 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 25-12-2004 | Szumowski | majątek kościelny |
Mały suplement do: www.racjonalista.pl/kk.php/s,1301Szacunkowy budżet parafialny, Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz Z danych dotyczących wydatków nie ma wydatków za media (prąd, woda, gaz itd) i żarcie. To nawet to klechy mają za darmo? Czemu o tym przywileju nie ma wzmianki w artykule??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 21-12-2004 | Marek | Nieortograficzni "racjonaliści" |
Zauważyłem, że wielu "racjonalistów" pisze słowo "bóg" (w rozumieniu Boga jedynego) z małej litery (klinicznym przykładem jest tu p. Sykta). A przecież stosowanie takiej pisowni świadczy o braku znajomości polskiej ortografii (polecam jakikolwiek słownik ortograficzny). Jak zatem osoba mająca kłopoty z ortografią może pretendować do zaszczytnego miana racjonalisty? Chyba, że "racjonaliści" stosują taką pisownię nie z powodu braków w edukacji lecz dla uzyskania pewnego efektu. Takiego samego, jaki chciano osiągnąć tuż po wojnie, pisząc z małej litery słowo "niemiec". Było to płaskie, głupie i dość szybko zostało zaniechane. W przypadku "racjonalistów" byłoby to w dodatku nieracjonalne. No bo jaki jest cel w poniżaniu kogoś, kto nie istneje? Więc to chyba jednak braki w edukacji... "Racjonaliści", uczyt'sia, uczyt'sia i jeszczio raz uczit'sia, tak Lenin kazał! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 03-12-2004 | Marek | Ortografia - ostatnie słowo |
Wiedziałem, że można ideologizować historię, ekonomię a nawet genetykę. Ale żeby ortografię? Tego się nie spodziewałem. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich ateistów ale tylko "racjonalistów". Racjonaliści piszą poprawnie. Natomiast "racjonaliści" wymyślają różne bzdurne powody swojego konfliktu z ortografią. Weźcie jednak "racjonaliści" pod uwagę, że możecie nie zostać właściwie zrozumiani. Jeżeli bowiem zapytacie mnie, czy widziałem wielką piramidę to odpowiem, ze tak. W cyrku. Była naprawdę wielka, 10 osób jedna na drugiej. Natomiast zapytany o Wielką Piramidę ze smutkiem odpowiem, że niestety nie byłem w Egipcie. A tak na marginesie, ciekawe jak swoją ideologię uzewnętrzniają "racjonaliści" piszący po niemiecku. Nie wyobrażam sobie aby napisali "got".
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 26-11-2004 | A.Rosenberg | Wierność papieżowi konieczna |
Przed chwilą przeczytałem fragment bulli Bonifacego VIII:"Posłuszeństwo biskupowi rzymskiemu jest konieczna dla zbawienia". Czy szanowni apologeci chrześcijańscy nie widzą totalnej sprzeczności z ekumenizmem Jana Pawła II? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 21-11-2004 | spekulant | gielda |
A czy ktos z szanownych racjonalistow para sie inwestycjami na gieldzie papierow wartosciowych? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-11-2004 | pies imieniem Gustaw | watek |
Mysle, ze wiekszosc ludzi bedacych ateistami ma wielka radoche z bycia niewierzacym. To jeden z elementow ich filozofii. Jesli ktos wierzy w Boga to jest tylko jego sprawa! Nikt z ludzi nie zna odpowiedzi na pytanie: Czy Bog istnieje?-sa tylko przypuszczenia z naszej strony. Kazdy z nas moze pytac -bezskutecznie-co jest po smierci? A moze nic nie ma? Dzieki. Prosze o wyrozumialosc. Sokrates namawial,propagowal droge cnoty.Ja sie z nim zgadzam.Rozwijajmy nasze cnoty i dobro, badzmy ludzmi nie napastliwymi zwierzetami. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 18-11-2004 | Upadły Prorok | Czy ktoś zna ............ |
Czy ktoś zna informacje na temat tajnego przerzutu dygnitarzy hitlerowskich kanałami kościelnymi do Ameryki łacińskiej pod koniec 2 wojny światowej przez papieża Piusa ?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-11-2004 | jankowski | katolik |
kto wie ile jest katoliow na swiecie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 15-11-2004 | katolik z USA | BOG - ZYJE |
pewnie sie zdziwicie co tutaj robie, ale to juz wasz problem. jestem wierzacy i praktykujacy i dobrze mi z tym. nie moge sobie wyobrazic mojego zycia bez wiary. ta strona napawa mnie wstretem i obrzydliwoscia do takich ludzi, ale jestem katolikiem, ktory potrafi przebaczac i tolerowac takie zachowania, ale... to trudne. i wybaczcie mi za ponizsze slowa: Proszę, jeśli chcesz - przeczytaj !
Po pierwsze: klasyczna definicja prawdy mówi, iż: Veritas est adequatio intelectus dicit esse, czyli, że: Prawda jest zgodnością intelektu (myśli, umysłu, wiedzy) z rzeczą (stanem faktycznym). Po przeczytaniu komentarzy do powyższego arytułu, odnosi się wrażenie, iż tzw. "komentatorzy" nie mają zielonego pojęcia o czym piszą. Otóż, gdyby przyszło wam obronić przed sądem wasze poglądy i opinie, obawiam się, że nikomu z was, to by się nie udało. Dlaczego? Bo tak naprawdę nic nie wiecie o działalności Kościoła Katolickiego (także innych Kościołów), o wiedzy historycznej nie wspominając. Czy komuś jest wiadome, że to właśnie Kościół dał początek państwowości, jako takiej? To także Kościół dał początek szkolnictwu (tutaj akurat rozumiem, iż możecie o tym nie wiedziec, bo prawdopodobnie wielu z was swoją edukację zakończyło na poziomie szkoły podstawowej w czasach PRL-u). A cała działalność kulturalna, charytatywno-społeczna Kościoła? Dlaczego nikt z was o tym nie pisze? WIĘKSZOŚĆ ośrodków wychowawczych (np. dla dzieci z upośledzeniem umysłowo - fizycznym) w Polsce podlega działalności Kościoła. Ja.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 15-11-2004 | Żniwiarz | Wtórny analfabetyzm... i co dalej? |
Kościół katolicki dopuszcza i zaleca nauczanie o planowaniu rodziny. Czyni to w naukach o naturalnym zapobieganiu ciąży, głoszonych przez przedstawicieli środowisk katolickich np. na naukach przedmałżeńskich. W myśl popularnego "kalendarzyka" tłumaczy się kobiecie kiedy ma dni płodne, a kiedy nie. Kiedy można współżyć bez ryzyka zajścia w ciążę a kiedy owo ryzyko spada do minimum. Aby to minimum znaczyło wykluczenie podaje się dodatkowe wskazówki i zaleca używanie wskaźników różnej maści i produkcji. Gdy mowa jest o prezerwatywie słyszymy stanowisko KK, które nie akceptuje jej z zasadniczego powodu, oto on: !!" Nie jest dopuszczalne przez KK używanie prezerwatywy, gdyż samo jej użycie świadczy o współżyciu, którego celem nie jest poczęcie, a jedynie osiągnięcie satysfakcji seksualnej, co w razie nieskuteczności jej (prezerwatywy) zastosowania może w dalszym wymiarze prowadzić do aborcji." I w tym momencie pytam o celowość kalendarzyka! Jakim prawem kościół dopuszcza by kobieta była świadoma, że dzień, w którym współżyje jest dniem bezpłodności? JAKIM PRAWEM? Czy młodzi, którzy decydują się na "emocjonalną antykoncepcję" współżyjąc w teoretycznie bezpłodne dni, nie są aby skrajnie narażeni na stanięcie w obliczu aborcji? Czy świadomość współżycia w "bezpłodnym" dniu nie jest równoznaczna z niechęcią do kolejnego potomka? Bo już sześciu na zasiłku zakrawa o kpinę? Może są mechanizmy spychające nas do przeżywania najmroczniejszego snu rodem z rynsztoka Bangladeszu, ale czemu ludzie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |