Racjonalista - Strona głównaDo treści
Złodziejski intrygi księży

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
09-01-2005 18:44terminator księzyZłodziejski intrygi księży
Dlaczego kościół jes6t przeciwko Jurkowi Owsiakowi? Ja wiem czemu Bo go denerwuje, iż ludzie nie pchaja kasy do kieszeni księży tylko na dobry cel. Wkurza ich że se nie zarobią. I dobrze. Ubóstwo to ubóstwo. Ksiądz powinien nie mieć nic oprócz skromnego domu. Ja osobiście uważam że księża powinni być kastrowani, a cała ta religia to bzdura. Kościół nie chce aborcji bo jest nienormalny. Lepiej komuś skrócić cierpienia niż żeby żył i się męczył przez całe życie. Popieram szanownego tomasz Uchańskiego. Tak należy rozumować, a nie przejmować sie pierdołami. Po co se zawracać czas łażeniem do kościoła, skoro można robić dużo pożyteczniejszych rzeczy? Ateizm to spokój. Ksiąz to złodziej. I tyle mam do powiedzenia.

exupery
To chyba nie tylko kwestia kościoła. Żyjemy w czasach rynku, dobro także stało się wartością rynkową, robimy coś, co uważa się za dobre by potem ogłosić/pokazać to światu, i zyskać na wartości. Jeżeli więc tak traktujemy dobro, to staje się ono "produktem" na rynku i oczywiście zaczyna się walka o to dobro, powoływane są różne organizacje dla czynienia tego dobra, ale każda stara się o wyłączność i większość z nich nie znosi konkurencji, którą zwalcza, no tak, jak choćby w przypadku kk, któremu Owsiak wszedł na dotychczasowe pole działania i co tu dużo nie mówić, robi to znacznie lepiej. Pomagasz komuś ktoś okazuje wdzięczność i to cieszy, przychodzi ktoś inny, pomaga nieco lepiej i stajesz się zazdrosny, bo wdzięczność nieco się rozwodniła, kiedy pomaga już setka ludzi w zasadzie nie dostrzegasz wdzięczności i wycofujesz się uważając, że tracisz niepotrzebnie czas. Rzecz jasna nie zawsze tak to wygląda, ale to dosyć typowa, ludzka przypadłość i nie tylko związana z kk.
laotan
Zdajesz sobie sprawe z tego, że "terminator" to nie tylko postać filmowa?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365