Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak fajnie, ze redemptor chce pomoc innym i sobie...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
28-04-2009 15:56darlove (2804 punktów)Jak fajnie, ze redemptor chce pomoc innym i sobie...
Ocena 5 na 5
Cytat:
Zgodnie z ustawą o RTV Radiu Maryja nie wolno nadawać płatnych reklam, ale o. Tadeusz Rydzyk i szef SKOK-ów Grzegorz Bierecki znaleźli na to sposób - informuje gazeta. Na początku miesiąca podpisali "umowę w dziedzinie społecznej edukacji finansowej".

SKOK Stefczyka (największa kasa systemu SKOK) ustanowił fundusz, z którego będzie wypłacał pieniądze toruńskiej szkole Rydzyka. SKOK-i zapłacą też należącej do redemptorysty fundacji Lux Veritatis za klienta, który powie przy okienku, że zgłosił się, bo usłyszał o kasach w Radiu Maryja.

Byłoby dobrze, gdyby państwo mówili, wchodząc, że są w Rodzinie Radia Maryja i że dowiedzieli się z programu o możliwości oszczędzania - apelował na antenie o. Dariusz Drążek. Wtedy wspomagacie drobnym groszem Radio Maryja, telewizję Trwam albo naszą fundację, albo Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Ale to nie tak, że z państwa pieniędzy pójdzie jakiś grosz, tylko SKOK-i wspomogą te dzieła - wyjaśniał prowadzący program.


Najlepsze jest ostatnie zdanie
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)

Rydzyk na ministra gospodarki!!

On by wykręcił kasę nawet z kija.
28-04-2009 21:43 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Rydzyk na ministra gospodarki!!

Być może już nim jest.
Pilch (102 punktów)
Dla mnie ojciec dyrektor jest geniuszem. Nikt inny w historii nowożytnej bodajże nie umiał czerpać tak ogromnych korzyści z naiwności i głupoty ludzkiej, w dodatku przy pełnym poparciu rządu. Nawet zwierzchnicy go nie tykają. Uczmy się od tego pana, jak się robi interesy Jeszcze chwila i będzie w stanie stworzyć swoje własne stowarzyszenie z tysiącami wiernych szabel...przecież ci wszyscy posłuszni mu ludzie robią to dobrowolnie...Prawdziwy człowiek biznesu! On to dopiero ma Rząd Dusz o jakim romantykom się ongiś marzyło...
paluch (313 punktów)
>Dla mnie ojciec dyrektor jest geniuszem. Nikt inny w historii nowożytnej bodajże nie umiał czerpać tak ogromnych korzyści z naiwności i głupoty ludzkiej, w dodatku przy pełnym poparciu rządu. Nawet zwierzchnicy go nie tykają. Uczmy się od tego pana, jak się robi interesy Jeszcze chwila i będzie w stanie stworzyć swoje własne stowarzyszenie z tysiącami wiernych szabel...przecież ci wszyscy posłuszni mu ludzie robią to dobrowolnie...Prawdziwy człowiek biznesu! On to dopiero ma Rząd Dusz o jakim romantykom się ongiś marzyło...

W stanach są lepsze przekręty . Aha finerbijk czy mogę wykorzystać twój teksy o ministrze jako opis gg?
28-04-2009 23:26 
 Ocena 5 na 5
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Rydzyk byłby nikim gdyby nie kolejne rządy zamykające oczy na jego szemrane interesy albo rządy (jak obecny) udające, że sprawdzają legalność rydzykowych "dzieł".

Radio Maryja i TV Trwam zobowiązane są do składania KRRiT corocznych sprawozdań finansowych, czego nigdy nie zrobiły.

Uczelnia Rydzyka dostała pozwolenie na rozpoczęcie działalności i ją kontynuuje, mimo iż na samym początku przedstawiła ministerstwu nieprawdziwą listę zwerbowanych wykładowców.

Media rydzykowe zamieszczają reklamy, mimo iż im tego nie wolno.

Rydzyk organizuje kolejne zbiórki pieniędzy, mimo iż nie występuje o pozwolenia.

Wszystkie "dzieła" Rydzyka są łamaniem prawa i bardzo szybko można by zakończyć tę działalność, ale nie było i nie ma do tego chętnych.

Rydzyk musi mieć potężnych mocodawców...

   
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

www.racjonalista.pl/forum.php/s,203004#w203438

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365