Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
17-05-2014DrobnerDwadzieścia kilka lat religii w szkołach...
Katechetom gratuluję skuteczności.
Polsce gratuluję młodzieży.

vod.pl/mat(*)a-chrzescijanska,148930,w.html

Drobner, nieuczony...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 158 (przedawniony)
17-05-2014KaganekLegenda JP2 warta podważania - tak też
Czas obalić legendę Karola Wojtyły.
Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie.
Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult!
Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie!
Pozdrawiam

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
11-04-2014maciejoPrima aprilis
Gdy zobaczyłem wczoraj news mówiący, iż w Kraśniku ma być wycięte 231 drzew w parku miejskim i na ich miejscu posadowione 12 pomników ukochanego, prawie świętego Jana Pawła II myślałem, że to żart. Okazuje się jednak, że rozmiary fanatyzmu - debilizmu są w naszym społeczeństwie niezmierzone i z pozoru nieprawdopodobna historia jest jednak prawdziwa. Sytuację, co prawda starają się uspokoić miejscy urzędnicy, że przecież nic się nie dzieje, bowiem wycięte drzewa powrócą na swoje miejsce - pod inną postacią;] Wydawało mi się, że rozumiem idee recyclingu.... Byłem w błędzie. Pozostaje czekać na kolejnych papieży z odzysku;] Jako, że wątek założyłem proponuje zburzenie pałacu prezydenckiego, przemielenie betonu i zbudowanie pomnika papieża z Jarosławem na tupolewie.

wiadomosci(*)w_primaaprilisowych_wcale.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
08-04-2014ZiutasIX Gdańskie Spotkanie z Etyką Lekarską
Dla wszystkich, którzy pragną poszerzać swoje horyzonty, szczególnie w obszarze teologii antykoncepcji, Gdańsk ma przygotowane jedyne i niepowtarzalne wydarzenie:
psnnpr.com(*)_2014__plakat_A3__wersja_2.pdf
Być może jestem uprzedzony ale jak widzę coś takiego to ostatnie, co mi przychodzi do głowy to Nauka. A tu proszę jaki patronat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
31-03-2014cmosRaport o pechowej inwestycji biskupa Limburga
W poprzednim tygodniu w Niemczech ogłoszono oficjalny raport niezależnej komisji w sprawie inwestycji biskupa Limburga Franza-Petera Tebarza-van Elsta. Raport jest miażdżący - biskup nie tylko wykazał się niegospodarnością, ale również naruszył mnóstwo przepisów prawa kanonicznego. Po zapoznaniu się z raportem papież przyjął rezygnację biskupa.
Tymczasem w krajowej prasie słowa o tym nie ma. Znaczy o wywaleniu biskupa mignęło w Wyborczej, ale o raporcie nie ma nic i nigdzie. A raport oprócz nudnej analizy sytuacji prawnej zawiera sporo smaczków.
Więc dla władających językiem Goethego link do oryginalnego raportu: www.dbk.de(*)b-Abschlussbericht-Limburg.pdf
A dla nie władających link do omówienia po polsku: nrdblog.cm(*)ziesci-jeden-milionow-biskupa/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
30-03-2014KoszałekSzamanizm w Polsce :-)
Jakoś tak ostatnio oglądałem sobie informacje i widzę, w Malezji , paru gości w garniturach, w dziwnych czapkach, siedzi sobie w kajaku i wywija jakimiś patykami i innymi grzechotkami, co by odnaleźć samolot upadły. Myślę sobie - niezła jazda, cyrk i śfirówa jakaś .

Minutę później w tychże wiadomościach przebitka z wyborów polskiego super biskupa. Kilku gości stoi w złotych sukienlach do kostek, w czapach jakby się bali, że im co ciężkiego na głowę poleci, machają przy tym kijami zakręconymi na końcu, a wokół nich biegają jacyś pomniejsi w czarnych sukienkach i dym z kulek na łańcuchach puszczają ...

Ciekawe co by sobie taki Malezyjczyk pomyślał, jakby taką szopkę z cyrkiem połączoną zobaczył ... Śfirówa jakaś



gosc.pl/files/14/01/07/088524_bi02s04_foto1_34.jpg

c.wrzuta.p(*)963478faed7/szamani_syberyjscy

dodatkowo, znajdź 5 różnic
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
28-03-2014Andrzej LechowskiTroskliwy pastor
Poniżej moje tłumaczenie z woleja początku strony o niebanalnym pomyśle pastora (pewnikiem już się domyślacie z jakiego kraju), celem zorientowania czytelnika o jego trosce - szczególnie o żeńską część owczarni:

"Pastor: kobiety nie powinny nosić bielizny, aby mogły otrzymać ducha Chrystusa."

"Słuchajcie, to nie jest tak, że ks. Njohi jest zboczeńcem i zmusza kobiety do nienoszenia bielizny, on po prostu chce mieć pewność, że otrzymują ducha Chrystusa ... który jest w jakiś sposób ograniczany przez bieliznę. Dobry pan może dobrze ominąć niebieskie dżinsy, ale jeśli chodzi o cienką tkaninę, która nie może nawet całkowicie zatrzymać przelatujących cząstek światła, Bóg jest po prostu zdenerwowany. Wydaje się, że Jezus jest wszechmocny, lecz do momentu kiedy wpada do pary majtek. Wtedy już nic nie może zrobić."

Całość
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 99 (przedawniony)
15-03-2014Wilhelm WokulskiBilbord


Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny oraz co po wiedzą w Rajdu Maryja bo to łatwo sobie wyobrazić.
Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum.
W chwili obecnej planowany jest jeden bilbord ale fundacja chce we współpracy ze sprzymierzonymi organizacjami i przy pomocy Was wszystkich pokazać tę "prawdę" na billboardach we wszystkich miastach Polski.
A jak się uda z tym i znajdą się pieniądze, to pokażą też "hitlerowskiego prymasa 1000-lecia".

lublin.gaz(*)i_synem__na_billboardzie_.html
www.fundac(*)e-ii-patronem-rodziny-rozbitej
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
05-03-2014MortimerIkony mają zapalenie spojówek
Ikony płaczą

Cytat:
W Rosji i na Ukrainie, w kilku klasztorach i cerkwiach, ikony zaczęły toczyć łzy. W tradycji prawosławnej (tak zresztą, jak i w zachodniej, gdzie płaczące figury, zwiastują poważne wydarzenia) jest to wyraźny znak z góry, który jest wezwaniem do ludzi do nawrócenia i ostrzeżeniem przed zbliżającymi się trudnymi czasami.


Jak dowiadujemy się później z tekstu, ikony mają obecnie płakać m.in. w Rostowie nad Donem, Odessie, Równym, Nowokuzniecku.

Czyżby fronda wiedziała, gdzie obecnie płaczą ikony?

Płaczące ikony to nie nowość - czytamy - płakały przed rewolucją październikową, upadkiem caratu i przed upadkiem Związku Radzieckiego.

Na sam koniec przytoczę pełne wdzięku słowa T. Terlikowskiego:
Cytat:
Modlitwy nigdy za wiele, a sytuacja międzynarodowa, cywilizacyjna nie skłania do przesadnego optymizmu... Stąd do różańców, do modlitwy, i do nawrócenia! Każde takie wydarzenia jest dla chrześcijan wezwaniem do przemiany życia, i znakiem tego, co nadejdzie.


A jakże! Do kościołów! Siedzieć tam i mruczeć pod nosem religijne teksty. Przecież to nie ludzie są kowalami własnego losu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
04-03-2014Asphodelus1Niepokojące wieści z Warszawy.
www.stacja(*)B3ł jakiego nie znacie/56
Propagando to, i manipulacja danymi czy faktyczna poprawa koniunktury? Pociechą było by, gdyby była to tylko aktywizacja tych i tak wiernych i skrupulatnych ,,prawdziwych katolików'' a nie jakaś kolejna ,,moda na katolicyzm''. Jeśli by to była jednak moda, to sądzę, że są to ci, którzy dali się zmanipulować pijarowi Franciszka, warto dodać że bonzo z Torunia się ostatnio wyciszył, podobnie jak prezes Kaczyński...

...a co wy sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)