Rydzyk byłby nikim gdyby nie kolejne rządy zamykające oczy na jego szemrane interesy albo rządy (jak obecny) udające, że sprawdzają legalność rydzykowych "dzieł".
Radio Maryja i TV Trwam zobowiązane są do składania KRRiT corocznych sprawozdań finansowych, czego nigdy nie zrobiły.
Uczelnia Rydzyka dostała pozwolenie na rozpoczęcie działalności i ją kontynuuje, mimo iż na samym początku przedstawiła ministerstwu nieprawdziwą listę zwerbowanych wykładowców.
Media rydzykowe zamieszczają reklamy, mimo iż im tego nie wolno.
Rydzyk organizuje kolejne zbiórki pieniędzy, mimo iż nie występuje o pozwolenia.
Wszystkie "dzieła" Rydzyka są łamaniem prawa i bardzo szybko można by zakończyć tę działalność, ale nie było i nie ma do tego chętnych.
Rydzyk musi mieć potężnych mocodawców...
|