 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 14-01-2005 | malutka | koperta |
kto nauczył księży brania forsy po kolędzie? mało im?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 13-01-2005 | Lachryma | spis wszystkiego co ZŁE ;) |
reidler.cj(*)fun/swiatlo_zycie/okultyzm.htmjak zobaczylam ten skromniutki, króciutki i subtelny spis to padlam ze śmiechu! noo... teraz już jasno wiemy czego nam wolno a czego nie powiesze sobie to nad łózkiem, naucze sie na pamiec albo oprawie w ramke :/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 13-01-2005 | Witold | Antyklerykalne piekiełko |
Z przykrością przeczytałem w ostatnich FiM artykuł Jonasza "Czyja RACJA". Napisał, że odcina się od założonej przez siebie APP RACJA, ponieważ przewodniczący pan Piotr Musiał odciął się na łamach GW od współpracy z "FiM". Odezwało się "Polskie Piekiełko". Może dajmy sobie spokój z ta partia tylko "róbmy swoje"... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 12-01-2005 | Krzysiu | Opłatek |
Zatanawiam się, kto wymyślił opłatek i czym podpierał się przemycając go do zwyczajów KK? No bo przecież nie biblią? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 10-01-2005 | lucabrasi | W VI wieku na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem: czy kob |
Interesuje mnie to zagadnienie ktore przeczytalem w tekscie : Miejsce i wizerunek kobiety w chrześcijaństwie Autor tekstu: oprac. Mariusz Agnosiewicz www.racjonalista.pl/kk.php/s,473Czy ktos moze posiada wiecej informacji na temat tego zagadnienia? Dziwi mnie takze to ze dopiero niedawno sie o tym dowiedzialem pomimo tylu lat nauki historii i nigdy nie bylo o tym wzmianki. A przeciez na temat kosciola rzymskokatolickiego jest bardzo duzo nauki w gimnazjum a takze liceum. Za informacje na ten temat z gory dziekuje. "W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie." Bernard Häring, teolog katolicki, XX wiek  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 10-01-2005 | terminator księzy | Złodziejski intrygi księży |
Dlaczego kościół jes6t przeciwko Jurkowi Owsiakowi? Ja wiem czemu Bo go denerwuje, iż ludzie nie pchaja kasy do kieszeni księży tylko na dobry cel. Wkurza ich że se nie zarobią. I dobrze. Ubóstwo to ubóstwo. Ksiądz powinien nie mieć nic oprócz skromnego domu. Ja osobiście uważam że księża powinni być kastrowani, a cała ta religia to bzdura. Kościół nie chce aborcji bo jest nienormalny. Lepiej komuś skrócić cierpienia niż żeby żył i się męczył przez całe życie. Popieram szanownego tomasz Uchańskiego. Tak należy rozumować, a nie przejmować sie pierdołami. Po co se zawracać czas łażeniem do kościoła, skoro można robić dużo pożyteczniejszych rzeczy? Ateizm to spokój. Ksiąz to złodziej. I tyle mam do powiedzenia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 09-01-2005 | Tomasz Uchański | szkolna dyskryminacja |
Jestem uczniem II klasy gimnazjum, z malego miasta Busko Zdroj. W odroznieniu od reszty ludzi z mojej klasy nie wierze w Boga, i sie do tego potrafie przyznac. Przez I klase bylo w miare znosnie, male dogaduszki, ale to, co zdazylo sie w poniedzialek na religii przeszlo najsmielsze oczekiwania. Pare dziewczyn z mojej klasy uslyszalo, jak zartuje, ze wezme "Ciało Chrystusa" z kosciola na wynos, i wymyslily sobie, ze ja "pluje zbawicielem". I wlasnie w poniedzialek, na religii spytaly sie siostry, czy to grzech. Nasza zakonnica zalamala sie, wywiazala sie dyskusja (nie padlo moje nazwisko), wskutek ktorej pojawilo sie pytanie: "kto wierzy w Boga?". Nie zglosilem sie tylko ja, i moja dziewczyna, tez ateistka. Siostra sie spytala, czemu chodzimy na religie. Opowiedzielismy jej, ze chcemy, i to jest nasza sprawa. Siostra niby zrozumiala, a dzisiaj wracam do domu, a tu mama pyta sie, co bylo wczoraj na religii. Powiedzialem jej wszystko, zgodnie z prawda. Potem czekala mnie rozmowa z tatą. Okazalo sie, ze mila siostrunia powiedziala swoja wersje wychowawczyni (stara panna, dewotka latająca wszedzie z mamusią), ktora to z kolei zadzwonila do mojego taty do pracy i opowiedziala mu, że sie martwi o mnie. W zwiazku z moja dziewczyna pojawily sie gorsze oceny (to zrozumiale, jak mysle), nie cwicze na wfie, bo nie chce, i sie zawsze wykrecam, koncze znajomosc z moim kumplem (ktory okazal sie dla mnie chamem i debilem, pozatym to moja sprawa, z kim rozmawiam), ze spedzam za duzo czasu z moja.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-01-2005 | Tęcza | Biblia w interpretacji :) |
Pani Laura Schlesinger jest slynna amerykanska dziennikarka, ktora udziela rad w swoim programie radiowym. Jakis czas temu Laura stwierdzila, ze homoseksualizm wedlug Biblii (III Ksiega Mojzeszowa 18, 22) jest ohyda i w zadnym wypadku nie moze byc tolerowany. Oto list wyslany do Pani Laury przez sluchacza: Szanowna Pani Schlesinger, pisze, zeby Pani podziekowac za ksztalcaca prace o prawie Boga. Naprawde, wiele sie nauczylem dzieki Pani programowi i staralem sie dzielic ta wiedza z jak najwieksza liczba osob. Teraz, kiedy ktos probuje bronic homoseksualnego stylu zycia, po prostu przypominam mu, ze w trzeciej Ksiedze Mojzeszowej mowi sie, ze jest ohyda. Koniec dyskusji. Jednak potrzebuje Pani rady w sprawie innych odrebnych przepisow i ich stosowania. Chcialbym sprzedac swoja corke jako niewolnice, wg Exodus 21,7: jaka cene zasugerowalaby mi Pani? Kiedy na oltarzu spalam byka w ofierze, wiem z Pisma Swietego (III Ksiega Mojzeszowa 1, 9), ze to powoduje bardzo przyjemny dla Boga zapach. Problem jednak pojawia sie z sasiadami: ci okropni bezboznicy twierdza, ze zapach nie jest przyjemny. Czyzbym mial ich bic za to? Wiem, ze moge miec stosunki z kobieta tylko wtedy, kiedy nie ma okresu (III Ksiega Mojzeszowa 15, 19-24). Jak moge partnerke o to zapytac? Wiele kobiet sie obraza. III Ksiega Mojzeszowa w wierszach 25-44 twierdzi, ze moge posiadac niewolnikow obydwu plci, pod warunkiem, ze zostali zakupieni w obcym kraju. Moj kumpel mowi, ze to mozna zrobic tylko z Filipinczykami, a nie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 07-01-2005 | lucabrasi | ???????????? |
Dziwi mnie jedna rzecz. W czytelni miejskiej mozna znalezc takie gazety jak "Tygodnik powszechny" !, "Martyria" !!! i inne gazety katolickie , a prozno szukac takich gazet jak "Nie" czy "Fakty i Mity". Czy to jest przypadek ?. Druga sprawa to jest taka , że jak otwierali biblioteke to ksiadz ją święcił !!!!!! Czy to jest normalne? Według mnie te przypadki jak i inne dowodzą klerykalizacji państwa Polskiego. Co o tym sądzicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 25-12-2004 | Kajka | Apostazja - argumenty za i przeciw |
Witam, ponieważ często spotykam się z postawą: "po co występować i robić szopkę? Lepiej sprawę olać", jestem ciekawa jakie macie argumenty za wystąpieniem z KK i przeciw. Osobiście jestem świadomą ateistką od 8 lat, nie mam bierzmowania. Noszę się z zamiarem wystąpienia z KK, ale ze względu na skomplikowaną procedurę i wymóg posiadania 2 bierzmowanych światków ( free.ngo.pl/humanizm/wychrzta.htm) nie zrealizowałam jeszcze tego. Uważam jednak, że apostazja ma sens, nie cierpię konformizmu i asekuranctwa, jeśli nie wierzę w to co głosi KK to czemu oficjalnie pozostaję członkiem? Z wygodnictwa? Nie popieram takiej postawy.. Ciekawa jestem waszych poglądów, waszych argumentów za czy przeciw. Pozdrawiam, Kaja | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |