Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
14-01-2005malutkakoperta
kto nauczył księży brania forsy po kolędzie?
mało im?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
13-01-2005Lachrymaspis wszystkiego co ZŁE ;)
reidler.cj(*)fun/swiatlo_zycie/okultyzm.htm
jak zobaczylam ten skromniutki, króciutki i subtelny spis to padlam ze śmiechu!
noo... teraz już jasno wiemy czego nam wolno a czego nie
powiesze sobie to nad łózkiem, naucze sie na pamiec albo oprawie w ramke :/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
13-01-2005WitoldAntyklerykalne piekiełko
Z przykrością przeczytałem w ostatnich FiM artykuł Jonasza "Czyja RACJA". Napisał, że odcina się od założonej przez siebie APP RACJA, ponieważ przewodniczący pan Piotr Musiał odciął się na łamach GW od współpracy z "FiM". Odezwało się "Polskie Piekiełko". Może dajmy sobie spokój z ta partia tylko "róbmy swoje"...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
12-01-2005KrzysiuOpłatek
Zatanawiam się, kto wymyślił opłatek i czym podpierał się przemycając go do zwyczajów KK? No bo przecież nie biblią?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
10-01-2005lucabrasiW VI wieku na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem: czy kob
Interesuje mnie to zagadnienie ktore przeczytalem w tekscie :
Miejsce i wizerunek kobiety w chrześcijaństwie
Autor tekstu: oprac. Mariusz Agnosiewicz
www.racjonalista.pl/kk.php/s,473
Czy ktos moze posiada wiecej informacji na temat tego zagadnienia? Dziwi mnie takze to ze dopiero niedawno sie o tym dowiedzialem pomimo tylu lat nauki historii i nigdy nie bylo o tym wzmianki. A przeciez na temat kosciola rzymskokatolickiego jest bardzo duzo nauki w gimnazjum a takze liceum. Za informacje na ten temat z gory dziekuje.
"W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest
tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie."
Bernard Häring, teolog katolicki, XX wiek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
10-01-2005terminator księzyZłodziejski intrygi księży
Dlaczego kościół jes6t przeciwko Jurkowi Owsiakowi? Ja wiem czemu Bo go denerwuje, iż ludzie nie pchaja kasy do kieszeni księży tylko na dobry cel. Wkurza ich że se nie zarobią. I dobrze. Ubóstwo to ubóstwo. Ksiądz powinien nie mieć nic oprócz skromnego domu. Ja osobiście uważam że księża powinni być kastrowani, a cała ta religia to bzdura. Kościół nie chce aborcji bo jest nienormalny. Lepiej komuś skrócić cierpienia niż żeby żył i się męczył przez całe życie. Popieram szanownego tomasz Uchańskiego. Tak należy rozumować, a nie przejmować sie pierdołami. Po co se zawracać czas łażeniem do kościoła, skoro można robić dużo pożyteczniejszych rzeczy? Ateizm to spokój. Ksiąz to złodziej. I tyle mam do powiedzenia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
09-01-2005Tomasz Uchańskiszkolna dyskryminacja
Jestem uczniem II klasy gimnazjum, z malego miasta Busko Zdroj. W odroznieniu od reszty ludzi z mojej klasy nie wierze w Boga, i sie do tego potrafie przyznac. Przez I klase bylo w miare znosnie, male dogaduszki, ale to, co zdazylo sie w poniedzialek na religii przeszlo najsmielsze oczekiwania. Pare dziewczyn z mojej klasy uslyszalo, jak zartuje, ze wezme "Ciało Chrystusa" z kosciola na wynos, i wymyslily sobie, ze ja "pluje zbawicielem". I wlasnie w poniedzialek, na religii spytaly sie siostry, czy to grzech. Nasza zakonnica zalamala sie, wywiazala sie dyskusja (nie padlo moje nazwisko), wskutek ktorej pojawilo sie pytanie: "kto wierzy w Boga?". Nie zglosilem sie tylko ja, i moja dziewczyna, tez ateistka. Siostra sie spytala, czemu chodzimy na religie. Opowiedzielismy jej, ze chcemy, i to jest nasza sprawa. Siostra niby zrozumiala, a dzisiaj wracam do domu, a tu mama pyta sie, co bylo wczoraj na religii. Powiedzialem jej wszystko, zgodnie z prawda. Potem czekala mnie rozmowa z tatą. Okazalo sie, ze mila siostrunia powiedziala swoja wersje wychowawczyni (stara panna, dewotka latająca wszedzie z mamusią), ktora to z kolei zadzwonila do mojego taty do pracy i opowiedziala mu, że sie martwi o mnie. W zwiazku z moja dziewczyna pojawily sie gorsze oceny (to zrozumiale, jak mysle), nie cwicze na wfie, bo nie chce, i sie zawsze wykrecam, koncze znajomosc z moim kumplem (ktory okazal sie dla mnie chamem i debilem, pozatym to moja sprawa, z kim rozmawiam), ze spedzam za duzo czasu z moja..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
09-01-2005TęczaBiblia w interpretacji :)
Pani Laura Schlesinger jest slynna amerykanska dziennikarka, ktora
udziela
rad w swoim programie radiowym. Jakis czas temu Laura stwierdzila, ze
homoseksualizm wedlug Biblii (III Ksiega Mojzeszowa 18, 22) jest ohyda
i w
zadnym wypadku nie moze byc tolerowany.
Oto list wyslany do Pani Laury przez sluchacza:
Szanowna Pani Schlesinger,
pisze, zeby Pani podziekowac za ksztalcaca prace o prawie Boga.
Naprawde,
wiele sie nauczylem dzieki Pani programowi i staralem sie dzielic ta
wiedza
z jak najwieksza liczba osob. Teraz, kiedy ktos probuje bronic
homoseksualnego stylu zycia, po prostu przypominam mu, ze w trzeciej
Ksiedze
Mojzeszowej mowi sie, ze jest ohyda. Koniec dyskusji.
Jednak potrzebuje Pani rady w sprawie innych odrebnych przepisow i ich
stosowania.
Chcialbym sprzedac swoja corke jako niewolnice, wg Exodus 21,7: jaka
cene
zasugerowalaby mi Pani?
Kiedy na oltarzu spalam byka w ofierze, wiem z Pisma Swietego (III
Ksiega
Mojzeszowa 1, 9), ze to powoduje bardzo przyjemny dla Boga zapach.
Problem
jednak pojawia sie z sasiadami: ci okropni bezboznicy twierdza, ze
zapach
nie jest przyjemny. Czyzbym mial ich bic za to?
Wiem, ze moge miec stosunki z kobieta tylko wtedy, kiedy nie ma okresu
(III
Ksiega Mojzeszowa 15, 19-24). Jak moge partnerke o to zapytac? Wiele
kobiet
sie obraza.
III Ksiega Mojzeszowa w wierszach 25-44 twierdzi, ze moge posiadac
niewolnikow obydwu plci, pod warunkiem, ze zostali zakupieni w obcym
kraju.
Moj kumpel mowi, ze to mozna zrobic tylko z Filipinczykami, a nie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
07-01-2005lucabrasi????????????
Dziwi mnie jedna rzecz. W czytelni miejskiej mozna znalezc takie gazety jak "Tygodnik powszechny" !, "Martyria" !!! i inne gazety katolickie , a prozno szukac takich gazet jak "Nie" czy "Fakty i Mity". Czy to jest przypadek ?. Druga sprawa to jest taka , że jak otwierali biblioteke to ksiadz ją święcił !!!!!! Czy to jest normalne? Według mnie te przypadki jak i inne dowodzą klerykalizacji państwa Polskiego. Co o tym sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
25-12-2004KajkaApostazja - argumenty za i przeciw
Witam,
ponieważ często spotykam się z postawą: "po co występować i robić szopkę? Lepiej sprawę olać", jestem ciekawa jakie macie argumenty za wystąpieniem z KK i przeciw.
Osobiście jestem świadomą ateistką od 8 lat, nie mam bierzmowania. Noszę się z zamiarem wystąpienia z KK, ale ze względu na skomplikowaną procedurę i wymóg posiadania 2 bierzmowanych światków (free.ngo.pl/humanizm/wychrzta.htm) nie zrealizowałam jeszcze tego. Uważam jednak, że apostazja ma sens, nie cierpię konformizmu i asekuranctwa, jeśli nie wierzę w to co głosi KK to czemu oficjalnie pozostaję członkiem? Z wygodnictwa? Nie popieram takiej postawy..
Ciekawa jestem waszych poglądów, waszych argumentów za czy przeciw.
Pozdrawiam,
Kaja
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)