Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
21-05-2016Duch PrawdyPolski taliban...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
18-04-2016DrobnerPamięć klona?
Dzisiejszy oficjalny (biskupi) ogłoszony dokument KrK:

www.jacek-legnica-sanktuarium.pl/images/komunikat%20bpZbK.jpg

Czy w tym przypadku ewentualny klon posiadałby pamięć 'oryginału'?
Mielibyśmy informacje 'z pierwszej ręki'.

Drobner, źródlany...

(PS. Nie piszą, czy badali DNA )
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
24-03-2016AnfinuoAktualna, działająca procedura apostazji
Czy to ta, w której już nie trzeba świadków ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
21-03-2016OcykanIII paradoks Ocykana
O moralność Kościoła najbardziej troszczą się ci, którzy do niego nie należą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
10-03-2016chmurnaProcesy sądowe ateistek?
Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie wskazać przypadki procesów sądowych kobiet oskarżonych o ateizm lub odrzucenie obowiązującej religii państwowej. Szczególnie chodzi mi o okres średniowiecza oraz nowożytność. Będę wdzięczna za najdrobniejszą wskazówkę, tytuł publikacji, nazwisko badacza itp.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 125 (przedawniony)
06-03-2016GrzeTorPierwsza próba delegalizacji islamu?
wiadomosci(*)RP,wid,18186366,wiadomosc.html

W sumie argumenty przeciw leganości islamu są silne: to nie jest tylko religia, ale cały system polityczny (kalifat) i prawny (szariat) alternatywny dla obecnie obowiązującego. Wprowadzanie islamu jest więc pewnego rodzaju podejściem do obalenia ustroju obecnego i zastąpienia go nowym.

A jest to możliwe, bo obecny system ma dziurę bezpieczeństwa polegającą na przyznaniu specjalnych praw w religii. Bez zwracania uwagi na to, że w jak w jeden worek z religią wpakuje się system prawny i polityczny, to błędnie zostaną im te specjalne uprawnienia, które przyznawano religii...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 73 (przedawniony)
03-03-2016VonMAntyklerykalizm domeną liberalnych katolików
Pokutuje nierozłączne kojarzenie postaw niereligijnych i sceptycznych z antyklerykalizmem. Jednak, jakby się przyjrzeć dokładnie temu zagadnieniu, można wysunąć śmiałą tezę, że odsetek antyklerykałów jest relatywnie największy wśród liberalno - postępowych osób wierzących, które w radykalno - konserwatywnej retoryce środowisk kościelnych (świeckich również wide Terlikowski) widzą zagrożenie dla swojej wiary, którą chcieli by pogodzić z niepodważalnymi twierdzeniami nauki jak np. teoria ewolucji. Również w mojej rodzinie, gdzie są osoby liberalno-katolickie i niewierzące, te pierwsze żywią większą niechęć do księży.

Także wśród przyjaciół mam praktykujących katolików będących radykalnymi przeciwnikami obecnego rządu, jak również niewierzącego, który za Dudę dałby się pociąć. Czy coś jest na rzeczy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 256 (przedawniony)
19-02-2016Duch PrawdyOd marca 2016 r chrzest dzieci będzie przestępstwem
"Chrzest narusza art 16 Europejskiej Konwencji. Niemowlęta nie są jeszcze w stanie zrozumieć co to jest chrzest, co jest przymuszeniem przyjęcia wiary, nie wiedząc o tym. Chrzest jest aktem, który powinien być wybrany świadomie i nie może być narzucony z góry przez organizację religijną (w tym przypadku chrześcijańsko-katolicką), zwłaszcza w takim momencie, w którym Europa znalazła się w istnym tyglu ras, kultur i religii. Praktyka tego sakramentu chrztu jest niezgodna z najlepszymi interesami dziecka, zgodnie z art. 3 Konwencji o prawach dziecka, ratyfikowanej 25 maja 1992 przez ponad 180 państw, a dzieci muszą być chronione w uczciwości i wolności osobistej. Decyzja ta będzie krokiem naprzód dla cywilizacji zachodniej, w odniesieniu do wszystkiego i wszystkich.":
dzieckonmp(*)t-dzieci-bedzie-przestepstwem/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 94 (przedawniony)
16-02-2016VonMOjkofobiczny pseudoracjonalizm
Temat ten można by poruszyć zarówno na forach katolickich, albo też radykalnie antyteistycznych, mianowicie chodzi mi o zjawisko, które można zaobserwować już od dawna. Bo o ile krytyka religii jest z wielu względów zrozumiała, o tyle zachowania niektórych środowisk lewicowych, uzurpujących sobie termin "racjonalizm" tylko z powodu zajadłej krytyki autochtonicznej religii, przy jednoczesnej dużej sympatii, wręcz wywyższaniem religii obcej i nazywaniu jej krytyki mową nienawiści, bynajmniej racjonalne nie są. Zjawisko to szczególnie nasiliło się wskutek kryzysu z uchodźcami, kiedy osoby uważające się za apologetów świeckiego państwa wręcz oczekują stawiania w Europie meczetów, a protesty przeciwko wprowadzaniu szariatu nazywają mową nienawiści. Te same środowiska zazwyczaj we wszystkich innych niż swoje poglądach dopatrują się presji światopoglądowej KK, popadając w sprzeczność wewnętrzną kiedy sprzeciwowi wobec ideologii kwestionującej empiryczny dorobek genetyki (gender) przypinają religijną łatkę.

Jakie są przyczyny takich zachowań? Czy "racjonalizm" takich osób nie jest bytem urojonym bardziej niż Latający Potwór Spaghetti?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
27-01-2016ManoWojownicy dobrego Pasterza ?
W mojej skrzynce mailowej znalazłem dziś zdumiewającą reklamę:

Cytat:
Wojownicy Dobrego Pasterza




Cytat:
Wiadomość przesłana przez Grupę Onet.pl S.A. na zlecenie Media Impact Polska sp. z o.o., działającą na rzecz:

Parafia Dobrego Pasterza
ul. Szczecińskiego 5
01-113 Warszawa
telefon: 022 877 16 79

List został wysłany za zgodą użytkowników OnetPoczty
i zgodnie z jej regulaminem.



Proszę zwrócić szczególną uwagę na hasła na plakacie:

"Tylko ludzie gwałtowni zdobywają Królestwo Niebieskie."

"Obudź w sobie dzikie serce."

"Przyjdź i dowiedz się jak zostać wojownikiem."


Cień krzyża.

Pod hasłem " Wojownicy dobrego Pasterza" znalazłem w internecie bardzo dużo informacji o ruchu obejmującym całą Polskę. Między innymi film pokazujący męską imprezę integracyjną pod nazwą:

Cytat:
REKOLEKCJE DLA MĘŻCZYZN "WOLNI OD NIEMOCY"


dobregopas(*)dla-mezczyzn-wolni-od-niemocy/

Przy takich informacjach o "wojownikach" "wolnych od niemocy" w kontekście religijnym połączonych z zapowiedziami intronizacji Jezusa na króla Polski przechodzą mi ciarki po plecach.

wiadomosci(*)al-juz-akt-intronizacji/ex907s


Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)