Racjonalista - Strona głównaDo treści
majatek kk --polski czy watykanski??--wyjasnienie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
03-03-2011 15:25nowak (46 punktów)majatek kk --polski czy watykanski??--wyjasnienie?
Ocena 1 na 3
witam wszystkich
dawno nic nie pisalem ale dzisiaj mam pytanie
1 czy ktos wie jaki jest status prawny majatku kk-tzn do kogo nalezy?
czy do watykanu?
tzn czy jesli np beda chcieli sprzedac niepotrzebny kosciol oczywiscie wraz z placem i zagospodarowaniami to czy pieniazki ze sprzedazy pojada do watykanu czy w jakiejs formie zostana w kraju?????
2 do kogo nalezy wawel???czy jest to jakos sprecyzowane??????
prosze o wyjasnienie tej kwestii bo jest wiele niedomowien jak znajomym mowie ze ich kosciol nie nalezy do nich tylko do obcego panstwa to patrza na mnie jakbym sie urwal z ksiezyca
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Jesli np beda chcieli sprzedac niepotrzebny kosciol

A kto to kupi?

>to czy pieniazki ze sprzedazy pojada do watykanu czy w jakiejs formie zostana w
>kraju?????

Jeżeli ktoś to faktycznie będzie chciał kupić, to nie wiem komu będzie miał zapłacić.
Jak kościół będzie niepotrzebny, tzn. że właścicieli już nie ma.

>2 do kogo nalezy wawel???czy jest to jakos sprecyzowane??????

Do patriotów.

>jak znajomym mowie ze ich kosciol nie nalezy do nich tylko do obcego panstwa to patrza na mnie jakbym sie urwal z ksiezyca

Tworzą kościół, czyli są kościołem. Ich status w kościele jest podobny do statusu sublokatora.
03-03-2011 18:03 
 Ocena 2 na 2
Caps (50 punktów)
>A kto to kupi?
Zapoznaj się choćby z tymi artykułami:
www.bibula.com/?p=11871
www.piotrskarga.pl/ps,5208,2,0,1,I,informacje.html
www.roztoc(*)7248_Kościół_na_sprzedaż_.html
Kościół to budynek jak każdy inny, często dobrze zlokalizowany i nawet jeśli trudno go przebudować, to przy odpowiedniej cenie chętni zawsze się znajdą.

>Tworzą kościół, czyli są kościołem. Ich status w kościele jest podobny do statusu sublokatora.
Ekwiwokacja.

>Jeżeli ktoś to faktycznie będzie chciał kupić, to nie wiem komu będzie miał zapłacić.
>Do patriotów.
Nie wiesz - nie wypowiadaj się, a już na pewno nie gadaj głupot...
03-03-2011 18:48 
 Ocena-1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Nie wiesz - nie wypowiadaj się, a już na pewno nie gadaj głupot...

Powiedz to kreacjonistom.
Świat można postrzegać z różnych stron
maruda (5550 punktów)
>witam wszystkich
>dawno nic nie pisalem ale dzisiaj mam pytanie
>1 czy ktos wie jaki jest status prawny majatku kk-tzn do kogo nalezy? czy do watykanu?

Powiem Ci jak znaleźć odpowiedź. Idź do odpowiedniego sądu, Wydział Ksiąg Wieczystych. Na mapie geodezyjnej poszukaj numerów interesujących Cię działek i z tymi numerami możesz sprawdzić stan prawny nawet przez internet.

>tzn czy jesli np beda chcieli sprzedac niepotrzebny kosciol oczywiscie wraz z placem i
>zagospodarowaniami to czy pieniazki ze sprzedazy pojada do watykanu czy w jakiejs formie zostana w kraju?????

Gdzie by pieniądze nie poszły to ta informacja nigdy nie zostanie ujawniona.
03-03-2011 18:00 
 Ocena-1 na 1
nowak (46 punktów)
dzieki za wpisy ale troche sie niezrozumielismy
chodzi mi o to zeby ktos kto dokladnie wszystko wie na ten temat opisal wszystko max w prosty sposob i zeby to bylo wiarygodne i mysle ze takie cos poparte jakimis aktami prawnymi powinno sie umiezczac gdzie tylko sie da zeby uswiadamiac nasz narod bo swiadomosc w tej kwesti jest w spoleczenstwie zerowa i najgorsze ze nikt sie nad tym nawet nie zastanawia
maruda (5550 punktów)
   To nie jest takie proste, część informacji które chciałbyś mieć jest jawna i publicznie dostępna, przykładem informacja kto jest właścicielem danej nieruchomości. Dostęp do innych nie musi być jawny. Nie dostaniesz informacji ile "tacowego" zostało zebrane w konkretnym miesiącu. Kościół może takie informacje upubliczniać, ale wcale nie musi, to wyłącznie ich dobra wola. Kolejnym przykładem z ostatnich miesięcy, "siostry" były właścicielem placu blisko lotniska i wynajmowały go spółce która pobierała opłaty. Taka umowa tez może być niejawna.
   Konkretne budynki najprawdopodobniej należą do konkretnych parafii, zakonów. Nie da się tego opisać w prosty sposób. Samo skatalogowanie i zebranie dokumentów zabiera czas i zasoby. Do opisania struktury własności w KRK i przepływu środków wewnątrz tego kolosa potrzebna jest wiedza taka, jak do oceniania majątku wielkich międzynarodowych koncernów. Nie licz na proste wyjaśnienia.
03-03-2011 18:38 
 Ocena-1 na 1
nowak (46 punktów)
chodzi mi merytoryczny wpis alee max prosty ze np
kk w polsce to jest zagraniczna firma ktorej wlascicielem jest firma kk panstwa watykan i jego dzilalnosc jest calkowicie podlegla watykanowi na tych samach zasadach jak np coca cola ktora rowniez ma przedstawicielstwo w polsce i calkowicie podlega centrali chyba w ameryce i stworzona jest po to aby przynosila zyski oczywiscie coca cola nie korzysta z az takich udogodnien jake ma kk typu konkordat(dokladamy do obcego panstwa) przez setki lat darowizny nieruchomosci itd i najwazniejsze ze kiedys ten caly majatek jesli zostanie sprzedany to pieniadze zostana wywiezione do glownej siedziby do watykanu
czy sie myle??????????
bo nie chcialbym propagowac niesprawdzonych teorii ktorych w zupelnosci nie jestem pewien i ten wawel???????
03-03-2011 18:55 
 Ocena 1 na 1
maruda (5550 punktów)
Chcesz odpowiedź prostą, czy prawdziwą. Jak się zdecydujesz daj znać. Choć po wypowiedzi widzę że najchętniej byś wolał bym potwierdził Twoją roboczą hipotezę, a najlepiej podparł ją jakimś autorytetem. W takim wypadku odmawiam współpracy.
03-03-2011 19:24 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Chcesz odpowiedź prostą, czy prawdziwą.

W tym wypadku jak widzisz, nie ma odpowiedzi prostej

>W takim wypadku odmawiam współpracy.

Nie bądź taki Smerf, świat bez tego jest ponury

Dzięki za minusa. Dla równowagi daję Ci plusa i Pozdrawiam
03-03-2011 19:19 
 Ocena 3 na 3
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Pisz 'nowak' po polsku, jeśli można Cię prosić.

POzdrawiam

1 + e^(i * Pi) = 0
rhotax7 (3947 punktów)
Witam.
Mam pewną stronę oszołomską ale jak chcesz to poczytaj.

tompod.webd.pl/ksdz/ksiadz.html

Oraz proponuję Ci byś zadzwonił do Faktów i Mitów ich prawnicy powiedzą Ci dokładnie jak to wygląda.
03-03-2011 22:34 
 Ocena-2 na 2
nowak (46 punktów)
kudzie coraz bardziej jestem zdegustowany wpisami
czekam na wpis osoby co siedzi w temacie i powie czy jak parafia sprzeda swoj majatek to kase zabierze przedstawiciel watykanu oficjalnie bez zadnych problemow czy beda mieli jakies utrudnienie z ktorymi oczywiscie sobie poradza i dlatego nastepne pytanie bylo o wawel czy nalezy do nich bo jesli tak to kiedys nasze biedne panstwo bedzie musialo go odkupic od watykanu juz prosciej sie nie da napisac o co mi chodzi i prosze o odpowiedzie ale jak ktos kuma jaki jest faktycznie
pozdrawiam
rhotax7 (3947 punktów)
Pisz poprawnie!!! Do Żyda Allaha!!!
Zadzwoń i zapytaj w kurii czy w FiM.
Ja jak nie wiem to pytam i to Ci doradzam.
A tu nie wiem. Domyślam się na podstawie tego co czytam w FiM.
03-03-2011 23:39 
 Ocena-2 na 2
nowak (46 punktów)
>Pisz poprawnie!!! Do Żyda Allaha!!!
>Zadzwoń i zapytaj w kurii czy w FiM.
>Ja jak nie wiem to pytam i to Ci doradzam.
>A tu nie wiem. Domyślam się na podstawie tego co czytam w FiM.
>
wlasnie pytam i i mam nadziej ze moje pytanie bedzie inspiracja do stworzenia wiarygodnego opisu statusu kk i oficjalnego opublikowania dokumentu ktory moze otworzy ludziom oczy i zrozumieja ze bog nie ma nic wspolnego z ta sekta
04-03-2011 06:46 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
Pisz poprawnie. Następny taki post wyląduje w Oślej Ławce.
04-03-2011 01:19 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>kudzie coraz bardziej jestem zdegustowany wpisami
lurwa co ty wiesz o zdegustowaniu wpisami??????
gdy natrafiam na wpisy polanalfabetow i cwiercinteligentow jak tfoje
to rzygac mi sie chce!!!!!



Każdą kanapkę z masłem i żółtym serem można przeciąć nożem (czyli podzielić płaszczyzną) tak, by każda z dwóch części miała tyle samo chleba, masła i sera co druga.
Kowalski (2244 punktów)
Kiedy media informują na przykład o transakcjach majątkowych na linii samorząd lokalny-Kościół, to często pojawia się informacja, że diecezja musi otrzymać zgodę Watykanu. Można z tego pośrednio wnioskować, że Watykan kontroluje wszystkie większe ruchy własnościowe. Czy zagarnia całą kwotę, czy jedynie jakąś prowizję, tego nikt nam nigdy nie ujawni. Pozostaje jednak pytanie, do kogo należą nieruchomości. Przyglądając się danym z działalności komisji majątkowej spostrzegłem, że blisko jeden procent powierzchni Wielkopolski należy do Kościoła, czyli prawdopodobnie do Watykanu. Wyobrażacie sobie, co by się działo, do jakiej histerii by doszło, gdyby się okazało, że jeden procent Polski jest w rękach Niemiec, Rosji albo Chin? Przypuszczam, że czym prędzej znaleziono by pretekst do nacjonalizacji tych hektarów.
03-03-2011 23:32 
 Ocena-3 na 3
nowak (46 punktów)

dzieki za probe odpowiedzi bardzo trafne spostrzezenia
mysle ze na podstwie mojego pytania i prob odpowiedzi bedzie mozna stworzyc konkretna definicje majatku kk w polsce i do kogo on nalezy a pozniej publikwac gdzie siee da i w ten sposob uswiadamiac narod aby w koncu sie opamietal i zos z tym zrobil
ale to musza sie tym zajac madrzy ludzie i stworzyc taka definicje mam nadzieje ze natchnalem kogos kto sie tym zajmie profesjonalnie
romaro (25211 punktów)
>mozna stworzyc konkretna definicje

Klawiaturę ustaw na polski (programisty) i używaj klawisza alt, będą ogonki.
Banita (115 punktów)
Myślę,że kk nigdy za nic nie zapłacił.Inkwizytorzy zabierali całe majątki "heretykom" i stały się częścią kk.Watykan,jeśli dobrze kojarzę,otrzymał Pius od Musoliniego za pobłogosławienie wojsk idących mordować niewinnych ludzi,więc całe to papieskie państewko też nic kk nie kosztowało.Reasumując- gdyby znaleźli się spadkobiercy a politycy mieli by jaja i mózgi,to trzeba by to wszystko klerykom odebraćKościoły przestały by obciążać budżety gmin i można by np pobudować tam przedszkolaZ drugiej strony mają przecież wartość zabytkową ale to już inna historia...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365