 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 04-04-2011 | katherine | książka duchownego krytykująca kościół |
Nie wiedziałam gdzie umieścić to pytanie więc może tutaj będzie dobrze  Nie mogę sobie za nic przypomnieć tytułu ksiązki ani autora. Autorem był duchowny z małej miejscowości czy wioski i napisał ksiązke krytykującą kościół i ówczesny kler.Był to tak XV XVI wiek.Wiem że to mało informacji ale może ktoś kojarzy.Sciągnełam tą ksiązke z torrenty.org ale patrząc na tytuły nadal nie moge jej znaleść  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 02-04-2011 | Przemysław Szczygielski | Dyrektor szkoły zaprasza na rekolekcje - 0 zażenowania |
Witam,
Nie powiem, co mnie strzeliło, gdy w zeszycie dziecka zastałem kartkę informującą mnie w dużym skrócie, że przez 3 dni nie będzie lekcji z powodu rekolekcji (pierwsza klasa podstawówki!) i że dyrektor uniżenie zaprasza mnie do udziału.
Ponieważ nie chcę na forum w pierwszym moim poście rzucać bluzgami, proszę tylko o krótką poradę:
- Do kogo pisać list pełen oburzenia?
- Na jakie artykuły prawne się powołać?
- Czy można zrobić z tego większą awanturę np. przez HFPC?
Z góry dziękuję,
Przemysław Szczygielski | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 02-04-2011 | catseye | Święte Życie |
Comiesięczne nauki Prezesa nie idą na marne: 25.03, w Dzień Świętości Życia czeka nas Super-Fakelzug organizowany już nie przez Niego, lecz przez sam KRK (patrz: franciszka(*)tosci-Zycia-w-Warszawie,a,8851). W ten Szczególny Dzień zaleca się wziąć w duchową adopcję jedno Życie Nienarodzone. W praktyce jest to tak mało uciążliwe (patrz: www.dr.arc(*)t&view=article&id=18&Itemid=11), że budzi się nieskromne pytanie: dlaczego tylko jedno??!!! Skoro codziennie gasną MILIONY takich żyć? Wyobraźmy sobie, że Dobry Jezu wysłuchuje modlitw i sprawia, że nie gasną. Toż to rychło za pierś kurczaka (taką jaką Miłościwy Prezes w swej Łaskawości dziś nabyć raczył) 50000 PLN zapłacić by przyszło zamiast marnych prezesowych 50! A na poważnie: jest nas prawie 7 mld. Nawoływanie do nieograniczonego rozmnażania się, gdy codziennie przybywa ok. 221000 mieszkańców tej JUŻ PRZELUDNIONEJ planety (patrz: en.wikipedia.org/wiki/World_population) jest - nie bójmy się tego słowa - zbrodnią przeciwko ludzkości. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 29-03-2011 | rhotax7 | Telefon do kurii w sprawie święcenia prezerwatyw |
Zgodnie z tym co obiecałem na wątku Aptekarski sprzeciw: www.racjonalista.pl/forum.php/s,402795#w402913Wykonałem telefon do kurii metropolitalnej w Krakowie z takim o to pytaniem: Ostatnio Aptekarze Katolicy sprzeciwiają się sprzedaży środków antykoncepcyjnych a z tego co wiem to nasz nieomylny papież Benedykt 16 dopuścił możliwość używania prezerwatyw by zapobiec Aids w przypadku homosexualistów. Jak to pogodzić ? Mam taką oto propozycję by część prezerwatyw poświęcić i wtedy jako chrześcijańskie byłyby sprzedawane przez Aptekarzy i mogły służyć homosexualistom zgodnie ze słowami paieża. Zadzwoniłem do sekretaraiatu. Tam Pani poprosiła mnie bym poczekał, skonsultowała się i po chwili poleciła mi zadzwonić pod numer władnego w tym temacie wybitnego specjalisty. Za 10 minut. Odczekałem i dzwonię i nic i tak wiele razy przez 25 min po czasie. Nikt nie odbiera. Więc dzwonię do Rzecznika Prasowego Kurii ks. dr. Przedstawiam się i uprzejmie przedstawiam mu problem. On odpowiada mi że papież nic takiego nie mówi i że nie doczytałem książki do końca. Oraz pyta mnie z jakiej jestem gazety i po co o to pytam. Mówię mu że nie jestem z żadnej gazety a pytam bo mógłbym kupić większą partię prezerwatyw i po poświęceniu ich dołączyć do nich informację o tym a wtedy Aptekarze mogliby je sprzedawać a część pieniędzy przeznaczyć na zbożny cel. Odpowiedż była natychmiastowa i głośna: Panie Pan jesteś Palikot!!! A ja na to: Nie jestem Palikotem. To ja Pana jak Pan jeszcze raz.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 23-03-2011 | Jonelet | Rocznica śmierci Giordano Bruno |
W 411 rocznicę śmierci Giordano Bruno, chciałem przypomnieć wiersz Campo di Fiori Czesława Miłosza
CAMPO DI FIORI
W Rzymie na Campo di Fiori Kosze oliwek i cytryn, Bruk opryskany winem I odłamkami kwiatów. Różowe owoce morza Sypią na stoły przekupnie, Naręcza ciemnych winogron Padają na puch brzoskwini.
Tu na tym właśnie placu Spalono Giordana Bruna, Kat płomień stosu zażegnął W kole ciekawej gawiedzi. A ledwo płomień przygasnął, Znów pełne były tawerny, Kosze oliwek i cytryn Nieśli przekupnie na głowach.
Wspomniałem Campo di Fiori W Warszawie przy karuzeli, W pogodny wieczór wiosenny, Przy dźwiękach skocznej muzyki. Salwy za murem getta Głuszyła skoczna melodia I wzlatywały pary Wysoko w pogodne niebo.
Czasem wiatr z domów płonących Przynosił czarne latawce, Łapali skrawki w powietrzu Jadący na karuzeli. Rozwiewał suknie dziewczynom Ten wiatr od domów płonących, Śmiały się tłumy wesołe W czas pięknej warszawskiej niedzieli.
Morał ktoś może wyczyta, Że lud warszawski czy rzymski Handluje, bawi się, kocha Mijając męczeńskie stosy. Inny ktoś morał wyczyta O rzeczy ludzkich mijaniu, O zapomnieniu, co rośnie, Nim jeszcze płomień przygasnął.
Ja jednak wtedy myślałem O samotności ginących. O tym, że kiedy Giordano Wstępował na rusztowanie, Nie znalazł w ludzkim języku Ani jednego wyrazu, Aby nim ludzkość pożegnać, Tę ludzkość, która zostaje.
Już biegli wychylać wino, Sprzedawać białe rozgwiazdy, Kosze oliwek i cytryn Nieśli w wesołym gwarze. I był już od nich odległy, Jakby.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 18-03-2011 | slowdiver | apostazja i msza |
Niedawno - w małym 15-tysięcznym mieście - dokonałem apostazji. Nie było łatwo, musiałem "prosić" kurię o interwencję i przeprowadzić około 10 wizyt do proboszcza, ale się udało. O fakcie apostazji wie tylko kilka moich najbliższych osób i nie zależy mi na "specjalnym rozgłosie" z racji niewielkiego środowiska, które nie rozumie takich postaw.
Jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałem się dzisiaj od znajomego katolika, że na dzisiejszej, niedzielnej mszy ksiądz proboszcz opowiadał publicznie o "mojej apostazji". Nie podał co prawda nazwisk, ale rzucił kilka ogólnych uwag (młody, wykształcony, z naszej parafii, przyprowadził 2 świadków też z parafii itd.). Swój wywód podsumował stwierdzeniem, że "niczym Twardowski, podpisałem pakt z diabłem itd.". Co o tym sądzicie? Wysłać jakieś pismo do kurii, czy odpuścić i olać całą sprawę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 14-03-2011 | Kowalska | Do buzi czy do ręki? |
Pytanie jest bardzo ważne. Otóż bowiem okazało się, że kwiat polskiej Ęntelygencji ma dylemat. Czy Jezusa Chrystusa w postaci wafelka dawać wprost do buzi, czy może do ręki.Oto ten kwiat:
Paweł Milcarek filozof i publicysta Wanda Półtawska lekarz Andrzej Półtawski filozof Marek Jurek poseł na Sejm RP Arkadiusz Robaczewski filozof i publicysta Marcin Libicki poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Nowacki autor programów radiowych i telewizyjnych Jacek Kowalski historyk sztuki, pieśniarz Jacek Bartyzel teatrolog i politolog Konrad Szymański poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Bartosiński prawnik Janusz Kotański historyk, poeta Barbara Polak biolog Jan M. Ruman dziennikarz Bogusław Kiernicki wydawca Grzegorz Kucharczyk historyk Piotr Semka publicysta Jan Pospieszalski muzyk i dziennikarz telewizyjny Dariusz Karłowicz filozof Jan Żaryn historyk
Marek Jurek twierdzi, że można tylko do buzi.
A to dwa fragmenty. Fajne.
[cytat]Hostia na sprzedaż i do ręki ! Dwa zdarzenia sprawiły, że nie mogę zgodzić się wewnętrznie z przyjmowaniem Pana Jezusa do ręki. Kilka dni po śmierci Jana Pawła II na internetowej stronie e-bay, czyli międzynarodowej stronie kupna - sprzedaży wszelkich przedmiotów, pojawiła się oferta sprzedaży konsekrowanej Hostii. Hostia została sprzedana natychmiast w opcji "kup teraz" za 2000 (dwa tysiące) dolarów. Stało się coś bardzo złego. Hostia stała się przedmiotem handlu. Jak bardzo świat upadł. Parafrazując słowa Jana Pawła II powinniśmy dzisiaj wołać: "Świecie,.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |