 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 04-02-2014 | grzmot | I na mszy może być przyjemnie... |
Nie trzeba być wierzącym, nie trzeba być zainteresowanym kazaniem. Za to dobrze mieć partnera lub partnerkę (liczbę mnogą, kozę lub japońską lalkę dla tych, którzy znajdują upodobanie). Pomysł na szczęśliwe życie jest prosty: kiedy wreszcie zamkną nam galerie handlowe w niedziele, idziemy do kościoła. Można wziąć przekąski i ulubione akcesoria. Znajdujemy cichy, ciemny kąt, czekamy na rozpoczęcie obrządku, patrzymy sobie w oczy (lub gdzie indziej) i dziko, bądź romantycznie, bierzemy się do dzieła. Niektórzy nawet mogą mieć szczęście i usłyszeć w chwili uniesienia dzwony i chóry anielskie, kto wie? Legalnie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 03-02-2014 | Marek Matejewski | Indeks Ksiąg Zakazanych powróci? |
Mało tego... Jak wszystko dobrze pójdzie to dostaniemy w pakiecie indeks ksiąg, czasopism, programów telewizyjnych a może nawet portali internetowych (Racjonalista  ), których czytanie czy oglądanie stanie się odtąd grzechem. Nie wiem czy się śmiać czy płakać, czy wręcz dopingować abp. Depo, żeby wprowadził niniejszy "Indeks Mediów Zakazanych" w życie. Może wielu ludziom klapki się otworzą na widok cenzury, będącej ponurą kopią tej, którą serwowała niegdyś PZPR i dotrze do co niektórych, że po ustąpieniu jednej szarańczy jej miejsce zajęła inna. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-02-2014 | Lengyel | Promocja a' la Kościół |
tygodnik.o(*)i-osobiste-jana-pawla-ii/z1ez0Z nakazu odgórnego kupią to pewnie biblioteki szkolne, a przeczyta zapewne mało kto. Może nawet nikt by o książce nie wiedział, gdyby nie rozkręcony wokół niej skandalik, godzien gwiazdy Hollywoodu. Oczywiście nie ma znaczenia, kto i czego nie spalił, i kto naprawdę tę książkę napisał. Ale czy KRK już nie potrafi zwrócić na siebie uwagi inaczej, jak tylko wiarołomstwem swoich sług? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 26-01-2014 | Asphodelus1 | Oko łże w żywe oczy. |
www.tvn24.(*)nie-sie-w-ewolucji,390718.htmlZnów brylował nam w pewnym programie publicystycznym niezastąpiony x. Oko. Oto niektóre jego mądrości: ''Wielkim osiągnięciem kultury judeochrześcijańskiej jest małżeństwo monogamiczne''. Wut? Pomijając fakt, że dziwoląg socjologiczny o nazwie ''judeochrześcijaństwo'' został wymyślony po Vaticanum II, to małżeństwa monogamiczne istniały przecież w Rzymie, Grecji i u Celtów. No ale idźmy dalej: ''Judaizm to była rewolucja monogamiczna''. Żydzi do XVII wieku byli poligamistami... to przecież Augustyn z Hippony pisał że ze względu na zwyczaj romański nie można sobie już wziąć drugiej zony. Potem palnął tekst o Angeli Merkel jako o ''mamie europy'' zapominając że jest bezdzietna. Dalej obraża doktora Kisneya, twierdząc że gwałcił niemowlęta. To już nawet Korwin nie potępiał w czambuł Kinseya i go szanował. Jeszcze jedno: " Kościół zna sytuację na misjach...'' to jest przykre, że ONZ i organizacje humanitarne nic nie robią, by chronić tradycję i kulturę tamtych plemion. Misjonarzy powinno się przepędzać. Dalej nie ma sensu tego chyba komentować. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 26-01-2014 | Marek okmarek Okrągły | Walka z bezkarnością |
Znalazłem sposób w jaki można wnieść sprawę przeciwko złamaniu art. 266 kk przez Ireneusza Bochyńskiego. Proszę Was o pomoc. RZECZNIK PRAW DZIECKA - lp.vog.dprb@dprMail musi zawierać: imię, nazwisko, ulicę, numer, miasto, kod pocztowy. Dzień dobry Chciałbym prosić Rzecznika o interwencję w nastepującej kwestii. Podstawa prawna Artykuł 266 kodeksu karnego Kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, wykonywaną pracą, działalnością publiczną, społeczną, gospodarczą lub naukową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Umotywowanie Pan Ireneusz Bochyński powiedział w wywiadzie www.epiotr(*)e-o-pedofilii-w-Kosciele,16498"Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci “wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka." Następnie w kontakcie z prokuraturą powiedział według relacji pani prokurator Błaszczyk www.epiotr(*)sprawie-ks.-Bochynskiego,17356"- Przesłuchany na tę okoliczność świadek podał, że jego wiedza oparta była na pewnych ogólnych informacjach z dyskusji socjologicznych, medialnych, a także konkretnych przypadków, o których dowiedział się podczas wykonywania sakramentu spowiedzi. W tym zakresie prokuraturę.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 22-01-2014 | diogenes | Foto niewidy |
