Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
30-08-2021 14:57Dariusz Salamon (102 punktów)Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe.
"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".

"Człowiek nie może nic otrzymać o ile nie dano mu tego z Góry". - Oczywiście dotyczy to spraw Duchowych, czyli wiary i zrozumienia Pism

WIELE osób modli się za pośrednictwem różnych osób, uważają oni, że dzięki wsparciu Świętych, albo samej Marii łatwiej uzyskają dostęp do Boga i tym samym ich prośby, modlitwy zostaną wysłuchane.
Nic bardziej mylnego!

Jest wręcz odwrotnie, Pismo wyraźnie stwierdza, że Jezus Pomazaniec jest jedyną JEDYNĄ osobą, która umożliwia dostęp do Ojca, sam Jezus jasno i wyraźnie to zapowiedział:

Ewangelia Jana 14:6

"Ja jestem prawda droga i życie, NIKT NIE przychodzi do ojca jak TYLKO przeze mnie " , dla apostołów czy uczniów z I wieku było to oczywiste, apostoł Paweł napisał do Tymoteusza: " Jeden jest Bóg i jeden też jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus

- 1 List do Tymoteusza 2:5

Diabeł nasiał z czasem zamętu i zwłaszcza w IV wieku namnożyło się nauk inspirowanych przez szatana, pierwsi uczniowie nie znali słowa Trójca i nie oddawali / adorowali ludzi, żywych czy martwych, Matki Jezusa także nie.

Ciekawym jest, że nie z łatwością przychodziło szatanowi ustanawianie swoich błędnych nauk, dogmatów, wielu z ludzi prawidłowo wierzących stawiało opór błędnym naukom diabła, niestety zwyciężały strony dające posłuch diabłu i z pomocą władców Rzymu nie tylko forsowali błędne nauki, ale i pozbywali się tych swoich braci - biskupów, - którzy nie chcieli przyjmować demonicznych nauk, - dzisiaj wielu powołuje się na Ojców Kościoła wskazując jako uzasadnienie prawdziwości nauk sprzecznych z Biblią np że Bóg jest Trójcą czy że Maria poszła z ciałem do nieba. Drogo za to zapłacą.

W każdym bądź razie, jeśli chcesz, by Bóg wysłuchał twojej modlitwy to musisz ją zanieść za pośrednictwem jego Pomazańca, czyli Jezusa Chrystusa - JEDYNEGO pośrednika i jedynego /Arcy/ - kapłana jakiego dzisiaj Bóg Jedyny Jahwe uznaje Wówczas Bóg zapewne udzieli ci nieco wiary i zrozumienia i będzie cię obserwował, by potem udzielić więcej, albo zabrać co i dał, tak jak i rolnik postępuje, gdy widzi jak ziemia reaguje na otrzymane ziarno. - Jak zapowiedział Jezus: " Tym co mają będzie jeszcze dodane a innym zabrane co im tam jeszcze zostało...".

Musisz odrzucić nauki inspirowane przez diabła i pójść Drogą Prawdy jaką wskazał Jezus, by móc tak postąpić musisz modlić się o pomoc w sposób jaki wyżej opisałem, TYLKO przez Jezusa i prosząc o wiarę. zrozumienie Pism i o Ducha, który jak mówił Jezus: " Wychodzi od Ojca".

Na koniec powtórzę po raz kolejny: Bez WAŻNEGO chrztu a prawidłowo ZANURZENIA, bo w słowie nie ma nawet takiego słowa jak chrzest. - jest zanurzenie - i tak np nie ma Jana Chrzciciela a jest Jan Zanurzający - NIE wejdziesz do Królestwa Jahwe o które zalecił modlić się Jezus vide "Ojcze Nasz" A KTÓRE ZAPOWIADAŁ JUŻ PRORK DANIEL na wiele lat przed narodzeniem się Jezusa Chrystusa:

" Za dni tych królów Bóg nieba zniszczy WSZYSTKIE owe królestwa i ustanowi swoje królestwo, które pozostanie na zawsze" - Realizacja tych słów właśnie jest przed nami. - Daniela 2:44

Jak widzisz mało pozostało czasu na ratunek, jeśli cokolwiek zaistniało w tobie po przeczytaniu tego tekstu to wiedz, że zaraz diabeł będzie chciał to ci zabrać i nie jest to bynajmniej żart czy moja fantazja, jeśli chcesz wiedzieć czym zajmuje się teraz diabeł to przeczytaj ostatni werset z Objawienia / Apokalipsy 12 rozdziału, - reszta ludzi " jest jego... - niestety. - Wyrwij się z sideł póki jeszcze możesz, niebawem nastanie czas wiedzy, ale drzwi będą już zamknięte, podobnie jak zamknęły się drzwi Arki Noe.

Wybierz życie po co masz umierać?

Niebawem po Babilonie Wielkim i Wielkiej Nierządnicy nie będzie śladu na ziemi, a co z tobą i z twoją rodziną? Przepadną wraz z nimi?

cd na moim blogu! = www.salon2(*)nym-posrednikiem-do-boga-jahwe
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)inna jakość
>"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".

Jezusa Chrystusa nie należy łączyć z bogiem Jahwe. To odrębna, całkowicie inna jakość.
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe.
>"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".
To dobrze, sieć pośredników podnosi cenę.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
galvani (1345 punktów)
>"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".

Jeden byt fikcyjny nie może być pośrednikiem innego bytu fikcyjnego. Przecież to proste.
haish (2909 punktów)
>"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".
>cd na moim blogu! =
>www.salon2(*)nym-posrednikiem-do-boga-jahwe

Wynika z tego, że oprócz fikcyjnego 'zbawiCIELCA złotego' dzizusa - 'wielkiego pośrednika' są jeszcze pośrednicy mniejsi i detaliści.
hebr. -JHWH (jhje haj we haj).
jahwe ? to jakiś nowy bóg ?
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".
>>cd na moim blogu! =
>>www.salon2(*)nym-posrednikiem-do-boga-jahwe
>Wynika z tego, że oprócz fikcyjnego 'zbawiCIELCA złotego' dzizusa - 'wielkiego pośrednika' są jeszcze pośrednicy mniejsi i detaliści.
>hebr. -JHWH (jhje haj we haj).
>jahwe ? to jakiś nowy bóg ?
>

Napisałem wyraźnie, że na świecie jest wielu pośredników - z woli diabła - i jeden prawdziwy - Jezus Pomazaniec czyli z greki Chrystusa a z Hebr. Mesiasz.
haish (2909 punktów)
>>>"Jezus Chrystus JEDYNYM Pośrednikiem do Boga - Jahwe".
>>>cd na moim blogu! =
>>>www.salon2(*)nym-posrednikiem-do-boga-jahwe
>>Wynika z tego, że oprócz fikcyjnego 'zbawiCIELCA złotego' dzizusa - 'wielkiego pośrednika' są jeszcze pośrednicy mniejsi i detaliści.
>>hebr. -JHWH (jhje haj we haj).
>>jahwe ? to jakiś nowy bóg ?
>>
>Napisałem wyraźnie, że na świecie jest wielu pośredników - z woli diabła - i jeden prawdziwy - Jezus Pomazaniec czyli z greki Chrystusa a z Hebr. Mesiasz.

Diabły i anioły są koncepcją przeniesioną na grunt Chrześcijaństwa w wierzeń perskich. Po podbojach Aleksandra grecka koine stała się lingua franca ówczesnego świata, na potrzeby
greckich władców powstawało wiele różnych religii, między innymi Chrześcijaństwo - greccy pisarze stworzyli postać literacką Jezusa, później Konstantyn(306-337) uczynił z niej religię swojego imperium. Podział Cesarstwa na Wschodnie i Zachodnie, a co za tym idzie różnice w obrębie języka liturgii - greka v/s łacina doprowadziły do schizmy.
Koncepcja 'mesjasza' to pierdoły - dobrze się sprzedaje jako "towar", podobnie jak 'życie' po śmierci.
Np. Belzebub - to z hebrajskiego bal zwuw(władca-pan much), Lucyfer chyba z dackiego Lacefarul(jutrzenka) ~niosący światło,- w hebrajskim jest Uriel(mój ogień)(jeden z czterech archaniołów), - ale Ur(miasto) El(bóg) poprawna forma w hebrajskim w odniesieniu do 'światła Boga' -> Oriel.
Wiara ma to do siebie że nie używa rozumu(daru Boga), równie dobrze można się modlić do Batmana(człowiek nietoperz) lub(córka-mężcyzna = pasywny homoseksualista).

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365