Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
28-06-2004zołzaWładza wzniosła, a pod sutanną smród
A wiecie co ja Wam powiem?Że kościół (zauważcie, że słowo "kościół" jest pisane małą lterą, jako że nie mam żadnego poszanowania dla tej instytucji) zawsze się mieszał we wszelkie sprawy tego świata (a gdyby mógł, to pewnie i nie tylko tego), miesza się i mieszać się będzie. To by było chyba wszystko, co można powiedzieć o tym żałosnym wg mnie klerze.Nic więcej jak tylko banda złodziei i oszustów. Jednym słowem kolejne pokolenie polityków.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-06-2004SailorCZy KTOS WIE JAK ZALOZYC SWOJ KOSCIOŁ ??
SIema jestem tu nowy ale ogolnie szukam materiałów w jaki sposob mozna założyć własny kościół. NIe chodzi mi tu o jakas nowa wiare lub cos w tych klimatach lecz o obejscie podatkow oraz pewien rodzaj rozrywki w tworzeniu czegos malo spotykanego w naszym dziwnym kraju. Jak by ktos wiedział cos na ten temat - napiszczie na lp.teno.atzcop@namrolias lub odpiszcie w tym dziale ! Dzieki z gory cU

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-06-2004SkautKalzberg
Czy w końcu Pan doktor Kalzberg napisze nam o co w końcu mu chodzi? Juz sam nie wiem, bo tylko widze ciagle jego dziwne zarzuty i zadnej konkretnej dopowiedzi. Kim Ty jestes?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-06-2004Doktor NoKATOLICYZM Objawy
KATOLICYZM - jednostka chorobowa sklasyfikowana w praktyce klinicznej jako trwałe lub przemijające uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego spowodowane stosowaniem środków halucynogennych (radio maryja), autosugestią (modły) ,sugestią grupową odwołującą się do poczucia niskiej wartości chorego (kazania, spowiedź,społeczność innych chorych) i innych czynników warunkowania negatywnego. Objawy:
a) Nerwica natręctw - chory ma potrzebę realizacji czynności kompensujących pragnienie pozbycia się poczucia winy i przypodobania się istocie nadnaturalnej będącej rzekomo władcą wszechświata.
b) Myślenie magiczne - chory przeświadczony o prawdziwości swoich urojeń ucieka w projekcje myślowe systemu nagród i kar za określone postępowanie.
c) Urojenia i objawy paranoidalne - chory jest przeświadczony, że cały świat jest sterowany przez istotę nadnaturalną, która ma swoich ziemskich przedstawicieli.
d) Stany lękowe i depresyjne - chory może odczuwać frustracje na tle niespełnienia wymogów istosty wyższej wynikające z autosugestii połączonej z negatywnym wpływem środowiska patologicznie trwałego (Polska, Watykan,Seminarium)
e) Tendencje samobójcze i aspołeczne - chory może mieć pragnienie "uświęcającego cierpienia" oraz wykazywać ochotę jego realizacji w sposób zagrażający jego zdrowiu fizycznemu (umartwienia). Może także wykazywać patologiczną nietolerancję oraz chęć "nawracania" (także siłą).
Konsylium psychiatryczne zakwalifikowało w/w jednostkęchorobową jako wysoce niebezpieczną i trudną..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-06-2004Stefan KalzbergHmmm
Ciekawy jestem skąd się bierze takie myślenie(urojenie) u antyklerykałów że wszystkich którzy się z nimi nie zgadzają albo ich krytykują podejrzewają od razu o kontakty z klerem. Nie mam nic wspólnego z kościołem ani z żadną religią odkąd skończyłem 15 lat a jednak zaatakowano i "zarzucono" mi że



Czy "wyzywanie" innych od klerykałów i przypinanie mu łatki "człowieka wierzącego" to jedyny sposób obrony "racjonalistów"?



Czy antyklerykałowie naprawdę nie wierzą że oprócz antyklerykałów i antyklerykałów istnieją też inni ludzi?