Ze zbiorowej fotografii katabasów z Dominikany zniknął biskup Wesołowski: wiadomosci(*)8,wiadomosc.html?ticaid=1120f0Podejrzewam, że to początek jego kanonizacji: jak trzeba będzie cudu, to już jest. Trockiego wyretuszował Stalin. Ciekaw jestem, kto sprzątnął abpa. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 20-01-2014 | Hotbit | Masowa ochrona pedofilów przez Benedykta XVI |
Jak donosi gazeta.pl wiadomosci(*)a_molestowanie.html#BoxWiadTxt w ciągu zaledwie 2 lat szef Kościoła Katolickiego suspendował 400 księży za czyny pedofilskie. Na pozór wydaje się, że krzywdzenie dzieci przez pracowników kościoła nie było papieżowi i władzom obojętne. Ale. Ale! Suspensa to kara zawieszenia w wykonywaniu czynności zawodowych (tzw. kapłańskich). Czy zawieszenie jest na czas określony czy dożywotnio? Czy ma charakter częściowy czy całkowity? Zapewne różni się to w zależności od przypadku. Kościół nie byłby kościołem, gdyby zbyt wiele informacji upublicznił, dostępne informacje są szczątkowe. W Polsce i wielu innych krajach za czyny pedofilskie grożą kary rzędu kilku do kilkunastu lat więzienia. Teraz porównajmy karę 10 lat więzienia z karą zawieszenia wykonywania zawodu! W tym drugim przypadku jest to sposób ukrywania przestępcy przez władze Kościoła Katolickiego. Czy ktoś zgodziłby się, aby pracownikowi PKO albo ZUS, za czynności pedofilskie groziło co najwyżej zawieszenie w prawach wykonywania zawodu? Czy ktoś zgodziłby się, aby zarządy spółek prywatnych mogły chronić pedofilii przed świeckimi sądami, poprzez m.in. ukrywanie tych zdarzeń i osób, które ich dokonały? Oczywiście aktualnie panujący papież (papież nr 1, wszak jest ich obecnie dwóch), Franciszek, twardo prowadzi dotychczasową politykę ochrony swoich agentów (vide sprawa niejakiego Arcy......la Wesołowskiego).. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 20-01-2014 | Olek Mularski | Kościół a ochrona danych osobowych czyli raport z kolędy |
Teraz jak co roku zaczęła się kolęda. Dla czarnej sukienkowej mafii oszustów to wspaniałe żniwa. Niektórzy regionalni bossowie mniejszych filii watykańskiej cosa nostry już podliczyli swój złodziejski utarg, a nawet opublikowali to, ile zdążyli wyłudzić. Dnia 08.01.2013. proboszcz z parafii św. Rocha w Osieku (woj. Pomorskie) zakończył i podsumował doroczną wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Zrobił to... publicznie, w formie gazetki parafialnej, którą szeroko rozpowszechnił wśród mieszkańców niewielkiego miasteczka na Kaszubach. A w "raporcie" czarno na białym kto, co i ile dał w kopercie oraz czy kolędę przyjął czy nie przyjął. Swoją decyzję o wydaniu raportu w gazetce ksiądz proboszcz argumentował "potrzebą przejrzystości finansów parafii". Zapewne jest to jednak typowa dla kleru pazerność i chęć wywarcia presji na mieszkańcach. Gdzie jest ochrona danych osobowych!? Dziwią też kwoty dawane czarownikowi za 5-10 minut pogadanki z domownikami i czary-mary kropidłem, a są one niemałe- normą jest 100 czy 200 złotych, choć i 400 też się zdarza. A później narzekają, że bieda w domu i kasy nie ma, a proboszcz mercedesem jeździ. Księżulo mówił, że niby to zbiórka na remont, ale znając rzeczywistość to diabli  wiedzą, gdzie to trafi. www.tvn24.(*)udzmi-w-prawdzie,385472,s.html | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 17-01-2014 | Ratatoskr | powrót pańszczyzny (w robociźnie i w naturze) - Gwizdów |
wiadomosci(*)przy_rozbudowie_parafii__.htmlCytat:Proboszcz postanowił zbudować kaplicę przedpogrzebową oraz rozbudować zakrystię. W tym celu od wiernych będzie pobierana co miesiąc kwota w wysokości 100 zł. "Ci, którzy nie mogą takiej kwoty wpłacać, to będą wpłacać taką, na jaką ich obecnie stać" - dodaje. Zaś te osoby, które wpłacą pieniądze na konto parafii, będą wymienione na liście wywieszonej w przedsionku kościoła. (...) "Oprócz finansów będziemy też angażować się przy pracach fizycznych, dlatego podczas tegorocznej kolędy wraz z radnymi dokonamy zapisów, kto może pomagać osobiście, a kto mógłby tylko nająć kogoś za siebie" - czytamy w ogłoszeniu księdza. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |