Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tadeusz Rydzyk, czyli podaj dalej!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
07-04-2009 18:27Aleksandra Stolc (550 punktów)Tadeusz Rydzyk, czyli podaj dalej!
Ocena 12 na 14
Jestem, szczerze pisząc, daleko w tyle z nowinkami ze świata Radia Maryja, ale odkąd ostatni raz przewinęłam się przez telewizję Trwam (w Głupocie), gdzie puszczano mszę, którą odprawiał ojciec dobrodziej z Torunia (a było to, niestety, aż 8 miesięcy temu; Wyjechałam na Wyspy i brak polskich programów daje się we znaki ), tak bardzo się zainteresowałam, że nie potrafiłam oderwać wzroku. Obejrzenie tego ciekawego spektaklu utwierdziło mnie w przekonaniu, iż naród Rydzyka to stado odmóżdżonych zombie. Tadeusz Rydzyk nie jest w stanie poddać się i przyznać do popełnianych błędów. Dziwnym faktem jest to, że zna absolutnie każde podejrzenia na swój temat (czyt. Maybachy, prywatne helikoptery, maczanie palców w polityce) i niemal na każdej audycji stara się wmówić zatrutemu ludowi, że nie mają w te brednie wierzyć. A oni... nie wierzą. Sama nie twierdzę, jakoby Rydzyk miałby posiadać podobne dobra materialne (prywatne helikoptery to już chyba lekka przesada, aczkolwiek w Mercedesy jestem w stanie uwierzyć), ale nikt wszak nie przeczy, że jest jednym z najbogatszych Polaków. Do białej gorączki doprowadziła mnie jego przemowa, gdzie pracowicie ubolewał nad pieniędzmi z Unii, których ponoć nie dostał (albo po części dostał, ale za mało), a które miały mu pomóc w budowaniu nowych kościołów, kolekcjonowaniu kolejnych zombie i w odbudowie tych kościołów, które już są, ale w opłakanym stanie... Uwierz w ducha, głupi i niemądry człowieku.
Pod koniec mszy wszyscy rydzykanci wręczali ojcu dobrodziejowi kwiaty (te akurat z właściwą sobie dezynwolturą oddawał komuś na boku) i koperty. Za tym drugim z kolei ręce wyciągał jak bobas spragniony matczynego uścisku. Wyglądało to zabawnie, a z drugiej strony tragicznie, bo biskupi, podobnie jak w programie "podaj dalej", sznureczkiem przekazywali sobie koperty z nonszalanckim uśmieszkiem na twarzy...
I nadal nie mogę się nadziwić. Masz katoliku, dowód próżności przed oczami, a go nie widzisz?...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Agnostyk (3006 punktów)
Wyjechałam na Wyspy i brak polskich
>programów daje się we znaki

Ciesz się, że żyjesz na wyspach a nie w tym kraju, gdzie co dzień trzeba bez przerwy przełączać programy telewizyjne, by przypadkiem nie natknąć się na jakiegoś katolickiego biskupa


"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
Piątkowski (5131 punktów)
życie w UK oprócz zalet, też swoje wady.... wielu z nas musi uważać, aby nie odezwać się po polsku, w czasie gdy przechodzi jaką grupka angielskich chuliganów...bo niestety łatwo kose w plecy wyłapać, za samo bycie Polakiem... poniszczone auta, wulgarne wyzwiska, krzyki pod oknami Polskich "emigrantów" zarobkowych ( czytaj pełnoprawnych członków UE z prawem do pracy) , bzdurne artykuły w brukowej prasie w których jesteśmy współwinni kryzysowi gospodarczemu i bezrobociu w UK...w sumie głownie co człowieka tu trzyma to stosunek zarobków do cen w sklepach... można to też uznać za najlepszą lekcje "życia" w ekstremalnych warunkach na obcej ziemi...
08-04-2009 12:33 
 Ocena 2 na 2
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>życie w UK oprócz zalet, też swoje wady.... wielu z nas musi uważać, aby nie odezwać się po polsku, w czasie gdy przechodzi jaką grupka angielskich chuliganów...bo niestety łatwo kose w plecy wyłapać, za samo bycie Polakiem... poniszczone auta, wulgarne wyzwiska, krzyki pod oknami Polskich "emigrantów" zarobkowych ( czytaj pełnoprawnych członków UE z prawem do pracy) , bzdurne artykuły w brukowej prasie w których jesteśmy współwinni kryzysowi gospodarczemu i bezrobociu w UK...w sumie głownie co człowieka tu trzyma to stosunek zarobków do cen w sklepach... można to też uznać za najlepszą lekcje "życia" w ekstremalnych warunkach na obcej ziemi...

Ja akurat mieszkam w Irlandii i tutaj ta niechęć wobec Polaków zdaję się być nieco mniej nasilona niż w Anglii. Owszem, przeważnie irlandzki menadżer widząc na CV szukającego pracy "Nationality: Polish", zaczyna się poważnie zastanawiać, czy warto przyjmować do pracy kogoś, kto nie zna angielskiego (tutaj przeważnie Polacy na wyrost są brani za tłuków, którzy przyjechali niekoniecznie w celu choćby studiowania, ale nurkowania w kasie, a język jest ich piętą achillesową), ale gdy wreszcie okazuje się, że ten język zna, w pracy sprawdza się dobrze. Polacy to pracowity naród, aczkolwiek przyznaję, że większość tych w moim mieście (Waterford) rzuca się w oczy poprzez intensywne rzucanie wulgaryzmami, dresiarskim stylem ubierania się, czy łysą głową. Od groma tu typowych "przekrętasow", którzy zarabiają pieniądze na lewych interesach, ale na ogół są oni nieszkodliwi dla otoczenia. Polacy, można powiedzieć, przejęli po części irlandzki styl bycia, a jest to coś w rodzaju "jestem jaki jestem i ty też jesteś jaki jesteś, więc nie wchodźmy sobie w drogę". Każdy ma swój styl ubierania się, każdy pracuje jak pracuje i każdy ponosi odpowiedzialność za siebie. To bardzo zdrowy system i myślę, że dlatego właśnie tak mało tu u mnie afer, bijatyk i kradzieży. Polaków wykształconych jest tu chyba nawet więcej niż tych po zawodówce, ale ci z kolei nie rzucają się w oczy i wtapiają w otoczenie (wysoka kultura osobista). Ciekawym faktem jest to, że teraz na celowniku Irlandczyków są... Czesi! Dokładnie tak! Powodów jest wiele, ale żeby nie wymieniać powiem tylko: 7 grzechów głównych. To typowe cechy czeskich delikwentów, z którymi sama, niestety, miałam nieprzyjemność pracować.

>głownie co człowieka tu trzyma to stosunek zarobków do cen w sklepach...

Tak. Nawet pracując za najniższą krajową i dostając niską tygodniówkę, można pozwolić sobie na drobne szaleństwa, nie mówiąc już o tym, gdy pracuje się za stawkę powyżej 15 euro na godzinę. To oczywiście jeśli mówimy o nieoszczędności. Niestety straszliwie drogie są ceny sprzętu fotograficznego. Dla mnie to ogromny problem, bo jestem fotografem. Amatorem, ale jestem.

>można to też uznać za najlepszą lekcję "życia" w ekstremalnych warunkach na obcej >ziemi...

I to też się zgadza. Na początku pobytu w Irlandii przeważnie smakuje się biedy. Znika ciepłe i czyste łóżko; znika możliwość zjedzenia czegoś słodkiego w momencie, gdy bardzo się tego chce; znika atmosfera rodzinnego ogniska, a pojawia się smutna i szara rzeczywistość. Ja coś o tym wiem, ale na szczęście już się z tego wygrzebałam. Początki zawsze są trudne, potem jest już tylko lepiej
08-04-2009 12:04 
 Ocena 2 na 2
Aleksandra Stolc (550 punktów)
> Wyjechałam na Wyspy i brak polskich
>>programów daje się we znaki
>Ciesz się, że żyjesz na wyspach a nie w tym kraju, gdzie co dzień trzeba bez przerwy przełączać programy telewizyjne, by przypadkiem nie natknąć się na jakiegoś katolickiego biskupa

To akurat święta racja. Niedawno u przyjaciół włączyłam sobie parę polskich programów (niestety nie mają mojego ukochanego Trwam ), jednak po tym, gdy zorientowałam się, że niemal na każdym kanale świecą się nalane twarze polityków lub z okienka macha z oddaniem do wiernych B16, zrezygnowałam z chęci posiadania własnego "talerza" z polską telewizją. Irlandzka z kreskówkami o krówkach i owieczkach sprawdza się chyba lepiej
(Alicja)Duda (25557 punktów)
W projekcie nowej ustawy medialnej zamiast wpisania obowiązku przestrzegania "wartości chrześcijańskich" posłowie usiłują wpisać obowiązek przeciwdziałania nienawiści i dyskryminacji.
Myślę , że wypowiedz Głodzia nie wymaga komentarza.

Głódź: Ustawa medialna otwiera worek z roszczeniami
mar, PAP 2009-04-07, ostatnia aktualizacja 2009-04-07 06:37
PRZEGLĄD PRASY. W projekcie nowej ustawy medialnej znalazł się zapis o przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. - W ten sposób otwiera się worek z roszczeniami - twierdzi abp. Sławoj Leszek Głódź w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
- "Majsterkowanie przy nowym projekcie ustawy zaspokaja przede wszystkim tzw. grupy, które szermują hasłami równouprawnienia, mówi metropolita gdański. - W Polsce nikt nikogo nie dyskryminuje, za to hałaśliwa mniejszość manifestująca na ulicach miast oraz innych miejscach publicznych dyskryminuje większość, narusza harmonię społeczną. To są działania prowokacyjne. Projekt ustawy medialnej w obecnym kształcie jest również przejawem ulegania naciskom ze strony Unii Europejskiej".

Zapytany czy sprawa usunięcia wartości chrześcijańskich z nowej ustawy medialnej będzie omawiana na najbliższym posiedzeniu Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu i Episkopatu Polski, hierarcha odpowiada twierdząco. - "Jest to bowiem bardzo ważna sprawa, zwłaszcza w perspektywie przyszłości oraz dbałości o ład i harmonię społeczną. Kościołowi zależy na tym, by wartości chrześcijańskie były zachowane, a rządowi również powinno na tym zależeć".
Arcybiskup ocenia, że "jeśli ktoś lansuje taki projekt ustawy, to kryje się w tym jakiś zamierzony cel. T u nie ma samoróbstwa".
08-04-2009 09:53 
 Ocena 4 na 4
szperacz (2861 punktów)
>W Polsce nikt nikogo nie dyskryminuje, za to hałaśliwa mniejszość manifestująca na ulicach miast oraz innych >miejscach publicznych dyskryminuje większość, narusza harmonię społeczną. To są działania prowokacyjne.

To nadal nieustająca i ciągle żywa tęsknota za Inkwizycją. Chęć totalnej kontroli, wtrącania się w każdą dziedzinę życia.
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>To nadal nieustająca i ciągle żywa tęsknota za Inkwizycją. Chęć totalnej kontroli, >wtrącania się w każdą dziedzinę życia.

Jedna z lepszych wypowiedzi. Brawo!
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
Dlaczego dostałaś dwa minusy za tę wypowiedź, hmmm

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
04-05-2009 11:28 
 Ocena 1 na 1
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Dlaczego dostałaś dwa minusy za tę wypowiedź, hmmm

Wojtku, zapytaj pana jarcia
finerbijk (17282 punktów)
>Obejrzenie tego ciekawego spektaklu utwierdziło mnie w przekonaniu, iż naród Rydzyka to stado
>odmóżdżonych zombie.

Nie jestem katolikiem, ale bym tak nie mówił o nikim z powodu jego przekonań. Trzymajmy jakiś poziom.

>Tadeusz Rydzyk nie jest w stanie poddać się i przyznać do popełnianych błędów.

Jakich błędów?

>Do białej gorączki doprowadziła mnie jego przemowa, gdzie pracowicie ubolewał
>nad pieniędzmi z Unii, których ponoć nie dostał (albo po części dostał, ale za mało), a które miały
>mu pomóc w budowaniu nowych kościołów, kolekcjonowaniu kolejnych zombie i w odbudowie tych
>kościołów, które już są, ale w opłakanym stanie...

Jak mnie coś doprowadza do "białej gorączki" to tego nie oglądam. Jak oglądam to na własną odpowiedzialność.

>Uwierz w ducha, głupi i niemądry człowieku.

Jakiego znowu ducha?

>I nadal nie mogę się nadziwić. Masz katoliku, dowód próżności przed oczami, a go nie widzisz?...

Może należało to napisać na serwisie opoka.pl czy coś w tym stylu? Tutaj chyba nie ma za wielu katolików
Nie lubię KK i mam wiele zastrzeżeń do niego. Tylko nie wiem o co larum, że Rydzyk ma mercedesy czy majbachy, jeśli ich nie ukradł. Chyba, że to żal, że Ty musisz pracować na wyspach, a taki Rydzyk ma helikoptery? Tylko w takim razie, kto tu jest głupi?
04-05-2009 09:46 
 Ocena 1 na 1
paluch (313 punktów)
Skrajny debilizm zbiera swoje żniwo, za pięć lat wymrą wszystkie moherowe babcie i problem rozwiąże się sam.
04-05-2009 11:36 
 Ocena 1 na 1
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Skrajny debilizm zbiera swoje żniwo, za pięć lat wymrą wszystkie moherowe babcie i problem rozwiąże się sam.

I taką też mam nadzieję
04-05-2009 12:03 
 Ocena 1 na 1
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Nie jestem katolikiem, ale bym tak nie mówił o nikim z powodu jego przekonań. Trzymajmy jakiś poziom.

Katolikiem być może nie jesteś, ale krypto-katolikiem z pewnością. Twoim zdaniem przekonania Rydzyka i jego "poddańców" to coś, co winno się tolerować? W takim razie można Ci tylko pogratulować.

>Jakich błędów?

Skoro piszesz, że sam masz zastrzeżenia do KK, to powinieneś to wiedzieć, prawda? Jesteś jedyną osobą, która o to spytała- reszta tego nie zrobiła, bo wiedziała doskonale, o jakie błędy chodzi. Poza tym nie myśl, że unosisz się kulturą broniąc czegoś, co się powinno tępić jak szarańczę. Moherowe babcie to coś o wiele gorszego niż sekta.

> Jak mnie coś doprowadza do "białej gorączki" to tego nie oglądam. Jak oglądam to na własną odpowiedzialność.

Zbieranie wiedzy to nie zbrodnia. Myślisz, że do białej gorączki nie doprowadzało mnie czytanie w książce Deschnera o zbrodniach kościelnej inkwizycji? No, zastanów się, po co pisze się i omawia takie rzeczy. Głównie dla wiedzy i świadomości. Podobnie jest z telewizją.

>Jakiego znowu ducha?

To taka forma ekspresji, jeśli wiesz, co to słowo znaczy.

>Może należało to napisać na serwisie opoka.pl czy coś w tym stylu? Tutaj chyba nie ma za wielu katolików

To jest portal, gdzie znajdziesz zarówno wielu katolików, jak i ateistów. Zauważ zresztą, że mamy tutaj dział "Kościół i Antyklerykalizm" oraz "Religie". No popatrz, faktycznie powinnam się przenieść, bo Racjonalista problemów Kościoła zupełnie nie porusza. Gdyby mój wątek był beznadziejny, dawno przeniesiono by go w dział Bazgroły. A został? Nie. Btw, coś Ty taki obeznany w tych portalach katolickich?

>Chyba, że to żal, że Ty musisz pracować na wyspach, a taki Rydzyk ma helikoptery?

O czym Ty piszesz, kolego? Na Wyspach, czy gdziekolwiek indziej, można zarobić uczciwie i przede wszystkim- na siebie. Rydzykantki Emerytalne nie mają co włożyć do garnka, a masowo ślą pieniądze do Torunia. Mnie tu nie ma o co żal ściskać. Żal jest tylko wobec jednego- że mamy w Polsce takiego idiotę i oszołoma, który nie dość, że nie potrafi się wypowiedzieć, to jeszcze okrada z pieniędzy niewinnych ludzi, których odmóżdżył. Zastanów się, czego bronisz.

>Tylko w takim razie, kto tu jest głupi?

Myślę, że po przeanalizowaniu Twojego postu, dojdziesz do wniosku sam.
04-05-2009 13:23 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Katolikiem być może nie jesteś, ale krypto-katolikiem z pewnością.

Krypto też nie.

>Twoim zdaniem przekonania Rydzyka i jego "poddańców" to coś, co winno się tolerować?

Tak

> W takim razie można Ci tylko pogratulować.

Dziękuję

>Skoro piszesz, że sam masz zastrzeżenia do KK, to powinieneś to wiedzieć, prawda?

Mam zastrzeżenia, że wyciągają łapska po publiczne pieniądze. Jak ktoś na nich chce płacić dobrowolnie, to mogą sobie pokupować i po trzy mercedesy na głowę.

>Jesteś jedyną osobą, która o to spytała- reszta tego nie zrobiła, bo wiedziała doskonale, o jakie błędy chodzi. Poza tym nie myśl, że unosisz się kulturą broniąc czegoś, co się powinno tępić jak szarańczę. Moherowe babcie to coś o wiele gorszego niż sekta.

Będę bronił każdego komu się odmawia prawa do swojego stylu życia, nawet moherowych babć. A o błędach Rydzyka nadal nie wiem.

>Myślisz, że do białej gorączki nie doprowadzało mnie czytanie w książce Deschnera o zbrodniach kościelnej inkwizycji? No, zastanów się, po co pisze się i omawia takie rzeczy. Głównie dla wiedzy i świadomości. Podobnie jest z telewizją.

Też czytałem, chociaż bez gorączki.

>>Jakiego znowu ducha?
>To taka forma ekspresji, jeśli wiesz, co to słowo znaczy.

Wiem

>Rydzykantki Emerytalne nie mają co włożyć do garnka, a masowo ślą pieniądze do Torunia.

Wzrusza mnie Twoja troska o nie. Jeśli nie moją, to niech sobie ślą kasę całymi wagonami.

> Żal jest tylko wobec jednego- że mamy w Polsce takiego idiotę i oszołoma, który nie dość, że nie potrafi się wypowiedzieć, to jeszcze okrada z pieniędzy niewinnych ludzi, których odmóżdżył.

Nieładnie kogoś nazywać idiotą. Jeśli okrada to niech się nim zajmie prokuratura. Mnie nie odmóżdżył i myślę, że Ciebie też nie.
05-05-2009 17:00 
 Ocena 2 na 2
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Twoim zdaniem przekonania Rydzyka i jego "poddańców" to coś, co winno się tolerować?
>Tak

Wyjaśnij dlaczego głupota i kulty maryjne oraz papieskie sprzeczne z ideologią chrześcijańską należy tolerować. To może być, zaiste, bardzo ciekawe.

>Będę bronił każdego komu się odmawia prawa do swojego stylu życia, nawet moherowych babć.

video.goog(*)lay?docid=-2022981497114401972 Obejrzyj to. Jeśli zajdzie poprawna reakcja u Ciebie, to zmienisz zdanie. Uważasz, że reakcja tej bandy odmożdżonych zombie na telewizję jest jak najbardziej zrozumiała? Wyzywanie od Żydów i diabłów również? No, prośba...

> A o błędach Rydzyka nadal nie wiem.

Dobrze. Przystąpmy więc do analizy.

1) Ojciec Tadeusz Rydzyk szerzy w Polsce antysemityzm i ksenofobię.
2) Ojciec Tadeusz Rydzyk okrada z rent i emerytur- bierze bowiem dobrowolnie, nie odmawia i nie odsyła przysłanych pieniędzy; nie pisz tylko, że to wina babć, że chcą słać, bo one tylko ślą- on bierze.
3) Ojciec Tadeusz Rydzyk publicznie oczernił żonę prezydenta IV RP, Marię Kaczyńską- pomińmy fakt marnej prezydentury męża i jego stylu bycia- tu chodzi o kompletny brak tolerancji wobec poglądów tej kobiety- takich czy innych, należał się szacunek.
4) Ojciec Tadeusz Rydzyk szerzy bałwochwalczy kult maryjny i papieski.

>To taka forma ekspresji, jeśli wiesz, co to słowo znaczy.
>Wiem

Uffff!

>Wzrusza mnie Twoja troska o nie. Jeśli nie moją, to niech sobie ślą kasę całymi wagonami.

Ależ ja się o nie wcale nie troszczę- wręcz przeciwnie. Mam głęboko tam, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę to, czy będą oddawały pieniądze na rzecz tego oszołoma, czy nie. Liczy się to, że on te pieniądze bierze- to jest główny BŁĄD, który popełnia, a o którym Ty rzekomo nic nie wiedziałeś. Dziwne...

>Nieładnie kogoś nazywać idiotą. Jeśli okrada to niech się nim zajmie prokuratura.

Prokuratura? Rydzykiem? Zapomnij- nie w tym katolickim kraju!

>Mnie nie odmóżdżył i myślę, że Ciebie też nie.

Ani mnie, ani Ciebie być może nie- ale sporą część Polski tak. Co jest niesamowicie przykre, bo ofiarą Rydzyka stały się głównie te osoby, którymi najłatwiej jest manipulować- osoby starsze.
05-05-2009 17:20 
 Ocena 4 na 4
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
>4) Ojciec Tadeusz Rydzyk szerzy bałwochwalczy kult maryjny i papieski.

No, bez przesady. Co za różnica, czy katolicy modlą się do niewidzialnego faceta w niebie czy do truchła papieża? Mi to jest totalnie obojętne.
05-05-2009 17:27 
 Ocena 1 na 1
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>No, bez przesady. Co za różnica, czy katolicy modlą się do niewidzialnego faceta w niebie czy do truchła papieża? Mi to jest totalnie obojętne.

Mi też, ale warto było przytoczyć, choćby dla samego faktu
05-05-2009 17:34 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Wyjaśnij dlaczego głupota i kulty maryjne oraz papieskie sprzeczne z ideologią chrześcijańską należy tolerować. To może być, zaiste, bardzo ciekawe.

Azaliż. Nie chcę wnikać w kwestie teologiczne, bo mam to całkiem gdzieś, czy Maryja była zawsze dziewica, czy tylko w szabas, albo czy papież to następca św. Piotra, czy Belzebuba. Bronię tylko prawa do wolności wiary i sumienia.

>video.goog(*)lay?docid=-2022981497114401972 Obejrzyj to. Jeśli zajdzie poprawna reakcja u Ciebie, to zmienisz zdanie. Uważasz, że reakcja tej bandy odmożdżonych zombie na telewizję jest jak najbardziej zrozumiała? Wyzywanie od Żydów i diabłów również?

Uważam, że te starsze panie się zachowały niestosownie. Dziennikarz raczej nie był Żydem, diabłem pewnie też nie. Ale zauważ, że określenie "odmożdżone zombie" jest nie mniej obrazowe.

>1) Ojciec Tadeusz Rydzyk szerzy w Polsce antysemityzm i ksenofobię.

Są na to jakieś paragrafy chyba. Jeśli masz dowody, zanieś je organom ścigania.

>2) Ojciec Tadeusz Rydzyk okrada z rent i emerytur- bierze bowiem dobrowolnie, nie odmawia i nie odsyła przysłanych pieniędzy; nie pisz tylko, że to wina babć, że chcą słać, bo one tylko ślą- on bierze.

Po co by miały słać, gdyby nie brał. Nie słyszałem o przypadkach głodowych śmierci z racji oddania wszystkich dochodów do RM.

>3) Ojciec Tadeusz Rydzyk publicznie oczernił żonę prezydenta IV RP, Marię Kaczyńską- pomińmy fakt marnej prezydentury męża i jego stylu bycia- tu chodzi o kompletny brak tolerancji wobec poglądów tej kobiety- takich czy innych, należał się szacunek.

Brzydko się wypowiedział mówiąc o niej "czarownica", ale z tego co wiem zainteresowana nie zgłosiła pretensji.

>4) Ojciec Tadeusz Rydzyk szerzy bałwochwalczy kult maryjny i papieski.

A który kult jest prawidłowy?

>Co jest niesamowicie przykre, bo ofiarą Rydzyka stały się głównie te osoby, którymi najłatwiej jest manipulować- osoby starsze.

Może jednak coś im daje w zamian, skoro nie przestają słać tych pieniędzy. Nie zjadłem wszystkich rozumów, aby wiedzieć co dla każdego jest dobre. Chciałabyś ich tego pozbawić i uszczęśliwić na siłę?
05-05-2009 18:18 
 Ocena 3 na 3
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Azaliż. Nie chcę wnikać w kwestie teologiczne, bo mam to całkiem gdzieś, czy Maryja była zawsze dziewica, czy tylko w szabas, albo czy papież to następca św. Piotra, czy Belzebuba. Bronię tylko prawa do wolności wiary i sumienia.

I bardzo słusznie, tylko Ty jako osoba uczciwa bronisz ich, a oni Ciebie, jako przeciwnika (?) Rydzyka tępią. To taka nieodwzajemniona tolerancja. Osobiście zwisa mi to kiścią okazałą, ale jednak jako fakt jest to w pewien sposób bolesne. To taka droga w jedną stronę- albo z nim (Rydzykiem), albo przeciwko niemu.

>Uważam, że te starsze panie się zachowały niestosownie. Dziennikarz raczej nie był Żydem, diabłem pewnie też nie. Ale zauważ, że określenie "odmożdżone zombie" jest nie mniej obrazowe.

Oczywiście, że nie jest mniej obrazowe. Ale według mojej opinii delikatniej nie da się tego ubrać w słowa. Tym bardziej, że już audycji Rydzyka się naoglądałam. To moje subiektywne porównanie. Jeśli niesłuszne wobec Ciebie- cóż, każdy ma prawo do własnej opinii, czyż nie?...

>Są na to jakieś paragrafy chyba. Jeśli masz dowody, zanieś je organom ścigania.

Organy ścigania tu nie pomogą. Zamkną jednego, zostanie cała reszta.

>Po co by miały słać, gdyby nie brał. Nie słyszałem o przypadkach głodowych śmierci z racji oddania wszystkich dochodów do RM.

Niesłusznie od razu atakujesz takimi argumentami. Tu chodzi o sam fakt przeczeniu teorii, jakoby miało się żyć w ubóstwie, z dala od pieniędzy, dóbr materialnych i polityki. Rydzyk to idealny przykład antysemity, bogacza i manipulanta- a te cechy to z pewnością nie cechy, jakie powinien posiadać ten dobroduszny zakonnik z opisów w książkach.

>Brzydko się wypowiedział mówiąc o niej "czarownica", ale z tego co wiem zainteresowana nie zgłosiła pretensji.

A co miała powiedzieć? Samej by mi język zdrętwiał po usłyszeniu czegoś takiego ze strony kapłana.

>Może jednak coś im daje w zamian, skoro nie przestają słać tych pieniędzy.

Owszem, daje. Niewolnictwo, ograniczenie, życie schematami i frazesami. Ludzie wykupują sobie u niego miejsce w niebie obok boga. Interesowność kosztem wyznania.

>Nie zjadłem wszystkich rozumów, aby wiedzieć co dla każdego jest dobre. Chciałabyś ich tego pozbawić i uszczęśliwić na siłę?

Nie, nikogo prócz siebie i osób, które kocham, nie chcę uszczęśliwiać. Poza tym nigdzie nie napisałam, że jakoś szczególnie zależy mi na losie tych ludzi- dodatkowa interpretacja? Przytoczyłam tylko znane mi z telewizji i prasy fakty. Po to zresztą został stworzony wątek, żeby każdy podzielił się ze sobą wrażeniami z obejrzanych audycji, a nie rozpatrywał to, czy ktoś ma prawo do wolności wyznania i sumienia, czy nie. Tylko Ty jesteś czepialski. Ale to w sumie dobrze. Daję Ci plusa.

Pozdrawiam
finerbijk (17282 punktów)
>I bardzo słusznie, tylko Ty jako osoba uczciwa bronisz ich, a oni Ciebie, jako przeciwnika (?) Rydzyka tępią. To taka nieodwzajemniona tolerancja.

Bo widzisz, ja w przeciwieństwie do nich poważnie myślę, że niektóre nauki Jezusa były wartościowe - jak o nieodpowiadaniu nienawiścią na nienawiść np.

>Osobiście zwisa mi to kiścią okazałą...

Myślałaś o pisaniu poezji?

>Organy ścigania tu nie pomogą. Zamkną jednego, zostanie cała reszta.

To chyba dobrze, że nie ma odpowiedzialności zbiorowej.

>Tu chodzi o sam fakt przeczeniu teorii, jakoby miało się żyć w ubóstwie, z dala od pieniędzy, dóbr materialnych i polityki. Rydzyk to idealny przykład antysemity, bogacza i manipulanta- a te cechy to z pewnością nie cechy, jakie powinien posiadać ten dobroduszny zakonnik z opisów w książkach.

Przykro mi, ale nie jestem specjalistą od zakonników. Uważam tylko, że dopóki ktoś nie łamie prawa, to wszystko powinno być dozwolone. Moralnie go nie osądzam, bo nie dostał ode mnie nawet złotówki.

>A co miała powiedzieć? Samej by mi język zdrętwiał po usłyszeniu czegoś takiego ze strony kapłana.

Ja bym tam na jej miejscu się nie przejmował, że kapłan - ale wiadomo, górę wzięła chęć zapewnienia głosów mężowi w następnych wyborach.

>Niewolnictwo, ograniczenie, życie schematami i frazesami. Ludzie wykupują sobie u niego miejsce w niebie obok boga. Interesowność kosztem wyznania.

Na szczęście wpłaty na RM i ogólnie na KK nie są obowiązkowe, inaczej bym protestował rękami i nogami.

>Tylko Ty jesteś czepialski. Ale to w sumie dobrze. Daję Ci plusa.

Dziękuję. Zawsze miło, kiedy ludzie o różnych poglądach potrafią rozmawiać jak ludzie.

>Pozdrawiam

Też pozdrawiam
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Bo widzisz, ja w przeciwieństwie do nich poważnie myślę, że niektóre nauki Jezusa były wartościowe - jak o nieodpowiadaniu nienawiścią na nienawiść np.

Dokładnie. A oni robią coś przeciwnego. Jedna ze stron toleruje, druga nawet nie kiwnie w tym kierunku palcem. Swoją drogą uważam, że Jezus był biednym, naiwnym człowiekiem skoro myślał, że jego nauki będą praktykowane zgodnie z jego ustaleniami. O ile w ogóle był naprawdę synem bożym, a nie wymysłem fanatyków, swoją drogą.

>Myślałaś o pisaniu poezji?

Odpowiedź zależy od tego, czy żartujesz i nabijasz się z mojego wymyślnego epitetu, czy piszesz poważnie

>To chyba dobrze, że nie ma odpowiedzialności zbiorowej.

Ba, nawet bardzo dobrze.

>Ja bym tam na jej miejscu się nie przejmował, że kapłan - ale wiadomo, górę wzięła chęć zapewnienia głosów mężowi w następnych wyborach.

My byśmy się z pewnością nie przejęli, tylko co innego, kiedy państwo Kaczyńscy to katolicy- ponoć praktykujący. Maria Kaczyńska to osoba religijna, więc uważam, że takie słowa puszczone w jej kierunku były czymś nad wyraz nieodpowiedzialnym i nie na miejscu. Bądź co bądź należał się szacunek choćby za bycie żoną głowy państwa- jaka by ta głowa nie była.

>Na szczęście wpłaty na RM i ogólnie na KK nie są obowiązkowe, inaczej bym protestował rękami i nogami.

Tak, to akurat duży plus.

>Dziękuję. Zawsze miło, kiedy ludzie o różnych poglądach potrafią rozmawiać jak ludzie.

Cała przyjemność po mojej stronie.

Pozdrawiam
05-05-2009 20:52 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Swoją drogą uważam, że Jezus był biednym, naiwnym człowiekiem skoro myślał, że jego nauki będą praktykowane zgodnie z jego ustaleniami. O ile w ogóle był naprawdę synem bożym, a nie wymysłem fanatyków, swoją drogą.

Wątpię, aby był synem bożym. Przypuszczam, że religię dorobiono później i stała się czymś takim, jak ZSRR w stosunku do Marksa (tylko nie pomyśl, że podobają mi się pomysły Marksa).

>>Myślałaś o pisaniu poezji?
>Odpowiedź zależy od tego, czy żartujesz i nabijasz się z mojego wymyślnego epitetu, czy piszesz poważnie

W sumie żartowałem, ale jak masz coś to się pochwal.

>Maria Kaczyńska to osoba religijna, więc uważam, że takie słowa puszczone w jej kierunku były czymś nad wyraz nieodpowiedzialnym i nie na miejscu. Bądź co bądź należał się szacunek choćby za bycie żoną głowy państwa- jaka by ta głowa nie była.

Lubię Kaczyńską, wbrew początkowej nieufności. Jest naturalna, bezpretensjonalna (w odróżnieniu od np. Kwaśniewskiej) i nie zawaha się powiedzieć czegoś nawet niezgodnego z "linią" partii męża.
Canon (433 punktów)
Tadeusz Rydzyk jest doskonałym przykładem, wręcz wzorcowym dla powiedzenia: jak zarobić i się nie narobić. Znalazł dobry sposób na biznes i doi łatwowierne owieczki, które próbują kupić sobie miejsce obok boga na niebie. Nie zdziwiło by mnie, gdyby pod tą całą postacią klechy siedział ateista, biznesmen, wyzyskiwacz.
Nie trawię go jako osoby, lecz patrzę z podziwem szczerym na jego umiejętności manipulacji.
darlove (2804 punktów)
>Tadeusz Rydzyk jest doskonałym przykładem, wręcz wzorcowym dla powiedzenia: jak zarobić i się nie narobić. Znalazł dobry sposób na biznes i doi łatwowierne owieczki, które próbują kupić sobie miejsce obok boga na niebie. Nie zdziwiło by mnie, gdyby pod tą całą postacią klechy siedział ateista, biznesmen, wyzyskiwacz.

Stawiasz ateistow w bardzo zlym swietle... Dlaczego nawet nam ateista kojarzy sie z przekreciarzem, wyzyskiwaczem i podstepnym biznesmenem???

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
06-05-2009 13:55 
 Ocena 2 na 2
Canon (433 punktów)
>>Tadeusz Rydzyk jest doskonałym przykładem, wręcz wzorcowym dla powiedzenia: jak zarobić i się nie narobić. Znalazł dobry sposób na biznes i doi łatwowierne owieczki, które próbują kupić sobie miejsce obok boga na niebie. Nie zdziwiło by mnie, gdyby pod tą całą postacią klechy siedział ateista, biznesmen, wyzyskiwacz.
>Stawiasz ateistow w bardzo zlym swietle... Dlaczego nawet nam ateista kojarzy sie z przekreciarzem, wyzyskiwaczem i podstepnym biznesmenem???
Nie zrozumiałeś mnie dokładnie, bo raczej starałem się ukazać to w trochę szerszym aspekcie, no fakt na przykładzie ateisty, ale to jest dzięki temu wg mnie mocno kontrastowe. To teraz by nikogo nie urazić- pod maską klechy może nie wierzyć w boga biblijnego, lecz w boga, którym są pieniądze, a ludziom wciska jedynie kit, bo to jego praca.
06-05-2009 13:59 
 Ocena 1 na 1
darlove (2804 punktów)
>Nie zrozumiałeś mnie dokładnie, bo raczej starałem się ukazać to w trochę szerszym aspekcie, no fakt na przykładzie ateisty, ale to jest dzięki temu wg mnie mocno kontrastowe.

Probujesz sie wykrecic, ale Ci to nie wychodzi - "...no fakt na przykladzie ateisty". Przyznaj, ze myslales utartymi schematami. Nie ma w tym nic zlego, jesli od dzisiaj bedziesz sie zastanawial glebiej, zanim cos powiesz/napiszesz.


Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
06-05-2009 14:13 
 Ocena 1 na 1
Canon (433 punktów)
>>Nie zrozumiałeś mnie dokładnie, bo raczej starałem się ukazać to w trochę szerszym aspekcie, no fakt na przykładzie ateisty, ale to jest dzięki temu wg mnie mocno kontrastowe.
> Probujesz sie wykrecic, ale Ci to nie wychodzi - "...no fakt na przykladzie ateisty". Przyznaj, ze myslales utartymi schematami. Nie ma w tym nic zlego, jesli od dzisiaj bedziesz sie zastanawial glebiej, zanim cos powiesz/napiszesz.
Nie mam się od czego wykręcać, bo ateistę dałem tam celowo i nie ze względu na utarte schematy(jeśli o takowych mowa, to powinienem nazwać tego antysemitę żydem ). Dla mnie sprawa jest banalnie prosta, bo zaznaczyłem, że może pracować jako klecha, ale nawet nie musi być wierzący, bo to jest dla niego biznes.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365