Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 59 (przedawniony)
30-08-2012Mariusz AgnosiewiczJan Paweł II na patrona polskiego futbolu!
Fascynujący jest wyjątkowy związek Jana Pawła II z polską piłką, jedną z najbardziej nieudolnych dziedzin sportowych w Polsce. Z opowieści naszych bramkarzy wynika, że JP2 jest czołowym polskim "goalkeeperem".
Jerzy Dudek o swoim udanym meczu:
Cytat:
Byłem wcześniej u papieża i wręczyłem mu koszulkę oraz rękawice bramkarskie. Kilka godzin przed finałem w Stambule przeczytałem jego książkę, która mnie na tchnęła. Po tych wydarzeniach od razu pomyślałem, że to właśnie zasługa Jana Pawła II.

W trakcie Euro 2012 kard. Dziwisz ujawnił, że Przemysławowi Tytoniowi na bramce pomagał Jan Paweł II, który pomógł polskiej drużynie uzyskać remis.


Innym razem kardynał zapewniał, że papież interesował się piłką i kibicował obu stronom.
Inny polski bramkarz, Artur Boruc, uważa, że kwestia beatyfikacji Karola Wojtyły to wydarzenie, które "dotyczy całego świata",..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
27-08-2012diogenesOddolna inicjatywa
Jeden podpalił się na cmentarzu:

www.rp.pl/artykul/923920.html

drugi powiesił na plebanii:

nasygnale.(*)74,wiadomosc.html?ticaid=5f0e4

Na kolejnych biret gore.

Nie czekają na zmianę parafii.
Idą do diabła.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 55 (przedawniony)
25-08-2012Jan WerbińskiTata w sutannie
spoleczens(*)-ukrywa-rodzine,94476,1,1.html

"Zdarzają się historie niezwykłe: jak ta o kobiecie, która urodziła księdzu dwójkę dzieci. - Gdy wyznała starszemu synowi prawdę, ten po jakimś czasie oświadczył, że również zamierza wstąpić do seminarium - wylicza prof. Baniak."

"Ksiądz Wojciech Lemański, proboszcz wiejskiej parafii w Jasienicy, opowiada o przypadku kobiety, dla której ksiądz porzucił kapłaństwo. Kiedy po dwóch latach zaszła w ciążę, przyjechał do niej biskup i namawiał, żeby oddała księdza Kościołowi, bo był cenny dla diecezji."

"Mnie? Z Kościoła wyrzucić? A dlaczego? - duchowny jest szczerze zdziwiony. - Przecież tylu jest księży, którzy mają dzieci. W diecezji były już różne przypadki i nie zdarzało się, żeby zaraz, po pierwszym upadku, wyrzucać."

Nie płacą podatków. Łamią zasady moralne jednocześnie pouczając innych. A ludzie im za to płacą.
Szczytem jest to, że dzieci księży też zachęcone przykładem taty idą do seminarium. Nie tylko się przyzwyczaili, ale ich postawa jest wzorem do naśladowania dla najbliższego otoczenia.

Zastanawiam się co muszą jeszcze robić, żeby tolerancja owieczek się skończyła?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
23-08-2012julianCerkiew prawosławna wsadza do łagru !
Zaszokowała mnie dzisiaj informacja:

Chamowniczeski Sąd Rejonowy w Moskwie skazał wczoraj trzy członkinie feministycznej grupy punkrockowej Pussy Riot na kary po dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".
22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 24-letnia Maria Alochina i 29-letnia Jekatierina Samucewicz były wśród pięciu performerek z Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór "Bogurodzico, przegoń Putina". W marcu zostały aresztowane.

W ich zamyśle był to protest przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryl. Swój występ członkinie Pussy Riot określiły jako "modlitwę punkową".

fakty.inte(*)rosyjskiego-sadu-hanba,1833546

Przypominam, ukarania członkiń grupy osobiście zażądał patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl, w ocenie którego zbezcześciły one świątynię.Obecnie on nas odwiedza i pragnie pojednania i przebaczenia między narodami Rosji i Polski .Dla mnie to kolejna hipokryzja duchowieństwa chrześcijanskiego - wzywać do przebaczenia, a samemu nie umieć przebaczyć niestosownego zachowania.Zamiast dialogu prominentny duchowny proponuje obóz . Myślenie z minionej epoki , gdzie za blużnierstwo karaną drakońsko. Te biedne dziewczyny nic nie zniszczyły , a chciały zaprotestować przeciwko władzy i cerkwi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
22-08-2012julianKosztowne lekcje religii
Poseł Ruchu Palikota Michał Kabaciński pyta wójtów i burmistrzów, ile wydają na religię w szkołach - pisze "Gazeta Wyborcza".
www.tokfm.(*)e_nas_religia_w_szkolach_.html

Pierwsze wnioski są zatrważające. Są gminy mające pięć, sześć tysięcy mieszkańców, które na nauczanie religii wydają 250 tys. zł rocznie.

Nie mają gminy(często małe i biedne) pieniędzy na podstawowe ,powszechne cele np. szpitale, szkoły, a muszą finansować indoktrynację dla niektórych. Jak ktoś chce taką "edukację" niech sam płaci z własnej kieszeni, a nie pasożytuje na innych kosztem potrzeb kluczowych dla ludzi (zdrowie).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
16-08-2012MarcinKdeja vu

Sukcesy naszej kościelnej komisji majątkowej zainspirowały dobrodziejów zza naszej południowej granicy do importu tegoż wiekopomnego dzieła bożego:

Cytat:
"Rozumiemy, że państwo powinno złagodzić krzywdy wyrządzone Kościołom. Ale wniosek rządu jest nieprofesjonalny" - stwierdził Jan Hajda przewodniczący senackiej komisji ds. gospodarki narodowej.

Senatorzy argumentowali, że państwo domaga się odszkodowań dla 17 Kościołów, podczas gdy 7 z nich zostało zarejestrowanych dopiero po roku 1990. Kolejne zastrzeżenie dotyczyło wyceny zwracanych gruntów: 44 korony za metr kwadratowy. Cena ziemi zwracanej w ramach restytucji nie przekracza obecnie 10 koron za metr kwadratowy.


wiadomosci(*)scielnych.html?lokale=katowice

Problem jeno, że coś naród nie ten i coś się jakoś strzyc nie daje. Nie to co u nas - tu pasterze swe barany, przepraszam baranki, strzygą ciągle z animuszem.

Lewica nasza też jakaś nijaka - jednej to nawet krzyże nie przeszkadzają, a drugiej to chyba daleko, zdaje się, do naszych południowych sąsiadów:

[cytat]W ramach kampanii prowadzonej w ostatnich dniach przez lewicę, w całych Czechach pojawiły się billboardy i plakaty atakujące zarówno rywali politycznych jak i zwierzchników Kościoła katolickiego. Na jednym z plakatów ręka w niebieskiej marynarce (kolor logo prawicy) przekazuje worek z pieniędzmi do ręki dostojnika kościelnego. Na innym ręka księdza wyrywa kobiecie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
14-08-2012MortimerMolestowanie dzieci przez księży
[P]rzesłuchujący: Zatem napastowanie i molestowanie były pańskim zajęciem ubocznym przez prawie cały czas trwania pańskiego kapłaństwa?
[O]livier O'Grady: Powiedziałbym, że stanowiły znaczną część okresu wczesnego kapłaństwa.
[P]: Spośród wszystkich ofiar molestowania przez pana, jaki procent stanowili chłopcy, a jaki dziewczynki?
[O]: Myślę, że 3/4 to byli chłopcy, a 1/4 dziewczynki.
[P]: Co jeszcze stało się panu, jako konsekwencja napastowań?
[O]: Nic się nie stało. Życie toczyło się dalej.


   Życie toczyło się dalej... Ale jakie było to życie dla ofiar molestowania, a jakie dla księży-pedofilów? Spotkały się dwa różne światy. Ofiary miały nakaz milczenia (wysnuty od Kościoła), a księża, którzy popełniali czyny molestowania dzieci po prostu przenoszono do innej parafii. Kościół milczał w tej sprawie, uciszał każdy przejaw napastowania seksualnego. Wielka bezkarność i ukrywanie sprawców, wszystko to za pełną władzą i przyzwoleniem najwyższej hierarchii Kościelnej.

    Odsyłam do tego artykułu:
www.polski(*)-dzieci-przez-ksiezy-szokujaca

   Czy kler nadal będzie dopuszczał się tych haniebnych czynów? Jak temu zaradzić?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
12-08-2012Jan WerbińskiSumienie księdza
wiadomosci(*)da,wid,14838824,wiadomosc.html
Oskarżony o molestowanie seksualne 11-latka i podejrzany o podobne czynności wobec dwóch innych chłopców ksiądz Bogusław P. prawdopodobnie popełnił samobójstwo po tym jak prokuratura przedstawiła mu zarzuty.
Jak widać niektórzy księża mają sumienie i są świadomi zła które wyrządzają. Nawet zdolni są do tego, żeby wymierzyć sobie sprawiedliwość. Na tym forum księża w większości są postrzegani jako cyniczni oszuści, ale jak widać nie wszyscy tacy są.
Co by nie mówić, to ksiądz Bogusław dał dobry przykład jak należy walczyć z pedofilią wśród ludzi mających się za wzorzec moralności.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
11-08-2012Dariusz Jamrozowicz8 sierpnia Dniem Antyklerykała
Wiem, że to nie to samo co ateizm, ale w Polsce chyba trudno być ateistą, nie będąc w jakimś stopniu antyklerykałem. Zresztą, chyba niektórym wierzącym trudno nie być antyklerykałami, gdy widzą, co czynią ich pasterze.
A językoznawcy to już na pewno muszą być antyklerykałami, słysząc ciągle o ubogacaniu oraz pochylaniu się nad różnymi zagadnieniami.
Jak to? Nikt nie świętował? Żadnych fotek i filmików?
_
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
11-08-2012HodżaKsiądz też człowiek i musi sobie ulżyć
Cytat:
Prawie 60 proc. polskich księży utrzymuje kontakty seksualne z kobietami, a około 10-15 proc. ma dzieci ze swoimi partnerkami - twierdzi prof. Józef Baniak z poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Biskupi doskonale zdają sobie z tego sprawę, ale na ogół nic z tym nie robią. Kiedy kapłan, któremu urodziło się dziecko, mówi, że chce odejść od Kościoła, słyszy: Nie odchodź

wiadomosci(*)zymuje_kontakty_seksualne.html

Najnowszy "Newsweek" pisze na temat bujnego i w sumie chyba udanego życia seksualnego polskiej kasty kapłańskiej. Żeby jeszcze przestali się tak sromać, wszak ksiądz też człowiek a z księdzem, jak wiadomo, to nie grzech. Bo tam, gdzie jest ksiądz, tam jest Bóg!

Interesujące jest tylko to, jak długo jeszcze wierni będą szczodrą ręką zrzucać się na seksualne fanaberie swoich pasterzy. Podejrzewam, że wielu nie dopuszcza do swojej świadomości tego, że taca czasem może być przeznaczona na jakieś świństwa, o których strach pomyśleć.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)