Antyklerykałowie nie myślą a rozmawia się z nimi jak z lustrem który odbija wszystko co do nich się mówi w stronę kleru i kościoła czego dowodem może być post Doktora No.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-06-2004Stefan KalzbergANTYKLERYKALIZM OBJAWY new !!!
ANTYKLERYKALIZM - przebiega z zaburzeniami myślenia, spostrzegania, woli, uczuć, intelektu, powodująca zwykle trudności adaptacyjne i zaburzenia kontaktu. Najczęściej osoba dotknięta antyklerykalizmem nie ma poczucia choroby.
Najważniejsze objawy :
1) Urojenia i występujące razem z nim majaczenia, charakteryzuje się zaburzeniami orientacji, lękiem, omamami, a nawet halucynacjami. Majaczenie często występuje po przeczytaniu "faktów i mitów", itp. Chory ma wrażenie że całym światem rządzi kościół, że każdy ksiądz to gwałciciel który może w każdej chwili zaatakować antyklerykała.
2) Zespół "byłego księdza", w którym występują objawy otępienia z daleko posuniętymi lukami pamięciowymi wypełnionymi halucynacjami. Czyli chory dostrzega tylko to co złe w kościele, choroba nie pozwala dostrzegać mu pozytywów, gdyż umysł jego nie dopuszcza nawet myśli że takowe istnieją.
3) Halucynoza antyklerykalna, objawiająca się najczęściej omamami słuchowymi o nieprzyjemnej i wrogiej dla pacjenta treści. Pacjentowi wystarczy zdanie wyrwane z kontekstu czy nawet jedno słowo aby uwierzyć w złe zamiary kościoła.
4) Upojenie patologiczne - krótki, przemijający stan psychozy połączonej z agresją, nagłym brutalnym wyładowaniem słownym oraz niepamięcią całkowitą lub częściową, kończy się zwykle snem terminalnym. Chory potrafi godzinami recytować cytaty z "faktów i mitów".
5) Antyklerykalizm środowiskowy to zaburzenie przejęte drogą sugestii od innej osoby. Mogą występować np.: u najbliższych osób chorego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
17-06-2004A. RosenbergJak się wam podoba raport?
Proponuję rzetelną dyskusję na temat ostatniego raportu KK na tema stosowania nieewangelicznych metod w służbie prawdy przez Inkwizycję. Najbardziej "śmierdzi" mi tu sugerowanie, że za palenie na stosie odpowiedzialnie są przede wszyskim władze świeckie. Ale czyja była inicjatywa wszczynania procesów?
Niedawno słyszałem, jak na ambonie wprawdzie człowiek świecki ale bardzo zaangażowany zapweniał niejednokrotnie, że "Kościół bronił czarownic". Sądzę, że polemika jest do wygrania bez zbytinich złośliwości, poprzez powaływanie się na fakty.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-06-2004BaltarSkutki uboczne działań kościoła
-- Czy kościół przyczynił się do rozwoju nauki?
-- Oczywiście. Na przykład Galileusz napisał swoje dzieło "Discorsi" będąc osadzonym w areszcie domowym przez Inkwizycję.
Znaleziona na:
www.herezja.friko.pl/text/freestyle/f_aforyzmy.htm
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
03-06-2004Grzegorz ŚwinderMoja recenzja filmu PASJA
Oglądałem ostatnio film "Pasja". Recenzje były różne - w zależności od tego czyja to gazeta. Jako ateista obejrzałem ten film może trochę inaczej . Po odrzuceniu mistycyzmu okazał się wspaniały i piękny film o nietolerancji . TAK - właśnie o NIETOLERANCJI dla czyichś poglądów. Jezus w końcu NIC NIKOMU złego nie zrobił . Miał tylko nieakceptowane przez ludzi bliskich władzy poglądy i nie bał się ich głosić . Jak się na ten film spojrzy inaczej to na miejscu Jezusa zobaczy się wszystkich którzy w ciągu wieków zostali wymordowani nieraz okrutną śmiercią TYLKO za to , że to co mówili nie podobało się lokalnemu szamanowi . Wszyscy - od Gioradno Bruno do Łuszczyńskiego którego rocznica śmierci za to , że stwierdził że "Boga nie ma" właśnie się zbliża .
Wszyscy ci ludzie NIC nie zrobili , ale lokalni faryzeusze zawsze krzyczeli - zabić , zabić .
Jak widziałem tą piękną ale okrutną scenę gdy umęczony Jezus stoi przed tłumem pod przywództwem jakiegoś szamana który krzyczy "zabić zabić" to wyobraziłem sobie Giordano Bruno czy naszego Łuszczyńskiego którzy TEŻ stali przed takim tłumem , TEŻ niczego złego nie zrobili i TEŻ słyszeli "zabić zabić" .
Jakby Kościół katolicki DZISIAJ miał taką władzę to TEZ pod wodzą jakiegoś Rydzyka tłum babć radiomaryjnych by skandował "zabić zabić" na każdego który by się im sprzeciwił . Ten film niesie jednak na końcu nadzieję na lepsze jutro . Po zabiciu Jezusa pokazane jest trzęsienie ziemi które niszczy stary porządek i stare świątynie . Pokazani..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
01-06-2004A.Rosenbergprotestancka hipokryzja
W racjonaliście znalazłem list prezydenta USA H.Trumana, w którym używał sobie na papierzu za jego postawę wobec nazistów i w ogóle podczas wojny. Truman powoływał się na to, że jest baptystą i tym podobne.
Muszę przyznać, że umieszczenie listu tego zakutego i zakłamanego zbrodniarza, który rozkazał zrzucić dwie bomby atomowe, bardzo mnie rozczarowało. Ludzie! Naprawdę nie ma nic gorszego od fanatycznych protestantów, pyszniących się tym , że nie są bałwochwalcami katolikami. Spotkałem wielu fanatycznych protestantantów ziejących pogardą do katolików, martwącyxch się o ich zbawienie, bo nie wyznali Chrystusa jako swojego pana i zbawiciela. Sekciarstwo protestanckie połączone jest często z kompletym relatywizmem moralnym, często żenującym, tak jak w przypadku pewnego protestanckiego "misjonarza, którego spotkałem kiedyś na rynku w Toruniu, który się chciał modlić o śmierć dla mnie (lub jego) jeżeli któryś z nas nie ma racji. Takim samym zakutym protestantem był prezydent Truman, podobnie rzecz ma się z Bushem i mnóstwem protestanckich krzyżowców wyzwalajacych obcnie naród iracki.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)