 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 07-04-2010 | Psyk | Jak kłamie Piotr Jaroszyński (tylko 1 artykuł!) |
Wziąłem na warsztat artykuł Piotra Jaroszyńskiego, zagorzałego idola Księdza Doktora Rydzyka, pt. "Medialny sąd nad Kościołem". www.bibula.com/?p=20030Czy autor sam nie wie o czym pisze czy też świadomie kłamie nie ma większego znaczenia. Ważne, że pisze nieprawdę po to, by wierzyli w nią inni. Idzie mu nie gorzej niż propagandzie stanu wojennego. Winne są oczywiście media. Kościół jest przecież niewinny. Trzeba zwalić winę na tych, którzy ujawniają prawdę. Wygląda to tak...: "Do tego chóru włączają się też niektóre media w Polsce kontrolowane przez to samo środowisko, które wydaje tygodnik “Der Spiegel” w Niemczech czy dziennik “New York Times” w Stanach Zjednoczonych." Co to znaczy "środowisko"? Nawet jeśli przyjmiemy, że każda gazeta ma jakąś linię programową to system polityczny USA jest zupełnie inny niż w Europie. W USA nie ma podziału na lewicę i prawicę, rządzą dwie grupy poza którymi jest plankton polityczny typu aktorki porno i sataniści. A już mówienie o "tym samym środowisku" pachnie manipulacją na kilometr. O kryzysie w Kościele piszą po prostu wszyscy, bo jest to temat na pierwszych stronach gazet a po drugiej stronie barykady jest "wykazujący skąpstwo w gospodarowaniu prawdą" rzecznik Watykanu, ksiądz Lombardi. Te pierwsze zdania są potrzebne do zbudowania fałszywej tezy o ataku na Kościół, na której Jaroszyński jeździ potem jak na łysej kobyle. "uzdrowienie moralne tych, którzy upadli" tak się po Jaroszyńskiemu nazywają dziesiątki.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 06-04-2010 | Szafrański | Obawy metropolity Michalika |
Michalik w kazaniu świątecznym wyraził zaniepokojenie, że Polska staje się "krajem partyjnym" i otwarcie nawoływał do wyborów wiadomo na jaką opcję polityczną. Naturalnie nie wspominał o problemach społecznych dotyczących tzw. ściany wschodniej" np. ubóstwa.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 87 (przedawniony) | | 06-04-2010 | Szafrański | Rocznica śmierci Pana Wojtyły |
Zastanawiam się ile będzie kosztować sprzątanie Warszawy po kolejnej rocznicy śmierci Pana Karola Wojtyły (zwanego Janem Pawłem II), może Kuria Warszawska się do tego dołoży?. Po śmierci w/w wystosowałem pismo do Prezydenta Warszawy z prośbą o przedstawienie wydatków związanych z oczyszczaniem miasta. Niestety do tej pory czekam na odpowiedź.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 30-03-2010 | Pabloss | Krzyża ściągnąć nie można, ale ... |
Jak pokazały ostatnie próby czy to licealisty czy też radnego krzyży nie uda się raczej wyprowadzić ze szkół i urzędów. Pojawił się wśród katolików na licznych forach pogląd, że cyt. "kto z krzyżem wojuje - ten od krzyża ginie i to w dodatku upokorzony". Udane wyprowadzenie krzyża z budynków użyteczności publicznej to niemal cud. W tak obłudnym narodzie katolickim, który jedno gada a drugie robi (tzw. katolicka doktrynalna dwulicowość) normalnemu obywatelowi, zwłaszcza myślącemu inaczej trudno będzie walczyć o swoje prawa, gdyż sądy będą uznawały, że krzyż nie wpływa negatywnie na danego delikwenta. Mam jednakże pytanie - skoro raczej nie uda się krzyza ściągnąć to czy nie można np: ządać aby dana szkoła czy urząd powiesił inny symbol religijny obok niego z którym się identyfikujemy (przykładowo). Czy w tym wypadku sądy nie byłyby bardziej skłonne do przyznawania racji? Bardzo chętnie zobaczyłbym urząd bez krzyża i do tego dążę, ale jeśli będzie to niemożliwe to wolę widzieć (jestem złośliwy to przyznaję) na ścianie masę innych symboli (może nawet logo PSR  ), gdyż to będzie przynajmniej pokazywało, że nie żyję jedynie w katolickim pedofilskim bagnie. Ciekaw jestem gdybym np. ja jako niewierzący wystąpił do urzędu gminy aby obok ogromnego krzyża powiesili (tu bym skłamał rzecz jasna) wizerunek Buddy, w którego "wierzę". Jeśli by się nie zgodzili mógłbym pójść (jak ten radny) do sądu - i teraz tylko pytanie czy myślicie, że sąd kazałby mi przedstawiać papiery, że faktycznie jestem.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 30-03-2010 | ktośtam | Kościół broni swoich pedofili jak niepodległości |
Z artykułu na wp: wiadomosci(*)II,wid,12117761,wiadomosc.htmlCytat:Emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins wyraził obawę, że obecne ataki na Benedykta XVI, któremu zarzuca się bierność wobec przypadków księży- pedofilów, mogą być także próbą podważenia autorytetu Jana Pawła II. [...]
- Dziennikarze, którzy szkalują wiedząc, że to robią, dopuszczają się ciężkiego grzechu i nie są nawet godni uprawiania tego szlachetnego zawodu - powiedział kardynał Saraiva Martins.
- Zamiast informować, dezinformują , są szkodliwymi czynnikami społeczeństwa, powinni się wstydzić na równi z pedofilami - dodał Martins. Niezłe, nie? Bo wcale nie chodzi o dobro ofiar pedofilii i wcale nie chodzi o ukaranie sprawców - ci wredni dziennikarze chcą obrazić Świętego Trupa i są warci tyle, co pedofile  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 28-03-2010 | Andro | Ratujcie nienarodzonych!!! |
Historia życia ludzkiego rozpoczyna się od grzesznego, żeby nie powiedzieć plugawego, aktu poczęcia. Jak by go nie nazwać jest on mocno podejrzany, choć w jakichś dziwny sposób przez boga tolerowany, a ostatnio wręcz uświęcony. Kiedy para małżonków pod wpływem żądz drzemiących w ich trzewiach decyduje się na seks powinna cały czas uważać, żeby nie sprofanować tego boskiego aktu. Najlepiej pomodlić się wspólnie z małżonkiem tuż przed, aby ustrzec się grzesznych myśli o czerpaniu zbyt wielkiej przyjemności, z tego mocno podejrzanego zdarzenia, do którego prawie wszystkich bóg w swej wielkiej i niepojętej mądrości powołał, żeby nie powiedzieć zmusił, poprzez zaszczepienie tego drżenia serca i motylków w brzuchu. Jak już na małżonków spłynie tchnienie ducha świętego, które ma moc uświęcenia nawet tak niebezpiecznego zdarzenia, jakim jest zbliżenie dwojga ludzi, mogą zaczynać. Po przejściu tych wstydliwych, ale jak pociągających, chwil uniesień, bóg łączy plemnika i jajeczko (fe, jakie to zwierzęce) w komórkę, która w tym momencie staje się człowiekiem. Tak dochodzi do cudu stworzenia człowieka. Człowieka, znaczy Stworzenia równego wręcz aniołom, powołanego do świętości, do spełnienia boskiego planu zbawienia. Bóg tylko po to dopuszcza do tych zbliżeń, żeby powstało jak najwięcej istnień, które w swej wielkiej miłości będzie mógł zbawiać, lub potępiać. Wróćmy do meritum. W łonie matki powstaje życie, które po porodzie, przez świat pełny pokus musi dojść.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-03-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Kościół a faszyzm, spis i opinie |
W magazynie Qfant, który objął patronat nad książką "Kościół a faszyzm" można przeczytać fragment książki ("Droga klasztorów i wielkie serce Caritasu") - o pomocy świadczonej przez duchowieństwo dla faszystów po zakończeniu wojny: www.qfant.(*)em&id=732:mariusz-agnosiewicz-W książce najwięcej miejsca poświęcam nie tylko najbardziej popularnym faszyzmom (Niemcy i Włochy), ale także tym reżimom, które były najbardziej katolickie, a jednocześnie (dlatego?) najsłabiej u nas opisane i znane - zwłaszcza reżim ustaszowski z Chorwacji i frankistowski z Hiszpanii (piszę m.in. o katolickich obozach koncentracyjnych i o udziale Opus Dei we władzy). Wszystko jest oczywiście dobrze opatrzone odesłaniami bibliograficznymi (książka zawiera ponad 550 przypisów) i ilustracyjnymi (ponad 150 zdjęć). Jestem bardzo zainteresowany opiniami czytelników, w szczególności ewentualnym wskazaniem odkrytych słabości, braków, błędów itd (jeśli takowe są  Poniżej publikuję pełen spis treści książki: Spis treści Wstęp . 7 KOŚCIÓŁ KATOLICKI WOBEC IDEOLOGII I WŁADZ FASZYSTOWSKICH Francuskie faszyzmy klerykalne . 11 Akcja Francuska 11 † Croix-de-Feu 15 † Reżim Vichy 15 Kościół i włoski faszyzm 19 Papiesko-faszystowski układ w Locarno 1929 25 † Watykan wobec agresji na Abisynię 32 Pogotowie Patriotów Polskich . 36 Żołnierze Mateczki Fatimskiej . 38 Hiszpania: od Falangi do Opus Dei 40 Katolicki faszyzm Gecé 40 † Protofaszystowska unia.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 28-03-2010 | diogenes | Nudy na pudy |
Chrzest związany jest z nadaniem imienia. Czy dokonując apostazji można zmienić imię? Mój nick mi się znudził.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 27-03-2010 | Cossack | Apostazja w Cerkwi prawosławnej |
Przeglądając forum strony www.cerkiew.pl natknąłem się na wątek pt. apostazja. Osoba która założyła wątek pytała czy i w jaki sposób można dokonać apostazji w prawosławnej cerkwi. Jako że żadna spośród odpowiedzi na zadany temat mnie nie zadowoliła(i pewnie autora również nie) pozwoliłem sobie na następujący komentarz: "Czy osoby udzielające informacji na temat procedury apostazji w Cerkwi są jej duchownymi? Nie zauważyłem żadnej fachowej odpowiedzi na zadany temat tylko gadanie typu ze dla Boga jestes/nie jestes już członkiem wspólnoty itp. Z konstytucji RP: Artykuł 32 pkt 2: Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Jeżeli wszyscy obywatele mają prawo do zrzeszania się a zatem przynależności do wspólnot/zrzeszeń/związków wyznaniowych to mają również prawo z takiego członkostwa zrezygnować(tym bardziej jeżeli to członkostwo zostało im nadane bez ich wiedzy i zgody-w przypadku chrztu). A zatem oczekuje aby ktoś kto zna się na rzeczy odpowiedział w jaki sposób można opuścić wspólnotę cerkiewną w sposób formalny czy to na drodze apostazji czy też w inny sposób. Ostateczny efekt powinien byc taki, aby osoba ta przez samą cerkiew nie była wliczana w liczbę wiernych. Gdyby taka procedura nie istniała oznaczałoby to że Cerkiew łamie zapisy Konstytucji RP." otrzymałem następującą odpowiedź: "naciągana interpretacja, ale zawsze możesz pójść do biskupa i w ten sposób do niego przemówić. Tu Konstytucja nie nakazuje odpowiadać na pytania" Chcę zaznaczyć.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 100 (przedawniony) | | 27-03-2010 | Autografka | Co potrafi ludzki umysł? |
Poczytałam sobie forum Katolika. Czasami tak mam, że lubię się dowiedzieć o czym tam ludzie piszą.  Ale to mnie przeraziło. Oto do czego doprowadza ludzi przesadna wiara. To bardzo smutne, jak irracjonalizm potrafi zawładnąć ludzkim umysłem, ale świadczy też chyba o wielkiej tego umysłu potędze, o wielkich możliwościach, które się w nim kryją. Może kiedyś uda się je wykorzystać w dobrym celu. Gdybyśmy kiedyś odkryli, jak to działa... www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=15831 | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |