 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 05-06-2013 | Maryland | Odwołanie księdza Lemańskiego |
No i właściwie stało się to, co większość przewidywała. Jak donosi Tygodnik Powszechny ( tygodnik.o(*)_nie_chce_milczec,artykul.html) ks. Wojciech Lemański otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach. Kolejny ksiądz, który pozwalał sobie krytykować krk trafia do puli księży (m.in z ks. Bonieckim i ks. Puzewiczem), których wolność słowa została ograniczona. Właściwie to tłumaczenia biskupa są wręcz trywialne i nierzeczywiste. Zastanawia mnie fakt, jak biskup może podjąć decyzję o kneblowaniu innego księdza. Jeśli ks. Lemański szerzyłby jakieś straszne herezje, wtedy rozumiem. Ale moim zdaniem skupiał się on bardziej na krytyce wewnętrznych struktur kościoła tj. biskupów i kleru. Jeżeli swoimi komentarzami komuś szkodził, to właściwie byli to wyżej wymienieni. Natomiast zamykanie takiemu księdzu ust szkodzi wizerunkowi nie biskupów, lecz ogólnie wizerunkowi kościoła. Zwłaszcza, jak na organizację, która chce wychodzić na demokratyczną i równą. Czyżby biskupi w Polsce przekładali swoje interesy, nad interesy organizacji, którą reprezentują? Wiadomo też, że ksiądz Lemański tak łatwo się nie podda, dlatego wywoła to o wiele większą burzę, niż jego wpisy. Przecież na zdrowy rozsądek to się nie kalkuluje  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 04-06-2013 | Mateusz Wert | W ten sposób manipulują |
Będąc w parku z dziewczyną, spotkałem młodszą siostrę mojej laski. W celu zebrania podpisu, potrzebnego do bierzmowania szła do kościoła na majowe. Zaproponowałem, że się przyłączę. Trzeba bowiem wroga poznać od środka.
To co zauważyłem, kościół używa manipulację "zdartej płyty" oraz wymusza poczucie więzi.
Prawie każdy kto jest w kościele wierzy w Boga. Chce by Bóg go kochał. Dlatego te osoby liczą, że ktoś się za nimi wstawi. W ten sposób tworzy się manipulacja.
Ksiądz mówi:
Módl się za nami królowo dziewic (była cisza w kościele, zaś ja pękłem ze śmiechu) Módl się za nami matko Syna Bożego Módl się za nami panno najczystsza Módl się za nami królowo Polski
ITP z 30 przymiotników zostało użytych
Wymusza się prośbę do Maryi, aby się za nas modliła do Boga. W ten sposób prosząc Maryję o to, ludzki umysł kojarzy ją z tym, że jest ważna - pomaga.
30 przymiotników - im więcej różnych określeń pokazujących jej wartość, tym bardziej człowiek wierzy w to, że Maryja ma wielką siłę.
Kiedy połączy się obie techniki efekt jest mocny.
Inna sprawa, ksiądz mówił "Duchu święty oświecaj nasz kościół, który tyle czasu jest z nami, który jest wspaniały i dobry, w którym dzieją się same wspaniałe i dobre uczynki".
Dokładnie tego nie pamiętam, ale chodziło o to, że Duch oświeca kościół, który jest bdb dzięki Duchowi.
Manipulacja w żywe oczy. Kościół to ściemniacze, oszuści, więc jak mogą mówić, że Duch ich oświeca.
