Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wzięli się za nich na serio?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
21-09-2010 19:11big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Wzięli się za nich na serio?
Ocena 17 na 17
Oczy zrobiły mi się jak spodki, gdym właśnie wyczytał, że CBA zatrzymało słynnego Marka P. ("pana nikt-nie-wie-ile-procent"). Czyżby państwo na serio wzięło się za przekręty wokół kościelnych Ziem Odzyskanych???

wyborcza.p(*)iola_w_rekach_agentow_CBA.html

Marek P., pełnomocnik kościoła przed komisją majątkową MSWiA został zatrzymany przez CBA. Zarzuty: korupcja i gigantyczne oszustwa. Gliwicka prokuratura złożyła wniosek o jego aresztowanie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowalska (14008 punktów)
>Oczy zrobiły mi się jak spodki, gdym właśnie wyczytał, że CBA zatrzymało słynnego Marka P. ("pana
>nikt-nie-wie-ile-procent"). Czyżby państwo na serio wzięło się za przekręty wokół kościelnych Ziem
>Odzyskanych???

>wyborcza.p(*)iola_w_rekach_agentow_CBA.html

   Spadłam z krzesła...... Przeczytałam link. Nie wiem, na razie muszę ochłonąć. Ja wiedziałam, że to złodzieje, ale aż tak?????

Celibat kuźwa mać... ubóstwo..... Żeby ich jasna cholera wzięła! Bandyci.....


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
21-09-2010 22:16 
 Ocena 5 na 5
Celtyk (3337 punktów)
>Celibat kuźwa mać...
Może akurat ... A kto by z takim biednym chciał...
>ubóstwo.....
A co bogactwo? Co to jest marne 10 mln, jak koledzy obracają miliardami...
>Żeby ich jasna cholera wzięła!
Znam ciekawsze choroby, które mogłyby się niechorującym i przestrzegającym celibatu przytrafić... I media miałyby o czym popisać
>Bandyci.....
Od razu bandyci ... Oni przecież chcieli dobrze, tylko nie do końca wyszło...
Pozdrawiam

Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. #--# Aldous Huxley #--#
21-09-2010 22:30 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>>Żeby ich jasna cholera wzięła!

>Znam ciekawsze choroby, które mogłyby się niechorującym i przestrzegającym celibatu przytrafić... I media miałyby o czym popisać

   O widzisz, to podeślij mi na maila nazwy. Będę się gorąco modliła. O wyzdrowienie oczywiście

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
21-09-2010 19:57
 Ocena 10 na 10
Alicja Duda (25557 punktów)
Jak znam życie to ani Zimoń ani Rakoczy nie będą odpowiadali za ewidentne przekręty.
Oni będą "ci niewinni" co to zlecili a się "nie znają" itd...
Zrobią z siebie głupków a prokuratura to łyknie i jeszcze ich będzie po rękach całować. Wyjdzie na to że oni nic o tym nie wiedzieli.
21-09-2010 21:29 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
> .. nie będą odpowiadali za ewidentne przekręty.
Cóż zatem czynić (bo przecie NIE "zabić księdza")?
21-09-2010 22:24 
 Ocena 7 na 7
Appenzeller (3118 punktów)
>> .. nie będą odpowiadali za ewidentne przekręty.
>Cóż zatem czynić (bo przecie NIE "zabić księdza")?
To się nazywa sekularyzacja majątków kościelnych. Wszystkie decyzje czerezwyczajnej komisji były niekonstytucyjne i jako takie są prawnie nieważne, i to trzeba publicznie stawiać.
A KK obiecać wynagrodzenie w niebiesiech za krzywdy. Przecież w to wierzą.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
21-09-2010 23:47 
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)
> .. są prawnie nieważne, i to trzeba publicznie stawiać.
Tak. Racja.

Jednakowoż konsekwencje prawne dalekie są od oczywistości..
Przypomina się mi zamierzchła historia, w popularnej publikacji "Poczet królów polskich" zawarta, gdzie opisany jest moment nadania praw dziedzicznych instytucji KK w Polsce (wcześniej nieobecnych)..

Otóż któryś z naszych przedwiecznych władców obiecał był pono Papieżowi zorganizowanie wyprawy krzyżowej (pewnie w rewanżu za kościelne poparcie jego władczych aspiracyj). Nie wywiązywał się jednak z zobowiązań, tłumacząc swą bezczynność brakiem piwa w Ziemi Świętej, bez którego to napoju funkcjonować jakoby nie był w stanie. Takie tłumaczenie zostało uznane(!) przez papiestwo, pod warunkiem podjęcia chrystianizacji ziem pruskich oraz (jakby mimochodem) uznania prawa dziedziczenia przez kościół dóbr kościelnych. Z pierwszego zalecenia ów król nasz też się chciał wykpić, twierdząc, w liście do Rzymu, że agresywne narzucanie religii może rodzić opór i lepiej by było zorganizować na pograniczu coś w rodzaju bazaru czy strefy wolnocłowej, gdzie przez kontakty handlowe niewierni sami zobaczą co dobre. Do takiego pomysłu Papież pono też się przychylił ale niewiele z niego wyszło. Tymczasem zapis o ciągłości prawnej majątków kościelnych pozostał..

Teraz pozostaje pytanie na ile prawa przez przodków naszych stanowione zachować powinniśmy, a kiedy możemy je skreślać.

P.S.
Za wierność przekazu historii, pomimo podjęcia w najlepszej wierze staranności, nie do końca ręczę (niech zawodowcy, jakby co, poprawią) ponieważ degustacja okolicznych gatunków bimbru i nalewek, choć niezła przeciw katarowi, to jednak kondensacji myśli nie sprzyja (tu przestroga w stronę młodzieży).
22-09-2010 00:03 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Otóż któryś z naszych przedwiecznych władców obiecał był pono Papieżowi zorganizowanie wyprawy krzyżowej (pewnie w rewanżu za kościelne poparcie jego władczych aspiracyj). Nie wywiązywał się jednak z zobowiązań, tłumacząc swą bezczynność brakiem piwa w Ziemi Świętej, bez którego to napoju funkcjonować jakoby nie był w stanie.

Leszek Biały pono. Może słuszniej Jasnym (pełnym) zwać by go należało?

>Takie tłumaczenie zostało uznane(!) przez papiestwo, pod warunkiem podjęcia chrystianizacji ziem pruskich oraz (jakby mimochodem) uznania prawa dziedziczenia przez kościół dóbr kościelnych. Z pierwszego zalecenia ów król nasz też się chciał wykpić, twierdząc, w liście do Rzymu, że agresywne narzucanie religii może rodzić opór i lepiej by było zorganizować na pograniczu coś w rodzaju bazaru czy strefy wolnocłowej, gdzie przez kontakty handlowe niewierni sami zobaczą co dobre.

Do Krzyżaków to nie przemówiło, jako i dziś nie przemawia...

>Do takiego pomysłu Papież pono też się przychylił ale niewiele z niego wyszło. Tymczasem zapis o ciągłości prawnej majątków kościelnych pozostał..

Aż do czasów Leszka Zimnego, a może i dłużej... .
22-09-2010 00:26 
 Ocena 7 na 7
de Vill (1165 punktów)

>To się nazywa sekularyzacja majątków kościelnych. Wszystkie decyzje czerezwyczajnej komisji były niekonstytucyjne i jako takie są prawnie nieważne, i to trzeba publicznie stawiać.
>A KK obiecać wynagrodzenie w niebiesiech za krzywdy. Przecież w to wierzą.

Można zwrócić i wynagrodzić jeszcze za żywota. Skoro KK nie widzi różnicy między poczętym, nienarodzonym a istniejącym, to sprawa jest prosta. Zwracamy poczęte: doniczka wypełniona ziemią to przecie to samo co hektar tejże, a trzy cegły (połączone zaprawą) nie różnią się niczym od budynku. Powołana komisja, uroczyście (transmisja bezpośrednia w tv), dokona zwrotu zagrabionego przez komunistów kościelnego mienia, w postaci poczętej: wiader z ziemią i taczek wypełnionych cegłami, a szczęśliwe i wdzięczne biskupy pokropią to wodą święconą. Taczki oczywiście będą dodane gratis.
22-09-2010 05:54 
 Ocena 3 na 3
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)

>Można zwrócić i wynagrodzić jeszcze za żywota. Skoro KK nie widzi różnicy między poczętym, nienarodzonym a istniejącym, to sprawa jest prosta. Zwracamy poczęte: doniczka wypełniona ziemią to przecie to samo co hektar tejże, a trzy cegły (połączone zaprawą) nie różnią się niczym od budynku. Powołana komisja, uroczyście (transmisja bezpośrednia w tv), dokona zwrotu zagrabionego przez komunistów kościelnego mienia, w postaci poczętej: wiader z ziemią i taczek wypełnionych cegłami, a szczęśliwe i wdzięczne biskupy pokropią to wodą święconą. Taczki oczywiście będą dodane gratis.

