Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
07-05-2009Przemysław BiegańskiGdy dziecko nie idzie do komunii..
www.edziec(*)ecko_nie_idzie_do_komunii.html

Sam artykuł jest ciekawy jednak jeszcze ciekawsze są komentarze. Och - wiem, na ogólnodostępnych forach komentarze bywają raczej "ciekawe" niż ciekawe...
Wracając do artykułu - o ile znamy w Polsce zjawisko niby-katolika, stanowiącego większość tzw. wiernych, nie znającego głębiej ani swojej wiary, jej podstaw, będącego "wiernym bo wszyscy są", to w artykule pokazane jest nowe zjawisko - quasi-ateisty.
Rodzice niby niewierzący ale dziecko ochrzcili. Nie potrafią wytłumaczyć swojej córce dlaczego nie posłali jej do komunii. Nie potrafią ustosunkować się wobec jej pretensji dlaczego inne dzieci tak a ona nie...

Z drugiej strony - sam artykuł jest jakiś taki... jak zauważono w którymś komentarzu - "sponsorowany" na niekorzyść ateizmu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
06-05-2009Aleksandra StolcTadeusz Rydzyk, czyli podaj dalej!
Jestem, szczerze pisząc, daleko w tyle z nowinkami ze świata Radia Maryja, ale odkąd ostatni raz przewinęłam się przez telewizję Trwam (w Głupocie), gdzie puszczano mszę, którą odprawiał ojciec dobrodziej z Torunia (a było to, niestety, aż 8 miesięcy temu; Wyjechałam na Wyspy i brak polskich programów daje się we znaki ), tak bardzo się zainteresowałam, że nie potrafiłam oderwać wzroku. Obejrzenie tego ciekawego spektaklu utwierdziło mnie w przekonaniu, iż naród Rydzyka to stado odmóżdżonych zombie. Tadeusz Rydzyk nie jest w stanie poddać się i przyznać do popełnianych błędów. Dziwnym faktem jest to, że zna absolutnie każde podejrzenia na swój temat (czyt. Maybachy, prywatne helikoptery, maczanie palców w polityce) i niemal na każdej audycji stara się wmówić zatrutemu ludowi, że nie mają w te brednie wierzyć. A oni... nie wierzą. Sama nie twierdzę, jakoby Rydzyk miałby posiadać podobne dobra materialne (prywatne helikoptery to już chyba lekka przesada, aczkolwiek w Mercedesy jestem w stanie uwierzyć), ale nikt wszak nie przeczy, że jest jednym z najbogatszych Polaków. Do białej gorączki doprowadziła mnie jego przemowa, gdzie pracowicie ubolewał nad pieniędzmi z Unii, których ponoć nie dostał (albo po części dostał, ale za mało), a które miały mu pomóc w budowaniu nowych kościołów, kolekcjonowaniu kolejnych zombie i w odbudowie tych kościołów, które już są, ale w opłakanym stanie... Uwierz w ducha, głupi i niemądry człowieku.
Pod koniec mszy wszyscy rydzykanci wręczali ojcu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
05-05-2009Robert ZaweckiKryzys wiary odwołany
EUROPEJCZYCY WRACAJĄ DO KOŚCIOŁÓW
www.tvn24.(*)-wiary-odwolany,wiadomosc.html
Cytat:
Europa odchodzi od religii - powtarza się na Starym Kontynencie od lat. Najnowsze badania socjologów pokazują jednak co innego. Fala się odwróciła - Europejczycy XXI wieku wracają do wiary.

   Zaskakujące, prawda?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
02-05-2009MociumPan...z cyklu: znalezione na wykopie :D
w93.wrzuta.pl/audio/2m6shVK72lS/radio_koszalin

20 minut monologu Pana Henryka, słuchacza radia Koszalin...
Jeden z niewielu "wierzących" który potrafi samodzielnie myśleć...

Jak na religianta to koleś mi się podoba... mimo iż nie zgodziłbym się z nim w kwestiach wiary jako takiej to co do jego stanowiska wobec KK się zgadzam, dobrze prawi facet, a co najważniejsze dobrze argumentował swoje wypowiedzi...

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
30-04-2009Aleksandra StolcCo z lekcji religii?
Mam nadzieję, że umieszczam ten wątek w poprawnym dziale. Otóż niedawno przypomniało mi się, jak to mój nauczyciel katecheta (nie ksiądz, a zwykły człowiek z rodziny katolickiej), jeszcze rok temu w klasie maturalnej zadał nam, swoim uczniom, pracę domową w temacie "czystość przedmałżeńska". Wiem, że nazwa tematu była dwuczłonowa, ale niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie reszty. W każdym razie był on również związany z zakładaniem rodziny po ślubie. Moja praca była pracą czysto racjonalną, zahaczającą o logiczne problemy, w związku z czym została solidnie oczerniona. Poruszyłam w niej, jeśli o współżyciu mowa, również biologiczne problemy z jakimi borykają się niejedne pary (typu uczulenia na siebie wzajemnie, a co za tym idzie, kłopoty z zajściem w ciążę) i byłam zdania, że para powinna dobrze poznać się w każdej sferze, by później w małżeństwie nie pojawiły się głębsze problemy. Stwierdziłam w ostatnim akapicie, że życie przeciętnej katolickiej pary obfituje w nudę i marazm, bo obraca się jedynie w sferze "dom-kościół-dzieci-praca-dom-kościół-dzieci-praca", a seks po katolicku w ciemnościach i w pozycjach li wyłącznie "po bożemu", uwstecznia życie erotyczne. Pan katecheta rzecz jasna, jak na "tolerancyjnego" człowieka przystało, ostrzegał nas, że praca ma być samodzielna i przedstawiać własne, nie cudze poglądy. Gdy teolog przeczytał moja pracę i moje poglądy wedle własnego życzenia poznał, w mailu odesłał mi skorygowane zdania, w których dokładnie poprzekręcał sens..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
29-04-2009qbassKościół uświadamia piratów drogowych
www.sfora.(*)za-na-patrole-z-drogowka-a5628
Czyż to nie paranoja? Księża chyba naprawdę poważnie się nudzą wymyślając takie głupoty... Takich akcji jest multum, wymiernego skutku nie przynoszą, bo pijanych na drodze wciąż przybywa, szczególnie w czasie świąt, ale jak widać, i Kościół musi dołożyć swoje 3 grosze, nawet jeśli kierujący nie jest katolikiem, należy go ewangelizować.
A może jednak jest ktoś, kto chciałby posłuchać kaznodziei w obecności Policjanta?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
29-04-2009darloveJak fajnie, ze redemptor chce pomoc innym i sobie...
Cytat:
Zgodnie z ustawą o RTV Radiu Maryja nie wolno nadawać płatnych reklam, ale o. Tadeusz Rydzyk i szef SKOK-ów Grzegorz Bierecki znaleźli na to sposób - informuje gazeta. Na początku miesiąca podpisali "umowę w dziedzinie społecznej edukacji finansowej".

SKOK Stefczyka (największa kasa systemu SKOK) ustanowił fundusz, z którego będzie wypłacał pieniądze toruńskiej szkole Rydzyka. SKOK-i zapłacą też należącej do redemptorysty fundacji Lux Veritatis za klienta, który powie przy okienku, że zgłosił się, bo usłyszał o kasach w Radiu Maryja.

Byłoby dobrze, gdyby państwo mówili, wchodząc, że są w Rodzinie Radia Maryja i że dowiedzieli się z programu o możliwości oszczędzania - apelował na antenie o. Dariusz Drążek. Wtedy wspomagacie drobnym groszem Radio Maryja, telewizję Trwam albo naszą fundację, albo Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Ale to nie tak, że z państwa pieniędzy pójdzie jakiś grosz, tylko SKOK-i wspomogą te dzieła - wyjaśniał prowadzący program.


Najlepsze jest ostatnie zdanie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
26-04-2009finerbijk Żołnierzy nie ma na mszach, bo ranią bagnetami
miasta.gaz(*)szach__bo_rania_bagnetami.html

"Dlaczego wojskowe kompanie honorowe nie biorą udziału w mszach wewnątrz kościołów? Bo często mdleją i ich bagnety ranią wiernych. To nie dowcip tylko rzeczowa odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na poselską interpelację. "

Hmm.. Tak sobie myślę, jak to niebezpiecznie musi być w samym Watykanie, halabarda to broń o wiele groźniejsza, niż jakiś tam bagnet.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
26-04-2009darloveSuperwiktor, kardynał Stanisław Dziwisz
wiadomosci(*)sz,wid,11068407,wiadomosc.html

Czy naprawde nie ma w tym kraju komu przyznawac nagrod?

Przeczytalem ten artykulik i tak sobie pomyslalem, ze wazeliniarstwo niektorych przybralo naprawde zatrwazajace rozmiary. Dodatkowo, wydaje mi sie (choc moge sie mylic), ze Dziwisz byl tym razem naprawde zdziwiony. Nawet sie nie spodziewal, "biedaczek", ze mozna tak gleboko w dupe wchodzic... "Ale i te wazeline przyjmiemy, jako znak bliskiego zwyciestwa nad niewiernymi" - zdaje sie mowic do siebie zatroskany pasterz kosciola...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
25-04-2009darloveNie moglem sie powstrzymac...
Spojrzcie na to zdjecie:

wiadomosci.wp.pl/kat,1371,kategoria.html

Bez komenta. I wszystko jasne. Mysle, ze rozumiemy sie bez slow.
Jesli zdjecia nie bedzie, to dajcie znac. Sobie zapisalem dla potomnosci.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)