Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
16-02-2005niemabogaJak wypisać się z kościółka?
cze. powiedzcie mi dobrzy chrześcijanie jak mam sie wypisac z tego całego kościółka? bo już mnie mierzi a poza tym jestem ateistą
pozdro
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
16-02-2005PrzebiśniegTeoryjka spisku
Czy jest ktoś kto poda sens gromadzenia majątku przez instytucję KK w Polsce? Czy jest ona jakąś alternatywą dla społeczeństwa polskiego? O ile coś w tym było za komuny o tyle teraz chyba już jesteśmy wolnym, suwerenym społeczeństwem? Nie jesteśmy? Ups...
Czyli można by założyć, że kościół gromadząc dobra materialne znowu czuje się alternatywą dla władz państwa ,które wyprzedają Polskę tym razem na zachód? Jest to być może jakiś kapitał na nadchodzącą biedę? Może to jest jakiś spisek? Może powstał bo poziom edukacji społeczeństwa jest jeszcze zbyt zatrważający by nazwać go społeczeństwem odpowiedzialnych za siebie obywateli?
Mam teoryjkę, że kościół katolicki buduje państwo Rzeczkatolicka Polska ponieważ trzecia z kolei Rzeczpospolita okazała się porażką rządzących nieudolnych partyjniaków. A tymczasem Sz. Biskupi widzą, że z tą chołotą (parlamentarną)przymierza nie będzie. Przy czym sami nie są w stanie programowo edukować popegeerowskiego marginesu, chociaż, gdyby zaczęli namawiać do edukacji z ambony, to jest przecież furtka dla ocalenia państwowości - zanim zaczną wieszać tabliczki na szkołach typu: Państwowa Wyższa Szkoła Języka Niemieckiego w Malopolish Land - przyjaciel Bawarii, największy odbiorca śmieci na wschodzie Eurolandu.
Ależ ten kraj jest skołowany, ale tworzymy go wszyscy, więc, może warto poprzeć kościół i wstąpić do Narodowej Agecji Bezpieczeństwa? Wzbogacić kartoteki księży i wykorzystać religię do działań na rzecz ratowania polskości?
To wcale nie jest zabawne...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
13-02-2005kirkorkochany p. bog
ah wy niedowiarki, jak mozecie nie wiezyc w p.boga? przeciez nawet niedawno pokazal swoje milosierdzie(tsunami)i napewno mial jakis w tym plan
jesli tak to moze on wcale nie jest taki dobry?
kazdy mowi o opatrznosci bozej, trzeba sie modlic itp.
kto mi da przyklad co j.p.2 wymodlił przez 25 lat z hakiem
a no nic. ale oczywisci ktos zaraz mi odpisze ze to nie o to chodzi.
wlasnie ze o to, jak cos sie dobrego zdarzy to pan bog , jak niedobrego to co?
- a no adamek zerwal jablko
filmy typu "gwiezdne wojny" sa bardziej prawdopodobne.
narka
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
13-02-2005heretykFrank Zappa o religii
Zastanówcie się przez chwilę nad regułami chrześcijaństwa. Dobra ,co to było co zjadł Adam, a czego nie powinien był zjeść?
To nie było zwykłe jabłko-to byl owoc z drzewa wiadomości Dobrego i Złego.
Podtekst?
"Jak będziesz chciał być za mądry, to ci tak wpierdolę że się nie pozbierasz-mówi Pan.
Bóg jest najmądrzejszy i nie życzy sobie żadnej konkurencji.
Czyż nie jest to wobec tego religia w najwyższym stopniu antyintelektualistyczna?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-02-2005WelczerZła religia
Pan Bartłomiej Wątróbski,autor wątku pt."Protest",ma pretensje,do osób zamieszczających na tym forum swoje dygresje na temat religii,o to iż są one wrogo do niej nastawione i "przesiąknięte nienawiścią".Cóż...Myśle że takie podejście do tematu katolicyzmu i Chrześcijaństwa wogóle,jest jedynym właściwym.Kościół katolicki przez stulecia zapracował sobie na wielu zaciętych wrogów.
Po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego,Chrześcijaństwo stało sie jedyną instytucją,będącą wstanie zapanować w jakikolwiek sposób,nad zrodzonym na gruzach imperium chaosie i właśnie jego klęsce zawdzięcza taką popularność.Od 476 roku zaczęły sie więc złote lata Chrześcijaństwa,które przez stulecia wyżądziło tyle złego,było powodem tak wielu cierpień i śmierci,że nikt nigdy nie byłby w stanie tego przewidzieć...Okres średniowiecza przyniósł ze sobą świętą inkwizycje,zapłonęły stosy i niezliczona ilość niewinnych ludzi umarła nie ludzką śmiercią...W XI wieku zaczęły sie Wyprawy krzyżowe,podczas których,pod hasłem szerzenia wiary wycinano i palono wioski,gwałcono i rabowano.O okrucieństwach kościoła katolickiego można mówić w nieskończoność.Dodatkowo,kościół od zawsze uzurpował sobie prawo,do głoszenia jedynej słusznej wiedzy,bezlitośnie obchodząc sie z ludżmi nauki,podwarzającymi bezsensowne prawdy głoszone przez kościół.Mimo to że dziś papież nie ściga otwarcie naukowców,mimo iż ku prowadzeniu badań nie potrzebne są już tajne bractwa,takie jak siedenastowieczni Iluminaci,w dalszym ciągu dostrzegamy wszechstronną..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
07-02-2005PostratiamowiecKościół i antyklerykalizm
Kościół to my czyli społeczeństwo. Wybierzcie pojęcie, które kojarzy się lepiej.
Antyklerykalizm - odpowiedź państwa OJCA na krnąbrność litościwej MATKI, która podburza dziecko przeciwko ojcu bo on przecież ma dawać i to najlepiej im obojgu. Zapinkalać w robocie do nocy bo matka chce - to chce konkordat, chce relaksu w nowym Jaguarze. Ojciec się złości ale co ma zrobić jeśli głupia żona podburzy przeciwko niemu roszczeniowego bachora. Ojciec dla świetego spokoju pójdzie się ubezpieczyć i wkońcu sie zarżnie dziurawym budżetem.
Koniec! Koniec! Alleluja!
Nie jestem już roszczeniowym bachrem
Zwalniam Was z rodzicielstwa systemowego.
Ulice czekają, są śliskie i brudne zarazem.
Biedny Giertych, biedna prawica, maszynowe centrum i złodziejska lewica z cynicznym guru.
Macie szczęście, że wasze kompetencje zostaną poszanowane po publicznej lustracji. Nie będzie kary tylko spowiedź i wolny wybór sprawowania nowych urzędów, które powstaną lada moment.
Włącz telewizor i patrz komu trzęsie się głos!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
07-02-2005Andreas RosenbergUSA i Watykan
Czytając Deschnera zaintrygował mnie fakt, ża papież utrzymywał dobre stosunki z Reaganem i że Reagan starałsię o poparcie KK w wyborach. Kiedyś oglądałem film dokumentalny o tym. Zastanawiam się, dlaczego, mimo sprzciwu wobec wojny w Iraku papież przyjął na audiencji prwie cały Biały Dom, było to zdaję się parę miesiecy przed wyborami. Podobno przemowa papieża dotykała sprawy torturowania jeńców irackich w sposób "bardzo delikatny". Gdzie mógłbym znaleźć tę przemowę? Czy nie sądzicie, ze Watykan w sposób ewidentny pragnął wesprzeć religijnego republkanina? CZy nie sądzicie, papież dość i watykan jakoś spuścił z tonu jeśli chodzi o protest przećw wojnie? Może ten początkowy sprzeciw był tylko ukłonem w stronę muzułmanów?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
06-02-2005azazelCenzura wiary
Pragnę powiadomić forumowiczów o cenzorskich metodach stosowanych na forum wiara.pl. Szczególnie interesujące jest kryterium usuwania postów bez ostrzeżenia. Czyżby owieczki bały się demonów? A może samych siebie?
forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=43256
Może ktoś ma własne doświadczenia w tym temacie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-01-2005RomanPoza prawem
"Małgorzata Kałużyńska-Jasak, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych: - Kościół jest poza naszą jurysdykcją. Ustawa o ochronie danych osobowych nie dotyczy zbieranych przez niego informacji. Nie możemy nawet przyjmować skarg na działania księży. Dlatego nie mogę stwierdzić, czy doszło do naruszenia prawa. "
Moze mi ktos wyjasni jak to jest ze w panstwie prawa jakas instytucja jest wylaczona z jego jurysdykcji.
Aha, dot. to 'Kto ile daje', dzial Wiadomosci.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
21-01-2005MarekKośćiół nie bije kobiet!
Dostałem od Racjonalisty pocztą taki tekst:
>Cytat tygodnia
>Kościół nie bije kobiet...
>"...gdy dorosła wydano ją za mąż - mężowi jako panu. (...) Jego zdrady małżeńskie znosiła tak cierpliwie, że nigdy nie stały się przyczyną, nawet sprzeczki między nimi. (...) Był to człowiek o wspaniałomyślnych odruchach, a zarazem bardzo skory do gniewu. Ona jednak wiedziała, że gniewnemu mężowi nie należy się sprzeciwiać ani czynem, ani nawet słowem. Jeśli gniewał się niesłusznie, czekała, aż się wykrzyczy i uspokoi, i dopiero wtedy wyjaśniała mu swoje postępowanie. Wiele mężatek, których mężowie byli łagodniejszego niż on usposobienia, nieraz w gronie przyjaciółek skarżyło się na swoich mężczyzn... Moja matka wtedy, ganiąc ich uszczypliwość, jakby żartem, lecz w istocie poważnie im mówiła, że skoro wysłuchały niegdyś umowy małżeńskiej, powinny wiedzieć, iż stały się służebnicami swych mężów; niechże teraz, pamiętając o swej roli, nigdy się zuchwale im nie sprzeciwiają."
>św. Augustyn, czołowy teolog katolicki, Wyznania IX,9
Nie bardzo wiem, co Racjonalista chciał wykazać, przytaczając ten tekst. O biciu kobiet nie ma w nim ani słowa. Czyżby to, że Koścół propaguje zdrady małżeńskie? No nie, tak szalonej tezy to chyba nawet Agnosiewicz nie postawi...

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)