Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
04-03-2011nowakmajatek kk --polski czy watykanski??--wyjasnienie?
witam wszystkich
dawno nic nie pisalem ale dzisiaj mam pytanie
1 czy ktos wie jaki jest status prawny majatku kk-tzn do kogo nalezy?
czy do watykanu?
tzn czy jesli np beda chcieli sprzedac niepotrzebny kosciol oczywiscie wraz z placem i zagospodarowaniami to czy pieniazki ze sprzedazy pojada do watykanu czy w jakiejs formie zostana w kraju?????
2 do kogo nalezy wawel???czy jest to jakos sprecyzowane??????
prosze o wyjasnienie tej kwestii bo jest wiele niedomowien jak znajomym mowie ze ich kosciol nie nalezy do nich tylko do obcego panstwa to patrza na mnie jakbym sie urwal z ksiezyca
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
03-03-2011PanBukKomisja majątkowa zniknie ale
ale... przyzwolenie na swawolenie, chyba będzie już tradycją?
Cytat:

Norbertanki są już drugim zakonem, który mógł zostać oszukany przez Marka P. Według śledczych na współpracy z nim straciły też krakowskie albertynki. Marek P. o 28 mln zł zaniżył wartość terenu, który odzyskał przed komisją dla działającego przy zakonie towarzystwa charytatywnego, a potem odsprzedał zaprzyjaźnionemu biznesmenowi.


tylko jakoś nikt nie zauważa, że Norbertanki same kręcą na siebie bicz, lub inaczej ujmując: same oszukują. Potem lamentują, nie pierwszy to ich wyskok i nie ostatni zapewne...

A gdyby im tak powierzyć OFE? łeb do interesów mają jak widać, a z czasem pewnie się douczą, kończąc ugodowym: "Bóg zapłać..."

całość:
m.wyborcza(*)owi_odlecialo_pol_miliona.html

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
03-03-2011demolkaCzy biskup przegiął pałę?-c.d. wątku z dnia 23.10.2010r.
Witam niepokornych!
Zachęcam studentów i władze UR do sprawdzenia więzi łączących ks. dra. Adama Podolskiego z Panem Dawidem Bobowskim z Biura Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych i jego mamą Panią mgr Agatą Bobowską (prowadzącą kursy w OWiRON). W skrócie: Wielebny+partnerka życiowa + jej syn-prawie ŚWIĘTA RODZINA, tylko czego szukają takie "świętości" pozałowania godne na publicznej uczelni, czyżby przyszli nawracać niewiernych?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
03-03-2011Krzysztof JóźwiakKrzyż do Kościoła !
SLD mówi, Ruch Poparcia robi:

Szczecin
O 10:30 28.02.2011 Przedstawiciele Szczecińskiego RPP powiesili obok krzyża katolickiego symbole innych religii. Na sali sesyjnej w Urzedzie Miasta w Szczecinie w dniu dzisiejszym zawisła Gwiazda Dawida, Symbol Ateistów, Krzyż Prawosławny, Półksiężyc. Czy zgodnie z konstytucją mamy prawo do równości? Okazało sie że konstytucja sobie, a ludzie absolutnie nie!!! Radny PO Jerzy Sieńko wszedł na drabine i zrzucił symbole innych religi. Wice dyrektor RPP w Szczecinie zdjął Krzyż Katolicki, który powiesił kolejny radny. Przewodniczacy Rady miasta poprosił przedstawicieli o wyjscie z sali sesyjnej i złozenie oficjalnej prośby o powieszenie symboli. Zaczeła się sesja.

video:
1) www.youtube.com/watch?v=aNhVFWCdX2w
2) www.youtube.com/watch?v=bB52d_xEI1Q

link: www.ruchpo(*)cin-sala-sesyjna-urzedu-miasta
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
01-03-2011mayolinajeszcze raz papież, tym razem w obronie kobiet
które trzeba chronić przed aborcją; obowiązek ten, według jego świętobliwości, należy do uświadomionych lekarzy.
wyborcza.p(*)ic_kobiety_przed_aborcja_.html
Jeśli informacja w Wyborczej jest dokładna i rzetelna (bo nie znalazłam potwierdzenia przemówienia w żadnym innym biuletynie informacyjnym), to mogę się jedynie roześmiać nad wyjątkowo dowcipnym stwierdzeniem, że aborcja nie chroni przez rozwiązaniem problemów zdrowotnych dziecka. Od dawna fascynowała mnie pokrętna logika wywodów papieskich i gdyby ktoś ustanowił nagrodę za idiotyczne sformułowania to B-16 powinien być kandydatem do głównej nagrody właśnie za to stwierdzenie.

A tak swoją drogą: znalezienie jakichkolwiek informacji o najnowszych poczynaniach Papieskiej Academii Życia - powołanej, notabene, przez wkrótce błogosławionego - graniczy z cudem :-D
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
28-02-2011MadmanKatolików ucieczka od odpowiedzialności
W Gościu Niedzielnym stałą rubrykę pt. Tabliczka sumienia ma pan Franciszek Kucharczak. To taki typowy katolicki fanatyk, który jest dumny ze swojego fanatyzmu i co tydzień obwieszcza to światu w swoim felietonie. Ostatnio popełnił taki tekst:
Cytat:
Przyjęło się sądzić, że grzech nie ma żadnego wpływu na życie, bo jego skutki nie wyskakują od razu jak guz na głowie po uderzeniu. Co więcej, skutki te nie dotyczą tylko dziedziny, w której się grzeszy. Ktoś łyknął pigułkę "dzień po" i nie wie, co to się stało, że w domu wszyscy na siebie warczą, czemu każdy wkurzony jak premier po urlopie w Dolomitach.
Małżonkowie stosują antykoncepcję i nie mają pojęcia, skąd im się biorą napady agresji albo dlaczego nie mogą dogadać się z teściami. Właściciel stacji benzynowej leje wodę do paliwa i nie widzi związku między tym faktem a nienawiścią, jaką czuje do wszystkiego i wszystkich. Ktoś nie wychodzi z domu bez sprawdzenia horoskopu i dziwi się, czemu - choć żona Ryba, córka Baran, a syn Koziorożec - wszyscy patrzą na niego bykiem. Inny ktoś masturbuje się i nie wie, skąd ten ciężki smutek, który ogarnia go ni stąd, ni zowąd i czemu świat nie jest już taki kolorowy jak kiedyś. Nie może być inaczej, skoro ludzie tak powszechnie wypierają się Tego, który przekonuje świat "o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie".

Zastanawiające jest to, jak usilnie katolicy wmawiają sobie, że co złego, to nie oni...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
27-02-2011elfirCuda JP II
Do dziś nie wiedziałam, ze istnieje taki cud jak Glorii Maria, wcześniak który przeżył, bo mamusia kładła mu na brzuchu zdjęcie papieża. Oczywiście poza tym dziecko było w szpitalu, w inkubatorze, pod opieka lekarską. Ale co ma zrobić były policjant, by się wylansować medialnie? Oczywiście podłączyć pod proces beatyfikacji papieża. W sumie to proste - założyć stronę internetową, napisać książeczkę i nazmyślać ile się da. A lud głupi i ciemny, łyka bzdury bo jest taka moda. Stąd o dziwo policjantowi się udało: w gazetach pisali, w TV pokazywali.

Problem w tym, ze policjant lansując swoją świętą rodzinkę zapomniał, ze opublikował w necie roznegliżowane zdjęcia swojej żony:
www.narkoslang.pl/narko_files/galerie/5_346.jpg

:D
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
27-02-2011romaroCzarna legenda Inkwizycji
W ostatnim czasie coraz więcej znajduję informacji o czarnej legendzie Inkwizycji. Ten mit rzekomo zbiorowej wyobraźni o inkwizycji, rzekomo budowany jest misternie od czasów oświecenia. Dowiaduję się, że było coś takiego jak system penitencjarny, i że był bardziej, a przynajmniej tak samo humanitarny jak dzisiaj, zaś sami inkwizytorzy byli w swej nieskazitelności miłosierni. Dowiaduję się, że inkwizytor był dobrym duszkiem, dbał, by oskarżonemu włos z głowy nie spadł. Inkwizytor bronił przed złym prawem.
Kościelny inkwizytor, będąc reprezentantem kościelnego prawa, bronił nieboraka przed złym kościelnym prawem. Dowiaduję się, że tortury były mitem, a na stosach palono świece, nie ludzi.

Dlaczego to pisze? Ano dlatego, że jutro dowiemy się że kilkusetstronicowy dokument zawierający materiały z poświęconej działalności Inkwizycji międzynarodowej konferencji, która odbyła się w 1998 roku, w ramach przygotowania do Roku Jubileuszowego był mitem. Dowiemy się również, że w liście, który papież Jan Paweł II wystosował do organizatorów spotkania, nie ma czegoś takiego, jakoby Kościół miałby potwierdzić skruchę za "błędy popełnione przez tych, którzy służąc prawdzie uciekali się do nieewangelicznych metod". Dowiemy się również, że mitem jest, jakoby Jan Paweł II w imieniu Kościoła Katolickiego przeprosił za wszelkie błędy Inkwizycji i inkwizytorów.
Na koniec perełka - stwierdzimy że dla niektórych obrońców krk Jan Paweł II jest mitem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
26-02-2011mayolinapapież przed Międzynarodowym Trybunałem?
dwóch prawników niemieckich złożyło pozew w Hadze, oskarżając Benedykta o kierowanie totalitarną organizacją, która zajmuje się tuszowaniem przestępstw. Oczywiście zarzucono Benedyktowi narażanie zdrowia (chodzi o prezerwatywy i Afrykę), brak poszanowania praw jednostki (wpisywanie na listę członków KKr bez pytania o zgodę zainteresowanego, czyli akt chrztu). Ciekawa czy Trybunał przyjmie pozew, a jeśli przyjmie, to jak się śledztwo potoczy.Dodatkowego smaczku dodaje całej tej sprawie fakt iż jeden z prawników pochodzi z Bawarii,z rodzinnych stron B16.

richarddaw(*)e-for-crimes-against-humanity, słyszałam o tym również w niemieckim radio i to kilkukrotnie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
25-02-2011diogenesAfront frondy.pl
Terlikowski przeprasza:

www.fronda.pl/news/czytaj/przepraszam

Ale przy okazji zdradza przesłanie frondy: jest nim prawda. Tylko ona jest ciekawa. Nie chodzi oczywiście o prawdę, ale prawdę poświęconą: prawdę zmartwychwstania, dziewictwa Marii, prawdę egzorcyzmów czy relikwii, o prawdę, którą objawia fronda.pl. O prawdę pedofilii chodzi już mniej, a już najmniej może chodzić o prawdę komisji majątkowej czy inwestycji banku Watykanu. Tu ciekawość jest niewskazana. Pomijam fakt, że fałsz (np. logiczny, czyli sprzeczność), jest równie ważną i ciekawą kategorią. Zapytajmy za Nietzschem - dlaczego właściwie prawda? Czy nie ma spraw ważniejszych, jak interes, władza, gotówka czy luksus, które to pojęcia lepiej opisują codzienność, zwłaszcza kościelną. Prawda jest w takim kontekście jedynie środkiem do światowych celów. I nie jest wbrew deklaracjom - najważniejsza. Ponad wszelką bowiem wątpliwość cele, o których wspomniałem, można bowiem osiągać fałszem.

Ale jest coś, co pozwala Terlikowskiemu spać spokojnie. Jakąkolwiek bowiem bzdurę palniemy o prawdzie, nikogo nie musimy przepraszać.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)