 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 29-03-2012 | Mikuś Frąckiewicz | Krucjata w Sejmie skierowana przeciw laicyzmowi |
Przepraszam was bardzo, że cytuję tak denny portal, ale o tym trzeba rzec głośno... www.fronda(*)zeciwdzialania_ateizacji_19979Pan poseł Jaworski z wiadomej partii utworzył parlamentarny zespół przeciwdziałania ateizacji. Chce on zwalczać coraz większą laicyzację życia publicznego i "promocję pseudo wartości". Chcą także podkreślać "wielkie" znaczenie wartości chrześcijańskich. Jak myślicie, czy zespół ten zamierza obrażać nas, ateistów? Bo na to wygląda. Co do pomysłu utworzenia podobnego zespołu - jak dla mnie, tonący brzytwy się chwyta. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 27-03-2012 | Miłosz Michałowski | Kościół ostoją wartości i moralności |
tym razem w Holandii - wiadomosci(*)ki_kastracji_nieletnich_w.htmlTo już chyba przestaje być (a może już od dawna nie jest) przypadek, a staje się norma. Gdzie Kościół - tam molestowanie nieletnich. Tymczasem Kościół w Polsce wciąż potrafi pleść bzdury o swej moralno-twórczej roli czy też religii w szkołach, która kształtuje moralność dzieci etc. Interesująca jest także pewna różnica w poziomie, mówiąc najogólniej, co wynika zapewne z pozycji i posiadanej władzy: w Holandii powstała niezależna komisja, znalazła dowody, wysunęła wnioski, a Kościół przeprasza. W Polsce to byłby atak na Kościół, na wiarę, na papieża, matkę boską i tradycję: "No dobra Paetz zgwałcił jakieś dzieci, ale przecież papa JPII tak mocno się modlił, że obalił komunizm. Jak możecie oskarżać święty Kościół wy niewdzięcznicy?!" Pomijając kwestie metafizyczne, nie kumam jak można wierzyć w bajki głoszone przez Kościół, jak można tenże obdarzać autorytetem, kiedy ta instytucja nie ma dzisiaj nic do zaoferowania oprócz archaicznej moralności, która nijak nie przystaje do naszych czasów. A nawet jej zbytnio nie potrafi przestrzegać, skoro dopuszcza do rozwoju takich sytuacji, a później tylko je tuszuje. Być może to złudzenie "medialne", ale wygląda na to, że w żadnej innej profesji molestowanie seksualne nie stało się taką normą, na taką skalę, jak w Kościele Katolickim. Bo gdyby się stało to, jak mi się zdaje, podjęto by jakieś kroki, by gruntownie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 25-03-2012 | Kamil1838 | rekolekcje zamiast szkoły |
W dniach, w których odbywają się rekolekcje w szkołach nie ma zajęć lekcyjnych. Jednak nieobecność w kościele jest liczona jako nieobecność w szkole. Jest to według mnie naruszanie praw ludzi. To także w pewnym stopniu przymuszanie do uczestnictwa w obrzędach religijnych. Czuję się w tym przypadku pokrzywdzony, ponieważ nikt nie liczy się z moimi poglądami na temat religii. Uważam, że zajęcia szkolne powinny się w tych dniach odbywać normalnie, natomiast chętni, jeżeli chcą to mogą iść do kościoła po lekcjach, ale uczestnictwo w rekolekcjach nie może być wliczane do frekwencji szkolnej. Dodam, że rekolekcje u mnie odbywają się o godzinie 17:00, więc nie powinno być problemu z normalnym przeprowadzeniem lekcji. Stąd moje pytanie, czy nie można zrobić czegoś w tej sprawie, ponieważ jako ateista, uważam, że jestem pokrzywdzony. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 22-03-2012 | Ratatoskr | Rząd: 0,3 proc. podatku na Kościoły i związki wyznaniowe |
"0,3 proc. podatku na Kościoły i związki wyznaniowe (...) Według szacunków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji suma przekazywanego przez obywateli podatku na Kościoły i związki wyznaniowe osiągnęłaby kwotę ok. 100 mln zł rocznie, co - jak podkreśla MAC - odpowiadałoby dotychczasowym wydatkom państwa na te cele". www.pap.pl(*)infopakiet&_CheckSum=-57212703Nosz kuźwa ja się pytam: jaka będzie różnica, czy polski rząd wyda 100 mln zł na kościół, czy polski rząd otrzyma o 100 mln zł mniejsze wpływy z tytułu podatku, bo te 100 mln zł pójdą na kościół? No jaka? Tusk ledwo pierdzielił coś o tym, że fundusz należy zlikwidować, bo trzeba oszczędzać. Ja tu oszczędności nie widzę  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 20-03-2012 | Mikuś Frąckiewicz | Spis powszechny - ilu ateistów? |
Wedle informacji pochodzących ze strony internetowej Głównego Urzędu Statystycznego, wyniki spisu powszechnego dotyczące struktury społecznej w naszym kraju zostaną ogłoszone w listopadzie. Dotyczy to również wyznania. Jak myślicie, jakie będą wyniki? Pomyślne dla nas, czy dla katolików? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 20-03-2012 | zaprawdę | Nietakt...? |
Jeżeli podaruję mojej młodszej siostrze na bierzmowanie egzemplarz "Boga urojonego"? Nie ze złośliwości, nie z przekory...mam po prostu nadzieję, że może kiedyś, jakaś zdrowa myśl zakiełkuje w Jej głowie... Na co dzień nie ma z Nią kontaktu, gdyż jestem "wstydliwym wrzodem" na ultrakatolickim ciele mojej rodziny  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 18-03-2012 | MadameDeVoltaire | Cud Maturalny |
Dla uczniów obecnych trzecich klas liceum te dwa miesiące powinien być czasem nauki do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu, chociaż nie każdy tak go postrzega. Niektórzy zdają przedmioty tylko na poziomie podstawowym, niektórym zaś zwyczajnie nie chce się uczyć i liczą na cud. Czy w "Polsce cudem stojącej" jest możliwość zdania matury bez nauki? Otóż znany ośrodek antynaukowy Jasna Góra™ sugeruje, że jak najbardziej.
Kowalski idzie na egzamin maturalny. Wybrał trudne przedmioty, biologię i chemię, ale nie uczył się zbyt wiele. Pomimo tego pewien jest, że przedsięwziął wszelkie środki potrzebne do zdania matury. Dostaje kartkę i przewraca pierwszą stronę i spogląda niepewnie na rysunek komórki macierzystej. Nie ma pojęcia, co najlepszego ma wpisać, jednak czeka cierpliwie. Tak jak się spodziewał, z nieba odzywa się piękny kobiecy, acz potężny głos pełen miłosierdzia: "I Bóg powiedział że komórki dalej zachowują zdolność do podziałów, a ostatecznie różnicuje się w komórkę określonego typu...". Zadowolony Kowalski wpisuje odpowiedź.
Kowalski dobrze wiedział co robi wybierając się dwa miesiące wcześniej na obowiązkową organizowaną dla wszystkich trzecich klas przez szkołę wycieczkę na Jasną Górę pewien był, że jego żarliwa modlitwa o zdanie matury ma sens i że Najświętsza Panienka, która z pewnością otrzymała gruntowne wykształcenie ze wszystkich przedmiotów obowiązujących na maturze z wdzięczności za chodzenie na kolanach przed jej podobizną wyniesioną przez.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 17-03-2012 | dstr | Znowu argument większości... |
Ilu z nas jest w tych 97%? A ilu prawdziwych katolików jest przeciwnych funduszowi? info.wiara(*)iczyc-sie-z-wola-spoleczenstwaAbp Michalik właśnie zrzekł się prawa narzekania na prześladowania chrześcijan w krajach islamskich (w końcu tam rzeczywistość jest dyktowana przez inną, przytłaczającą większość). Anyway, ręce opadają... Czy ktoś jeszcze bierze takie argumenty na poważnie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 16-03-2012 | Domestos z Bidetu | Co to jest: moralne zadość uczynienie? |
"...mam 12 lat zgwałcił mnie ksiądz..." - pytanie ile dzieci mogło by tak zacząć swoja opowieść, tu w Polsce? Drastyczne? Ciekawi mnie ta liczba, ale taka prawdziwa. I co to jest: "moralne zadośćuczynienie" ? Cytat: Zapewnił natomiast, że Kościół zapewnia pomoc ofiarom pedofilii oraz moralne zadośćuczynienie. Jest także zobowiązany do zapobiegania takim przypadkom, m.in. poprzez wychowanie.
czyli tak konkretnie CO? i JAK? Cytat:ciekawi mnie zdanie RELIGIJNYCH - Racjonalistów prosiłbym o umiar... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 113 (przedawniony) | | 16-03-2012 | Mikuś Frąckiewicz | Deewangelizacja! |
Niegdyś, po chrzcie naszej ojczyzny, rozpoczęła się pożałowania godna ewangelizacja. Wpajanie w nasz znamienity naród chrześcijaństwa. Dziś wszyscy widzimy, jakie są tego skutki. Choć polski katolicyzm jest płytki, to jednak bardzo zacietrzewiony i trudno zmienić stan rzeczy. Jak myślicie, czy Polaków można deewangelizować? A jeśli tak, to jak? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |