Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prima aprilis

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
02-04-2014 20:23maciejo (3492 punktów)Prima aprilis
Ocena 15 na 15
Gdy zobaczyłem wczoraj news mówiący, iż w Kraśniku ma być wycięte 231 drzew w parku miejskim i na ich miejscu posadowione 12 pomników ukochanego, prawie świętego Jana Pawła II myślałem, że to żart. Okazuje się jednak, że rozmiary fanatyzmu - debilizmu są w naszym społeczeństwie niezmierzone i z pozoru nieprawdopodobna historia jest jednak prawdziwa. Sytuację, co prawda starają się uspokoić miejscy urzędnicy, że przecież nic się nie dzieje, bowiem wycięte drzewa powrócą na swoje miejsce - pod inną postacią;] Wydawało mi się, że rozumiem idee recyclingu.... Byłem w błędzie. Pozostaje czekać na kolejnych papieży z odzysku;] Jako, że wątek założyłem proponuje zburzenie pałacu prezydenckiego, przemielenie betonu i zbudowanie pomnika papieża z Jarosławem na tupolewie.

wiadomosci(*)w_primaaprilisowych_wcale.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

02-04-2014 20:54
 Ocena 10 na 10
Olek Mularski (3178 punktów)
Zgroza! Takiego przykładu religijnego zaćmienia umysłu dawno nie widziałem! Toć to ze świecą próżno głupszego szukać!

Dobrze, że dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego nie nakazał wykonać papieskiego "recyklingu" drzew na podległym mu obszarze, choć pewnie niektórzy z największych polskich dewotów byliby tym wniebowzięci.
03-04-2014 11:21 
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)

>Dobrze, że dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego nie nakazał wykonać papieskiego "recyklingu" drzew na podległym mu obszarze, choć pewnie niektórzy z największych polskich dewotów byliby tym wniebowzięci.<

Nie mów hop! Niezbadana jest łaska natchnienia Duchem Świętym.


No gods, no masters...I am who I am.
03-04-2014 22:46 
 Ocena 5 na 5
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>Dobrze, że dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego nie nakazał wykonać papieskiego "recyklingu" drzew na podległym mu obszarze, choć pewnie niektórzy z największych polskich dewotów byliby tym wniebowzięci.

Ale to jest bardzo dobry pomysł. Za sześć lat będzie setna rocznica urodzin. Można by opierdzielić setkę drzew w Białowieskim i zmienić je w setkę Karolów. Najpiękniejszemu Polakowi w historii należy się najpiękniejszy las. Czy tam puszcza. Myślę, że to adekwatne do rangi wydarzenia i odpowiednie dla Czwartej Osoby Boskiej. Każdemu takiemu dziełu nadać rok i postawić tablicę z informacją, co też Największy Polak w nim cudownie zdziałał. Najlepiej złotymi literami, żeby nie było za tanio i się Karol nie obraził, bo jak jedna taka rzeźba to koszt 1300 złotych, to trochę obciach. Za tanio. A pieniędzy na Kulturę Wysoką u nas dosyć, taki Zdrojewski się nie szczypie, ino daje.
KORUND (4922 punktów)
>Gdy zobaczyłem wczoraj news mówiący, iż w Kraśniku ma być wycięte 231 drzew w parku miejskim i na
>ich miejscu posadowione 12 pomników ukochanego, prawie świętego Jana Pawła II myślałem, że to żart.

-Tylko któż by się odważył, w katolickim kraju im. Jana Pawła II, na takie szyderstwo?

>Okazuje się jednak, że rozmiary fanatyzmu - debilizmu są w naszym społeczeństwie niezmierzone i z
>pozoru nieprawdopodobna historia jest jednak prawdziwa.

-To dobry przykład jak wiara ogłupia i że jednak ma znaczenie w co kto wierzy, bo to determinuje jego działania. Tu akurat żaden hierarcha kościelny nie nakazał wycinania drzew i strugania papieży. Jak w większości wypadków nadawania imienia szkołom, szpitalom, ulicom, placom, tak inicjatywy budowy pomników i wszelkich aktów poświęcenia, wychodzą od zwykłych wiernych, radnych i polityków, którzy tym wiernym chcą zaimponować. To skutek infantylnej wiary i religijnego ogłupienia. Tu winnym jest po prostu religia, jako jedna z odmian ludzkiej głupoty.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Gdy zobaczyłem wczoraj news mówiący, iż w Kraśniku ma być wycięte 231 drzew w parku miejskim i na
>ich miejscu posadowione 12 pomników ukochanego, prawie świętego Jana Pawła II myślałem, że to żart.
Data by na to wskazywała, ale poza nią nie ma żadnych przesłanek do uznania owej wiadomości za żart. Toż ukochany syn narodu na wszelkie hołdy może liczyć. Zresztą jak od fanatyków rozsądku oczekiwać?


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
03-04-2014 11:59 
 Ocena 6 na 6
Christos (2696 punktów)
>Data by na to wskazywała, ale poza nią nie ma żadnych przesłanek do uznania owej wiadomości za żart. Toż ukochany syn narodu na wszelkie hołdy może liczyć. Zresztą jak od fanatyków rozsądku oczekiwać?<
Tego nawet mistrz Bareja nie przewidział. Oby oczko nie odpadło, temu pomniku.

No gods, no masters...I am who I am.
03-04-2014 16:56 
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Tego nawet mistrz Bareja nie przewidział. Oby oczko nie odpadło, temu pomniku.
Jeśli to pomnik na miarę ich możliwości, to pewnie nie tylko oczko temu pomniku odpadnie.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
03-04-2014 19:46 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Data by na to wskazywała, ale poza nią nie ma żadnych przesłanek do uznania owej wiadomości za żart.
Bo to rzeczywiście nie jest żart. Drzewa zostały wycięte, ustawienie rzeźb zaplanowane.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Bo to rzeczywiście nie jest żart.
Jestem tego świadom. Choć jakaś maluteńka iskierka nadziei się we mnie tliła.
>Drzewa zostały wycięte, ustawienie rzeźb zaplanowane.
Szczerze powiedziawszy nijak mnie to nie dziwi. Ot, polska rzeczywistość.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
diogenes (42753 punktów)
>w Kraśniku ma być wycięte 231 drzew w parku miejskim i na ich miejscu posadowione 12 pomników ukochanego, prawie świętego Jana Pawła II...

Papież podobno czyni cuda. Podobno. Ale to, że niektórych zamienia w idiotów, jest pewne.

>Na rzeźbach się nie skończy. ... Na ławkach chcemy umieścić tabliczki, na których znajdą się cytaty z encyklik Jana Pawła II...

Idąc tym tropem - w ramach jakiegoś parafialnego pleneru - należałoby parkowe szalety ozdobić stosownymi malowidłami.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
pawel_wr (4297 punktów)
>Gdy zobaczyłem wczoraj news mówiący, iż w Kraśniku ma być wycięte 231 drzew w parku miejskim i na
>ich miejscu posadowione 12 pomników ukochanego,

Paranoja ultrakatolicka w priwislańskim kraju nie ma granic.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
owerfull (38 punktów)
Przeczytałem sobie właśnie, że racjonalista.pl powstał w marcu 2000, a już myślałem, że powstał przy okazji prima aprilis, jaka szkoda, że tak nie było

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365