krzyżu bo też słowem walczył o lepszy los wiernych, ze starą skorumpowaną materialnie religią kolaborującą z zaborcam i wysługującą się legionowym aparatem represji najeźdźów z dalekiego Rzymu.
Teraz tyż tak mamy. Alibi złoczyńców to zakłamany pomnik podle ostróg tamy. Bo małe popie ucho wiernego Jerzusia, droga bogata młodzieży w kappolickich szkołac religią zjarana, nie musi zawsze znaczyć: "gumowe" ojca plebana.

Ksiądz Jerzy umarł zapewne bo być może rozpoznał (uciszających go korupcynymi propozycjami rzymskich wakacji) biskupów jako agentów SB i nie zamierzał tego taić. Niekompetentni karygodnie funkcjonarusze SB, którzy mieli Go tylko zastraszyć najprawdopodobniej krewili dzieło nieudolnie, bez sensu zabijając Go. Zostali ukarani za jednego wielebnego, werbownikom z episkopatu, ciut fanatycznie krnąbrnego.
Współczesnych złodzieji od wieloletniej grabierzy setek milardów VAT, tych z PO i owych z PiS, nie ukarano, mimo że przekłada się to na conajmniej milion ofiar śmiertelnych niedoinwestowanej państwowej służby zdrowia.

Nikt nie jest doskonały.
Prym w łowieniu złotych rybek z gnoju wiodą Jawnusze, krowiny, bose czereśniaki i liberalisztuczne cymbały. Oralzoralz krytyk własnej mycki. Pifko 5razy, czyli ten z winniczki.
Jeden mściwy, zadrosny bóg, topiąc pono wymordował żywy świat, niemal cały bo nie wszystkie duszyczki baranów i owieczek, tylko jego jedynego pokochać kciały. Tak to jezt z bogamy jakk smoczymi łbami. Nawet jakby który zdech to z dwuch o dziwo zrobi się trzech.

Ironia losu nie rwie qłosów.
Jednak. dzięki takim gierkom zbrodniczym ocalały miliony ludzi.
Wprowadzono stan wojenny unikając krwawej interwencji Układu Warszawskiego.
Komuniści przez tych nie zdemaskowanych biskupów, dzięki bogu niejako, mogli się dogadać finansowo z episkopatem aby miękko i bezpiecznie zmienić ustrój, zatrzymują część wpływów dla się.

Ale jednocześnie bez milionów niepotrzebnych ofiar śmiertelnych dzikiej wojny domowej po ewentualnym, nie zaplanowanym, niiekontrolowanym upadku sustemu totalitarnego . Sprowokowana umyślnie dziecinna "walka" o krzyże w ZSR w Miętnem była elementem i popigonem tego dogadywania się.
Tam przecież pod pozorem centrum szkolenia kadr partyjnych PZPR najprawdopodobniej był stały ośrodek szkolenia wywiadu PRL przeniesiony z Wilgi przez Generała Premiera Piotra Jaroszewicza. Oficera zwiadu frontowego Ludowej Armii Polskiej.

Krwawa ekonomia polityki kozłów ofiarnych to stały element gry każdej władzy cywilnej, wojskowej czy relignijnej. Okrutna dla jednostek lecz często zbawienna dla mas.
Np. Armia Radziecka w 1945r. podczas forsowania Odry wysłała 20 tysięcy własnych sałdatów na pewną śmierć by 100km dalej miliony przekroczyły rzekę prawie bez strat. Dzięki temu oszczędzono przynajmniej 600tysięcy istnień żołnierzy polskich i radzieckich a forsowanie Odry w ogóle się idało przy minimalnych stosunkowo stratach sił głównlych. Bóg czuwał nad komunisztuczną większością ktoś łatwowierny naiwnie podpowie? Raczej ateistyczni bo Radzieccy Generałowie.

Ale żeby sie czepiać, osztatnio nawet z ambony, kochania niewinnych dzieci przez wyświęcone kapłony? Kastrować profilaktycznie w seminariach niewyżytych celibatem relignijnych łobuzów?
To trzeba by zmienić więcej niż pół legendy. Tej od każdego rugującego nam przez tysiąclecie, Słowiańskich bogów, Vantykwtykańskiego przybłędy.
Ko.ka. 2000lat wszak gloryfiksuje robienie dzieci nieletnim.
Mańka miała 12 lat gdy została jakoby gruchnięta poczęciowo ptaszkiem Oba-tela boga (przed 24grudnia było ich ino 2w1), pod wpływem spirytusa. Wiadomo jak zapijaczeni samcy klepiący biedę seksualną czczą narodziny pierworodnego. Nie dziwota, że po rozwiązaniu twierdził iż jest go aż 3w1

Zdaje się, że seks za obopólną zgodą opłaconych suto rodziców panny baaaardzo młodej z nastolatkami jakoby  był wtedy legalny?
Jesteście  platfusy Donka, tacy sami zakłamani  jak dewoty z kółka ruszańcowego?
A może kaszebe-oszołemki, z akcji przesiedleniowej Wisła, sekty wyznawców Rudego Leniuchu? Do.Tusk tuż, tuż?
Polskie lipnerały zjehani zaszczankiem koka kiej wszystkie owce?

Dzieciaki, 30lat religii rzymsko katolickiej jako maszynki do robienia pieniędzy przez polityków i księży, biskupów-agentów UB i SB, w polskiej szkole, polityce i "żywcu" publicznym cofnęło świadomość i otwartość młodzieży na wiedzę o seksie o 65lat minimum.

Jeszcze będziecie wielbić i wybielać z czarnciej smoły i pierza, wielebną Lolę, białą papę za to, że ukrywała pedofili by zmienić ustrój na liberalny kapitalizm, spotykając się z Gorbaczowem, Reganem i generałem Jaruzelskim.
Niech no tylko wielki brat podsunie teczki Wiki leaks"om.
Kościół to spory konkurent kapitalizmu do kieszeni Polaków

Trudniej trochę bedzie wytłuMOczyć miliony zgonów AIDS/HIV od Wamtykańskich zakazów używania kondomów. Ale zwali się na Ajzis powstałe dzięki rozjehaniu Oraq"u Saddama Husejna siłami NATO.

C. d. n.


bóg jest
Cieślański (994 punktów)
>Zróbmu sąd i idźmy stąd. C. d.

Na pikniku chłopiec młody
Poszedł z panną na jagody
On nie winien, ona winna
Iść do lasu nie powinna

Gonili się, zbytkowali
I po trawie przewracali
On nie winien, ona winna
Przewracać się nie powinna

On jej szepce czule w uszko
Choć raz jeden, moja duszko
On nie winien, ona winna
Bo pozwalać nie powinna

Jak mógł, tak się jej zalecał
I ożenić się obiecał
On nie winien, ona winna
Bo mu wierzyć nie powinna

Jeśli mówisz, że mnie kochasz
To całusem mi to pokaż
On nie winien, ona winna
Pokazywać nie powinna

Jak się potem rozigrała
To za szyję go złapała
On nie winien, ona winna
Bo go łapać nie powinna

I choć przedtem się wzbraniała
Potem jeszcze więcej chciała
On nie winien, ona winna
Bo więcej chcieć już nie powinna

Czego chciała, to dostała
I z bocianem się poznała
On nie winien, ona winna
Bocianów znać nie powinna

Pannom stąd nauka taka
Nie dawać chłopcom buziaka
I choć mówi "ja cię lubię"
Nic mu nie dać, aż po ślubie

Ajent papiesz z zagłombia szpieguf:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,16596

Jam Jest Jerzuś. Prosty człowiek. W morde jeża. Wypróżniam się otworem co go buk dał wszystkim tak blisko pacierza.
PZDR. Kochajmy kler. 💓💓💓


bóg jest oszustwem
zwoń futurymśkolwiek kozciele; 534 769 644 byś biła mi Biustwem
haish (2904 punktów)

>Jam Jest Jerzuś. Prosty człowiek. W morde jeża. Wypróżniam się otworem co go buk dał wszystkim tak blisko pacierza.
>PZDR. Kochajmy kler.[WYŁĄCZNIE INACZEJ - jak to mówią tak jak oni lubią - w d..ę, z tym zastrzeżeniem, że wykluczony jest fizyczny aspekt 'miłości'] 💓💓💓NIECH SIĘ PARZĄ WE WŁASNYM GRONIE.

Abstrachując od kwestji formalnej do zwykłej pacież to nie to samo co modlitwa.
Modlitwa jako taka jest niczym innym jak treningiem pamięci i zwłaszcza w początkowym
okresie okresie nauki mowy ludzkiej oraz pisma jest bardzo pomocna, w krajach gdzie język
liturgii nie jest tożsamy z językiem ojczystym taka nauka traci sens.
W katolicyźmie stosunkowo niedawno językiem liturgii stały się języki narodowe, jednak to gorzej niż przysłowiowa 'musztarda po obiedzie' - dzięki nurtom oswieceniowym
wykształcił się krytyczny wobec katolicyzmu ateizm na długo przed zanim łacina przestała być językiem liturgii. Świeckie nauczanie również korzysta z pioseneczek, rymowanek, czytanek i innych form prozy i poezji w nauce ludzkiej mowy i pisma.
Trudno ocenić dlaczego słowo 'pacież' w języku polskim oznacza również modlitwę ->
może wzięlo się to z gwarowego 'patrz żesz','patrz przecież jest napisane', lub od 'potóż'(po to, dlatego).
Duch Prawdy (14787 punktów)
>bóg jest
Udowodnij!

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>bóg jest
>Udowodnij!

Ludzkie ciało jest świadome.
Każde materialne cialo jest świadome.
Wszechświat jest ciałem świadomej osoby.

Nie wiem ile masz lat ale sądzę, że dożyjesz takiego komputera, którego sam określisz świadomą osobą.

Nasz świadomość jest dowodem na istnienie Boga.
23-07-2021 17:15 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>bóg jest
>>Udowodnij!
>Ludzkie ciało jest świadome.
>Nasz świadomość jest dowodem na istnienie Boga.
Wskrzeszenie Borisa Karloffa przez Wiktora Frankensteina dowodzi świadomości ciała.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>bóg jest
>>>Udowodnij!
>>Ludzkie ciało jest świadome.
>>Nasz świadomość jest dowodem na istnienie Boga.
>Wskrzeszenie Borisa Karloffa przez Wiktora Frankensteina dowodzi świadomości ciała.

youtu.be/PqbB07n_uQ4
en.wikipedia.org/wiki/GPT-3

ciekawy projekt realizowany w oparciu o "martwą" materię.

pl.wikipedia.org/wiki/Związki_nieorganiczne

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365