 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 21-10-2018 | diogenes | Twarze parafii |
Cytat:Mój film opowiada o ciemnych stronach Kościoła. Nie mam wątpliwości, że jest bardzo dużo księży, którzy rzeczywiście mają powołanie i chcą pomagać ubogim i pokrzywdzonym. Do nich mam jedno pytanie: jak oni się czują, firmując swoimi twarzami instytucję, która ukrywa tyle zła? - pyta Wojtek Smarzowski, reżyser "Kleru". magazyn.wp(*)a-o-ciemnych-stronach-kosciolaPytanie ważne, ale pal sześć kler, bo jest pytanie ważniejsze: jak czują się zwykli katolicy, zwykli parafianie, czyli jak czuje się większość Polaków - dalej powtórzę za twórcą "Kleru" - firmując swoimi twarzami instytucję, która ukrywa tyle zła? Cytat:Wejściówki na gdyński pokaz prasowy "Kleru" rozeszły się w sekundę, a do kin przybyły tłumy, jakich organizatorzy festiwalu z pewnością dawno nie widzieli. www.newswe(*)burzona,artykuly,433081,1.htmlMam nadzieję, że przyjdzie czas, że tłumy pojawią się przed plebaniami i pałacami biskupów. Ale póki co, to autor Kleru potrzebuje ochrony... wiadomosci(*)-na-rezysera-6299504632051329a | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 20-10-2018 | Arminius | Autokefalia dla Ukrainy |
Synod prawosławny w Stambule - pod przewodnictwem patriarchy ekumenicznego Bartłomieja - duchowego przywódcy wszystkich prawosławnych na świecie, zadecydował o przyznaniu autokefalii ukraińskiemu prawosławiu. Decyzja owa jest bardzo ważnym sukcesem dyplomatycznym Ukrainy, zmagającej się z rosyjską agresją - umożliwi bowiem istotne ograniczenie wpływów rosyjskiego prawosławia na terenie Ukrainy, pełniącego - de facto - rolę piątej kolumny działającej na korzyść Moskwy. Decyzja patriarchatu stambulskiego doprowadziła do ostrego kryzysu w relacjach z Rosją - porównywanego przez Moskwę do wielkiej schizmy z roku 1054.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.
"KIEV/ISTANBUL (Reuters) - Ukraine secured approval on Thursday to establish an independent church in what Kiev says is a vital step against Russian meddling in its affairs, but the Russian clergy fiercely opposes as the biggest split in Christianity for a thousand years.
At a three-day synod presided over by the Ecumenical Patriarch in Istanbul, seat of the global spiritual leader of roughly 300 million Orthodox Christians, endorsed Ukraine’s request for an “autocephalous” (independent) church. The synod will “proceed to the granting of Autocephaly to the Church of Ukraine,” a statement said. The synod took several decisions to pave the way for Ukraine to set up its church, including rehabilitating a Ukrainian patriarch excommunicated by the Russian Orthodox Church.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-10-2018 | JohnDoe33 | Alternatywa dla Wikipedii |
Hej  Czy uważacie, że projekt pod adresem wikiverte kropka pl ma sens? Może gdyby było co najmniej kilka osób chętnych do rozwoju to by miał.  Wydaje się, że format Wiki jest lepszy niż odrębne artykuły z punktu widzenia użytkownika. Poza tym, jest duża łatwość aktualizacji materiałów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 10-10-2018 | Tacjana | Ręce Precz od Dzieci! Zero Tolerancji dla KK |
www.youtube.com/watch?v=G6bwrrpctjwCzemu tak mało Polaków było na tym proteście? Nie żal im pokrzywdzonych dzieci przez kler? Odnoszę wrażenie, że wielu Polaków jest obojętnych na ludzką krzywdę, nawet dzieci w myśl zasady, którą ostatnio otrzymałam: " nie moje, to h..mnie to obchodzi" | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 76 (przedawniony) | | 28-09-2018 | MaxGolonko2 | Ateistyczna inicjatywa pomnikowa |
Jest przeciwko czemu protestować - tu zdjęcie: scontent-f(*)a2f2ee300e25fd5dbd&oe=5BE05D8BStawiamy pomniki "Boga nie ma" czy wreszcie solidnie protestujemy przeciwko krzyżom w miejscach publicznych? Mobilizujcie się ludzie w terenie w tej sprawie! Pozdrawiam Max (ateista) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 25-09-2018 | Wenancjusz | Co trzeba robić w Kościele katolickim, by okrzyknięto go świętym? |
Wrzód, który rośnie i tak niedługo pęknie, hodowany dotąd na ciele instytucji Kościoła katolickiego, jakim to jest potworne zdemoralizowanie, doprowadzające do zgnilizny wszelkich tzw. "prawd" jakie głosi. Niestety, ale wstyd w tym, że bardzo unurzany w tej zgniliźnie jest Polak, będący do niedawna papieżem, przybrawszy ksywkę Jan Paweł II. opinie.wp.(*)o-nie-zrobil-6290324431546497aOj nie ma się czym w Polsce chwalić i zachłystywać. A to tylko jedna z wstydliwych spraw. Osobną kartą jest działalność banku watykańskiego i prania brudnych pieniędzy mafii. JPII nie umiał/nie chciał zapanować/zareagować. Głowa Kościoła wolała to arbitralnie chować do lodówki watykańskiej, podobnie jak była marszalica Ewa Kopacz z projektami ustaw i interpelacji poselskich (zwłaszcza Ruchu Palikota). Niestety. Watykan żyje mentalnością średniowiecza. Nie widzi (a ma ludzi wykształconych), że przegrywa nie przyjmując do wiadomości, iż żyjemy w epoce wolnej i szybkiej informacji. Gdy były nam miłościwie panujący prezydent Bronisław Komorowski w czasie oficjalnej wizyty w Japonii, trenował skoki na krzesłach, cały świat o tym już się dowiedział pół godziny później. Kościelna pedofilia przybrała przerażający rozmiar i to wszędzie tam gdzie się zagnieździł. Odważnych jest coraz więcej. Kościół traci swoją wiarygodność u wiernych (spadająca liczba powołań), a niewiernych tylko zmusza do pytania:.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-09-2018 | Arminius | Czy "Kler" będzie katalizatorem zmian??? |
Wojciech Smarzowski, reżyser takich - już na poły kultowych - filmów jak " Róża", "Dom zły", "Pod mocnym aniołem", znany z zamiłowania do weryzmu, turpizmu i sięgania po trudne tematy wyreżyserował film pt. "Kler" - który wkrótce wejdzie na ekrany kin. Czy obraz ów - w którym przedstawiono trapiące polski kościół patologie, z dominującym wątkiem pedofilskim - stanie się katalizatorem, tak bardzo potrzebnych zmian w kościele polskim??? Zainteresowanym, podrzucam krótki wywiad z reżyserem. www.tokfm.(*)a-ksiedza-jak-na-swietego.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 21-09-2018 | Tacjana | Ksiądz Jacek Stryczek psychopatą? |
Przeczytałam artykuł "Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce" wiadomosci(*)ce-reportaz-o-ks-jacku/jl3gflj Jest mi  Ten ksiądz z perwersyjną pogardą traktował ludzi, którzy nie spełniali jego oczekiwań lub mieli inne poglądy niż on. Przemoc psychiczna była chlebem powszednim wobec ludzi, zwłaszcza kobiet. " Bliska współpracowniczka księdza, w "Wiośnie" od 2015 do 2017 r.: - Jak usłyszysz od księdza, że jesteś beznadziejna, a jeszcze uzasadni to nie tylko twoją rzekomą nieudolnością w pracy, ale także faktem porzucenia cię przez ojca w dzieciństwie, to trudno nie uronić łzy." " ola Szymańska: - Jak mantra powtarzane jest tam hasło: "po owocach poznacie". W Ewangelii brzmi to w porządku, ale w religii ks. Stryczka chodzi o to, że w życiu nie wolno się potknąć, bo jeśli się potykasz, to nie przynosisz owoców. A więc jesteś miernotą. Chrześcijaństwo jest miejscem także dla ludzi, którzy się potykają, "Wiosna" - wręcz przeciwnie." Część ludzi trafia na terapię, leczy się z depresji.  Ksiądz wielokrotnie wykorzystywał zaufanie ludzi, którzy zwierzali mu się z problemów, aby potem wykorzystać je przeciwko nim. Czy te i inne zachowania przedstawione w artykule nie pokazują człowieka o osobowości psychopatycznej? zdrowie.ra(*)elu-twarzach.-Jak-go-rozpoznac | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 13-09-2018 | Arminius | Czy Matka Teresa miała prawo przebaczyć??? |
W grudniu 1984 roku doszło w Indiach do katastrofy w Bhopalu. Z fabryki produkującej pestycydy należącej do firmy Union Carbide wyciekło kilkadziesiąt ton trującego gazu. Zmarło ok. 20 tysięcy ludzi, od 100 tysięcy do 300 tysięcy doznało uszczerbku na zdrowiu. katastrofa jak wyżej uważana jest za największą jak dotąd katastrofę industrialną - znacznie większą niż katastrofa elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Matka Teresa z Kalkuty jest postacią cokolwiek kontrowersyjną. Najbardziej obrywa się Jej za niezbyt higieniczne warunki, które panowały w ośrodkach przez Nią prowadzonych oraz - szczególnie - za odmowę aplikowania środków przeciwbólowych, osobom tam przebywającym. W odczuciu wielu osób kontrowersyjne było także zachowanie się Matki Teresy po katastrofie jak wyżej. Otóż odwiedziła ono miejsce katastrofy i zaapelowała o przebaczenie jej sprawcom. Pytanie brzmi; czy z punktu widzenia etycznego postawa Matki Teresy jest bez zarzutu? Czy Matka Teresa - będąca w 1984 roku kimś w rodzaju globalnej celebrytki - nie powinna użyć siły swojego autorytetu, wywierając presję na koncern Union Carbide w celu zapewnienia ofiarom katastrofy należytego zadośćuczynienia???
"It has been called by many as the worst industrial disaster in history and continues to affect the area to this day. Due to abandoned chemicals seeping into groundwater, the rates of cancer in Bhopal have doubled in women and tripled in men in the years after the tragedy. With the potential to use her influence to bring.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-09-2018 | Wenancjusz | To już bezmiar skandalu |
Znów mnie cholera podkusiła zajrzeć na portal wp.pl, gdzie dowiedziałem się, a raczej przeczytałem, publiczne oświadczenie naszego uwielbianego dr Rydzyka, który, w relacji redagującego ten artykulik, wnosi pretensje! Zauważcie pretensje! wiadomosci(*)te-lewactwem-6290711660464257aPo pierwsze to: jego szkoła nie jest szkołą publiczną a więc nie dotowaną ze środków publicznych (z naszych podatków jak ktoś nie rozumie). To jego szkoła prywatna. Po drugie: czym ta szkoła się wyróżnia i jakich specjalistów kształci (Misiewicz?) i czy już ich widać w działalności społecznej. Po trzecie: jaką ma obsadę etatową, a jaką faktycznie kadrę naukową tej tzw. "uczelni"? Po czwarte: czy jego szkoła ma już jakieś dokonania naukowe i jak wygląda dorobek tej młodej uczelni? Jest wiele szkół technicznych niepublicznych w Polsce z ambicjami i te mają być pominięte w dotacjach ministerialnych? Dlaczego Rydzyk przypisuje sobie pierwszeństwo i ważność jego szkoły medialnej? Czyżby w Polsce nie było takich szkół publicznych? Po piąte: kimże tak naprawdę jest niejaki Rydzyk na polu nauki polskiej i na jakiej podstawie daje przyganę ministrom decydującym o dotacjach? Kim on do cholery w końcu jest? Kapłanem czy businessman'em? Sam poziom jego argumentacji jest żenujący. Co to znaczy "lewactwo" w pojęciu onego Rydzyka? Lewactwo tak jak i prawactwo, to tylko słowa wieloznaczne, które.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |