Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
12-12-2008Paweł GlińskiApostazja - szukasz świadka?
Witajcie!
Na forum serwisu apostazja.pl powstała pierwsza lista osób chętnych do pomocy w dokonaniu apostazji. Chodzi tu o sytuację, kiedy osoba chcąca uregulować swoje stosunki z krk nie może znaleźć świadków, bo np. całe otoczenie to katolicy, którzy boją się księdza.
Zachęcam do dopisywania się do listy, pomóżmy sobie przejść przez nowe procedury.

forum.apostazja.pl/viewtopic.php?t=211
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
10-12-2008MociumPanApostazja - ...czemu tak trudno jej dokonać ?
Żeby założyć ten temat zainspirowały mnie wypowiedzi użytkownika GTO z forum katolik.pl

GTO napisał:
Cytat:
kosciol chce utrudnic ludziom apostazje poprzez swiadkow, pelnoletnosc, akt chrztu, pisemna oswiadczenie, zwklenia pod pretekstem namyslu- kurde jak chce to zrobic to niech mi nikt nie mowi zebym sie namyslal bo skoro takie kroki podejmuje to musza byc przemyslane i to jest moja wola!!

Jakby odwrocic kota ogonem i gdybym nie byl ochrzczony i poszedl do kosciola z wola przyjecia mnie do wspolnoty ciekawe jakie sa procedury??


Skaara napisała:

Cytat:
>Jakby odwrocic kota ogonem i gdybym nie byl ochrzczony i poszedl do kosciola z wola przyjecia mnie do wspolnoty ciekawe jakie sa procedury??

Cytat:
Pewnie by Cię od razu pokropili, co byś nie zwiał i nie zmienił zdania.


GTO napisał:
Cytat:
A teraz przyjrzyjmy się apostazji. Jak już wcześniej zacytowałem:"wymóg pełnoletności jest sprzeczny nie tylko z konstytucją RP, oraz Powszechną Deklaracją Praw Człowieka oraz art. 14 Konwencji Praw Dziecka (Dz. U. 1991 nr 120 poz. 526), ale także praktyką przestrzeganą przez Kościół rzymskokatolicki w innych krajach."
Te dokumenty mówią o wolności umysłu, wyznania, myślenia nawet przez niepełnoletniego. Dlatego nie są obarczone ograniczeniami jak w przypadku zmiany narodowości, bądź operacji.
Czy akt chrztu jest dokumentem prawnym/państwowym?


To są urywki dyskusji ale sens starałem się zachować...
Dlaczego u nas w Polsce..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
07-12-2008JurekPo co są grzyby w lesie?
Witam.
Jakiś czas temu,jesienią,miałem okazję uczestniczyć w wycieczce do lasu z grupą dzieci.Jednym z opiekunów była katechetka,świecka- a jakże.Ponieważ wyprawa miała charakter wiedzowy,padało wiele pytań, na które dzieci udzielały odpowiedzi.I teraz uwaga!Padło pytanie:-"Po co są grzyby trujące?" Dzieci plątały się trochę,ale wspomogła je wspaniałomyślnie owa katechetka. Dzieci zwróciły swe ufne oblicza w jej stronę ,by usłyszeć merytoryczną odpowiedź: -"Dla ozdoby".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
05-12-2008pszczołaTen Świat od początku jest niedoskonały
Krzyż, znak Bożej miłości i przebaczenia, zwycięstwo nad śmiercią. Taka jest prawda, że religie jakie by nie były są uśpione hipnozą i choćby przeczytał, całą moc książek w tym temacie nie potrafi człowieka zbudzić z tego snu. Akurat tak się składa, że przebrnąłem przez różne sekty od największej, do dwóch lub trzech. Uśpieni hipnozą wiary stajemy się barankami posłusznymi, bezkrytycznie wierząc, że jesteśmy powołani do życia wiecznego, przez Boga, który za grzech pierwszych bajecznych rodziców, posłał jedno rodzonego syna, który nas odkupił i zbudzi z grobu, do życia wiecznego. I tak miliardy lat upływa tych, mesjaszy przychodziło na ten świat i opowiadali, że tylko oni są tymi prawdziwymi, przestrzegając "baczcie aby was nikt nie zwiódł tak uśpieni w bajecznym śnie oczekujemy, że "przyjdzie jak złodziej w nocy". I dlatego nie dziwię się nikomu kto wierzy w jakąkolwiek wiarę, broni z taką pazernością, a czyta że bez woli Bożej włos z głowy nie spadnie. Czyż i ja takim nie byłem ? Stawiałem sobie obrazek na stole klękałem święcie przekonany, że to jest Bóg, a dziesiątki razy czytałem że " Nie czyń sobie obrazu na podobieństwo mężczyzny, lub kobiety, nie będziesz się im kłaniał, bom ja Bóg do siódmego pokolenia mścił się będę, kto takie rzeczy będzie czynił". Dlatego, że sam będąc pogrążony w niewiedzy takie, przykazanie gwałciłem. I teraz nie dziwię się, że odprawili taki teatr na Wawelu, jako sztuka do perfekcji wyreżyserowana, aktorzy grali bezbłędnie, tylko gdzie tu doszukać..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
04-12-2008kulka_na_moleKK: lepszy martwy gej niż związek gejów.
   
"Falę komentarzy na łamach włoskich gazet wywołał sprzeciw Watykanu wobec proponowanego przez Francję w imieniu krajów Unii Europejskiej projektu rezolucji wzywającej do ogłoszenia powszechnej depenalizacji homoseksualizmu. Rzeczniczka francuskiego przewodnictwa Marine De Carne podkreśliła, że francuską inicjatywę poparły wszystkie kraje członkowskie, czyli także Polska."(źródło)

Szykowana jest także rezolucja sprzeciwiająca się dyskryminacji i prześladowaniom osób niepełnosprawnych.
Oczywiście Watykan jest przeciw tej rezolucji. Powód? W rezolucji nie zapisano sprzeciwu wobec aborcjom niepełnosprawnych płodów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
28-11-2008diogenesWycena zboczenia
rozmowy.onet.pl/3,sondy.html

Czy Kościół powinien płacić odszkodowania ofiarom duchownych - pedofilów?
Ogółem oddano głosów: 57658

Tak 48915 85%

Nie 6331 11%

Nie wiem 1186 2%

Nie mam zdania 1226 2%
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 78 (przedawniony)
28-11-2008kulka_na_moleAgnosiewicz vs Kloch w Tok FM
Po 11:00 w radio Tok FM nadano dyskusję między Mariuszem Agnosiewiczem i ks. Józefem Klochem (rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski).

Tematem było obostrzenie przez KK przepisów dotyczących apostazji i zgłoszenie przez PSR do RPO tego faktu jako niezgodnego z prawem.

Kloch usiłował przekształcić program w swój monolog i nie dopuścić Agnosiewicza do głosu. Na szczęście prowadząca kilka razy przywołała Klocha do porządku.

Bezczelna pewność siebie księdza, a raczej poczucie bezkarności KK i jego stania ponad polskim i międzynarodowym prawem wprost biła z sensu i sposobu wypowiedzi Klocha.

Przedstawił swoją wizję rozdziału KK od państwa: państwo nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy KK a wszystko co robi KK jest jego wewnętrzną sprawą.

Czarni czują się nietykalni, czują się właścicielami i władcami Polski.
I trudno im się dziwić - tak są traktowani przez władze państwowe.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
21-11-2008asumiSklerykalizowany Program Wychowawczy szkoły
Oto Program Wychowawczy mojego gimnazjum.
www.gimnaz(*)umenty/program_wychowawczy.pdf
Zwróćcie uwagę na punkt 3 nagłówka "Rozwój duchowy". Moim zdaniem to jest zagranie poniżej pasa. Chciałabym zapytać czy to jest zgodne z prawem. Dodam, że jest to szkoła niepublicza i kierowana przez stowarzyszenie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
18-11-2008Władek LichaczZapomniano o papieżu?
Dopiero dzisiaj czytając wątek "Papież wiecznie żywy" zwróciłem uwagę na to, że tu, gdzie mieszkam nie wiszą flagi na ulicach, ani nasze, ani obcego państwa. Zajrzałem do portalu miasta, żeby sprawdzić jakie imprezy z tej rocznicy przygotowali, pewnie coś przeoczyłem, tak pomyślałem. Ku mojemu zaskoczeniu, pomimo tego, że są różne wystawy, wernisaże, koncerty, a nawet mecz i wyścig kolarski - to nic z tego nie jest poświęcone "Wielkiemu Polakowi". Ciekawi mnie czy tylko tutaj czy jeszcze gdzie indziej też.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)