Genialne! To może się udać! Zróbmy zrzutkę narodową, ja deklaruję 5 doniczek z paprotkami i wiadro z zastygłym cementem!

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
22-09-2010 07:47 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)
>Jak znam życie to ani Zimoń ani Rakoczy nie będą odpowiadali za ewidentne przekręty.
Być może masz rację, ale prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie zamierza odpuścić Komisji Majątkowej

Cytat:
- Nie zamierzamy puszczać w niepamięć milionów złotych, które nam wydarto, być może drogą przestępstwa - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Marka P., pełnomocnika Kościoła przed Komisją Majątkową. I zapowiada walkę o odszkodowanie


I nie jest to zagranie przedwyborcze, gdyż prezydent Majchrowski od lat walczy z Komisją Majątkową. Wstawiłem nawet kilka wątków na ten temat i drugi


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
22-09-2010 08:07 
 Ocena 2 na 2
Alicja Duda (25557 punktów)
>Być może masz rację, ale prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie zamierza odpuścić Komisji
Nagonka na niego będzie nieprawdopodobna- ciekawa jestem bardzo czy uda mu się wygrać wybory.
22-09-2010 10:42 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)
>ciekawa jestem bardzo czy uda mu się wygrać wybory.

Moim zdaniem źle się stanie, jak SLD w Krakowie nie poprze tym razem kandydatury Jacka Majchrowskiego, tylko wystawi (jak obiecuję*) swojego kandydata w osobie prof. Joanny Senyszyn. Bardzo cenię panią profesor, głosowałem na nią w eurowyborach. Wtedy wygrała i jest euro-posłanką z Krakowa, ale wybory na prezydenta miasta to jest coś innego. Tego Krakowianie "nie przełkną" a Majchrowski straci.
* Poparcie Jacka Majchrowskiego przez SLD ma swoją cenę

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
Menel de Lux (3111 punktów)
Cos bylo jednak na rzeczy z tym slynnym "ukladem".
22-09-2010 00:49 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>Cos bylo jednak na rzeczy z tym slynnym "ukladem".

   I tu się zgodzę. Papież Anastazy XII wydał oświadczenie w TVN24, postaram się zacytować z pamięci:

"Wszelkie próby zawładnięcia majątkiem Kościoła, są absolutnie bezzasadne. Ubodzy słudzy boży nie zasługują na takie traktowanie. Modlitwą i ciężką pracą wypracowane dobra nie mogą być odebrane nikomu. Siły, które od zawsze Polską rządzą starają się zetrzeć Kościół i wiarę z powierzchni Polski. Te określone układy są w Polsce od wieków. Ale nasza odwaga i wiara nie pozwoli na to. Bóg jest z nami! Na zakończenie dodam jeszcze, że błogosławię was wszystkich oraz naszych wrogów też"

Kowalska pap.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Czyżby wzięli się globalnie? Zmasowany i zorganizowany atak Wrogów Kościoła Świętego?

>wyborcza.p(*)_Watykanu_znow_w_opalach_.html

>Włoska policja zajęła we wtorek 23 miliony euro z konta banku Watykanu. Jego szefa Ettore Gotti Tedeschiego czeka przesłuchanie w sprawie prania brudnych pieniędzy. - Jesteśmy zdumieni! - protestuje Watykan

W sumie - mnie też się to w pale nie mieści...
22-09-2010 09:52 
 Ocena 8 na 8
Alicja Duda (25557 punktów)
> Jego szefa Ettore Gotti Tedeschiego czeka przesłuchanie w sprawie prania brudnych pieniędzy. - Jesteśmy zdumieni! - protestuje Watykan[/color]W sumie - mnie też się to w pale nie mieści...
Ujawnienie przestępstw seksualnych pomogło uświadomić ludziom nawet w Polsce że ksiądz katolicki czy siostra zakonna świętymi nie są i zaczęto im patrzeć na ręce.
W Polsce dzięki komunizmowi , który nie oddał dzieci na wychowanie kościołowi katolickiemu nie było przestępstw seksualnych na taką skalę.
Pojedyncze przypadki ( co nie znaczy że było ich mało) były wyciszane a przestępca przeniesiony do innej parafii.
Na dużą skalę natomiast mamy przekręty finansowe kościoła a te ze względu na powiązania kościoła z politykami są ukrywane.
Przestępstwa Komisji Majątkowej też zostałyby wyciszone gdyby nie została przekroczona i to wielokrotnie granica przyzwoitości.
22-09-2010 10:02 
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>została przekroczona i to wielokrotnie granica przyzwoitości.

Swego czasu wyliczyłem, że na samych nieruchomościach kościół nabił 432,08 rywina .
22-09-2010 18:23 
 Ocena 5 na 5
Alicja Duda (25557 punktów)
Już się odcinają!!! Ten aresztowany był pełnomocnikiem zakonów a nie kościoła!
Jeszcze się dowiemy, że Zimoń i Rakoczy wcale go nie znali.
A dziennikarze jedynie SB-cką przeszłością się fascynują jakby to było ważne.
22-09-2010 19:57 
 Ocena 3 na 3
spray (5875 punktów)
>Już się odcinają!!! Ten aresztowany był pełnomocnikiem zakonów a nie kościoła!
>Jeszcze się dowiemy, że Zimoń i Rakoczy wcale go nie znali.

A pewnie, że się odcinają!
Ten chwyt zawsze działał, więc czemu miałby przestać? Warunki się przecież jeszcze nie zmieniły.

>A dziennikarze jedynie SB-cką przeszłością się fascynują jakby to było ważne.
Może to jest ważne?
Będąc funkcjonariuszem SB mógł dysponować informacjami, które w późniejszej karierze okazały się bezcenne. A że akurat teraz mu sie do d... dobierają, może świadczyć, że właśnie "wykruszyło się" jakieś ogniwo łańcucha zależności.
Tylko - uwaga! - to jedynie moja insynuacja. Miewam skłonności do paranoi. Podobno
Ale za to nie codziennie!
immune.ltd (1783 punktów)
Bardzo mnie to cieszy . Już pisałem o tych terenach na tym forum, a tu taka miła niespodzianka. Dobrze dobrze tak trzymać
Grzegorz (5685 punktów)
Nie uściśliłeś jakich "nich" miałeś na myśli w temacie.

Bo jak na razie to "wzięli się na serio" za jednego byłego SB-ka, ale nie widać ani żeby mieli się wziąć za jego mocodawców ani tym bardziej aby podważyć w jakikolwiek sposób orzeczenia Komisji Majątkowej.
22-09-2010 19:45 
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)
>Nie uściśliłeś jakich "nich" miałeś na myśli w temacie.
Jeszcze rzeczoznawców pozamykają kilku.
wiadomosci(*)edzie_wspolpracowal_z_CBA.html
wiadomosci(*)bram_Bazyliki_Mariackiej_.html

a jeszcze i to!
www.polity(*)ekrety-w-katolickim-radiu.read
24-09-2010 01:36 
 Ocena 3 na 3
Grzegorz (5685 punktów)
>>Nie uściśliłeś jakich "nich" miałeś na myśli w temacie.
>Jeszcze rzeczoznawców pozamykają kilku.
I pewnie wyjdzie na to że pełnomocnik dawał rzeczoznawcy łapówkę z własnej inicjatywy i z własnej kieszeni, a funkcjonariusze KRK nic nie wiedzieli i nie zauważali np. rażącej rozbieżności między wyceną mienia przez rzeczoznawcę i wielokrotnie wyższą kwotą uzyskaną z późniejszej sprzedaży.
24-09-2010 12:58 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Nie uściśliłeś jakich "nich" miałeś na myśli w temacie.

W Polsce jest długa tradycja używania zaimka "oni" w pewnym szczególnym sensie, który wszyscy (chyba?) rozumieją.

>Bo jak na razie to "wzięli się na serio" za jednego byłego SB-ka, ale nie widać ani żeby mieli się wziąć za jego mocodawców ani tym bardziej aby podważyć w jakikolwiek sposób orzeczenia Komisji Majątkowej.

Tak właśnie powinni zacząć - ten były SBek jest najbardziej kluczową postacią, przyjdzie czas i na kolejne .
Co do podważania orzeczeń Komisji - śledztwo trochę potrwa, nie od razu Kraków odzyskano.
Poza tym - sprawa jest też w TK, niech ten się wypowie, a potem się zobaczy...
Uparciuszka (20 punktów)
Nie ma się z czego cieszyć. Tych co zabili Popiełuszkę ścigano, bo za bardzo schrzanili powierzoną im robotę i nie można było tego ukryć.

W opisanej sprawie zasługi CBA i prokuratury są żadne. Samorządy od lat wściekały się, donosiły, wskazywały na możliwą korupcję. Ktoś, albo coś zmusiło wreszcie odpowiedzialne organy do działania.
Kościół podobno już dawno temu zaczął intensywnie wyprzedawać dobra uzyskane za pośrednictwem zatrzymanych teraz osób.

To jedno wielkie bagno, z którego żyje wygodnie na nasz koszt armia uprzywilejowanych sytuacyjnie i prawnie osób. Oczekiwanie sprawiedliwości w takim systemie jest wyjątkową naiwnością.
Elżbieta_kółko_różańcowe_Gdynia (5 punktów)
(zablokowany)

Kościół Katolicki to instytucja głęboko nasycona związkami z SB oraz tajnymi konfidentami,oto krótka lista:

ks. STANISŁAW KOWALCZYK - TW "WITOLD", prof. dr. hab. KUL, były członek Zarządu Lubelskiego KIK, inwigilował KUL.
JULIAN POLAN-HARASHIN - TW "KAROL", ur. 1.04.1912 r., prowadzony przez ppłk. J. BIELA krakowski sędzia wojskowy, w latach 70-tych doradca prawny Kurii, mąż siostry kardynała Franciszka Macharskiego,jako sędzia wojskowy wydał 62 wyroki śmierci...

ks. KONRAD HEJMO - TW "DOMINIK" (od 1976), TW "Hejnał"
ks. MIECZYSŁAW MALIŃSKI - TW "DELTA" prowadzony przez kpt. Bogdan PODOLSKIEGO
ks. MIROSŁAW DROZDEK - TW "EWA", nr rej. NS-13157, współpracował z bezpieką co najmniej w latach 1985-1989, kiedy przekazał minimum 28 donosów, m. in. na ks. Stanisława Dziwisza


ks. infulat JANUSZ BIELANSKI - TW "WAGA", proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu

KS. MICHAŁ CZAJKOWSKI - TW "JANKOWSKI" podpisał współpracę z SB 13 lipca 1956 roku i wiernie donosił do 1984 roku

Oczywiście konfidenci SB pracują też w rządzie,np.TW "Znak" Michał Boni.

Gdyby nie brak lustracji nie musielibyśmy się wstydzić za Kościół Katolicki czy rząd polski. Nie było tak dogłębnej lustracji jak w Niemczech,tam "Instytut Gaucka" jest szanowany,a na naszym IPN najczęściej byli TW wieszają psy.
seidr (56 punktów)
Powinni go zatrzymać daawno daawno temu, a teraz z tego jest wielka "sensacja". Od dawna jego działania były tajemnicą poliszynela, od dawna gazety antyklerykalne się wypowiadały na ten temat. Moim zdaniem wpadł, ponieważ przestano go kryć, naraził się protektorom, więc pozwolono na skandal, gdyby był w porządku wobec tych, którzy korzystali na jego "usługach" działałby dalej.
Kościół jak zwykle umyje ręce i scenariusz będzie się przedstawiał znajomo, z serii "my tego pana nie znamy".
Podobno Marek P. ma jakieś akta obciążające osoby z hierarchii kościelnej, więc albo sprawa się cudownie rozmyje, albo zamkną mu usta w inny sposób. Problem w tym, że jesli udowodnią mu machlojki, sprawy przez niego prowadzone zostaną zawrócone do ponownego rozpatrzenia i to będzie się ciągnąć w nieskończoność. Do tego jeśli było przestępstwo, jakoś nie chce mi się wierzyć, że dobra, które Marek P. "wywalczył" dla Kościoła staną się na powrót niekościelne... A wg danych "wywalczył" szkoły, przedszkola, szpitale itd. Kościół na pewno nic nie odda, nigdy nie oddał i nie odda. Znajdzie się "rozwiązanie" prokościelne - jak zwykle.
I tu trafiamy znów na kwestię legalności i zgodności z konstytucją samej Komisji Majątkowej. Taki twór mógł powstać jedynie w Polsce...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365