Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 52 (przedawniony)
03-06-2010darloveKsiądz, któremu marzy się rozpalanie stosów...
Trafiłem na YT na taki oto filmik:

www.youtub(*)?v=akNs5JOhPVU&feature=related

Czy ktoś ma tutaj jeszcze wątpliwości, że czarną zarazę trzeba zniszczyć, zanim ona zniszczy nas? Nie, nie jestem gejem. Jestem człowiekiem i dlatego właśnie jestem za tym, aby czarnych sodomitów dyskryminować, ośmieszać i zwalczać gdzie tylko się da. Oni są prawdziwą zakałą tego świata.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
01-06-2010Mariusz AgnosiewiczRytuał drogi a miejska kasa
Marcin Urbański był łaskaw podrzucić mi tekst, jaki ukazał się w "Extra Poniedziałek - Tygodnik Częstochowski" 20 maja 2010 r. Czytajcie, ale trzeba mieć do tego mocne nerwy...

Cytat:
Invocatio Dei

Przedstawiamy naszym Czytelnikom teologiczno-urbanistyczne uzasadnienie do projektu remontu i wyłożenia granitem, za 150 milionów złotych, Alei Maryi Panny w Częstochowie, do którego dotarł Tygodnik "Poniedziałek".

"Rytuał drogi jest ideą rządzącą układem Alei Najświętszej Maryi Panny. Układ ten jako czasoprzestrzenna kompozycja tworzy tło i kontekst w sensie fizycznym i dosłownym oraz w sensie psychicznym i symbolicznym. To on kreuje żywą teraźniejszość monumentu. Przestrzeń traktu pielgrzymkowego wyznaczą rytm wzruszeń o różnych napięciach emocjonalnych, tworząc uprzywilejowane miejsca w przestrzeni i czasie. Motyw drogi fizyczny i symboliczny determinuje otwarta formę kompozycji przestrzennej, która może być odbierana w sposób powszedni i odświętny. Pielgrzymki mozna zaliczyć do zjawisk ponadczasowych, a zarazem religijno-społecznych podlegających stałej ewolucji. Pielgrzymowanie jest czynnością kultową, pewnym rytuałem. Zasadniczym elementem jest droga, a miejsca wyjścia i dojścia tworzą ramy przestrzeni pielgrzymkowej. Rytuał drogi jest procesem przemiany, przeżyciem doświadczeń w sferach teologicznych i egzystencjalnych".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 42 (przedawniony)
31-05-2010JATO (Jarosław Tomczyk)Nihil novi sub sole...
Nie wiem, może już ktoś to zauważył?
wiadomosci(*)Ta_mala_ma_w_sobie_diabla.html
Przerażenie mnie ogarnia. Jak czytam, boje się wytrzeźwieć.
Pozdrawiam.
JATO
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
26-05-2010ktośtamPopieram stanowisko episkopatu w sprawie in vitro!
Jest już jeden wątek na forum o ostatnim oświadczeniu jakichś tam księży, że kto popiera in vitro, nie może przystępować do komunii ( Albo in vitro, albo wafelek ), ale ja trochę o czym innym:

>Osoby, które popierają procedurę in vitro, stoją w jawnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła katolickiego, zatem nie mogą przystępować do Komunii Świętej, przypomniała Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Moim zdaniem stanowisko tejże rady jest w pełni zbieżne z naszymi interesami. Może nie? Pytam całkiem na serio: czy PSR mógłby oficjalnie poprzeć to stanowisko i rozpocząć jakąś akcję promocyjną czy informacyjną pod hasłem "Popierasz in vitro - nie chodź do kościoła"?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 72 (przedawniony)
25-05-2010AsklepiosPerełki intelektualne na kursie przedmałżeńskim :D
Jako iż wybranka mojego serca jest osobą wierzącą, po wielu namowach i przydługawych rozmowach, zgodziłem się na ślub kościelny...
W związku z tym muszę chodzić na tak zwane kursy przedmałżeńskie. Dzisiaj byłem na pierwszym spotkaniu w poradni rodzinnej. Słyszałem o nich i czytałem wcześniej co nieco, ale doświadczenie z pierwszej ręki wbiło mnie w podłogę. Pomijając brednie w stylu "metoda objawowo - termiczna (kalendarzyk małżeński) jest najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną", usłyszałem 3 ciekawe rzeczy:

"Udowodnione jest naukowo, że kobieta może zajść w ciążę przez podanie ręki. Nawet u nas, na ulicy Chmaja udokumentowali, że stała sobie dziewczyna na przystanku, otarł się o nią chłopak, który przechodził obok i zaszła w ciążę jako dziewica, bo włożyła rękę do swoich dróg rodnych."

"Spirala nie jest dobrą metodą. Udokumentowano, że raz urodziło się dziecko, któremu ta spirala wbiła się w oko."

"I wtedy 7-dniowe dziecko zostało rozerwane na strzępy."

Dodatkowo zostałem zasypany materiałami organizacji pro-life (razem z wkładkami, dzięki którym mogę dokonać wpłaty), obfitującymi w pseudonaukowe baśnie:

"Musimy z mocą podkreślać, że antykoncepcja nie tylko nie prowadzi do zmniejszenia liczby aborcji, lecz do jej zwiększenia."

Żeby było jasne, jestem zwolennikiem aborcji, choć do tematu podchodzę w sposób umiarkowany. Jest to dalej dla mnie kwestia sporna, choć pozostaję na 'tak'.

Tak czy siak - mam pytanie. Czy rozpowiadanie takich bredni jest zgodne z prawem? Bierzmy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
25-05-2010MisiekDTInformacje prawnie chronione w nawiązaniu do ustawy o...
potrzebuje danych nt Informacji prawnie chronionych w nawiązaniu do ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania

nie wiem czy chodzi tutaj tylko o poszczegolne przepisy czy o cala ustawe
czy posiada ktos komentarz do tej ustawy badz jakiekolwiek info odnosnie mojego zapytania?

z gory dziekuje
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
25-05-2010DegreOdnalezienie"Arki" jako argument
Wielu osobom nowe znalezisko i jego nazwa dała powód do radości.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,323753

A ja już widzę,jak na lekcjach religii (tak i u mnie w szkole jak i innych szkołach zapewne)ten argument będzie wałkowany,jako dowód słuszności i prawdziwości religii rzymsko - katolickiej.
Przy i tak już odpowiednio dużym steku bzdur jakie słyszy się na tych lekcjach ta może okazać się trochę większym problemem - odnaleziono to to niedawno.

Chociaż...Między spiskiem najważniejszych masonów Ameryki,cudownej regeneracji po uderzeniu piorunem + nawróceniu ,przypisywaniu niewierzących złu(ukrytemu oczywiście) to odkrycie "Arki Noego"chyba jakoś ujdzie.

Jak sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
24-05-2010kogut59Kopernik i kk.......nowa paranoja ?
Włos Kopernika ?
może sprzątaczki Kopernika lub stajennego ?
Kościół posiada nowego idola ! zrobi kasę !
wyborcza.p(*)3907,Pogrzeb_we_Fromborku.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
24-05-2010diogenesWielka Mokra Plama
Żałosne te święta zesłania ducha świętego. Wygląda na to, że tylko duchy rzek wezbrały. Wierni chcieliby zobaczyć jakiś znak z góry, a tu Wielka Mokra PLama.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
24-05-2010immune.ltdBiskup zeznaje przeciwko księdzu w sprawie pedofilii
W gazecie wyborczej Pan Tomasz Bielecki opisuje przebieg procesu w sprawie molestowania nieletnich przez księdza rzymsko-katolickiego w Rzymie. Bardzo ciekawy artykuł, polecam i nawiązuje do naszej sondy na poratlu racjonalista.pl
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)