 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-11-2008 23:30 | diogenes (42753 punktów) | Wycena zboczenia
1 na 1 | rozmowy.onet.pl/3,sondy.htmlCzy Kościół powinien płacić odszkodowania ofiarom duchownych - pedofilów? Ogółem oddano głosów: 57658 Tak 48915 85% Nie 6331 11% Nie wiem 1186 2% Nie mam zdania 1226 2% | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | szperacz (2861 punktów) | >Czy Kościół powinien płacić odszkodowania ofiarom duchownych - pedofilów?
Kościół w tej chwili jest w stanie płacić każde pieniądze, ponieważ staje się coraz bogatszy (przynajmniej w Polsce). Widzę dwa wyjścia: albo zniesienie celibatu albo kastracja. Zniesienie celibatu zbliżyłoby duchownych do społeczeństwa, ale zagroziłoby pozycji Kościoła. Widmo kastracji zmniejszyłoby wymiary zjawiska. Jednego jestem pewny: płacenie za przestępstwa pedofilów, to droga donikąd. Ograniczanie naturalnych popędów musi prowadzić do dewiacji.
|
|
 | 5 na 5 | matragon (2557 punktów) | > >Czy Kościół powinien płacić odszkodowania ofiarom duchownych - pedofilów?> Kościół w tej chwili jest w stanie płacić każde pieniądze, ponieważ staje się coraz bogatszy (przynajmniej w Polsce). Widzę dwa wyjścia: albo zniesienie celibatu albo kastracja. Zniesienie celibatu zbliżyłoby duchownych do społeczeństwa, ale zagroziłoby pozycji Kościoła. Widmo kastracji zmniejszyłoby wymiary zjawiska.> Jednego jestem pewny: płacenie za przestępstwa pedofilów, to droga donikąd. Ograniczanie naturalnych popędów musi prowadzić do dewiacji.> Na zniesienie celibatu Kościół szybko się nie zdecyduje ze względów ekonomicznych. Potencjalne wypłacanie rodzinie kapłana renty po zmarłym, kwestia dziedziczenia majątku po zmarłym itd. To obciążałoby kasę ... Dobrym rozwiązaniem mógłby się okazać przyzakonny lub przykościelny burdelik, no ale to z kolei walnęłoby w morale wiernych ... Na dzień dzisiejszy w środowisku kapłańskim istnieje jeszcze podobne zjawisko jak w środowisku muzycznym - czyli tzw. "groupies" - to bardzo oddane fanki - gotowe na wszystko. W imię rock and rolla albo Jezusa
Michał 'matragon' Worgacz NON SERViAM
|
|
|  | 2 na 4 | rudyment (3233 punktów) | > Dobrym rozwiązaniem mógłby się okazać przyzakonny lub przykościelny burdelik, no ale to z kolei walnęłoby w morale wiernych ...> Na dzień dzisiejszy w środowisku kapłańskim istnieje jeszcze podobne zjawisko jak w środowisku muzycznym - czyli tzw. "groupies" - to bardzo oddane fanki - gotowe na wszystko. W imię rock and rolla albo Jezusa  > Michał 'matragon' Worgacz> NON SERViAMBurdele dla kleru nie są potrzebne, katabasów stać na dziwki, a skąpy ma - jako rzeczesz - oddane parafianki. Tutaj jednak idzie o pedofilię, a na to seks pozamałżeński nie jest lekarstwem. Kastracja to niezły pomysł - ale jak przeprowadzić? Jedyne skuteczne rozwiązanie w rękach rodziców czy opiekunów - nie dopuszczać księży do dzieci.
Vivere, ergo philosophari
|
|
| |  | 2 na 4 | matragon (2557 punktów) | >Jedyne skuteczne rozwiązanie w rękach rodziców czy opiekunów - nie dopuszczać księży do dzieci.>
To podstawowa sprawa ! Zdecydowanie popieram, mało tego postulat ten należy rozwinąć : Chcesz mieć szczęśliwe, normalne dziecko - trzymaj je z daleka od jakiegokolwiek Kościoła.
Michał 'matragon' Worgacz
NON SERViAM
|
|
| | |  | 1 na 1 | matragon (2557 punktów) | > >Jedyne skuteczne rozwiązanie w rękach rodziców czy opiekunów - nie dopuszczać księży do dzieci.>To podstawowa sprawa ! Zdecydowanie popieram, mało tego postulat ten należy rozwinąć :> Chcesz mieć szczęśliwe, normalne dziecko - trzymaj je z daleka od jakiegokolwiek Kościoła.> Michał 'matragon' Worgacz> NON SERViAMProszę o uzasadnienie - danego mi minusa  Swoją drogą - to mój drugi minus ... a sam nie dałem jeszcze żadnego
Michał 'matragon' Worgacz NON SERViAM
|
|
2 na 2 | elfir (1058 punktów) | Czy jakakolwiek firma czy organizacja płaci odszkodowania za przestępstwa (gwałt, kradzież) swojego pracownika/członka? Nie można stosować różnych zasad, nawet jeśli KK się nie lubi.