Co to ma być za Duch święty, który pozwala na pedofilię i inne złe uczynki... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 02-06-2013 | Małyska | Abp Michalik kontratakuje |
Dzisiaj abp Michalik już nie był tak kompromisowy i podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powrócił do swojego ulubionego języka nietolerancji. "Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział, że eksperymenty in vitro są "związane z grzechem złamania prawa natury".fakty.inte(*)maniem-prawa-natury,nId,976250 "Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić. To rośnie i to jest eksperyment, który woła o pomstę do nieba" - mówił metropolita. Podejrzewam, że dzisiejsze wypowiedzi biskupa mają związek z reakcją środowisk katolickich na ostatnio głoszoną przez niego "herezję" o In vitro. Biskupa zdecydowanie pouczył strażnik wiary i moralności red. Terlikowski wskazując, że kompromis nie jest drogą chrześcijanina. Dołączył do niego Marcin Przeciszewski - prezes KAI. Zgrabnie wytłumaczył deklarację biskupa, w której według Przeciszewskiego, "w sprawie in vitro nie ma mowy o kompromisie moralnym, ponieważ - zdaniem Kościoła - godzi ono w życie człowieka".Panie biskupie, jeśli osiągnięcia medycyny są niezgodne z prawami natury, to może pozamykajmy szpitale? Transplantacje, terapie onkologiczne, operacje chirurgiczne, itp. też naturalne nie są... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 56 (przedawniony) | | 01-06-2013 | mrSpock | Niebędzie odszkodowań. |
Jak się okazuje najlepszym immunitetem nie jest ten, który posiadają panowie posłowie i senatorowie, ale ten, który posiadają pany biskupy i księża. Jest, nim tajemnica spowiedzi. Tajemnica spowiedzi, która upoważnia do milczenia, w przypadku gdy komuś dzieje się krzywda. wiadomosci(*)ofilii_w_polskim_Kosciele.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 276 (przedawniony) | | 31-05-2013 | Konowal | Czy antyklerykalizm musi się równać nienawiści i chamstwu? |
Rozumiem, że są różnice w światopoglądzie, że nieraz odmienne zdanie wydaje się totalnym debilizmem, czasem nawet szkodliwym, ale czy to jest powód do sprowadzania dyskusji do obrażania? Wydaje mi się, że stać nas na prowadzenie dyskusji na wyższym poziomie niż w tym temacie www.racjonalista.pl/forum.php/s,564965Teksty typu "Może hostie są robione z mąki z odchodami wołków zbożowych?" lub "Pan Kloch być może nie słyszał o cudzie w Sokółce, który jest najlepszym dowodem, że ksiądz osiuranymi łapami dotykał hostii." to nie jakieś tam obrażanie tylko osławiona mowa nienawiści. Nawet Boni dostrzegł to co się dzieje w internecie: " Nie będę powoływał programu ochrony katolików, ale uważam, że są potrzebne programy pomagające walczyć z mową nienawiści i zachowaniami nienawiści - odpowiedział Grajewskiemu Boni. I zapewnił: Jestem przeciwko mowie nienawiści, także tej zaadresowanej do osób, które wierzą." wpolityce.(*)emy-to-znaczy-ze-spogladamy-na | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 97 (przedawniony) | | 31-05-2013 | Hotbit | Aborcja i tytoń |
Przedstawiciele sekty watykańskiej gwałtownie występują przeciwko aborcji. Dlaczego w sprawie uprawy tytoniu i produkcji papierosów milczą? Dlaczego nie potępiają z ambony rolników uprawiających tytoń, dlaczego udzielają sakramentów pracownikom fabryk tytoniowych? Wiem, wiem, pieniądze nie śmierdzą powiedzą niektórzy. A co powiedzą miłośnicy kolorowych świętych obrazków, miłośnicy Glempa, Michalika, JPII, Benka, Franka i spółki?
Aborcja = zniszczenie kilkudniowego zarodka = grzech Produkcja tytoniu i papierosów = zabijanie dorosłych ludzi = jest OK | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 29-05-2013 | Mortimer | Dura lex sed lex. Kościół i jego powiewanie na wietrze. |
Kościół niczym chorągiewka na wietrze, zmienia swoje stanowisko. Tylko czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla osób, które chcą mieć dziecko/dzieci a nie mogą? Abp. Józef Michalik powiedział: Cytat:Kościół chce porozumienia w sprawie in vitro. Lepsze bowiem jest złe prawo niż jego brak. Dzisiaj mamy najgorszy stan prawny, bo nie mamy żadnego Z kolei jakże piękną aprobatę pokazał ks. Franciszek Longchamps de Bérier (to ten od bruzdy na czole, którą posiada każdy, kto począł się z in vitro (?)). Otóż: Cytat:Zastrzegał jednak, że o ile poszukiwanie kompromisu na poziomie politycznym jest możliwe, o tyle w porządku przekonań moralnych nie ma na niego miejsca. Kościół sam nie wie co robić, czy iść w lewo, czy w prawo. Gubi się w gęstwinie swoich słów i myśli. Artykuł | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 28-05-2013 | Małyska | Szkolna indoktrynacja |
"Uczniom w piątki sprawdza się, czy nie mają w kanapkach wędliny, dzieci są zmuszane do modlitwy, a dyrekcja psychicznie znęca się nad nauczycielami. W Szkole Podstawowej w Lubczynie wrze od marca. Rodzice mają dość nowych praktyk i "fanatyzmu religijnego" - informuje "Głos Szczeciński".wiadomosci(*),5518518,region-wiadomosc.htmlSzkoła w Lubczynie nie jest placówką katolicką tylko publiczną i podlega gminie. Nie przeszkadza to jednak pani dyrektor w sprawdzaniu czy w piątek dzieci nie mają przypadkiem kanapek z wędliną! Rodzice alarmują, że w szkole "obowiązuje przymus dobrowolnej modlitwy porannej, a polega to na tym, że na korytarzu jest łapanka organizowana przez panią dyrektor i wciąganie uczniów siłą do klas na modlitwy". Ponadto oburzeni rodzice zwracają uwagę na niski poziom nauczania. Według nich dzieci nie znają tabliczki mnożenia i nie potrafią płynnie czytać! Nie rozumiem dlaczego publiczna szkoła, opłacana z pieniędzy podatników, prowadzona jest przez fundację katolicką św. Siostry Faustyny? Jak to jest możliwe, że w XXI wieku, w środku Europy, w świeckim(?) państwie, praktykuje się średniowieczne obyczaje. Co robią władze i kuratorium? Ta bulwersująca i kuriozalna sytuacja jest skutkiem wprowadzenia religii do szkół i przedszkoli. To jest pokłosie wszechwładzy biskupów, których boją się rządzący i zastraszeni rodzice. Tak rodzi się fundamentalizm religijny. Indoktrynacja.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 27-05-2013 | Mortimer | Aktualna książeczka sanepidowska wymagana od księży? |
Czy duchowni, udzielający komunii poprzez podanie jej do ust wiernego posiadają aktualne orzeczenia lekarskie? Jeśli nie, to czy podawanie komunikantu rękami nie grozi zakażeniem?Takie pytanie zadali politycy z Ruchu Palikota. Parlamentarzyści powołują się na przepisy unijne, które wymagają posiadania aktualnego orzeczenia lekarskiego od każdego, kto ma bezpośredni kontakt z żywnością. Jakby nie patrzeć, mały opłatek, który dostają wierni jest niczym innym jak żywnością. Ale czy można przenieść chorobę poprzez opłatek? Ks. Józef Kloch uważa, że argumenty posłów są na tyle absurdalne, że nie ma sensu na nie odpowiadać i ich komentować. Stwierdził: Cytat:Mój komentarz jest następujący: istnieje poziom, poniżej którego nie mam zamiaru schodzić. Z kolei poseł Piotr Chmielowski mówi: Cytat:Chodzi o standardy. Warto sprawdzić, kto produkuje hostie, jaką mają termin ważności do spożycia i kto je rozdaje. Przecież idąc do restauracji nikt nikogo rękami nie karmi! artykułCo o tym sądzicie drodzy racjonaliści? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 22-05-2013 | Mateusz Wert | W kościele |
Jak się domyślam, większość z Was nie chodzi do kościoła. Lecz być może zdarza się pójść tam z koleżanką, czy rodziną. Jeśli tak, to ciekaw jestem jak się zachowujecie.
Czy przed wejściem do świątyni klękacie, żegnacie się (swoją drogą to mnie zastanawia, gdzie Bóg rzekł, aby w ten sposób się z nim witać, a przecież ten znak może być zastąpiony przez "cześć"), w czasie bycia w kościele, gdy trzeba klęknąć klękacie, czy może wszystko to olewacie. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |