 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 07-05-2009 | Przemysław Biegański | Gdy dziecko nie idzie do komunii.. |
www.edziec(*)ecko_nie_idzie_do_komunii.htmlSam artykuł jest ciekawy jednak jeszcze ciekawsze są komentarze. Och - wiem, na ogólnodostępnych forach komentarze bywają raczej "ciekawe" niż ciekawe... Wracając do artykułu - o ile znamy w Polsce zjawisko niby-katolika, stanowiącego większość tzw. wiernych, nie znającego głębiej ani swojej wiary, jej podstaw, będącego "wiernym bo wszyscy są", to w artykule pokazane jest nowe zjawisko - quasi-ateisty. Rodzice niby niewierzący ale dziecko ochrzcili. Nie potrafią wytłumaczyć swojej córce dlaczego nie posłali jej do komunii. Nie potrafią ustosunkować się wobec jej pretensji dlaczego inne dzieci tak a ona nie... Z drugiej strony - sam artykuł jest jakiś taki... jak zauważono w którymś komentarzu - "sponsorowany" na niekorzyść ateizmu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 06-05-2009 | Aleksandra Stolc | Tadeusz Rydzyk, czyli podaj dalej! |
Jestem, szczerze pisząc, daleko w tyle z nowinkami ze świata Radia Maryja, ale odkąd ostatni raz przewinęłam się przez telewizję Trwam (w Głupocie), gdzie puszczano mszę, którą odprawiał ojciec dobrodziej z Torunia (a było to, niestety, aż 8 miesięcy temu; Wyjechałam na Wyspy i brak polskich programów daje się we znaki  ), tak bardzo się zainteresowałam, że nie potrafiłam oderwać wzroku. Obejrzenie tego ciekawego spektaklu utwierdziło mnie w przekonaniu, iż naród Rydzyka to stado odmóżdżonych zombie. Tadeusz Rydzyk nie jest w stanie poddać się i przyznać do popełnianych błędów. Dziwnym faktem jest to, że zna absolutnie każde podejrzenia na swój temat (czyt. Maybachy, prywatne helikoptery, maczanie palców w polityce) i niemal na każdej audycji stara się wmówić zatrutemu ludowi, że nie mają w te brednie wierzyć. A oni... nie wierzą. Sama nie twierdzę, jakoby Rydzyk miałby posiadać podobne dobra materialne (prywatne helikoptery to już chyba lekka przesada, aczkolwiek w Mercedesy jestem w stanie uwierzyć), ale nikt wszak nie przeczy, że jest jednym z najbogatszych Polaków. Do białej gorączki doprowadziła mnie jego przemowa, gdzie pracowicie ubolewał nad pieniędzmi z Unii, których ponoć nie dostał (albo po części dostał, ale za mało), a które miały mu pomóc w budowaniu nowych kościołów, kolekcjonowaniu kolejnych zombie i w odbudowie tych kościołów, które już są, ale w opłakanym stanie... Uwierz w ducha, głupi i niemądry człowieku. Pod koniec mszy wszyscy rydzykanci wręczali ojcu.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 05-05-2009 | Robert Zawecki | Kryzys wiary odwołany |
EUROPEJCZYCY WRACAJĄ DO KOŚCIOŁÓWwww.tvn24.(*)-wiary-odwolany,wiadomosc.htmlCytat:Europa odchodzi od religii - powtarza się na Starym Kontynencie od lat. Najnowsze badania socjologów pokazują jednak co innego. Fala się odwróciła - Europejczycy XXI wieku wracają do wiary. Zaskakujące, prawda? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 02-05-2009 | MociumPan | ...z cyklu: znalezione na wykopie :D |
w93.wrzuta.pl/audio/2m6shVK72lS/radio_koszalin20 minut monologu Pana Henryka, słuchacza radia Koszalin... Jeden z niewielu "wierzących" który potrafi samodzielnie myśleć... Jak na religianta to koleś mi się podoba... mimo iż nie zgodziłbym się z nim w kwestiach wiary jako takiej to co do jego stanowiska wobec KK się zgadzam, dobrze prawi facet, a co najważniejsze dobrze argumentował swoje wypowiedzi... Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 30-04-2009 | Aleksandra Stolc | Co z lekcji religii? |
Mam nadzieję, że umieszczam ten wątek w poprawnym dziale. Otóż niedawno przypomniało mi się, jak to mój nauczyciel katecheta (nie ksiądz, a zwykły człowiek z rodziny katolickiej), jeszcze rok temu w klasie maturalnej zadał nam, swoim uczniom, pracę domową w temacie "czystość przedmałżeńska". Wiem, że nazwa tematu była dwuczłonowa, ale niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie reszty. W każdym razie był on również związany z zakładaniem rodziny po ślubie. Moja praca była pracą czysto racjonalną, zahaczającą o logiczne problemy, w związku z czym została solidnie oczerniona. Poruszyłam w niej, jeśli o współżyciu mowa, również biologiczne problemy z jakimi borykają się niejedne pary (typu uczulenia na siebie wzajemnie, a co za tym idzie, kłopoty z zajściem w ciążę) i byłam zdania, że para powinna dobrze poznać się w każdej sferze, by później w małżeństwie nie pojawiły się głębsze problemy. Stwierdziłam w ostatnim akapicie, że życie przeciętnej katolickiej pary obfituje w nudę i marazm, bo obraca się jedynie w sferze "dom-kościół-dzieci-praca-dom-kościół-dzieci-praca", a seks po katolicku w ciemnościach i w pozycjach li wyłącznie "po bożemu", uwstecznia życie erotyczne. Pan katecheta rzecz jasna, jak na "tolerancyjnego" człowieka przystało, ostrzegał nas, że praca ma być samodzielna i przedstawiać własne, nie cudze poglądy. Gdy teolog przeczytał moja pracę i moje poglądy wedle własnego życzenia poznał, w mailu odesłał mi skorygowane zdania, w których dokładnie poprzekręcał sens.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 29-04-2009 | qbass | Kościół uświadamia piratów drogowych |
www.sfora.(*)za-na-patrole-z-drogowka-a5628Czyż to nie paranoja? Księża chyba naprawdę poważnie się nudzą wymyślając takie głupoty... Takich akcji jest multum, wymiernego skutku nie przynoszą, bo pijanych na drodze wciąż przybywa, szczególnie w czasie świąt, ale jak widać, i Kościół musi dołożyć swoje 3 grosze, nawet jeśli kierujący nie jest katolikiem, należy go ewangelizować. A może jednak jest ktoś, kto chciałby posłuchać kaznodziei w obecności Policjanta? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 29-04-2009 | darlove | Jak fajnie, ze redemptor chce pomoc innym i sobie... |
Cytat:Zgodnie z ustawą o RTV Radiu Maryja nie wolno nadawać płatnych reklam, ale o. Tadeusz Rydzyk i szef SKOK-ów Grzegorz Bierecki znaleźli na to sposób - informuje gazeta. Na początku miesiąca podpisali "umowę w dziedzinie społecznej edukacji finansowej".
SKOK Stefczyka (największa kasa systemu SKOK) ustanowił fundusz, z którego będzie wypłacał pieniądze toruńskiej szkole Rydzyka. SKOK-i zapłacą też należącej do redemptorysty fundacji Lux Veritatis za klienta, który powie przy okienku, że zgłosił się, bo usłyszał o kasach w Radiu Maryja.
Byłoby dobrze, gdyby państwo mówili, wchodząc, że są w Rodzinie Radia Maryja i że dowiedzieli się z programu o możliwości oszczędzania - apelował na antenie o. Dariusz Drążek. Wtedy wspomagacie drobnym groszem Radio Maryja, telewizję Trwam albo naszą fundację, albo Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Ale to nie tak, że z państwa pieniędzy pójdzie jakiś grosz, tylko SKOK-i wspomogą te dzieła - wyjaśniał prowadzący program. Najlepsze jest ostatnie zdanie  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 26-04-2009 | finerbijk | Żołnierzy nie ma na mszach, bo ranią bagnetami |
miasta.gaz(*)szach__bo_rania_bagnetami.html"Dlaczego wojskowe kompanie honorowe nie biorą udziału w mszach wewnątrz kościołów? Bo często mdleją i ich bagnety ranią wiernych. To nie dowcip tylko rzeczowa odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na poselską interpelację. " Hmm.. Tak sobie myślę, jak to niebezpiecznie musi być w samym Watykanie, halabarda to broń o wiele groźniejsza, niż jakiś tam bagnet. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 26-04-2009 | darlove | Superwiktor, kardynał Stanisław Dziwisz
|
wiadomosci(*)sz,wid,11068407,wiadomosc.htmlCzy naprawde nie ma w tym kraju komu przyznawac nagrod? Przeczytalem ten artykulik i tak sobie pomyslalem, ze wazeliniarstwo niektorych przybralo naprawde zatrwazajace rozmiary. Dodatkowo, wydaje mi sie (choc moge sie mylic), ze Dziwisz byl tym razem naprawde zdziwiony. Nawet sie nie spodziewal, "biedaczek", ze mozna tak gleboko w dupe wchodzic... "Ale i te wazeline przyjmiemy, jako znak bliskiego zwyciestwa nad niewiernymi" - zdaje sie mowic do siebie zatroskany pasterz kosciola... | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |