 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 27-04-2010 | white_star | Apostazja za granicą |
Nie wiem, czy dobry dział, jeśli nie to przepraszam - chciałem się zapytać czy po dokonaniu apostazji za granicą jest ona uznawana w Polsce ? Pamiętam, że kiedyś księża nie wpisywali tego do księgi chrztu, tylko mieli o tym z ich owieczką porozmawiać, "przy okazji" - czy coś się w tej sprawie zmieniło ? I drugie pytanie - kto jest o tym fakcie w Polsce informowany, tzn. słyszałem, że parafia, gdzie się było chrzczonym, ale nie wiem czy tak jest... I trzecie, ostatnie pytanie - czy jeśli proboszcz czy ktoś z kleru przekazałby komuś, np. z mojej rodziny w Polsce informację o mojej apostazji, zostałbym wymieniony z imienia i nazwiska z ambony lub jeżeli by szykanował przez to moją rodzinę, będącą w Polsce, to czy, i na jakich podstawach prawnych mogę go pozwać do sądu ? Z góry proszę i dziękuję za szybkie odpowiedzi, bo wreszcie pokonałem uczucie pod tytułem " co ludzie pomyślą " i papiery już pewnie przejechały polską granicę  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 27-04-2010 | diogenes | Słowiczy śpiew |
Jak zaznaczył ks. Słowik, osoby które zginęły pod Smoleńskiem były z różnych partii i różnych opcji, i razem stanęły przed Bogiem.
- Teraz już nie dyskutują o aborcji, eutanazji. Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest Bóg. Dlatego Jego prawo i Jego przykazania to normy, których nie można zmieniać, bo kto przekreśla Boga, przekreśla człowieka. Historia to już wielokrotnie potwierdziła - zaznaczył.
Zaapelował, aby smoleńska ofiara stała się granicą, i żeby "wedle założeń ofiar uprzątnąć dom ojczysty z grzechów naszych, z win przeklętych".
- Niech będzie biedny, ale czysty nasz dom z cmentarza podźwignięty. Bo trzeba żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, z pola polskiego, a trumny z polskiej sosny. Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość sprawiedliwość - jak podpowiada poeta - mówił ks. Słowik.wiadomosci(*)_wiedza__ze_jest_bog,item.htmlPodobno okazja czyni złodziejem. Odnosi się to również do głupoty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 25-04-2010 | darlove | X. Jerzy Bajda i jego "przemyślenia". Czytaj, bo warto! ;-) |
Dla ludzi o mocnych nerwach: www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=104493Jest to "artykuł" ni(e)jakiego x. "prof." Jerzego Bajdy. "Dzieła" tego wielebnego "profesora" powinny być wielu znane, ale tym, którzy ciekawi są jego "naukowej" twórczości i przenikliwości myśli, polecam ten oto link u góry - dla niektórych będzie to przednia zabawa, dla innych powód do przygnębienia faktem, że profesorami zostają w Polsce osoby... tego pokroju. Źle się dzieje w Polsce z tytułami naukowymi, bardzo źle. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 61 (przedawniony) | | 24-04-2010 | Psyk | Katolicy przeciwko "sekcie wojtylian" :-) |
Tego jeszcze nie było! Prawdziwi katolicy (piszę to bez ironii zwyczajowo temu towarzyszącej, z nutą szacunku) sami mają dosyć "sekty wojtylian" czyli ośmieszania katolicyzmu przez kretyński kult JP2. Koncert w Wielki Piątek, czyli sekta wojtylian w akcji Aktualizacja: 2010-03-22 6:28 pm 1.bp.blogs(*)J8/q1bOlkUYVK0/s400/ZDRADA.jpgCo tam Wielki Piątek... Trza się bawić na koncercie! www.bibula.com/?p=19658Post kończy się zachęceniem do napisania emaila do kurii: "Ciekawe, czy lp.kewalcolw.ajzeceid@airuk wie o sprawie? Może by pasterzom skrobnąć słów kilka?" Drugi post: "Dla sekty wojtylian Wielki Tydzień to "Wielki Tydzień Jana Pawła II" Pan Jezus w tym roku jeszcze zdołał zremisować, ale za parę lat może zacząć przegrywać..." Okazuje się, że są w Polsce katolicy a katolicyzm nie jest tożsamy z infantylizmem! To wprost niesamowite... www.bibula.com/?p=19992Trzeba było zastąpić Jezusa Chrystusa Janem Pawłem II żeby usłyszeć pomruk niezadowolenia. Ale cóż, lepiej późno niż wcale. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 23-04-2010 | Zwim | Ocena za wiarę z religii |
Witam Was wszystkich!
Nie wiem czy dałem temat do dobrego działu - jeśli nie to przepraszam. Przepraszam także za wszystkie błędy interpunkcyjne.
Chciałby prosić Was o pomoc.
Otóż mam rodziców, którzy każą mi chodzić na religię, jednak sprawy "nienakazane" przez Kościół zostawiają mi. Ostatnio w mojej szkole były rekolekcje (chodzę do 3 gim.) - oczywiście na nie nie chodziłem. Ksiądz zadał pracę z rekolekcji (o czym były itp.) wyjaśniłem mu, że nie jestem katolikiem i nie chodziłem na rekolekcje. Z nienapisanej pracy dostałem 1. Uważam, że było to ocenianie za wiarę. A słyszałem, że to jest zabronione. Postanowiłem, że tym razem nie odpuszczę (coś podobnego odpuściłem sobie w 2 gim.)
Moglibyście mi pomóc? Tj. co mam powiedzieć, jakimi prawami się podeprzeć. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 22-04-2010 | Luszek | Cud? | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 21-04-2010 | Jurek | Niespodzianka dla B 16 |
Czy to możliwe?
"Dawkins i Hitchens twierdzą, że są w stanie przygotować "prawną pułapkę", która doprowadzi do aresztowania głowy Kościoła w czasie wizyty na Wyspach. Uważają że mogą wykorzystywać te same zasady prawne, które pozwoliły zatrzymać Augusto Pinocheta - chilijskiego dyktator późno podczas odwiedzin Wielkiej Brytanii w 1998 roku - dodaje "The Daily Mail".
Pełny tekst:http://www.sfora.pl/Chca-aresztowac-papieza-za-zbrodnie-przeciw-ludzkosci-a19057 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 17-04-2010 | big_zyd | Watykan: homoseksualizm --> pedofilia? Owszem, ale tylko u nas. |
Liliac już przedwczoraj zamieściła to w wiadomościach, wracam jednak do sprawy uznając, że jest na tyle osobliwa, by zasługiwać na osobny wątek. wiadomosci(*)dzilo_tylko_o_ksiezy,item.htmlCytat:WATYKAN: CHODZIŁO TYLKO O KSIĘŻY Watykan stara się złagodzić wypowiedź sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone, który oświadczył, odnosząc się do skandalu nadużyć seksualnych, że jest związek między homoseksualizmem a pedofilią. Wywołało to protesty włoskich polityków i MSZ Francji. Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi wyjaśnił, że kardynał Bertone mówił o związku homoseksualizmu i pedofilii w Kościele, a nie poza nim. "Władze kościelne nie uważają, aby do ich kompetencji, należało wysuwanie ogólnych twierdzeń o charakterze specyficznie psychologicznym bądź medycznym, w sprawie których odsyłają naturalnie do prac specjalistów i badań prowadzonych właśnie w tej kwestii" - stwierdził watykański rzecznik. Następnie przywołał oficjalne dane Kongregacji Nauki Wiary, z których wynika, że 60 procent przypadków pedofilii wśród księży miało charakter homoseksualny. "Oczywiście ma się tu na myśli zagadnienie nadużyć ze strony kapłanów, a nie ogółu populacji" - podkreślił ks. Lombardi. W środę przeciwko słowom kardynała Bertone zaprotestowało francuskie ministerstwo spraw zagranicznych. Rzecznik resortu oświadczył, że był to "niedopuszczalny zlepek". Zdumiewa tu właściwie wszystko, np. to, że po raz pierwszy chyba instytucja, która dotąd.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 17-04-2010 | Koraszewski | Osobliwe zaproszenie |
Redakcja "Racjonalisty" otrzymała dwa jednobrzmiące zaproszenia. Jedno od lp.po@ycalop, a drugie od lp.po@ycilotak. Zaproszenie brzmiało: PIĘKNIE zapraszamy na Msze Świętą o UZDROWIENIE duszy i ciała w sobote 08. V w Sanktuarium Św Józefa w Częstochowie, godz. 18,00. ul. Okrzei. Zapraszamy, tyle UZDROWIEN i naocznych CUDOW BOZYCH oraz EGZORCYZMY. Słowami ludzkimi nie da się opisać. Przybywają pielgrzymki z zagranicy, jak FRANCJI, WLOCH, USA, nawet Syberii, tysiące ludzi, ale Pan Bog dziala w duszy każdego człowieka. Prowadza kaplani charyzmatycy. Jeśli borykasz się z trudnościami, cierpieniem, wątpliwościami itd. i pragniesz przedstawić to wszystko Bogu, będziemy modlić się wraz z Tobą jeśli nas o to poprosisz.(proszę wpisać w googlach) SKRZYNKI INTENCJI. Przyjdz Duchu Swiety! R4dakcja zastanawia się nad sformułowaniem taktownej i kulturalnej odpowiedzi. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |