Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rocznica śmierci Pana Wojtyły

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
02-04-2010 19:56Szafrański (111 punktów)Rocznica śmierci Pana Wojtyły
Ocena 4 na 8
Zastanawiam się ile będzie kosztować sprzątanie Warszawy po kolejnej rocznicy śmierci Pana Karola Wojtyły (zwanego Janem Pawłem II), może Kuria Warszawska się do tego dołoży?. Po śmierci w/w wystosowałem pismo do Prezydenta Warszawy z prośbą o przedstawienie wydatków związanych z oczyszczaniem miasta. Niestety do tej pory czekam na odpowiedź.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

02-04-2010 20:05
 Ocena 21 na 21
ktośtam (650 punktów)Odp: ROCZNICA ŚMIERCI PANA WOJTYŁY
Powiem szczerze, że choć pan Wojtyła mnie niewiele obchodzi, takie posty nie za bardzo mi się podobają. Miasto sprząta po studenckich juwenaliach, po manifach albo po meczach - i można krytykować chamskie i bezmyślne zachowania kiboli, tak samo jak chamskie i bezmyślne zachowania moherów; ale ani jednym ani drugim przestrzeni publicznej odmówić nie można.
02-04-2010 21:22 
 Ocena 3 na 3
nomilk (1013 punktów)
(...) ale ani jednym ani drugim przestrzeni publicznej odmówić nie można.

A czas antenowy?


conclusion will be your epitaph
02-04-2010 21:25 
 Ocena 3 na 3
ktośtam (650 punktów)
>A czas antenowy?

Słuszna uwaga Jeśli już musi istnieć telewizja, którą przymusowo opłacam, nie życzę sobie by puszczała to wszystko co puszcza. Amerykańskie filmy, transmisje mszy... "Sondo", wróć!
02-04-2010 21:47 
 Ocena 1 na 1
nomilk (1013 punktów)
Amerykańskie filmy, transmisje mszy... "Sondo", wróć!

I jeszcze: TVPFloyd, a co?

conclusion will be your epitaph
02-04-2010 21:27 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)

>A czas antenowy?

Kibolom wszelkiej maści raczej się go nie odmawia.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
02-04-2010 20:52
 Ocena 14 na 14
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
JPII będzie wkrótce bogiem i dołączy do Zeusa, Posejdona i Hadesa na Olimpie...ups nie ta mitologia przepraszam. Jeszcze raz: JPII będzie wkrótce bogiem i dołączy do św. Stefana (opiekuna statków o wyporności powyżej 1000T), św. Żygoliny (patronki ludzi cierpiących z powodu śmierci bliskich w wieku do 12,7 lat i wadze powyżej 65 kilo) oraz św. Kupernarza (patrona podróżujących samochodami marki BMW).
Więc człowieku małej wiary nie igraj z przyszłym bóstwem, które zostanie najpewniej patronem wszystkich stosujących naturalne środki antykoncepcyjne (przez swoje wstawiennictwo u najświętszej Izydy.. ups znów pomyłka - Marii, będzie zwiększał szanse niepoczęcia) oraz zmarnowanych plemniczków - rozlanych w czasie masturbacji. Narazie JPII jest w poczekalni do nieba i czeka aż biurokraci z Watykanu pozwolą mu tam wstąpić.
Należy jednak podkreślić wspaniałe rzeczy jakie osiągnał JPII:
-zrównał w prawach embriony i ludzi,
-przyczynił się do wzrostu pogłowia katolickich fundamentalistów poprzez zakaz zakładania "gumek",
-rozwinął do perfekcji "bleblanie" o pokoju na świecie.
Zachęcam do zadumy w ten smutny dzień.
02-04-2010 21:20 
 Ocena 2 na 2
nomilk (1013 punktów)
-zrównał w prawach embriony i ludzi,
-przyczynił się do wzrostu pogłowia katolickich fundamentalistów poprzez zakaz zakładania "gumek",
-rozwinął do perfekcji "bleblanie" o pokoju na świecie.
Zachęcam do zadumy w ten smutny dzień.


Dużo tego...
W tvp przypomniano fragmenty najlepszych przemówień:

" Dzisiaj (oklaski) szedłem (brawa) i tak (owacja) powiedziałem (euforia)..."


conclusion will be your epitaph
02-04-2010 21:49 
 Ocena 2 na 2
Ammet (1428 punktów)
Mnie się do tej pory najbardziej w głowie nie może pomieścić, jaki interes można zrobić na kremówkach, kiedy boski Jan Paweł II wspomni, że je jadł.

Siedziałam dzisiaj przy tej telewizji, czekając na wydarzenia z kraju, polityka etc., ale się nie doczekałam, śmierć papieża to nie tylko temat główny, ale i jedyny, nawet wspominany w wiadomościach sportowych...
02-04-2010 22:15 
 Ocena 5 na 5
nomilk (1013 punktów)

I ja czekałem... Chyba tylko prognoza pogody nie była poddana indoktrynacji. Dobrze, że nie padało dzisiaj, bo komentarze typu "krople jak łzy żalu" czy "anioły się smucą" nie działają na mnie najlepiej.

Elvis... wróć...


conclusion will be your epitaph
02-04-2010 23:27 
 Ocena 2 na 2
Ammet (1428 punktów)
>I ja czekałem... Chyba tylko prognoza pogody nie była poddana indoktrynacji. Dobrze, że nie padało dzisiaj, bo komentarze typu "krople jak łzy żalu" czy "anioły się smucą" nie działają na mnie najlepiej.

Osz, w prognozie nie wspomnieli ani słowem o śmierci papieża? Przyznam, że nie doczekałam prognozy, bo pod koniec wiadomości już zaczęłam kląć przed telewizorem, wolałam się oddalić.
02-04-2010 23:51 
 Ocena 1 na 1
nomilk (1013 punktów)
zaczęłam kląć przed telewizorem, wolałam się oddalić.

Tyle straconego czekania

Możesz podać co drugie przekleństwa, których użyłaś? Taka alternatywa dla "kodu Biblii"

conclusion will be your epitaph
02-04-2010 23:55 
 Ocena 1 na 1
Ammet (1428 punktów)

>Możesz podać co drugie przekleństwa, których użyłaś? Taka alternatywa dla "kodu Biblii"

Ojj, nie pamiętam już. To takie moje szeptanie-bluzganie uaktywniane, kiedy jestem czymś zbulwersowana. Ale na następny raz mogę notować, może coś się wydedukuje z tego : D
03-04-2010 00:33 
 Ocena 2 na 2
nomilk (1013 punktów)
To takie moje szeptanie-bluzganie...

Brzmi ektoplazmatycznie i zachęcająco, "delikatny odgłos gromu"
Pierwsza godzina relacji: Polski Słownik Wulgaryzmów,
druga godzina: nawiązanie do zasłyszanych przekleństw węgierskich, czeskich i, oczywiście, niemieckich,
trzecia godzina: życiowy wybór: metafizyka lub skok z balkonu.

Notatki mogą tego nie oddać

Żegnam się (ranne wstawanie), życzę spokojnych i wesołych... eee...

Dzięki za rozmowę

conclusion will be your epitaph
Ammet (1428 punktów)

>Dzięki za rozmowę

Ależ proszę^^
03-04-2010 14:54 
 Ocena 2 na 2
Guzik (2020 punktów)

>Elvis... wróć...

A ja oglądając te transmisje mam nieraz ochotę zawołać: - Breżniew wróć!
I przypomina mi się kawał :
Pierwszy program:
Breżniew
Drugi program:
Breżniew
Trzeci program:
spiker z podniesionym palcem mówi:
ty,ty, ty, nie przełączaj kanałów!
03-04-2010 20:48 
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)
>Siedziałam dzisiaj przy tej telewizji, czekając na wydarzenia z kraju, polityka etc., ale się nie doczekałam, śmierć papieża to nie tylko temat główny, ale i jedyny, nawet wspominany w wiadomościach sportowych...
dzisiaj patrzyłem na TVP 1 tzw.Wiadomości nazwałbym to coś magazynem Historyczno-kościelnym
-Katyń
-Bandera
-wielka sobota
-mała sobota
-średnia sobota
-święta krew
i to jest raczej normalne
przypomina mi to Dziennik Telewizyjny za komuny
-Gierek w Nowej Hucie
-Gierek posiedzenie KZ PZPR
-Gierek pozdrawia dzieci
-Robotnicy pozdrawiają Gierka
-Tow. Breżniew jest dotleniany
-Tow. Gierek zakopał drzewko TVP 1
cz możne ktoś mnie poinformować jakie programy są jeszcze normalne ?
kapitan AS (298 punktów)
Proponuje wyłączyć TV i za około tydzień( choć można już w najbliższy wtorek) ponownie włączyć i wtedy w wiadomościach nie będzie leciało nic związane ze świętami. Jedynie pewnie policjanci podadzą ile to pijanych kierowców zatrzymali podczas świątecznej akcji jajeczko oraz ile to każdy katolik jajek zjadł podczas świąt, ale to pewnie tylko we wtorek. Zawsze tak jest, że w każde katolickie święta i w okresie około świątecznym nasza TV serwuje nam dużo programów z tym związanych po świętach wróci normalność, czyli dziesięć seriali i trzy programy publicystyczne dziennie. Taki program jaka większość odbiorców.
nomilk (1013 punktów)

-wielka sobota
-mała sobota
-średnia sobota
-święta krew


Pyszne rozwinięcie

conclusion will be your epitaph
Ammet (1428 punktów)
Ehym, każdy z moich znajomych uważa, że JPII jest wielkim człowiekiem, jednak jak pytam, cóż takiego konkretnie ponadczasowego zrobił to odpowiedzi nie uzyskuję (bo przecież wszelkich "cudów" brać pod uwagę nie będę).
03-04-2010 00:29 
 Ocena 6 na 6
Arita (459 punktów)
>jednak jak pytam, cóż takiego konkretnie ponadczasowego zrobił
W szkole słyszałam,jak dzieci na ten temat rozmawiały. 8-latek, na pierwszym miejscu wymienił - rezygnację z lektyki

Polską rządzi stara baba, kołtun i kler /Maciej Maleńczuk
nomilk (1013 punktów)
rezygnację z lektyki

Nie tylko: zrezygnował z czerni kleszej na rzecz bielszego odcienia bieli papieskiej.

conclusion will be your epitaph
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)Odp: Rocznica śmierci Pana Wojtyły
>Zastanawiam się ile będzie kosztować sprzątanie Warszawy po kolejnej rocznicy śmierci Pana Karola Wojtyły [...]?

   To się przestań zastanawiać, tylko weź się za sprzątanie. A jak pogonisz rodzinę, to będzie i szybciej, i taniej.

   Qrwa, sami myśliciele teraz się porobili, a do roboty nie ma komu się zabrać!)

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
02-04-2010 23:07 
 Ocena 1 na 1
nomilk (1013 punktów)
Qrwa, sami myśliciele teraz się porobili, a do roboty nie ma komu się zabrać!

Pfff... Stopy umyć mogę ale sprzątać...?!


conclusion will be your epitaph
02-04-2010 23:07 
 Ocena 2 na 2
DKnoto (982 punktów)
>    Qrwa, sami myśliciele teraz się porobili, a do roboty nie ma komu się zabrać!)

Skoro właściciele psów muszą sprzątać fekalia walające się po chodniku to religianci powinni sprzątać niedopałki zniczy walające się na trawnikach i chodnikach. Mieszkam przy JP2 i chętnie Cię zatrudnię do sprzątania tego g...!
rudyment (3233 punktów)
>>Mieszkam przy JP2 i chętnie Cię zatrudnię do sprzątania tego g...!

To się przeprowadź do mojego miasta. Tutaj takiej ulicy - wyobraź sobie - nie ma!!! I to jest miasto jak najbardziej w Polsce...


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Ammet (1428 punktów)

>To się przeprowadź do mojego miasta. Tutaj takiej ulicy - wyobraź sobie - nie ma!!! I to jest miasto jak najbardziej w Polsce...

Jak to nie ma?! O.O Wszyscy będziecie potępieni.
02-04-2010 23:27
 Ocena 11 na 11
Kowalska (14008 punktów)
   Ja dziś, punktualnie o 21:37 wystawiłam świeczkę do okna.

   Ale nigdy już nie będzie tak ekscytująco jak wtedy, kiedy papież umierał na żywo. Te niezapomniane relacje w TV: Umarł! E, nie, jeszcze nie. Ale, chyba.... teraz! Tak! Mamy połączenie z Watykanem! Żyje? Cholera... Moment moment... Właśnie otrzymałem wiadomość, że jednak umarł! Tak! Szanowni państwo! Papież nie żyje!!!

Ech, to był wieczór...
Ammet (1428 punktów)
Ale wałkując piąty raz to samo to przestaje być ekscytujące. Te same obrazy i cytaty co roku, ja już nie mogę.
02-04-2010 23:50 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>Ale wałkując piąty raz to samo to przestaje być ekscytujące. Te same obrazy i cytaty co roku, ja już nie mogę.

   No to co z tego, że już nie możesz? Pamiętam jak w 1957 roku byłam na misji w Azerbejdżanie. Chodziłyśmy z innymi siostrami zakonnymi dzień w dzień, co rano, 15 kilometrów do kościoła na mszę. W pierwszy dzień, po 10 kilometrach powiedziałam, że już nie mogę. Myślisz, że ktoś się przejął?
02-04-2010 23:52 
 Ocena 1 na 1
nomilk (1013 punktów)
Pamiętam jak w 1957 roku...

Dziadek Jacek!

conclusion will be your epitaph
nomilk (1013 punktów)
Ech, to był wieczór...

Twoja relacja wynagradza mi dzisiejszą tv

conclusion will be your epitaph
Ammet (1428 punktów)

>Twoja relacja wynagradza mi dzisiejszą tv

Owszem, relacja bardzo żywa. Brzmi trochę jak mecz ^^
03-04-2010 02:32 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)

>Ech, to był wieczór...
>
Oj, działo się. Smoktunowicz siedziała w studiu z Lisem i pokazała na żywo, że umie po francusku. Czy tam włosku.

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 03:19 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>>Ech, to był wieczór...

>Oj, działo się. Smoktunowicz siedziała w studiu z Lisem i pokazała na żywo, że umie po francusku. Czy tam włosku.

   A po włosku nie ma mowy o miłości... Tak, ja wiem, kominfo, ja pracuję w telewizji.

   Pamiętam, że jak papież w końcu umarł, po tych wielogodzinnych transmisjach, to zadzwoniła do mnie moja Babcia i zapytała krótko:

No i co teraz? To już program normalnie będzie leciał?

krutki (1550 punktów)
>>Pamiętam jak w 1957 roku byłam na misji w Azerbejdżanie.

>Pamiętam, że jak papież w końcu umarł, po tych wielogodzinnych transmisjach, to zadzwoniła do mnie moja Babcia

   Ja tak przepraszam, że zupełnie z innej beczki. Ale czy można wiedzieć w jakim wieku jest babcia Pani Kowalskiej?

Fizyk to sposób atomów na myślenie o atomach. [autor nieznany]
03-04-2010 12:53 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>   Ja tak przepraszam, że zupełnie z innej beczki. Ale czy można wiedzieć w jakim wieku jest babcia Pani Kowalskiej?

   Moja Babcia ma 81 lat.
04-04-2010 02:39 
 Ocena 3 na 3
Madman (7811 punktów)
>    Ale nigdy już nie będzie tak ekscytująco jak wtedy, kiedy papież umierał na żywo.
Ja się cieszę, że umarł drugiego kwietnia. Bo jakby mu się zmarło dzień wcześniej, to w naszym Katolandzie by zniesiono Prima Aprilis...
oggy85 (-1 punktów)
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów".

Widać, że jesteście lekko przerażeni, że to już 5 lat minęło, a dookoła wciąż o tym trąbią... Skoro w niedziele siedzisz w domu, skąd możesz wiedzieć, czy stanowisz większość, która nie chodzi do kościoła?

Nazywanie Papieża, Panem Wojtyłą, nowym bogiem obok Zeusa, świadczy tylko o jakże niskim poziomie wiedzy i intelektu osoby wypowiadającej takie sformułowania.
03-04-2010 00:45 
 Ocena 3 na 3
Arita (459 punktów)

>Nazywanie Papieża, Panem Wojtyłą, nowym bogiem obok Zeusa, świadczy tylko

Ja dodałabym, do tej listy negatywnych nazw - twardego doktrynera i lojalnego lidera watykańskiego biznesu. Ewentualnie człowieka, który mówił gładko i dużo o ludzkości, nie widząc przy tym człowieka. O innych faktach z pontyfikatu Jego Majestatności nie wspomnę, bo to nie ten temat.

>o jakże niskim poziomie wiedzy i intelektu osoby wypowiadającej takie sformułowania
Idź w pokoju Człowieku

Polską rządzi stara baba, kołtun i kler /Maciej Maleńczuk
oggy85 (-1 punktów)
Czemu nie można mieć innego stanowiska? Przecież, to takie modne obecnie: TOLERANCJA. Czy to oznacza, że trzeba się zgadzać ze wszystkimi?
03-04-2010 01:10 
 Ocena 3 na 3
Arita (459 punktów)
>Czemu nie można mieć innego stanowiska?
Ależ można

>Przecież, to takie modne obecnie: TOLERANCJA.

Nie wiem, czy tolerancja jest modna. W pewnym sensie, zaczyna być koniecznością i zdroworozsądkowym podejściem do "multi-kulti". Nasz kraj - chcemy tego, czy też nie - jest coraz bardziej otwarty i "inności" będzie przybywać.

>Czy to oznacza, że trzeba się zgadzać ze wszystkimi?
Tolerancja, to jeszcze nie akceptacja. Ja nie zgadzam się z żadną partią i nie akceptuję żadnej, ale je toleruję

>"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów
Czy to cytat z Lema? Zdeklarowanego ateisty?

Polską rządzi stara baba, kołtun i kler /Maciej Maleńczuk
03-04-2010 13:07 
 Ocena 1 na 1
Ammet (1428 punktów)

>Tolerancja, to jeszcze nie akceptacja. Ja nie zgadzam się z żadną partią i nie akceptuję żadnej, ale je toleruję

Teraz nie powinno być TOLERANCJI. Powinno być RÓWNOUPRAWNIENIE.
03-04-2010 13:29 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
>Czemu nie można mieć innego stanowiska?
Można.
Cytat:
Nazywanie Papieża, Panem Wojtyłą, nowym bogiem obok Zeusa, świadczy tylko o jakże niskim poziomie wiedzy i intelektu osoby wypowiadającej takie sformułowania.

To się teraz nazywa "stanowisko"? Za moich czasów mówiono na to argumentum ad personam.
03-04-2010 01:00 
 Ocena 4 na 4
apud (4399 punktów)

>Nazywanie Papieża, Panem Wojtyłą, nowym bogiem obok Zeusa, świadczy tylko o jakże niskim poziomie wiedzy i intelektu osoby wypowiadającej takie sformułowania.

No nareszcie, znalazłem osobę, która mnie napisze (w punktach) na czym wielkość JP2 polegała i konkretnie wyliczy jego osiągnięcia.

Serio, chciałam i chce wiedzieć. Za jego życia jakoś cicho o zasługach było, a teraz nikt nic o nim nie pisze.
Tutaj oczywiście.
03-04-2010 01:23 
 0 na 2
oggy85 (-1 punktów)

>Tutaj oczywiście.
Czy było cicho za życia? Może nie słuchałeś, albo zakrywałeś uszy? Był autorem pojednania kościoła polskiego i niemieckiego, jeszcze przed pontyfikatem. Napisał 14 encyklik, prezentując w nich stanowisko Kościoła. Czy czytałeś choć jedną?
Jako pierwszy papież (oprócz Św. Piotra) był w synagodze. Dążył przez całe życie do pojednania ludzi. Prosił o wybaczenie za błędy Kościoła, gdyż doskonale zdawał sobie sprawę, że był i jest instytucją zawodną. Przyjął za błąd i przeprosił za proces Galileusza, potępił inkwizycję. Wyzbył się monarszego majestatu Władcy Kościoła i skierował się do zwykłych ludzi.

Jeżeli nie uważasz tego za osiągnięcia, to OK. Ilu ludzi tyle zdań. Ale czemu zaraz taka ironia?

Nie rozumiem po prostu, skąd w przedmówcach tyle nienawiści do tego człowieka?
I ewidentną oznaką infantylizmu jest ubliżanie komukolwiek - oznacza to brak innych argumentów i elementarnej kultury. A już obrażanie osób zmarłych uważam za szczególnie niesmaczne, chociażby dlatego, że oni nie mogą się już obronić.
03-04-2010 02:43 
 Ocena 13 na 13
lipschitz (1674 punktów)
Dla jednych kościół był instytucją zawodną dla innych zbrodniczą - zależy jak ocenimy morderstwa, a raczej jakich wykrętów użyjemy, aby je usprawiedliwić i uznać za wypadki przy pracy.

Myślę, że sprawa generalnie jest przegrana, czegoś takiego się po prostu nie wybacza. Może i wygląda na to, że kościół ma się dobrze i będzie trwał po wieki wieków, ale według mnie to tylko złudzenie. W sposób nieubłagany traci wpływy, to już nie ten sam średniowieczny moloch decydujący o życiu i śmierci, lecz instytucja świadomie odsuwana od wpływu na człowieka, głównie z powodu jej destrukcyjnego charakteru w przeszłości. Informacje się upowszechniają, ludzie czytają o historii kościoła, czytają o mrocznej rzeczywistości przeciętnego człowieka w czasach dominacji tej instytucji, a i dzisiaj, po ujawnieniu skali przestępstw seksualnych także nie jest wesoło.

Obawiam się, że na szacunek już za późno, no może zasłużył by na niego ten, który oświadczy - panowie, nieźle narozrabialiśmy, czas zwijać interes.

Nic nie wymyślisz, nie wymażesz przeszłości, nie usprawiedliwisz jej i nie powstrzymasz rozprzestrzeniających się informacji. No i raczej nie licz na szacunek u tych, do których wiedza o działalności kościoła dotarła - JP2 to przecież jego głowa była.
03-04-2010 07:40 
 Ocena 8 na 8
kogut59 (3090 punktów)
Napisał 14 encyklik, prezentując w nich stanowisko Kościoła.
>Jako pierwszy papież (oprócz Św. Piotra) był w synagodze. Dążył przez całe życie do pojednania ludzi. Prosił o wybaczenie za błędy Kościoła, gdyż doskonale zdawał sobie sprawę, że był i jest instytucją zawodną. Przyjął za błąd i przeprosił za proces Galileusza, potępił inkwizycję. Wyzbył się monarszego majestatu Władcy Kościoła i skierował się do zwykłych ludzi.
>Jeżeli nie uważasz tego za osiągnięcia, to OK.
Zapomniałeś o jeszcze kilku innych osiągnięciach;
Przyczynił się do wzrostu zachorowań na AIDS w Afryce
Pedofilia wśród Kaplanów została do perfekcji zorganizowana.
Działalność "tajnego biura do spraw alimentów" została zreformowana(w Niemczech o.k. 2000 dzieci bożych jest opłacanych z kasy kk)
Liczba ateistów w Europie wzrasta !
Liczba obłąkanych katolików w Polsce wzrasta !
Nadal o.k 1,2 miliarda ludzi więżących w bociany, Pinokio, mikołaja i innych bożków których wyświęcił.


Ratzinger obecny vice bóg jest teraz w kłopotach i metodami ktorch uczył się w Hitlerjugend próbuje ratować kk.
03-04-2010 16:00 
 Ocena-1 na 1
oggy85 (-1 punktów)
W jaki sposób Ty zapobiegasz AIDS w Afryce? Bo nie chodzi mi o Ciebie, tylko tak globalnie? Czemu nie możesz przejść do porządku dziennego nad tym, że obłąkani katolicy rosną w siłę? Poczujesz się lepiej jak Kościół upadnie- już nie będzie wtedy pedofilii? Naprawdę nie zauważyłem, żeby Pinokio był kanonizowany - kto Ci czytał takie bajki?
03-04-2010 16:15 
 Ocena 5 na 5
Psyk (14071 punktów)
>W jaki sposób Ty zapobiegasz AIDS w Afryce?
>Bo nie chodzi mi o Ciebie, tylko tak globalnie?

A poza tym wszyscy zdrowi?

>Czemu nie możesz przejść do porządku dziennego nad tym, że obłąkani katolicy rosną w siłę?

Mhm... ściągnąłeś to z Gierka? Katolicy rosną w siłę a biskupi żyją dostatnio? I wszyscy zmierzacie do zwycięstwa komunizmu? Znaczy tfu - do cywilizacji miłości?

>Poczujesz się lepiej jak Kościół upadnie- już nie będzie wtedy pedofilii?

Przynajmniej nie będzie tego co już określono jako "największy proceder ukrywania przestępstw w historii". Jeśli Watykan=pedofilia to módlmy się o upadek nierządnicy babilońskiej. Ale tak się nie stanie. Wygra "katolicyzm liberalny" czyli Hans Kung razem ze swoją wizją kapłaństwa kobiet i zniesienia celibatu i Kościół Święty będzie trwał dalej. Czekajcie na to do 2025.


"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 16:38 
 Ocena 6 na 6
nomilk (1013 punktów)

Naprawdę nie zauważyłem, żeby Pinokio był kanonizowany

Pinokio był pedofilem i dlatego będzie kanonizowany?
Kościół idzie z drewnem do lasu czy nie załapałem morału?


conclusion will be your epitaph
03-04-2010 17:43 
 Ocena 11 na 11
Psyk (14071 punktów)
Nie, Pinokio gwałcił dzieci swoim długim nosem. Takiego numeru nie grali nawet księża-pedofile więc Ojcu Świętemu tak się spodobało, że kazał go kanonizować. Obecnie trwają poszukiwania jego cudu. Na razie jest 1538 uzdrowionych.

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 20:45 
 Ocena 7 na 7
nomilk (1013 punktów)

Nie, Pinokio gwałcił dzieci swoim długim nosem
Może Pinokio był i katem i ofiarą?



obecnie trwają poszukiwania jego cudu. Na razie jest 1538 uzdrowionych

Eee tam, big_zyd dostanie więcej plusów za swoje wyliczenia procentowego udziału kilku procent księży na tle 100%wego ataku antyklerykałów na B16


conclusion will be your epitaph
04-04-2010 10:49 
 Ocena 4 na 4
i.czaplicka (5782 punktów)
Było coś o tym, ze Królewna Śnieżka, czy tez Czerwony Kapturek siedziała Pinokiowi na twarzy, i krzyczała "kłam, Pinokio, kłam!!"
04-04-2010 10:59 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
>Było coś o tym, ze Królewna Śnieżka, czy tez Czerwony Kapturek siedziała Pinokiowi na twarzy, i krzyczała "kłam, Pinokio, kłam!!"
>
Tak, tak. I dlatego jest religia w przedszkolach żeby o tym opowiadać.

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 16:50 
 Ocena 5 na 5
Kowalska (14008 punktów)
>W jaki sposób Ty zapobiegasz AIDS w Afryce?

   Kupuję znaczki pocztowe z wizerunkiem Jana Pawła II.

Edit:

A ty? Czy odniosłeś już dziś makulaturę do skupu?


Żądam powrotu awitu.
03-04-2010 16:26 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)

>Ratzinger obecny vice bóg jest teraz w kłopotach i metodami ktorch uczył się w Hitlerjugend próbuje ratować kk.

Dlaczego z Hitlerjugend? Tam go ewentualnie uczyli żeby zabijać polskich podludzi i służyć SS. No i najbardziej brutalnego odłamu chrześcijaństwa czyli nazizmu. Rozchodziło się o to, że rabin Jezus był wrogiem ducha żydowskiego, bo wygnał kupców ze świątyni. Dla nazistów awansował tym nieomal na Aryjczyka. Jeśli piszesz o liście do wiernych w Irlandii to widzę większą analogię do credo założyciela jezuitów: "Abyśmy byli pewni wszystkiego, musimy zawsze trzymać się następującej zasady: niechaj to, co naszym oczom jawi się jako białe, będzie czarne, jeśli tak postanowi Kościół hierarchiczny".

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 07:45 
 Ocena 14 na 14
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Jeżeli nie uważasz tego za osiągnięcia, to OK. Ilu ludzi tyle zdań. Ale czemu zaraz taka ironia?
Tolerował i wręcz podsycał kult swojej osoby. Tak naprawdę dobry był w nic nie znaczących gestach. A encykliki; którąś usiłowałam przeczytać, o sens innych usiłowałam dopytać. Były pełne pustosłowia. Jego stanowisko przyczyniło się do śmierci wielu osób w Ameryce południowej, Afryce. Tolerował molestowanie kleryków tak długo jak tylko się dało , wpisując się tym samym w politykę Watykanu ukrywania przestępstw kleru...
To tylko niektóre z jego zasług.
03-04-2010 11:26 
 Ocena 3 na 3
Ammet (1428 punktów)

>Tolerował i wręcz podsycał kult swojej osoby.

W którym mieście nie ma pomnika/ulicy/czegokolwiek imienia JPII? Ile pomników powstało za jego życia? Jeżeli jednak ludzie faszerują się tylko tym, o czym trąbią w mediach, to im nie przejdzie przez głowę że ON mógł popełniać błędy! A jeżeli chodzi o krycie pedofilii to nawet gorzej, niż błędy...

03-04-2010 16:07 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)
>Tolerował molestowanie kleryków tak długo jak tylko się dało , wpisując się tym samym w politykę Watykanu ukrywania przestępstw kleru...

Żeby było śmieszniej prymas Austrii żeby ratować Benedykta XVI umoczył w tuszowanie pedofilii... Jana Pawła II! Benedykt chciał, ale nasz Ojciec Święty mu nie pozwolił. Taki biedaczek. Związane ręce miał. I dlatego kardynał Groer zaliczył setki chłopców, co doprowadziło do buntu owieczek w 1995 roku. Ciekawe o co jeszcze oskarżą zmarłego papieża ludzie obecnego żeby go uratować...

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 11:50 
 Ocena 9 na 9
maciek (1053 punktów)
> Napisał 14 encyklik, prezentując w nich stanowisko Kościoła.
A Marks i Lenin to dopiero napisali.
Ammet (1428 punktów)

>A Marks i Lenin to dopiero napisali.

"Religia opium ludu..."- czyli główny cytat do mojego graficznego projektu ^^
03-04-2010 11:52 
 Ocena 4 na 4
maciek (1053 punktów)
> Przyjął za błąd i przeprosił za proces Galileusza, potępił inkwizycję.
I nie spalił ani jednego heretyka !!!!
03-04-2010 12:44 
 Ocena 5 na 5
Ammet (1428 punktów)

>I nie spalił ani jednego heretyka !!!!

Santo subito!
03-04-2010 15:51 
 0 na 2
oggy85 (-1 punktów)
Czyli widać, że argumentacja do tłumu nie trafia. Jedyną waszą bronią jest sarkazm, tyle że ani celny, ani nie śmieszny...
03-04-2010 16:41 
 Ocena 10 na 10
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Czyli widać, że argumentacja do tłumu nie trafia. Jedyną waszą bronią jest sarkazm, tyle że ani celny, ani nie śmieszny...
Weź proszę pod uwagę, że wszelkie krytyczne teksty dotyczące JPII były skutecznie blokowane. Pierwszą i jedyną jak dotychczas krytyczną analizą pontyfikatu Wojtyły była książka Bartosia. Informacje w języku polskim na ten temat jakoś się nie ukazują mimo, że na świecie powstała olbrzymia ich ilość.
Polacy są karmieni produkcyjniakami na temat wielkości JPII i wyretuszowanymi albumami.
Wszystko to obrzydliwie przesłodzone jak przysłowiowe kremówki.
Jeszcze za życia Wojtyły usiłowałam od katolików robiących tłum na pielgrzymkach dowiedzieć się co takiego im przekazał, o czym mówił. Posłuchałam też.
Trzeba mu przyznać, że mówił długo i pięknie o niczym.
Ale nastrój, celebra, robiły swoje. A poza tym masowe przedstawienie za niewielkie pieniądze. Rzadka szansa wzięcia udziału w takim zbiorowym widowisku.
Natomiast na świecie ukazywały się krytyczne publikacje, polemiki z jego wypowiedziami. Krytykowali go nie tylko ludzie świeccy ale też i teologowie.
Mamy bardzo okrojoną i jednostronną wiedzę na temat JPII.
Cytat:
"Według JPII zainfekowany wirusem HIV mąż nie może do końca życia odbywać stosunków ze swą żoną, nawet po jej klimakterium, gdyż prezerwatywa jest zakazanym przez Boga rodzajem antykoncepcji. A jeżeli chory mąż nie potrafi się z tym problemem uporać to lepiej będzie, gdy zarazi żonę, niż gdy użyje prezerwatywy." (Eunuchy do raju, Uta Ranke-Heinemann).

Takich kwiatków Wojtyła popełnił bardzo dużo. Na szczęście nawet zachwyceni nim katolicy nie zaprzątają sobie głowy jego naukami.
Ammet (1428 punktów)

>Mamy bardzo okrojoną i jednostronną wiedzę na temat JPII.

No niestety, krytyczne dzieła do Klechistanu nie docierają. Bo w końcu dzięki NIEMU "Jestem z Polski, jak Jan Paweł II!"-to brzmi dumnie.
03-04-2010 19:45 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>Pierwszą i jedyną jak dotychczas krytyczną analizą pontyfikatu Wojtyły była książka Bartosia.
Warto dodać, że prof. Tadeusz Bartoś to były Dominikanin z Krakowa. Ostatnio często można go spotkać w mediach, gdzie wypowiada się na tematy związane z Kościołem Katolickim. W poniedziałkowy programie Tomasza Lisa spierał się z "miłośnikami celibatu" w sukienkach, między innym z niekonwencjonalnym Jezuitą O. Prusakiem.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
nomilk (1013 punktów)
argumentacja do tłumu

A gdzie widzisz ten tłum?


conclusion will be your epitaph
03-04-2010 13:50 
 Ocena 14 na 14
Chlodwig (10939 punktów)

>Napisał 14 encyklik,

Kraszewski napisał 100(słownie sto) powieści, wszystkie do dupy.

>był w synagodze.

Ja też.

>Prosił o wybaczenie za błędy Kościoła, gdyż doskonale zdawał sobie sprawę, że był i jest instytucją zawodną. Przyjął za błąd i przeprosił za proces Galileusza, potępił inkwizycję.

Tak, już coś takiego kiedyś słyszałem - "to był okres błędów i wypaczeń, winni towarzysze zostali poddani krytyce, ale nie zmienia to prawdy, że linia Partii..."

>Nie rozumiem po prostu, skąd w przedmówcach tyle nienawiści do tego człowieka?

Brak szacunku nienawiścią nie jest.
03-04-2010 14:30 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>>Nie rozumiem po prostu, skąd w przedmówcach tyle nienawiści do tego człowieka?

>Brak szacunku nienawiścią nie jest.

   Amen. Że tak powiem.


Żądam powrotu awitu.
03-04-2010 18:07 
 Ocena 2 na 2
Ammet (1428 punktów)

>Nie rozumiem po prostu, skąd w przedmówcach tyle nienawiści do tego człowieka?

Dlaczego od razu nienawiści? To po prostu trzeźwe spojrzenie na temat, bez zachwycania się nad "boskością"i "cudotwórczością" JP II.
>Jako pierwszy papież (oprócz Św. Piotra) był w synagodze.

Wizyta w synagodze to gest dosyć rewolucyjny w oczach najciemniejszych katofaszystów, i mogła skłonić ich do refleksji, czy aby na pewno Żydzi to aż takie zło-i dlatego uważam to za dobry gest. Jednak w ludziach moralnych, dla których Żyd złem nie jest,nie wzbudziło to aż takich emocji.
03-04-2010 19:34 
 Ocena 7 na 7
Małgorzata (3242 punktów)
>Czy było cicho za życia? Może nie słuchałeś, albo zakrywałeś uszy?

   A Ty słuchałeś? Czytałeś?

    Cytat:
Pontyfikat Jana Pawła II był i jest triumfem spekulantów, ludzi skorumpowanych, międzynarodowych złodziei, takich jak Roberto Calvi, Licio Gelli i Michele Sindona, podczas gdy Jego Świątobliwość prezentuje się publicznie w częstych podróżach podobnych do tournee gwiazd rocka. Otaczający go ludzie potwierdzają, że robi to interesownie, jak zwykle, i że wpływy od chwili rozpoczęcia jego pontyfikatu wzrosły, Szkoda, że moralizatorskich wywodów Jego Świątobliwości nie można wysłuchać w Watykanie.
(David Yallop, In God's Name. An Investigation into the Murder of Pope John Paul I, New York 1984)

    Cytat:
Nie ulega kwestii, że podczas długich lat pontyfikatu Jana Pawła II Watykan sprzedawał broń, finansował dyktatury, zamachy stanu, wywoływał krachy finansowe i bankowe, z powodu których wiele osób "popełniło samobójstwo" oraz zlecał tajne operacje papieskim służbom wywiadowczym.
(Eric Frattini, Święte Przymierze. Tajny wywiad Kościoła katolickiego, Warszawa 2006)

    Cytat:
Wobec przejawianego przez papieża i Watykan braku woli i zdolności dostrzegania konkretnej sytuacji ubóstwa i konkretnych cierpień, zaprzyjaźniony ze mną ksiądz kolumbijski Ancizar Cadavid Restrepo powiedział: "ten Kościół nie słucha nas ani za życia, ani po śmierci". A inny młody ksiądz, po wysłuchaniu wezwania, z jakim papież zwrócił się w 1991 roku do katolickich aptekarzy świata, by nie sprzedawali środków antykoncepcyjnych, rzekł rozgoryczony: "Papież żyje na księżycu".
(Matthias Mettner, Katolicka mafia. Tajne stowarzyszenia w Kościele sięgają po władzę, Warszawa 1995)

>I ewidentną oznaką infantylizmu jest ubliżanie komukolwiek - oznacza to brak innych argumentów i elementarnej kultury. A już obrażanie osób zmarłych uważam za szczególnie niesmaczne, chociażby dlatego, że oni nie mogą się już obronić.

   Każdy medal ma dwie strony. To proste.

   Pozdrawiam

kol jom hu hizdamnut chadasza
Kali (195 punktów)
(zablokowany)
Wyzbył się monarszego majestatu Władcy Kościoła i skierował się do zwykłych ludzi.

No nie przesadzaj, uważał się za nieomylnego i szykanował tteologów, którzy ośmielali się w to wątpić (patrz Hans Kung)
>Jeżeli nie uważasz tego za osiągnięcia, to OK. Ilu ludzi tyle zdań. Ale czemu zaraz taka ironia?
>Nie rozumiem po prostu, skąd w przedmówcach tyle nienawiści do tego człowieka?

Nie chodzi tu o nienawiść tylko o przesyt peanami na cześć Wojtyły.

A czy dopuszczą kiedyś do głosu w polskich tzw "mainstreamowych" mediach, kogoś kto powie głośno "cesarz jest nagi"?

>
03-04-2010 20:20 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)

>No nie przesadzaj, uważał się za nieomylnego

Argument nietrafiony, bo w przypadku papieża to dowód ortodoksji. Od 1870 roku. Krytykujesz papieża za to, że był papieżem?

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
Kali (195 punktów)
(zablokowany)
>>No nie przesadzaj, uważał się za nieomylnego
>Argument nietrafiony, bo w przypadku papieża to dowód ortodoksji. Od 1870 roku. Krytykujesz papieża za to, że był papieżem?

Krytykuje za to, że szykanował Hansa Kunga i nawiązuję do tej tak propagowanej przez media skromności papieża
03-04-2010 20:49 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)

>Krytykuje za to, że szykanował Hansa Kunga i nawiązuję do tej tak propagowanej przez media skromności papieża

Kolejny, który nie złapał dowcipu i nuty ironii. Ech...

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 20:12 
 Ocena 8 na 8
Psyk (14071 punktów)

>Był autorem pojednania kościoła polskiego i niemieckiego, jeszcze przed pontyfikatem.

Tak tak, obalił komunizm, pojednał nas z Niemcami, "nauczył żyć", "nauczył kochać", "nauczył umierać", nauczył biczować, nauczył całować lotnisko, wylądował na Księżycu, zrobił dobrze Irenie Kinaszewskiej, jako pierwszy papież wszedł do damskiej toalety i do synagogi, stał na bramce, chodził na kremówki, spływał kajakiem, napisał trochę kiepskich wierszy a po śmierci uzdrowił kilka tysięcy osób.

>Napisał 14 encyklik, prezentując w nich stanowisko Kościoła.

Pewnie nie wiesz - na tym polega robota papieża.

>Czy czytałeś choć jedną?

Próbowałem, ale się nie dało. Tam nie ma żadnej treści, tylko mądre słówka dla przykrycia pustki, która z nich wyziera. Wszystko w takim stylu, że nie wiadomo czy to poezja czy proza.

>Prosił o wybaczenie za błędy Kościoła, gdyż doskonale zdawał sobie sprawę, że był i jest instytucją zawodną.

Idź się wyspowiadać za oszczerstwa przeciwko Kościołowi. Który jest instytucją niezawodną, bo jest Mistycznym Ciałem Chrystusa więc w żaden błąd nie może popaść. A na przyszłość nie pouczaj ludzi, którzy wiedzą o Twoim kościele i jego wierze więcej od Ciebie.

>Przyjął za błąd i przeprosił za proces Galileusza, potępił inkwizycję. Wyzbył się monarszego majestatu Władcy Kościoła i skierował się do zwykłych ludzi.

Nie zapominaj o kremówkach! No i o łupieżu. "Niech żyje łupież!" Jejku, jak ja się śmiałem...

>I ewidentną oznaką infantylizmu jest ubliżanie komukolwiek - oznacza to brak innych argumentów i elementarnej kultury. A już obrażanie osób zmarłych uważam za szczególnie niesmaczne, chociażby dlatego, że oni nie mogą się już obronić.
>
Masz rację mnie też oskarżanie poprzedniego Ojca Świętego do obrony obecnego Ojca Świętego niesmaczy:
blogs.tele(*)-to-pursue-sex-abuse-cardinal/

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 20:29 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>>Napisał 14 encyklik, prezentując w nich stanowisko Kościoła.

>Pewnie nie wiesz - na tym polega robota papieża.

>>Czy czytałeś choć jedną?

>Próbowałem, ale się nie dało. Tam nie ma żadnej treści, tylko mądre słówka dla przykrycia pustki, która z nich wyziera. Wszystko w takim stylu, że nie wiadomo czy to poezja czy proza.

   Psyk, dam Ci niebo za te dwa zdania.

Żądam powrotu awitu.
06-04-2010 21:14 
 Ocena 3 na 3
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Nie rozumiem po prostu, skąd w przedmówcach tyle nienawiści do tego człowieka?
>I ewidentną oznaką infantylizmu jest ubliżanie komukolwiek - oznacza to brak innych argumentów i elementarnej kultury. A już obrażanie osób zmarłych uważam za szczególnie niesmaczne, chociażby dlatego, że oni nie mogą się już obronić.
Dalej uważasz go za świętego?
wiadomosci(*)ac_afery_pedofilskie,item.html
03-04-2010 16:00 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)

>Nazywanie Papieża, Panem Wojtyłą, nowym bogiem obok Zeusa, świadczy tylko o jakże niskim poziomie wiedzy i intelektu osoby wypowiadającej takie sformułowania.

Czy dotyczy to także prezydenta USA, który do Piusa XII napisał "Szanowny Panie Pacelli"?
www.czytelnia.jezus.pl/polemiki/truman_list.html

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 20:28 
 Ocena 1 na 1
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>Nazywanie Papieża, Panem Wojtyłą, nowym bogiem obok Zeusa, świadczy tylko o jakże niskim poziomie wiedzy i intelektu osoby wypowiadającej takie sformułowania.

Jeśli już jesteśmy w temacie poziomów to niewątpliwie najwyższy poziom (ale hipokryzji) prezentują osoby modlące się do odziału świętych i nazywające siebie monoteistami.
04-04-2010 11:19 
 Ocena 1 na 1
Ammet (1428 punktów)

>Jeśli już jesteśmy w temacie poziomów to niewątpliwie najwyższy poziom (ale hipokryzji) prezentują osoby modlące się do odziału świętych i nazywające siebie monoteistami.

Ooj, tak. Ja od bardzo długiego czasu próbuję się dowiedzieć przyczyn tej nieścisłości, ale katolicy nie potrafią mi ich podać zbyt wiele:

- No bo przecież Matka Boska jest święta! (bulwers)
- My nie modlimy się do nich, tylko o wstawiennictwo u Boga! (układy, układy)

Wypowiedź w telewizji z okazji którejś rocznicy śmierci JPII:

- Moja siostra niedawno umarła, ale modlę się do Papieża, żeby przyjął ją do siebie.

Bardzo mi to utkwiło w pamięci
03-04-2010 21:02 
 Ocena 1 na 1
kogut59 (3090 punktów)
>"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów".
wiec nigdy nie widziałeś TV i czytałeś prasy ? miałeś tylko i wyłącznie jako partnera do rozmów twojego proboszcza ?
>Widać, że jesteście lekko przerażeni, że to już 5 lat minęło, a dookoła wciąż o tym trąbią... Skoro w niedziele siedzisz w domu, skąd możesz wiedzieć, czy stanowisz większość, która nie chodzi do kościoła?
tak należę do większości patrz Info (ludzkość to ok. 6 mld Homo-sapiens, kk to 1,2 mld
członków przymusowo ochrzczonych)

>Nazywanie Papieża, Panem Wojtyłą, nowym bogiem obok Zeusa, świadczy tylko o jakże niskim poziomie wiedzy i intelektu osoby wypowiadającej takie sformułowania.
vice Bogiem taki jest oficjalny tytuł watykański papieża zapytaj proboszcza
Psyk (14071 punktów)
To zeskanuj i wyślij. Chętnie ten list zobaczę.
A w Izraelu z okazji Paschy laski taplają się w błocie:
wiadomosci.onet.pl/148212,8,0,pokaz.html
I kto to błoto ma posprzątać?

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )
03-04-2010 10:05 
 Ocena 1 na 1
Szafrański (111 punktów)
>To zeskanuj i wyślij. Chętnie ten list zobaczę.
>A w Izraelu z okazji Paschy laski taplają się w błocie:
>wiadomosci.onet.pl/148212,8,0,pokaz.html
>I kto to błoto ma posprzątać?
>
"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )


Izrael jest państwem wyznaniowym więc ogół społeczeństwa płaci świadomie podatki np. na sprzątanie błota. Natomiast nasz kraj udaje, że jest państwem świeckim a spora część naszych podatków idzie na KK.
kapitan AS (298 punktów)
>płaci świadomie podatki np. na sprzątanie błota.

Błoto jak błoto woda wyparuje a reszta wtopi się w otoczenie. Na plaży trudności z tym nie będzie. Dziewczyny przynajmniej mają fajną zabawę. Gdyby w kisielu się bawiły to wtedy większe trudności z posprzątaniem by były.
03-04-2010 13:11 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
Jeśli sprzątanie uważasz za czynność religijną to wolę Cię nie odwiedzać.
PS: A masz kopię tego listu?

"ChcecieWiedziećCzemuIchNienawidzimy?Nienawidzimy ich,bo istnieją.Wszystko czego potrzebujemy zawiera się w tych 3 prostych literach:Żyd.Ż-Y-D.Żyd.MożecieToPowiedzieć10^6 x i nigdyNieStraciToSwegoZnaczenia.Żyd.Żyd.Żyd." ( "Fanatyk" )

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365