Internetowe wydanie polityki donosi o skandalu w katolickim radiu "Victoria" w Łowiczu. W skrócie chodzi o wyłudzanie dotacji unijnych. www.polity(*)ekrety-w-katolickim-radiu.readPolecam cały artykuł, w szczególności krótką historię radyjka: > Pierwszy ksiądz dyrektor dzięki swojej determinacji zbudował radio z niczego, ale >zaczął zbyt blisko współpracować ze słuchaczami. Tak blisko, że z jednym z nich, płci >żeńskiej, zamieszkał. Wybuchł skandal obyczajowy i biskup odesłał dyrektora do pracy w >innej parafii, gdzie skandalista odnalazł się na ścieżce wiary.Dalej też jest ciekawie: > - Prawdę mówiąc w kurii większe wrażenie zrobiła informacja o romansie księdza >dyrektora z podległą mu dziennikarką niż ujawnienie nieprawidłowości finansowych- mówi jeden z dziennikarzy W sumie skandal, jak każdy inny, ale że dotyczy kościoła kat. poczułem się w obowiązku żeby o tym donieść w odpowiedniej kategorii forum. |