 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 24-04-2005 | Marcin_M | Czy to nie głupota? |
Ostatnio podczas przeglądania stron internetowych natknąłem się na coś takiego: Pytanie: 30 letnia córka-panna oświadczyła ojcu, że wychodzi za mąż za 38 letniego rozwodnika z dwojgiem dzieci (10 i 16 lat). Jak w takiej sytuacji ma się zachować wierzący ojciec katolik? Odpowiedź księdza: Zapewne wierzący katolik nie może nie tylko pochwalać, ale również akceptować tego rodzaju sytuacji, byłaby to bowiem akceptacja zła. Rzecz jednak w tym, by potępiając i odrzucając zło, jakie zamierza popełnić córka, nie odtrącać jej samej. W takiej sytuacji ona tym bardziej potrzebuje miłości. Z pewnością jest przekonana o tym, że dla owego rozwodnika jest tą jedną, jedyną kobietą. Być może warto jej uświadomoć, że człowiek, który już raz kogoś opóścił, odrzucając jego miłość, może to uczynić powtórnie. To jakaś totalna głupota! Dobrze, że czasy inkwizycji minęły bo pewnie oboje tych ludzi spaliliby na stosie. Nie rozumiem jak miłość dwojga ludzi i chęć bycia razem może być uważana za grzech? I ta idiotyczna argumentacja, że człowiek, który już raz kogoś opuścił, może to uczynić powtórnie. A może to była żona opuściła tego mężczyznę? (Co jest bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę fakt, iż to on wychowuje dzieci). Czy w takim razie według Kościoła człowiek ten nie ma już prawa do miłości i szczęścia? A dzieci, niby takie ważne dla Kościoła. Dalaczego nie mogą wychowywać się w pełnej rodzinie? Szlag mnie trafia mnie jak czytam takie bzdety! Ciekaw jestem co Wy o tym sądzicie.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 24-04-2005 | mohawk | Świętość Ojca Świętego |
Początkowo miała to być jedynie wypowiedź dopełniająca wcześniejsze informacje o cenzurze panującej na forum onetu. Ponieważ jednak doniesienie takie byłoby już niemal sztampowe - wszak fakt ów jest wiadomy chyba każdemu - przeto postanowiłem rozszerzyć swój pierwotny zamysł. Otóż wiadomością, której nie dane było mi skomentować [mimo wielokrotnie ponawianych prób] było doniesienie o cudownym uleczeniu, jakie miało się dokonać za sprawą papieża Jana Pawła II: info.onet.pl/1079704,11,item.htmlMój zamierzony komentarz do powyższej wiadomości, w mojej ocenie, nie zawierał treści wulgarnych, obraźliwych, ani w jakikolwiek inny sposób naruszających regulamin forum. Zacytuję go jednak, żeby każdy mógł to sam ocenić: Zaczęło się fabrykowanie cudów pod przyszłą kanonizację. Żenada. Kiedyś to przynajmniej te cuda były 'cudowniejsze' [np. wędzony tuńczyk wracający do życia]. A teraz konfabuluje się takie, których nie widać i których dowieść nie sposób.Oczywiście wysłałem do redakcji mejla, w którym wyraziłem oburzenie praktykami cenzorskimi na forum, nie licząc zresztą na pozytywną reakcję, która i tak w dzień po fakcie byłaby musztardą po obiedzie. Moją ocenę wyrażoną w powyższym niedoszłym poście, zdają się dziś potwierdzać dywagacje mediów i niektórych dostojników kościelnych nt. możliwości błyskawicznej beatyfikacji Karola Wojtyły. Tym natomiast, co mnie zastanowiło w tym kontekście była pewna kwestia prawna: czy gdy Jan Paweł II zostanie oficjalnie uznanym świętym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 23-04-2005 | Paweł | Papież i Wszechpolacy |
Na stronie Młodzieży Weszpolskiej  znalazłem taką wzmiankę dot. śm. JP II : Żegnamy człowieka bliskiego także nam - Wszechpolakom, bo to właśnie z naszymi starszymi kolegami współpracował podczas studiów Karol Wojtyła, jako wiceprezes Bratniej Pomocy Uniwersytetu Jagiellońskiego u schyłku II Wojny Światowej. www.wszechpolacy.pl/t.php?id=913Czy wiecie coś wiecej na temat współpracy KW z MW ?? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 23-04-2005 | mimbla | refleksje na temat K> Wojtyły |
Jeżeli chodzi o Wojtyłę, to mam do niego szacunek jako do człowieka, nie tyle jako do Jana Pawła II ile do Karola Wojtyły. Szanuję i podziwiam go za jego intelekt, próbę ogarnięcia umysłem wielu spraw, a przecież był tylko człowiekiem - nie żadnym "Ojcem Świętym", a ludzie mają prawo do błędów. Szanowal wszystkich wraz z ich poglądami. Organizował dyskusje intelektualne, na które wstęp mieli ludzie o różnych racjach - trzeba było korzystać z okazji i bezpośrednio zaprezentowac samemu zainteresowanemu co leży na wątrobie - a nie siedzieć bezpiecznie przy kompie i anonimowo krytykowac ile zrobił a czego nie zrobil. On nie bał się konfrontacji i dialogu z nikim i przynajmniej próbowal cos robić. I tak jak jest mania żałoby po nim, tak wśród opozycjonistów jest szał krytyki tego zjawiska. Ludzie opamiętajcie się trochę - wiecej tolerancji. A może tak uśiąść spokojnie i uszanować czyjs smutek. Czy przychodzi się na pogrzeb i wytyka rodzinie, ze za bardzo rozpacza za zmarłym, że jest to irytujące czy żaloba ich jest sztuczna? Natomiast K. W. był osobą jak najbardziej publiczną; a rozglos jest adekwatny do tego  )) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 22-04-2005 | leo_z | Ubezwłasnowolniona wolna wola |
Co jakiś czas, czy to z czysto koniunkturalnych, czy też z innych mniej lub bardziej umotywowanych przyczyn, ze strony hierarchów watykańskich jak i naszych rodzimych płyną moralitety związane z postrzeganiem embrionu, czy wręcz zygoty za istotę ludzką. Wynika z nich, że KK jednoznacznie opowiada się za uznaniem embrionu - niezależnie od jego stadium rozwojowego, za istotę ludzką (KKK 2270-2274) w dosłownym tego słowa znaczeniu. I tu pojawia się moja pewna wątpliwość. Jeżeli embrion jest istotą ludzką, to czy "wchodzi" ona we wszystkie prawa dane przez Boga człowiekowi. Wydaje się zasadnym przypuszczenie, że i owszem - skoro jest istotą ludzką (człowiekiem), to na równi z każdym innym człowiekiem - poprzez nadane przez Boga prawa podlega tym prawom, jak i z nich korzysta. Jeżeli tak faktycznie jest, to czy embrion posiada wolną wolę i w jakim zakresie - wdzięczny będę za uwagi i spostrzeżenia w tej materii. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 21-04-2005 | numizmatyk | oscentacyzm i zarabianie na "idolu" |
Mam wrażenie (sądzę, że nie jestem odosobniony w nim), że to wszystko związane ze śmiercią papieża jest na pokaz, ludzie chodzą do kościoła bo "tak wypada", mówią jakie to on mądrości powiedział, choć nie umieją nawet jednego zdania powtórzyć, mówią jaki to on był dobry, inteligentny, itd, ale nie widzą (nie chcą?) złych rzeczy, czy powiedzą o nim to samo wszystkim molestowanym przez księży dzieciom?, czy biorą pod uwagę, że to on ukrywał przestępców seksualnych w habitach w swoim pałacu?, czy domyślają się, że pośrednio przyczynił się do wzrostu zachorowalności na AIDS w Afryce, poprzez zabranianie używania prezerwatyw?, czy widzą bogactwo kościoła kat. i głód jego wiernych? Nawet jeśli widzą złe strony tego pontyfikatu, to sądzę, że i tak boją się odezwać. A proszę jak już się zarabia na "polskim idolu", prawie każda gazeta zrobiła wydanie specjalne, niektóre wypuściły albumy, "Fakt" biblię, nie wspominając o tym, że przez cały tydzień byłem zmuszony do oglądania wyłącznie zagranicznych kanałów, PSYCHOZA!!!, a pomyślmy co się będzie działo w naszej Polsce po wyborach, ja się nawet boję myśleć. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 20-04-2005 | wlodi | NIE DLA ANTYKLERYKALIZMU, TAK DLA TOLERANCJI |
Ludzie skąd do was tyle złych emocji wobec kościoła katolickiego? czy to że śmiejecie sie z księży i chrześcijan ma być oznaka waszego racjonalizmu? nie to oznaka niezdrowej ksenofobii. W Kościele jest "dużo brudu" jak to ujął kardynał Joseph Ratzinger na pogrzebie papieżą, zdażają się księżą którzy wykorzystywali dziecie seksualnie, była inkwizycja, były stosy... tak ale czy jako racjonaliści, a więc ludzie z założenia obiektywni nie widzicie potrzeby patrzeć na kościół z innego punktu widzenia. Nie widzicie dobra, miłości, nauczania św. pamięci ojca świętego Jana Pawła II oraz akcji humanitarnych, akcji propagowania nauki przez kościół choćby w afryce, czy wy racjonaliści ludzie kochający naukę tego nie dostrzegacie? A kim był Kopernik ? księdzem katolickim. Kim był biedny Giordano Bruno który przez to że poparł Kopernika stał się ofiarą bezwzględnej Inkwizycji??? zakonnikiem katolickim... A czy nie zastanawiacie się nad tysiącami chrześcijan którzy umierali w Koloseum za czasów Nerona czy wcześniej w państwie rzymskim??? Racjonaliści, apeluje do was więcej tolerancji i włąśnie racjonalizmu czyli patrzenia na Kościół z różnych perspektyw... nie tylko tej pięknej polegającej na modlitwie, miłości, nauczaniu, pomocy ubogim i niewykształconym ale również na korupcje, odchylenia seksualne księży i inny skałdniki "dużego brudu" w Kościele. Racjonaliści - więcej racjonalizmu, a poza tym jako racjonaliści nie powinniscie bezgranicznie twierdzic że to wy macie rację, bo może sie kiedyś.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 19-04-2005 | jac1 | KK ideał P.H.U. |
Pomyślcie nad doskonałością organizacyjną KK. Towar bez kosztów własnych(bóg, obietnice raju, zmartwychwstania, imprezy) może z wyjątkiem opłatka. Brak kosztów autorskich na teksty i piosenki. Występy nudne, a ludzie chodzą po kilka razy na to samo. Jeśli idziesz do teatru czy kina i obejrzysz gniota to w brodę sobie plujesz, że tyle kasy wydałeś. Tutaj jest inaczej. Która firma potrafi lepiej dzierżawić grunty? Czy jest drugi fenomen taki jak cmentarze? Budynki i grunty z darowizn. Do tego bardzo często robocizna za marzenia. Projektanci budynków nie muszą obawiać się o koszty inwestycji, koszty ogrzewania. Tutaj dopiero mogą rozwinąć skrzydła i realizować wizje. Dach pokryty złotem - dobrze. Ołtarz z bursztynu - nie ma sprawy. Największa kopuła - bez problemu. Spójrzmy od strony pracowniczej. Nie płacą podatków a mają wszystkie możliwe wygody. Czy słyszał ktoś o księdzu bez pracy? Wspinając się po stopniach kariery, zdobywając kolejne posady otrzymują coraz większe luksusy. Lecz po ich śmierci nikt ich dorobku nie sprzątnie. Wszystko zostanie w firmie. Czy Microsoft jest naprawdę największy i najbogatszy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 19-04-2005 | dzwoniec | W uznaniu zasług |
Około 1770 książę Modeny (nomen omen) Ercole ze śmiercią inkwizytora zlikwidował urząd. A my? Na Marsjan czekamy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 18-04-2005 | Johnny | Co sądzicie o Protestantach? |
Na forum wiele jest krytyki pod adresem Koscioła Katolickiego, a co sądziecie o Kościołach protestanckich (np. Luterańskim , Anglikańskim).Wiem , że wielu kryrykuje wszelkie wyznania i całą religie wogóle dleatego myślę że ich wypowiedzi będą bardziej obiektywne. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |