Racjonalista - Strona głównaDo treści
katolik

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
03-10-2004 18:28jankowskikatolik
kto wie ile jest katoliow na swiecie?

MaLk__
>kto wie ile jest katoliow na swiecie?

Obecnie Kościół katolicki liczy ok. 970 mln wiernych (18% ludności świata), w tym ok. 300 mln w Europie, 415 mln w Ameryce Łac., 70 mln w Ameryce Pn., 90 mln w Afryce, 85 mln w Azji, 10 mln w Australii z Oceanią; diecezji i analogicznych jednostek jest ok. 2600; duchowieństwo liczy ponad 4 tys. biskupów, ok. 400 tys. księży (w tym blisko 300 tys. w Europie i Ameryce Pn.) i 20 tys. stałych diakonów, oraz ponad 700 tys. zakonnic.

[Encyklopedia PWN]
Darlove
>[...] duchowieństwo liczy ponad 4 tys. biskupów, ok. 400 tys. księży (w tym blisko 300 tys. w Europie i Ameryce Pn.) i 20 tys. stałych diakonów, oraz ponad 700 tys. zakonnic.
>[Encyklopedia PWN]

Oooooooo... Panie, to wiele gąb do wykarmienia! I to nie byle jakich! Toż wiele tam dostojników: eminencje, ekselencje, fluorescencje! I widział kto 700.000 zakonnic? Boże... Jakiż potencjał!!! I w zasadzie zmarnowany... Kto utrzymuje tę całą armię darmozjadów??? Kto? Starożytny Egipt chyba nawet nie miał tylu dostojnych kapłonów... pardon: kapłanów czcigodnych, i westalek... oczywiście, w przeliczeniu na 10.000 wiernych

Swoją drogą, dobrze, że ten kat-olicyzm już się kończy, bo gdybym ci ja dawał wyraz myśli wolnej, a racjonalnej, tak, jak to robię w obecnych czasach, to niechybnie skończyłbym na stosie posmarowanym olejem kujawskim... Hehe... I byłaby parafraza pułkownika Kuklinowskiego: "A teraz Ci Kościółek boczków przypiecze... A tak... przypiecze..." Brrrrrr...
MaLk__
>Kto utrzymuje tę całą armię darmozjadów??? Kto? Starożytny Egipt chyba nawet nie miał tylu dostojnych kapłonów... pardon: kapłanów czcigodnych, i westalek... oczywiście, w przeliczeniu na 10.000 wiernych

11,5 na 10 tyś. wiernych. Ciekawe czy to więcej czy mniej...

>Swoją drogą, dobrze, że ten kat-olicyzm już się kończy, bo gdybym ci ja dawał wyraz myśli wolnej, a racjonalnej, tak, jak to robię w obecnych czasach, to niechybnie skończyłbym na stosie posmarowanym olejem kujawskim... Hehe... I byłaby parafraza pułkownika Kuklinowskiego: "A teraz Ci Kościółek boczków przypiecze... A tak... przypiecze..." Brrrrrr...

Oczywiście możecie sobie wierzyć w to, że się kończy. Tak jak ja mogę się z tym nie zgodzić. Katolicyzm kończył się już wielokrotnie w historii a jakoś trwa już blisko 2 tyś. lat.
Michau
Katolików jest dużo i będzie nas coraz więcej
A te darmozjady utrzymują się albo same (swoją pracą) albo z ofiar (dawanych dobrowolnie i ze świadomością na jaki cel).
A jak ktoś jest przeciwny Kościołowi i nigdy żadnej ofiary nie złożył, to niech się nie pluje, ile to księża biorą i ile chcą. Nikto od niego nic nie chce, ale niech pilnuje siebie, a nie popisuje się swoim antyklerykalizmem.
Z pozdrowieniami

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365