Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odnalezienie"Arki" jako argument

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
28-04-2010 21:50Degre (752 punktów)Odnalezienie"Arki" jako argument
Ocena 4 na 4
Wielu osobom nowe znalezisko i jego nazwa dała powód do radości.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,323753

A ja już widzę,jak na lekcjach religii (tak i u mnie w szkole jak i innych szkołach zapewne)ten argument będzie wałkowany,jako dowód słuszności i prawdziwości religii rzymsko - katolickiej.
Przy i tak już odpowiednio dużym steku bzdur jakie słyszy się na tych lekcjach ta może okazać się trochę większym problemem - odnaleziono to to niedawno.

Chociaż...Między spiskiem najważniejszych masonów Ameryki,cudownej regeneracji po uderzeniu piorunem + nawróceniu ,przypisywaniu niewierzących złu(ukrytemu oczywiście) to odkrycie "Arki Noego"chyba jakoś ujdzie.

Jak sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>ten argument będzie wałkowany,jako dowód słuszności i prawdziwości religii rzymsko - katolickiej.

Kilka spróchniałych desek jako dowód istnienia boga.
Kiedyś drogi do nieba wyznaczały spekulacje Tomasza, Kartezjusza.
Lud pragnie czegoś namacalnego, konkretnego.
No i ma: nieco próchna.

(A tak nawiasem: ile kosztować będzie szczypta próchna z arki?)

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Degre (752 punktów)
>>ten argument będzie wałkowany,jako dowód słuszności i prawdziwości religii rzymsko - katolickiej.
Hmm
Skoro uznaje się "objawienia"jako dowody a biblijny"potop" to fakt naukowy...
To co z czymś namacalnym?
Zapewne nie wspomną o leniwcach ani kangurach czy misiach koala a ludzie to kupią
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Przecież Arka Noego nie udowadnia istnienia boga, tylko to, że ewentualnie jakiś staruszek zbudował korab, aby się zabezpieczyć przed powodzią. A, że miał dobre serce to jeszcze postanowił ocalić nie tylko siebie i swą rodzinę, ale parę zwierzątek.
lodowy (1486 punktów)
>Wielu osobom nowe znalezisko i jego nazwa dała powód do radości.
> www.racjonalista.pl/forum.php/s,323753
>A ja już widzę,
Miałeś widzenie?

>Chociaż...Między spiskiem najważniejszych masonów Ameryki,cudownej regeneracji po uderzeniu
>piorunem + nawróceniu ,przypisywaniu niewierzących złu(ukrytemu oczywiście) to odkrycie "Arki
>Noego"chyba jakoś ujdzie.
>Jak sądzicie?
Jesteś jednym z pierwszych, którzy uwierzyli że to Arka Noego.
29-04-2010 08:39 
 Ocena 2 na 2
Degre (752 punktów)
>Jesteś jednym z pierwszych, którzy uwierzyli że to Arka Noego.
no ba!
Już szukam możliwości kupienia choćby kilku drzazg z niej
webmaster (moderator)
Chyba taniej będzie kupić bez chińskiego pośrednika: wiadomosci.onet.pl/2162795,16,1,1,item.html
Od początku było widać, że to drewno jest w zbyt dobrym stanie.
plodzien (7378 punktów)
> A ja już widzę,jak na lekcjach religii (tak i u mnie w szkole jak i innych szkołach zapewne)ten
>argument będzie wałkowany,jako dowód słuszności i prawdziwości religii rzymsko - katolickiej. >

Na lekcjach religii będzie to niewątpliwie dowodem słuszności. Ale spróbuj zainspirować matematyka lub geografa do sprawdzenia poniższych obliczeń.

Objętość Ziemi
V = 4/3 Pi R3 = 4/3 x 3,14 x 63783 = 1083214764891 km3
Objętość Ziemi po jej zalaniu do najwyższych szczytów
4/3 x 3,14 x 63873 = 1088108085630 km3

1088108085630
-1083214764891
= 4893320739

Kto lub co odessało taką masę wody? I gdzie?
29-04-2010 09:07 
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Objętość Ziemi
>V = 4/3 Pi R3 = 4/3 x 3,14 x 63783 = 1083214764891 km3
>Objętość Ziemi po jej zalaniu do najwyższych szczytów
>4/3 x 3,14 x 63873 = 1088108085630 km3
> 1088108085630
>-1083214764891
>= 4893320739 km3
>Kto lub co odessało taką masę wody?

Bóg .

>I gdzie?

Bóg wie .

Ergo: Bóg jest. Quod erat demonstrandum .
lodowy (1486 punktów)
>>Kto lub co odessało taką masę wody?
>Bóg .
>>I gdzie?
>Bóg wie .
>Ergo: Bóg jest. Quod erat demonstrandum .

Na ładnie big_zyd, uwierzyłeś w obliczenia z wynikiem 1000-krotnie zawyżonym i odpowiadasz na nie "Bóg, Bóg". Nie jeden kościół chciałby mieć takiego wiernego.
29-04-2010 10:37 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Na ładnie big_zyd, uwierzyłeś w obliczenia z wynikiem 1000-krotnie zawyżonym

W 1 000 000-krotnie również bym uwierzył . I w 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000-krotnie tyż . I w googleplex-krotnie takoż. . Bóg to Bóg .

>i odpowiadasz na nie "Bóg, Bóg".

A to jak wyżej .

>Nie jeden kościół chciałby mieć takiego wiernego.

Chyba jednak nie . Skąpy z natury jestem .
29-04-2010 11:26 
 Ocena 2 na 2
plodzien (7378 punktów)
> Na ładnie big_zyd, uwierzyłeś w obliczenia z wynikiem 1000-krotnie zawyżonym i odpowiadasz na nie "Bóg, Bóg". Nie jeden kościół chciałby mieć takiego wiernego. >

Niechby był nawet 1000-krotnie zawyżony. Ale to nadal tyle wody, że Ty mi - lodowy - odpowiedz, skąd się jej tyle wzięło i gdzie ona teraz jest?
29-04-2010 13:39 
 Ocena 1 na 1
nomilk (1013 punktów)
Ergo: Bóg jest. Quod erat demonstrandum .

Ja też lubię "dowód" z piersiami Hayek

three of a perfect pair
lodowy (1486 punktów)

>Na lekcjach religii będzie to niewątpliwie dowodem słuszności.
A więc to już przesądzone.

>Ale spróbuj zainspirować matematyka lub geografa do sprawdzenia poniższych obliczeń.
>Objętość Ziemi
>V = 4/3 Pi R3 = 4/3 x 3,14 x 63783 = 1083214764891 km3
>Objętość Ziemi po jej zalaniu do najwyższych szczytów
>4/3 x 3,14 x 63873 = 1088108085630 km3
> 1088108085630
>-1083214764891
>= 4893320739
>Kto lub co odessało taką masę wody? I gdzie?
Wg Wikipedii średni promień Ziemi to 6371 km. Poza tym nie odjąłeś objętości lądów, które są nad powierzchnią morza.
29-04-2010 09:20 
 Ocena 9 na 9
plodzien (7378 punktów)
>> Kto lub co odessało taką masę wody? I gdzie? >
> Wg Wikipedii średni promień Ziemi to 6371 km. Poza tym nie odjąłeś objętości lądów, które są nad powierzchnią morza. >
Niemniej to nadal masa wody, której nie byłaby w stanie wypić nawet Armia Czerwona. Nawet gdyby zamienić ją w wódkę.
29-04-2010 10:09 
 Ocena 10 na 10
i.czaplicka (5782 punktów)
Cytat:
Niemniej to nadal masa wody, której nie byłaby w stanie wypić nawet Armia Czerwona. Nawet gdyby zamienić ją w wódkę. <
[cytat]

Bo by ogórków zabrakło.
29-04-2010 11:10 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
> Cytat:
Niemniej to nadal masa wody, której nie byłaby w stanie wypić nawet Armia Czerwona. Nawet gdyby zamienić ją w wódkę. <
> [cytat]

> Bo by ogórków zabrakło.
>
No jasne. Kiszonych.

02-05-2010 11:09 
 Ocena 4 na 4
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)

>= 4893320739
>Kto lub co odessało taką masę wody? I gdzie?

   Kościoły. Do chrzcielnic i na wodę święconą.
Resztka poszła w biurokratów i polityków, jako sodowa.

Pozdrawiam


Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi!
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
A co tam Arka Noego! Gdyby odnaleźli Arkę Przymierza, jak Indiana Jones, to by dopiero było cóś.
29-04-2010 17:51 
 Ocena 3 na 3
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>A co tam Arka Noego! Gdyby odnaleźli Arkę Przymierza, jak Indiana Jones, to by dopiero było cóś.
>

Szczytem byłoby znalezienie dowodu, że Maryja jest Zawsze Dziewica...

Gdyby Bóg przyjrzał sie swojemu Kościołowi, to zostałby ateistą.
nomilk (1013 punktów)
Szczytem byłoby znalezienie dowodu, że Maryja jest Zawsze Dziewica...

...eee... dowodem jest penis z ektoplazmy.

three of a perfect pair
29-04-2010 21:18 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)
>A co tam Arka Noego! Gdyby odnaleźli Arkę Przymierza, jak Indiana Jones, to by dopiero było cóś.
>
Ależ właśnie Arka Przymierza była (a być może jeszcze jest) realnym przedmiotem, który był najświętszą relikwią judaizmu (jesli tak mozna powiedzieć)i najważniejszą częścią wyposażenia Świątyni Salomona - w przeciwieństwie do Arki Noego, tak samo realnej, jak szczebel z drabiny, która się śniła Świętemu Jakubowi.
Odnalezienie Arki Noego , moim zdaniem, przebija Arke Przymierza i wyprzedza o trzy długości tej pierwszej. Przynajmniej.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
No właśnie dlatego odnalezienie realnego przedmiotu, który był niezwykły bo np. powodował śmierć przy dotknięciu, byłoby nie lada sensacją. Co to takiego w nim siedziało? Arka Noego też mogła być realna, bo potopy jakieś były. Ale nawet jeśli była to na nic nie jest dowodem. A w Arce Przymierza były tablice z X przykazaniami.
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>No właśnie dlatego odnalezienie realnego przedmiotu, który był niezwykły bo np. powodował śmierć przy dotknięciu, byłoby nie lada sensacją. Co to takiego w nim siedziało?

>
Prąd o wysokim natężeniu.
30-04-2010 15:15 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Prąd o wysokim natężeniu.
Jaki prąd u licha? Prąd to wynalazł chyba Faraday, jak pamiętam ze szkoły, w XIX wieku. A w Arce kryła się Moc Boża.
30-04-2010 22:07 
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>>Prąd o wysokim natężeniu.
>Jaki prąd u licha? Prąd to wynalazł chyba Faraday, jak pamiętam ze szkoły, w XIX wieku.
>
Prądu nie wynaleziono tylko odkryto( no chyba że zainstalowano go po wynalezieniu w elektrycznych węgorzach).
Wynaleziono urządzenia produkujące prąd.
A ja ironizowałem.

> A w Arce kryła się Moc Boża.

Moc noża.
...hoża.
30-04-2010 22:57 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
A ja też ironizowałam z tym wynalezieniem. Albo noc łoża.
Terebint (Marcin) (795 punktów)
Przypomnę, że już raz odkryto Arkę Noego... kilkanaście lat temu oglądałem nawet o tym film. Teraz ją po prostu odkryto po raz drugi tylko, że... na innej wysokości. Za parę lat pewnie znowu coś tam odkryją - obstawiam, że ponownie to będą ewangelicy.
immune.ltd (1783 punktów)
ciekawe czy na podstawie deszczułek znalezionych udowodnią, że wszystkie zwierzęta opisywane w biblii przetrwały ?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365