Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
23-10-2012romaroBiskup był pijany
Cytat:
Biskup archidiecezji warszawskiej 57-letni Piotr J. został zatrzymany po tym, jak uderzył samochodem w latarnię na Wybrzeżu Gdyńskim w Warszawie - informuje TVP Info. Policja przebadała duchownego na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat pokazał ponad 2,5 promila.


Pod latarnią najciemniej, więc wierni nie zauważą. Biskupa do wytrzeźwiałki nie wsadzili, bo krzyż miał na sobie? Chodzi o Paragraf 196?

wiadomosci(*),5283440,region-wiadomosc.html

A oto co mówił bp Piotr Jarecki podczas Mszy św. do katechetów archidiecezji warszawskiej:

Cytat:
Bp Jarecki apelował do katechetów świeckich, by wspierali się w swej pracy, wymieniali doświadczeniami i rozmawiali o problemach swojego środowiska. Prosił też, by "zachęcali młodego człowieka, aby zastanawiał się nad sobą: skąd pochodzi, dokąd zmierza, jakimi wartościami ma się kierować, ażeby w życiu się nie zagubić i życia nie stracić" oraz by młodzi chcieli sami pracować nad sobą.


www.deon.p(*)-to-nie-jest-tylko-wiedza.html

Nie mam usprawiedliwienia dla tego człowieka. Pijak w sutannie, za kierownicą, też jest potencjalnym mordercą!!!


www.deon.p(*)-to-nie-jest-tylko-wiedza.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
23-10-2012Marcin GJak stowarzyszenia katolickie manipulują starszymi, samotnymi ludźmi.
Trafił w moje ręce list z Instytutu im. Ks. Piotra Skargi. Niżej zamieszczam kopię tego listu.








Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
22-10-2012zohenBłogosławiona krwawa kawa abp. W. Depo
O demonicznej skuteczności mieszaniny krwi menstruacyjnej z kawą przekonuje wielebny ks. Bacik, a arcyprzewielebny Wacław Depo ten przepis - w ramach formacji, zwłaszcza intelektualnej - z serca błogosławi.

wyborcza.p(*)gzorcyste___A_tam___demon.html

Siedzę już dłuższy czas i myślę nad sensownym komentarzem.... i nic! Dochodzę za to do niepokojącego wniosku, że ostatnio biskupi sięgają takiego poziomu religijnego zidiocenia, że może to paraliżować potencjalnych adwersarzy - może w tym jest jakaś nowa metoda?

Mod.: Pozwoliłam sobie poprawić link, bo poprzedni nie działał.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
21-10-2012romaroKomorowski: nie boję się ekskomuniki
Cytat:
Prezydent nie boi się zemsty Kościoła za in vitro. Według Bronisława Komorowskiego, to już nie te czasy, gdy groźba ekskomuniki mogła wstrząsnąć państwem. Zwłaszcza, że taka decyzja bardzo zaszkodziłaby stosunkom między Polską a Kościołem


Nie będę z tego powodu płakał.

„Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt …jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu …
Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannych chce cudów. Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych” …
Stanisław Staszic (1755-1826)


wiadomosci(*)-nie-boje-sie-ekskomuniki.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
19-10-2012julian" Miłosierne" siostry zakonne ?
Jestem zniesmaczony i oburzony postawą pewnych sióstr zakonnych we Wrocławiu. Prowadzą ośrodek dla samotnych kobiet. Moja znajoma znalazła się w trudnej sytuacji, i niestety trafiła tam ze swoim dzieckiem. Mieszkała u nich prawie rok. Zmuszana, tak jak inne podopieczne, do praktyk religijnych np. co tydzień msza. Kiedyś powiedziała, że nie ma ochoty w tym uczestniczyć. To usłyszała, że może się wyprowadzić. Taki podły szantaż wobec bezbronnej kobiety! . Z racji remontu ośrodka wyprowadziła się do swego przyjaciela. Siostrom ta osoba się nie podobała, mimo, że wspierała dziewczynę materialnie. Dyskwalifikowało go to, że był rozwodnikiem! Siostry postawiły ultimatum: albo on, albo wynocha. Koniec miłosierdzia. Dziewczyna wybrała jego, bo gdzie miała się podziać. Najgorsze jest to, że siostry nie przyjmą ją już nigdy, nawet jak jej coś nie wyjdzie w życiu. Dziewczyna się pyta: gdzie to miłosierdzie? Dla takich nie ma miłosierdzia - wybrałaś zło, to ponoś konsekwencję. A dziecko, czemu ono ma cierpieć- pyta dziewczyna? Idż do innych ośrodków- mówią siostry. A, że tam jest patologia, to nieważne. Krew mnie zalew, czuję złość i bezsilność ! Siostry akceptują tylko ludzi, którzy postępują tak, jak one chcą. Dla nich są miłe, a ludzie o innych poglądach- dla nich pogarda i zero empatii. Jezus uczył bezwarunkowego miłosierdzia, a nie wyrachowania. I jak tu nie być antyklerykałem. Wkurwia mnie to, że siostry nie prowadzą prywatnego ośrodka, ale otrzymują dotację..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
18-10-2012TylkoPytam,,Nasza jest Polska tylko...!"
Ostatnio rozmaiałem z pewnym starszym człowiekiem. Dowiedziałem się od niego, że prawdziwy Polak to patriota-katolik i ,że tylko katolicyzm i tradycja mogą zjednoczyć Polaków. Nie zrozumiałem co ma katolicyzm do patriotyzmu i dlaczego bycie katlikiem to wymóg. Czy są na tym forum jacyś katoliccy patrioci, którzy mogliby mi wyjaśnić dlaczego jedno łączy się z drugim? Co jest takiego ważnego w tradycji?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
17-10-2012Dariusz JamrozowiczSłowo na niedzielę - humor świątynny
Trafiłem właśnie na tekst w gazecie.pl, który w tytule i lead'ie skrzy się humorem wyjątkowo abstrakcyjnym. Może zacytuję lead:

- Żadna instytucja na świecie nie zrobiła tyle dla promocji kobiet co Kościół katolicki - stwierdził w kazaniu abp Henryk Hoser. Hierarcha uczestniczył w mszy dziękczynnej za pół wieku posługi sióstr michalitek.
_
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
16-10-2012romaroZwyrodnienie osobowościowe
Ks. prof. Czesław S. Bartnik pisze:

Cytat:
Dawne prawo przewiduje kary za poważniejsze profanacje i bluźnierstwa, ale praktycznie dzisiaj już albo takie prawo jest zniesione, albo nie jest wykonywane. Ale czyny te nie przestają być złem. Odnosi się to i do islamu, przeciwko któremu występuje się niekiedy w Danii, Anglii, Francji, w Ameryce. I tu liberałowie, a raczej pseudoliberałowie, popełniają wielki błąd, że nie ścigają bluźnierców.

Wyjątkiem jest sprawa antymahometańskiego filmu "Niewinność muzułmanów", którego domniemany autor został aresztowany. Wielu pseudoliberałów i sam prezydent Barack Obama "przepraszają" muzułmanów, ale nie chcą "naruszyć prawa wolności wyrazu artystycznego". Tym samym właściwie nie uznają zła profanacji czy bluźnierstwa. Powinni uznać takie zło za zło i karać za nie, bo niekaranie zachęca coraz więcej ludzi niemoralnych do popełniania takich czynów "diabolicznych".Nie da się z nimi dyskutować, bo jest to pewne zwyrodnienie osobowościowe.


"...dzisiaj już albo takie prawo jest zniesione, albo nie jest wykonywane."

Tytuł wątku niech posłuży za komentarz.

www.naszdz(*)l/12046,wolnosc-diabelska.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
15-10-2012MortimerGazeta Krakowska i opis cudownego młodego egzorcysty.
W moje ręce wpadła ostatnio GAZETA KRAKOWSKA, z piątku 5.10.2012 roku. Na pierwszy rzut oka ukazuje się strona tytułowa (oczywiście jest to jej fragment):



Ksiądz Olszewski widać ma wysokie mniemanie o sobie, skoro pisze, iż widział wszystkie cuda, oprócz wskrzeszenia. Ale spokojnie, drogi księciu/książę, Jezus obiecał, to dotrzyma słowa!

Szybko przeleciałem na stronę dziesiątą i wziąłem się za czytanie tekstu.

U góry strony pogrubionymi literami, widnieje tekst: Ks. Michał Olszewski, najmłodszy egzorcysta w Polsce. Podczas jego mszy ludzie płaczą, mdleją, doznają uzdrowień.
Rzeczywiście, księżulo ma moc, skoro ludzie mdleją (pewnie od zapachu kadzideł), płaczą(bo dym wyciska im łzy), doznają uzdrowień(no tutaj to już nie wiem, co może być powodem, może zbieg okoliczności, albo jest to perfidne kłamstwo).

Tekst zaczyna się od opisu egzorcyzmu, odprawianego nad młodą dziewczyną. Typowa scena z filmu "Egzorcysta". Następnie dowiadujemy się, że ksiądz Olszewski nie uśmiecha się za często i nie lubi, jak się mu robi zdjęcia, gdyż demon do niego przemówił słowami: Olszewski, ty celebryto!. Nie powiem, bardzo ciekawa wzmianka.

Następnie przeskakujemy do rodzinnej wsi księdza, czytamy, że lubi pojeździć na nartach itp. Błogo i sielankowo się zrobiło na duszy, czytając ten kawałek artykułu.

"Uważaj, ty klecho" - takim podtytułem zaczyna się kolejna kolumna tekstu. Ksiądz mówi nam tutaj, iż opętanie nie jest zaraźliwe..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
14-10-2012Jacek TabiszPilnie potrzebni asertywni ateiści!
Uwaga! Polskie Radio 4 potrzebuje pilnie bardziej asertywnych ateistów do programu w poniedziałek (muszą być wtedy w Warszawie)! Proszę dzwonić na mój telefon do 15:00 dzisiaj! 532 646 456.

Ogólnie proszę się do mnie zgłaszać, abyśmy mieli jak najwięcej asertywnych (czyli nie bojących się swojego ateizmu) osób do występowania w mediach. Chodzi o ludzi, którzy potrafią przerwać Terlikowskiemu prostym "Bóg nie istnieje!", którzy protestują, gdy ktoś mówi im, że "brak im łaski wiary", albo, że "ateizm też jest religią". Mimo to trzeba też być atrakcyjnym rozmówcą...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)