|
|
 | 2 na 2 | Marszalik (733 punktów) | Wyobraź sobie prywatne przedszkole, w którym właściciel zataja pedofilskie precedensy dokonane przez jednego z pracowników. Czy tylko owy sprawca ma odpowiedzieć za całe zajście? Zwłaszcza, kiedy przez zatajanie takich rzeczy przestępstwa dokonano jeszcze kilka razy później?
|
|
 | 4 na 4 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | >Czy jakakolwiek firma czy organizacja płaci odszkodowania za przestępstwa (gwałt, kradzież) swojego pracownika/członka? Odpowiada za przestępstwa w podległych mu jednostkach organ założycielski. Dlatego za błędy medyczne płaci Skarb Państwa, za błędy np. w podległych gminie jednostkach odpowiada majątkiem Urząd Gminy. Pracodawca odpowiada za błędy swojego pracownika. Może jednak dochodzić zapłaty od danego pracownika który przyczynił się do błędu. To czy jest to błąd w sztuce czy przestępstwo nie ma znaczenia w każdym przypadku odpowiada właściciel przedsiębiorstwa, instytucji czy urzędu. Problem z kościołem jest inny. Kościół nie przyznaje się do własności parafii, zakonów czy innych swoich instytucji. Zakony mają czasem swojego przełożonego za granicą. Jeżeli chodzi o stanowisko kościoła do przestępstw swoich pracowników kościół ma do perfekcji opanowane wymigiwanie się od odpowiedzialności. Zarówno jeżeli chodzi o takie drobne sprawy jak alimenty ( ukrywa wtedy niesolidnego alimenciarza i utrudnia jego znalezienie) jak nadużycia typu oszustwa finansowe pranie brudnych pieniędzy ( Stella Maris) jak i zmuszanie żyrantów do płacenia za zaciągnięte przez proboszcza kredytów. Dochodzenie odszkodowania od kościoła jest bardzo trudne ze względu na mafijny sposób działania kościoła. Przez nieformalne naciski na biegłych, prokuratorów,sędziów przeciętny obywatel w Polsce praktycznie nie ma szans na uzyskanie słusznego odszkodowania. Kościół katolicki jest w Polsce ponad prawem.
|
|
|  | 1 na 1 | elfir (1058 punktów) | >Odpowiada za przestępstwa w podległych mu jednostkach organ założycielski. >Dlatego za błędy medyczne płaci Skarb Państwa, za błędy np. w podległych gminie jednostkach odpowiada majątkiem Urząd Gminy. >Pracodawca odpowiada za błędy swojego pracownika.
Manipulujesz słowami. Pracodawca odpowiada za błedy pracownika związane z wykonywaną przez niego pracą. Nie dostaniesz odszkodowania od Coca-coli za to, ze jej pracownik cię okradł czy też pobił.
Dyrektor przedszkola ukrywający pracownika -pedofila też odpowiada osobiście, za zatajenie przestępstwa. A nie instytucja.
|
|
| |  | | Marszalik (733 punktów) | Przyznaję ci rację. Nie mniej, nawet jeśli płacić będą duchowni/ich przełożeni/przełożeni przełożonych, to niech tak się dzieje. Swoją drogą, dyskutujemy o zbędnym w tym temacie fakcie, którym zajmie się sąd jeśli oskarżony okaże się winnym.
|
|
| |  | Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>Dyrektor przedszkola ukrywający pracownika -pedofila też odpowiada osobiście, za zatajenie przestępstwa. A nie instytucja. Dyrektor przedszkola zatrudnia i weryfikuje personel w ramach swojej dyrektorskiej działalności, nie jako prywatna osoba. .
|
|
| |  | 3 na 3 | (Alicja)Duda (25557 punktów) |
>Dyrektor przedszkola ukrywający pracownika -pedofila też odpowiada osobiście, za zatajenie przestępstwa. A nie instytucja.
Odszkodowanie dla ofiary pedofila o ile tych czynności dopuszczał się w czasie wykonywania obowiązków służbowych płaci organ założycielski przedszkola ( Gmina).
Przy takich zawodach jak nauczyciel , ksiądz , harcmistrz...czyli zawody zaufania publicznego nawet przestępstwo poza szkołą może być potraktowane jako w czasie pracy. Chodzi o to, że nauczyciel przez to że pracuje w szkole z tego tytułu cieszy się zaufaniem dziecka. Dlatego odpowiedzialność jest rozłożona nie tylko na nauczyciela ale i na dyrektora, który go zatrudnił oraz organ założycielski za brak dozoru. O tym kto i w jakim stopniu odpowiada decyduje sąd.
A jeżeli dyrektor wiedział a nie doniósł i nie zapobiegł, odszkodowanie dochodzi się od organu założycielskiego, który go zatrudnił. Oczywiście organ założycielski może potem dochodzić o zwrot od dyrektora czy nauczyciela, ale to już jest coś innego. O rozdziale odszkodowania decyduje tez sad.
|
|
-2 na 4 | Faustyna (-43 punktów) | Nie mylmy kościoła z księzmi-pedofilami. Kościół to wszyscy wierni i absolutnie nie powinni ponosic oni ciężaru pomyłki kapłanów. To bładzący księza powinni płacic kary stosowne do złych uczynków, a nie cały kościół.
|
|
 | 3 na 3 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | > To bładzący księza powinni płacic kary stosowne do złych uczynków, a nie cały kościół. Oraz ci wszyscy biskupi oraz JPII i B16 którzy pedofilii ukrywali. Kościół instytucjonalny odpowiada za przestępstwa popełnione przez swoich pracowników na całym świecie. W Polsce jedynie stoi poza prawem.
|
|
|  | | elfir (1058 punktów) | >> To bładzący księza powinni płacic kary stosowne do złych uczynków, a nie cały kościół. >Oraz ci wszyscy biskupi oraz JPII i B16 którzy pedofilii ukrywali. >Kościół instytucjonalny odpowiada za przestępstwa popełnione przez swoich pracowników na całym świecie. W Polsce jedynie stoi poza prawem.
Gdzie indziej możesz wyłudzić odszkodowanie od firmy tytoniarskiej ze palilas i masz problemy zdrowotne.
Problemem jest ze księża oficjalnie nie mają majątku jako osoby fizyczne.
|
|
 | 2 na 2 | szperacz (2861 punktów) | >Nie mylmy kościoła z księzmi-pedofilami. Kościół to wszyscy wierni i absolutnie nie powinni ponosic oni ciężaru >pomyłki kapłanów. To bładzący księza powinni płacic kary stosowne do złych uczynków, a nie cały kościół.
Sęk w tym, że słowo "kościół" ma wiele znaczeń. Nie mówimy tu o kościele jako o zgromadzeniu wiernych, tym bardziej o budynku do celów religijnych tylko o Kościele jako instytucji religijnej, która m.in. podpisała z rządem polskim (na naszą zgubę) Konkordat. Księża są funkcjonariuszami tej własnie instytucji. Ponieważ jest to instytucja niedochodowa (?), utrzymuje się z datków (a głównie z tego, co wyszarpie od Państwa). Siłą rzeczy wszyscy wierni i niewierzący ponoszą ciężar przestępstw, dokonywanych przez księży najróżniejszych szczebli. Dokonuje się to za pomocą datków lub podatków i z nich są wypłacane odszkodowania. Przestępcy w sukienkach (najczęściej czarnych, ale nie tylko) mają różne powiązania, układy i najczęściej potrafią wyciszyć sprawę. Sądy zajmują się tylko tymi, którzy podpadli swoim szefom, którzy nie poznali mechanizmów działania Kościoła i chcieli być uczciwi lub jeszcze nie zdążyli się gdzieś podłączyć. Tak na marginesie, nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy narzekają na księży, a co tydzień idą do kościoła i rzucają na tacę. To między innymi te pieniądze pozwalają żyć dostatnio księżom-pedofilom.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Kościół to wszyscy wierni i absolutnie nie powinni ponosic oni ciężaru pomyłki kapłanów.
A kto pomylił się w powołaniu delikwenta na księdza? Bóg?
|
|
 | 1 na 1 | rudyment (3233 punktów) | >Nie mylmy kościoła z księzmi-pedofilami. Kościół to wszyscy wierni i absolutnie nie powinni ponosic oni ciężaru pomyłki kapłanów. To bładzący księza powinni płacic kary stosowne do złych uczynków, a nie cały kościół.
Jeśli juhas pobłądzi, to dokąd zagna owieczki? W przepaść lub wilcze paszcze... A w takim przypadku porządny baca by się na takim juhasie porządnie przejechał. Porządny baca,czyli mający na względzie dobro kierdla.
Vivere, ergo philosophari
|
|
1 na 1 | jimmy_88gno (1653 punktów) | Jeszcze się nie spotkałem z księdzem, który nie błądził.
No, chyba, że Meslier.
Ale to w sumie nie był ksiądz...
Sekty mają w swoim składzie ateistów-dewotów oraz fanatyków. Sami fanatyzm i dewocję sieją. Już choćby za to należy się im wzgarda oraz polecenie wydalenia ze społeczeństwa po wsze czasy.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|