Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
12-08-2009ArchiRok więzienia za obrazę uczuć religijnych
"Za przerobienie kościelnych napisów na obrazoburcze hasła 18-latka z Puław dostała rok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę 400 zł. Dodatkowo wyrok wywieszono w sądzie i kościele."
"W listopadzie ub. roku dziewczyna wraz z kolegą przerobiła flamastrem napis nad drzwiami do kościoła parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. "Żyj jak Maryja” stało się "Żryj jak Maryja”, a "Trwaj w wierze” – "Trwaj zwierze”."
www.dzienn(*)AID=/20090726/PULAWY/480978099
Klerykalizm zawsze podnosi mi ciśnienie. Da się im jeszcze jakoś pomóc?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
11-08-2009Piotr KostrzewaHipokryzja katolików - kolejne starcie.
Gdy wyznawcy islamu emocjonowali się w dość agresywny (żeby nie powiedzieć brutalny) sposób rysunkami ich proroka w aż nazbyt ciekawym kontekście - katolicki kapłan idzie z postępem na drogę sądową, gdy czuje się urażony opinią wyrażoną przez pewną celebrytkę (o dość kontrowersyjnej naturze):

muzyka.onet.pl/10172,2023401,plotki.html

Co ciekawe, wszyscy zgadzają się ze sobą że islam założył pewien koleś z wielkimi ambicjami i zamiłowaniem bardzo młodych kobiet które dziś nazywamy pedofilią, i nie, to nie jest obrażanie niczyjej wiary, zwłaszcza wyznawców islamu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
11-08-2009wcaleKrótko i na temat
Zrobiłem krótką prezentację (3 min).

Nie jestem pewny, że dobrze to zostało przedstawione. Czy należałoby coś poprawić, zmienić?
Nie powinno obrażać uczuć religijnych, gdyż nie umieściłem nic co by nie było zgodne z prawdą.

rapidshare.com/files/265912155/ReligiaDV.avi

To jest link na Rapida. Na YouTube byłaby gorsza jakość (pewnie mało co by było widać) ze względu na dynamiczne sceny i trochę efektów.

Jakieś sugestie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
07-08-2009Jarek AugustynowiczZ pamiętnika pielgrzyma
„Idziemy na Jasna Górę w Częstochowie, dziś pierwszy nocleg po wyjściu z Rzeszowa. Po podwórku biega troje dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Wręczyłem im na pamiątkę obrazki z błogosławioną Karoliną Kózką ze słowami, że to ich patronka. Dzieciom spodobały się obrazki.”

Tyle w pamiętniku. Zapewne chciał dobrze. Wziąłem obrazek do ręki, pozwolę sobie dokładnie zacytować opis:
Bł. Karolina Kózka (18.XI)
Dziewica i męczennica. Urodziła się w 1898 r. w Wał-Rudzie k. Tarnowa. Podczas pierwszej wojny światowej, 18 XI 1914 r. poniosła śmierć z ręki żołnierza armii rosyjskiej w obronie cnoty czystości.
Modlitwa
Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty w błogosławionej Karolinie i męczennicy, zostałeś nam świetlany przykład umiłowania modlitwy, czystości i pracy, spraw za jej wstawiennictwem, abyśmy na ziemi naśladowaliśmy jej cnoty i razem z nią radowali wieczną nagrodą w niebie. Amen.

To, że 50-latek nie widzi nic niestosownego w informowaniu kilkuletnie dzieci o tym, że 16-letnie dziecko zostało zamordowane podczas próby gwałtu, jeszcze jakoś ujdzie. Ale to nie on zrobił z tej biednej dziewczyny błogosławioną. Na szczęście obdarowane dzieci albo nie umieją jeszcze czytać, albo nie są w stanie zrozumieć tych „głębokich mądrości”.

pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
04-08-2009ClimberPrzestępstwa, procesy i naganne zachowania księży!
Takiego wątku chyba nie ma, więc trzeba było go wreszcie założyć.

Niech każdy coś wrzuci to poznamy obraz polskich duchownych. Zobaczymy ile jest rzekomych "wyjątków" spośród czystego katolickiego duchowieństwa.

Tylko linki i ewentualnie krótkie komentarze.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
04-08-2009milczewskiAch ta piękna naiwna wiara w boga
Niedawno przeczytałem kwintesencję wiary w boga wynikająca wprost z Biblii. Rozczuliła mnie. A oto ten tekst

"1 stworzyłem mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym,
2 następnie zapłodniłem kobietę samym sobą, abym mógł się narodzić,
3 będąc człowiekiem, zabiłem się w ramach ofiary dla samego siebie,
4 ofiara była niezbędna, aby ocalić ludzi od grzechu, na który ich początkowo skazałem."

Te cztery punkty są mottem każdego chrześcijanina. No może nie każdego, ale katolika - tak. Pokazane w ten sposób, bez tej wielostronicowej ewangelicznej papki ukazują kompletny absurd. Że też oni tego nie widzą.........
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
04-08-2009darloveModlitwa jest dobra na wszystko!
Moze warto tutaj sie troszke poduczyc...?

www.teologia.pl/m_k/spis16.htm

Milej lektury. Zaloze sie, ze znajdziecie tutaj wiele natchnienia i - oczywiscie - odpowiedzi na wiele nurtujacych was pytan.

Posdrafiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
02-08-2009Ela Grabarczyk-PonimaszSiedmiolatek ucieka z kościoła
Cóż za determinacja w ucieczce z kościoła! Zobaczcie sami:

www.onet.t(*)ola-autem,5345641,1,klip.html#

wiadomosci(*)przed_policja_samochodem_.html

Miejsce akcji: mormońska wioska Palin City w USA.
Patrol policji drogowej dostrzegł samochód jadący z szybkością ok. 65 km/ godz., którego kierowca nie zatrzymał się przed znakiem stop. Pędził przez miasteczko, nic sobie nie robił ze znaków i co chwila zmieniał pas jezdni. Jak powiedział rzecznik policji, funkcjonariusze rozpoczęli pościg, ale nie zdołali go zatrzymać. Kierowca ścinał zakręty, tak jakby gdzieś się spieszył i zatrzymał się dopiero na podjeździe jednego z domów. Ku zaskoczeniu policjantów, z auta wybiegł siedmioletni chłopiec, zaczął uciekać i schował się w stodole.

Jak się okazało, chłopiec uciekał przed policją samochodem swojego ojca, ponieważ nie chciał iść do kościoła na mszę.

Chłopiec przyznał się, iż nie mógł dosięgnąć pedałów i ręcznie naciskał pedał gazu, po czym spoglądał przez szybę gdzie jedzie. "Dlatego też nie używał hamulców na zakrętach" - dodał policjant.Zatrzymany powiedział, że nauczył się kierować samochodem grając w gry komputerowe. Ze względu na młody wiek, dziecku nie grożą żadne konsekwencje. Rodzicom także nie.



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
01-08-2009UbikWielka ucieczka
Tak myślałem, że może to tu niektórych zainteresować.
wiadomosci.onet.pl/2018177,69,item.html
Gdyby nie motyw ucieczki mielibyśmy symbol walki o wolność.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-07-2009ArchiPolskie Magdalenki?
www.polska(*)ci-zamykane-na-klucz,id,t.html
Nie wiem czy zakony skrzywiają ludzi psychicznie, czy może tacy tam trafiają, ale dopóki siedzą we własnym sosie, nie naprzykrzają się, a przede wszystkim nie krzywdzą innych, nie przeszkadza mi to. Jeśli jednak krzywdę wyrządzają dzieciom, szczególnie sierotom, to nie odczuwam dla nich żadnej litości. Państwo powinno przejąć taki ośrodek, a odpowiedzialnych za znęcanie się wsadzić do paki, bez żadnych zawiasów.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)