Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
27-06-2010kulka_na_moleAlbo in vitro, albo wafelek
Episkopat: komunia nie dla zwolenników in vitro:
Następnym krokiem KK powinno być zakazanie przyjmowania komunii miesiączkującym kobietom oraz mężczyznom, którzy miewają tzw. "zmazy nocne".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
26-06-2010Mariusz AgnosiewiczPaetz o homoseksualizmie i młodych chłopcach Pawła VI (w IPN
Otrzymaliśmy niedawno dokument z IPN będący zapisem dotyczącym abpa J. Paetza. Paetz opowiada o skłonnościach Pawła VI do młodych chłopców i o paru innych rzeczach. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego materiału.

Plik w formacie pdf.
[Załącznik]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-06-2010Marek1952Prawo do wolności gospodarczej

Zdesperowany proboszcz pisze "Nie pomożecie budować? Nie będzie sakramentów"
pc, nadesłał Paweł
2010-06-18, ostatnia aktualizacja 2010-06-18 17:47

"Większość z nas będzie prędzej czy później korzystać z tego kościoła, nie chciałbym wtedy uzależniać posługi od uczestnictwa w jego budowaniu. Proszę o szczególną refleksję rodziców, których dzieci przystępują do komunii świętej i przyszłych kandydatów do bierzmowania" możemy przeczytać na kartce, którą znalazł w skrzynce swoich rodziców w Nacławiu (woj. zachodniopomorskie) Alertowicz. Proboszcz parafii tłumaczy, że absolutnie nie będzie nikomu odmawiać sakramentów. Mówi, że to był desperacki krok.

Tekst z portalu gazeta.pl

O co ten raban , biznesmen polskiego kościoła katolickiego własnym trudem buduje swoje stanowisko pracy ( kościół). W marketingu bezpośrednim namawia klientów by bulili na ten zbożny cel. W zamian za to ofiarowuje im swoje bezcenne usługi , które uchronią ich od życia w grzechu.
Taka postawa księdza może budzić tylko szacunek i uznanie.
Proponuję czarnemu biznesmenowi rozszerzenie wachlarza usług o sprzedaż odpustów.
Np podkówkę osiołka na którym Matka Boska wjechała do Betlejem , drzazgi z mebli robionych przez stolarza Józefa ojczyma Jezusa. Prezerwatywy księży pedofilii. Odłamki skał z Solwaju w Krakowie gdzie młody Karol walił młotem.

Za takie odłamki śmiało można wołać po 10.000 zł . Taki odłamek na pewno odpuści z 10 kochanek albo słuchanie 100 audycji ojca Rydzyka
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
22-06-2010MedievalLednica show

W Lednicy ładnie się dzieci bawią.
www.tvn24.(*)jemnice-kobiety,wiadomosc.html

- Symboliczny skok 96 spadachroniarzy,
Ojej, ze spadachronem ? ale tam zło!
- Nadanie ziemi lednickiej polskiej młodzieży katolickiej
Dają nie swoje małej grupie ekstremistów.
- Błogosławieństwo kobiecych rąk. Kobiety wzniosą ręce w górę, a mężczyźni przyklękną.
Symulowana orgietka.
- Słoik miodu dla każdego, jako symbol słodyczy którą ma w sobie każda kobieta
Nawet Senyszyn ?
- Nowy tulipan JPII
Ten marny kwiatek ? W dupę se wsadźcie!

To takie głupie że aż boli
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
11-06-2010SamielKtóry papież
Ostatnio ktoś mówił mi że któryś z papieży napisał że on nie wierzy i że kościół jest narzędziem manipulacji i po to został założony.
Spotkał się ktoś może z taką wypowiedzią i wie który to powiedział dokładnie bo szukam i nie mogę znaleźć.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
10-06-2010MedievalBojkot wódki Finlandii !

Ateisto, ty pornogrubasie!

Do czego to doszło. W Finlandii ateiści wymieniają Biblię i Koran na świerszczyki.

www.fronda(*)nimy_ci_biblie_na_swierszczyka

Co tylko potwierdza, co o onych się powszechnie sądzi. Nihiliści, świntuchy i naturyści. Kosmopolici bez domu i drogowskazu moralnego.


Proponuje się bojkot Nokii, wódki Finlandii, fińskiego porno, sauen parowych, a także fińskich skoczków narciarskich.

Śmiertelnie śmieszna jest także dyskusja na forum pod tekstem.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
10-06-2010darloveGrabienie Polski przez czarnych sodomitów trwa...
Od ponad 20 lat działalności Komisja Majątkowa [...] pod płaszczykiem zwrotu zagrabionego przez komunistów mienia dzieli i rządzi, przyznając Kościołowi oraz kościelnym osobom prawnym intratne grunty i nieruchomości. Efekty swojej pracy członkowie KM trzymali w głębokiej tajemnicy. Nikomu dotąd nie udało się ustalić, jaki majątek zagrabił Kościół państwu. Sławomir Kopyciński, świętokrzyski poseł SLD, złamał tabu i napisał do KM tak: W związku z faktem, że KM ma wkrótce zakończyć swoją działalność, która i tak trwała wiele lat więcej, niż początkowo zakładano, opinia publiczna winna poznać ostateczne efekty i podsumowanie jej działalności. Tym bardziej że nie uniknięto przy przeprowadzaniu postępowania regulacyjnego podejmowania decyzji kontrowersyjnych, których zgodność z prawem i interesem społecznym bywa słusznie kwestionowana. Poseł nękał Komisję tak długo, aż wkońcu dostał odpowiedź sygnowaną przez jej współprzewodniczącego Józefa Różańskiego. Oto do czego przyznała KM: >>W toku postępowań regulacyjnych kościelne osoby prawne otrzymały ok. 60 tysięcy hektarów gruntów.<< To oznacza, że Kościół łyknął tereny odpowiadające powierzchni, jaką łącznie zajmują na przykład Warszawa i Kielce. Jaka jest ich wartość? Do tego się Komisja nie przyznała. Przyjmując zatem (bardzo skromnie, biorąc pod uwagę, że kościelni wybierali najdroższe, najlepiej położone grunty) średnią rynkową cenę 100 zł za metr kwadratowy, otrzymamy kwotę 60 miliardów złotych. Do tego należy dorzucić: 107,5 milionów..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
07-06-2010kulka_na_moleBeatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki
"Około 250 tysięcy pielgrzymów z całej Polski może wziąć udział w niedzielnej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki" straszy mieszkańców Warszawy portal Onet.

A ja ciągle czekam na odpowiedź na pytanie: dlaczego ks. Popiełuszko został zamordowany przez SB? Co to morderstwo dawało ówczesnym władzom?

Dlaczego SB było na tyle głupie, aby wykreować Kościołowi Katolickiemu i "Solidarności" męczennika?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
05-06-2010MedievalJasna Góra donosi!

Hej! hej! Mars napada, wokół biegnie ludzi gromada, hej! hej! Mars atakuje, on litości nie czuje!

www.jasnagora.com/

Artykuł "Igranie z chmurami na polskim niebie?"

o. Stanisław Tomoń alarmuje:

"Z wielu rejonów Polski, a zwłaszcza z miejsc na terenach dotkniętych w ostatnim okresie ulewnymi deszczami i burzami, otrzymujemy od licznych osób niepokojące sygnały. Według tych - pokrywających się ze sobą informacji - wszystkie one mówią o pojawianiu się co pewien czas samolotów pozostawiających za sobą dziwne smugi na niebie. Według naocznych świadków samoloty te widoczne były w tych rejonach polskiej przestrzeni powietrznej, w których - wkrótce po ich przelocie - powstawały niespodziewanie potężne chmury deszczowe i niebawem występowały nadzwyczaj obfite opady."

I dalej prawi:

"We wszystkich przypadkach obecność takich samolotów została odnotowana przez naocznych świadków jako szybko przemieszczających się, na dużych wysokościach, i w kolejnych sektorach powietrznych. Samoloty te zostały zauważone wielokrotnie, o różnych porach dnia, i przez wiele osób."

I dalej jazz baba ryba!

"Jeśli taki miałby faktycznie być stan rzeczy, to powstają wówczas podstawowe pytania: czyje to są samoloty i do kogo one należą? Kto za taki stan rzeczy ponosi odpowiedzialność? I jak to w ogóle możliwe, by ktoś latał w polskiej przestrzeni powietrznej i rozpowszechniał jakiekolwiek środki bez powszechnego i publicznego informowania o tym wszystkich mieszkańców na danym obszarze?"

O co k.r.a..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony) (Zamknięty)
05-06-2010ktośtamPaulini wietrzą spisek. Kto wywołał ulewy?
[cytat]Nad Polską latają niezidentyfikowane samoloty, które zamiast smug po pokonanej chmurze zostawiają za sobą tajemniczą substancję do wywoływania burz? Ojciec Stanisław Tomoń na stronie internetowej jasnogórskiego sanktuarium przestrzega, by nie przekreślać takiej możliwości...

Paulin serio traktuje zdjęcia, jak i relacje wiernych o tajemniczych lotach nad Polską. "Gazeta Wyborcza", która wpadła na jego artykuł "demaskujący spisek" cytuje obszerne fragmenty (artykuł wciąż wisi na stronie biura prasowej Jasnej Góry).

"Według naocznych świadków samoloty te widoczne były w tych rejonach polskiej przestrzeni powietrznej, w których - wkrótce po ich przelocie - powstawały niespodziewanie potężne chmury deszczowe i niebawem występowały nadzwyczaj obfite opady" - pisze o. Tomoń.

"W świetle przeglądanego materiału filmowo-fotograficznego można twierdzić, że powstające smugi nie są normalnym efektem pracy działania silników samolotowych. Zdaniem wielu osób to, co pojawia się na niebie - owszem - jest czymś, co powstaje jako widoczny 'ślad' po przelatujących samolotach, lecz jest jednak nadto także dobrze widocznym śladem czegoś, co przez te samoloty jest w powietrzu... rozpowszechniane!" - dodaje.

"Jeśli taki miałby faktycznie być stan rzeczy, to powstają wówczas podstawowe pytania: czyje to są samoloty i do kogo one należą? Kto za taki stan rzeczy ponosi odpowiedzialność? I jak to w ogóle możliwe, by ktoś latał w polskiej przestrzeni powietrznej i rozpowszechniał jakiekolwiek środki..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)