 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 05-10-2010 | slik | Watykan ma przekazać wezwanie do sądu papieżowi B16? |
Wiadomość wymaga sprawdzenia!! Kolega fed-up with kk, z forum onet.pl twierdzi, że: "Najwyższy są USA nakazał Watykanowi przekazanie Papieżowi B16 wezwania do sądu, gdzie jest oskarżony o tuszowanie przestępstw nadużyć seksualnych księży pedofilii. Jeżeli papież się nie stawi się w sądzie, sprawa zostanie przekazana dalej, do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Eksperci uważają, że bez względu na to co uczyni Watykan, sam fakt, że sprawa zaszła tak daleko, nie wróży to nic dobrego dla kk. Inni uważają, że to początek końca kk." Na dowód tego podaje następujące źródło: www.cbc.ca/world/story/2010/10/01/pope-court.htmlMoże ktoś z lepszą znajomością angielskiego niż moja, potwierdzi, lub obali tę wiadomość | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 27-09-2010 | Pan Abrahadabra | Obowiązkowa nauka religii w szkołach publicznych. |
Witam. Ostatnimi czasy natknąłem się na pewna ciekawostkę która moim zdaniem nosi znamiona skandalu. Otóż w naszej pięknej Republice istnieją szkoły publiczne (nie mylić ze szkołami prywatnymi posiadającymi uprawnienia szkół publicznych) w których nauka religii katolickiej jest obowiązkowa, udział w życiu religijnym jest kryterium oceny z zachowania oraz w której nie wolno głosić poglądów i prezentować postaw sprzecznych z nauczaniem kościoła katolickiego. Podkreślam, że mowa tu o szkołach PUBLICZNYCH. Szkoły publiczne w których dochodzi do takich hucpiarskich historii to część szkół prowadzonych przez kościelne osoby prawne. Typowym przykładem takiej szkoły publicznej jest Publiczne Liceum Urszulanek w Rybniku. Kilka smaczków: Rekrutacja do publicznego liceum. wymagana m.in. Opinia księdza proboszcza. niezłożenie takiej opinii oznacza rzekomo rezygnację z nauki w tymże publicznym liceum... (vide: paragraf 5) www.urszulanki.rybnik.pl/docs/reg_rekrut_LO.pdfSTATUT PUBLICZNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO SIÓSTR URSZULANEK UNII RZYMSKIEJ W RYBNIKU Prawa i obowiązki uczniów § 35 Prawa i obowiązki uczniów określa Regulamin szkoły. 2. Uczniowie mają obowiązek: 1)przestrzegania regulaminu szkoły, 2)włączania się w życie religijne szkoły, Skreślenie z listy uczniów § 38 1.Skreślenie z listy uczniów decyzją dyrektora szkoły na podstawie uchwały Rady Pedagogicznej może być zastosowane wobec jawnego i rażącego naruszenia Statutu szkoły i Regulaminu uczniowskiego lub popełnienia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 89 (przedawniony) | | 27-09-2010 | Logik | Wiara, religia, Kościół, Bóg - definicje i istota sporu ... |
Po MOICH ostatnich bezprzykładnych sukcesach w dyskusjach na temat ekonomii, feminizmu i praw fizyki przypuszczam atak na ostatni bastion racjonalistów, na samo jądro jasności tej "wiary" - na kwestie religii, wiary, Boga i Kościoła ...
Oto OSTATECZNE ROZWIĄZANIE tych kwestii:
1. Przede wszystkim należy zdefiniować pojęcia "wiary", "religii", "Kościoła" i "Boga". Racjonaliści ulegają złudzeniu i traktują te pojęcia jako zbliżone znaczeniowo. - wiara: to osobiste odczuwanie każdego człowieka - religia: zasady mówiący o tym, w co wierzymy. Są po części przejawem kultury, elementem cywilizacyjnym oraz państwowo-twórczym - Kościół: zinstytucjonalizowanie wiary i religii. Czasami trudno odróżnić sytuacje, gdy Kościół powstaje po to, aby zawładnąć państwem, czy też państwo chce zawładnąć religią i w tym celu tworzy Kościół. Racjonaliści zdają się uważać Kościół za twór samoistny, tymczasem tak zwykle nie jest (przykład Egiptu, cywilizacji przed-kolumbijskich itp.). Pytanie: czy Kościół Katolicki jest narzędziem w rękach polityków do cementowania ich władzy (dawniej królów) ? Czy KK nie został ukradziony zwykłym ludziom ? - Bóg: racjonaliści zdają się walczyć z Bogiem mając przed oczami wyobrażenie "Bozi". Tym samym niczym się nie różnią od stareńkich babć. Tyle, że te babcie można zrozumieć. Racjonaliści przypominają MI małe dzieci, które patrząc się na ścianę, na której ktoś robi "zajączki" rękami i latarką, kłócą się, czy dany cień to wilk czy zając, a tymczasem oboje się mylą,.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 25-09-2010 | bolek - liberalatheist | Dawkins kontra Ratzinger (polskie napisy) |
Nie udało mi się zainteresować redakcji Racjonalisty, by wkleiła ten link do tekstu "Ratzinger jest wrogiem ludzkości", to spróbuję tutaj: www.youtube.com/watch?v=NlCJBxEAVT4 Jest to opatrzone polskimi napisami przemówienie Richarda Dawkinsa, przytoczone właśnie w w.w. artykule. Miłego seansu  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 24-09-2010 | Asti | Działanie zgodnie z prawem? |
Witam serdecznie.
Tak się składa, że w moim liceum ogólnokształcącym jest spora liczba osób nie uczęszczających na zajęcia z religii. Do tej pory spędzaliśmy czas w bibliotece - my przymykaliśmy oko na brak etyki (alternatywa w postaci księdza, lub równie katolickiego pana od wychowania do życia w rodzinie, o których krążyły plotki że mogą się tym zająć, nie była zbyt wesoła). Jednakże nagle, po dwóch latach ktoś się ocknął i postanowił naruszyć tą równowagę. Zostaliśmy władowani na czas zajęć religii (moja klasa + 2 osoby z innej klasy), na zajęcia fizyki, jako coś w stylu nieformalnej grupy. Zakończyłem programowo naukę fizyki i wolałbym, żeby dyrekcja nie rozporządzała moim wolnym czasem, skoro nie ma zamiaru zorganizować etyki. Czy takie działanie jest zgodne z prawem? Co powinienem zrobić w tej sytuacji?
Pozdrawiam Adrian. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 22-09-2010 | prof. Grabowska | Księża nie wierzą w Boga! |
Dzisiaj przy niedzieli i przy goleniu (nóg) naszła mnie taka refleksja, że tak właściwie to kapłani, biskupi i arcybiskupi nie wierzą w Boga o którym głoszą. No bo po pierwsze postępują zupełnie na odwrót niż zalecał to Chrystus, jedna z trzech osób bóstwa, a po drugie ,jako ludzie bądź co bądź wykształceni, muszą dostrzegać absurdy i sprzeczności swojej wiary. Zresztą jedno chyba z drugiego wynika. Ponieważ widzą , że to wszystko bzdury, co do wierzenia podają, więc nie ma się co tym przejmować i do tego stosować. Dlaczego jednak żyją w zakłamaniu? Dlatego, że taki ich zawód. Bo jest to jedyny chyba zawód na świecie, gdzie nie grozi bezrobocie, i trzeba naprawdę nieźle narozrabiać, żeby wylecieć z roboty. Nie bardzo więc rozumiem ataki racjonalistów i ateistów na księży i Kościół. W zasadzie mają takie same poglądy, że nie ma Boga, ani życia po życiu. Trzeba atakować ciemny lud, który to kupuje, co Kościół za drogie pieniądze sprzedaje.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 22-09-2010 | Luszek | Wolniej wolniej |
wiadomosci(*),12684706,wiadomosc_prasa.htmlZnalazłem to dzisiaj. Zgroza. A swoją drogą ciekawe skąd on to wie. Łamie celibat zdecydowanie czy tylko masturbuje się przy niemieckojęzycznych filmach naszej sławnej rodaczki? No i takie są skutki oddawania dzieci w ręce prymitywów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-09-2010 | B2BW | Księgowe przekręty w katolickim radiu |
Internetowe wydanie polityki donosi o skandalu w katolickim radiu "Victoria" w Łowiczu. W skrócie chodzi o wyłudzanie dotacji unijnych. www.polity(*)ekrety-w-katolickim-radiu.readPolecam cały artykuł, w szczególności krótką historię radyjka: > Pierwszy ksiądz dyrektor dzięki swojej determinacji zbudował radio z niczego, ale >zaczął zbyt blisko współpracować ze słuchaczami. Tak blisko, że z jednym z nich, płci >żeńskiej, zamieszkał. Wybuchł skandal obyczajowy i biskup odesłał dyrektora do pracy w >innej parafii, gdzie skandalista odnalazł się na ścieżce wiary.Dalej też jest ciekawie: > - Prawdę mówiąc w kurii większe wrażenie zrobiła informacja o romansie księdza >dyrektora z podległą mu dziennikarką niż ujawnienie nieprawidłowości finansowych- mówi jeden z dziennikarzy W sumie skandal, jak każdy inny, ale że dotyczy kościoła kat. poczułem się w obowiązku żeby o tym donieść w odpowiedniej kategorii forum. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |