Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-03-2005agnus deiUwaga technicy!
Uwaga technicy, podobno ( za duzo chyba ogladam walterowskich kanalow bo cos mi to slowko weszlo do moich wypowiedzi ) otoz podobno na naszych jedynie slusznych narodowo-wyznaniowych uczelniach wyzszych otworzono nowy kierunek dla wysoko kwalifikowanych specjalistow: inzynierie dusz! Kursy dzienne, wieczorowe i zaoczne. Zaliczenie z calowania w meska dlon i egzamin z klepania pacierzy. Po pomyslnym ukonczeniu fakultetu otwiera sie szeroka perspektywa zatrudnienia w wielu urzedach publicznych, samorzadowych a nawet na placowkach! Nie zwlekajcie! Posady czekaja! Kto pierwszy ten lepszy! A ostatnich gryza psy!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
23-03-2005mazurekwiara
nie BÓG i nie religia jest tu winna lecz czlowiek ktory wszystkich rzeczy sie dopuszcza i blednie interpretuje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
17-03-2005Terminator księżyTrwam w sądzie
Jerzy Owsiak podał propagandową telewizję Trwam (to znaczy: "Tadeusz Rydzyk wam") do sądu za liczne oszczerstwa jego osoby w tym czymś ( bo to nie jest telewizja, tylko niechlujnie i beznajdziejnie zmontowane propagandowe filmiki i transmisje z mszy; przez większość czasu są tam wyświetlane durne obrazeczki ze świętymi postaciami). Według tego szajsu Pan Owsiak jest złodziejem, który wydaje pieniądze zebrane podczas finału orkiestry na przystanek woodstock, a to nie prawda. Według tego programu Pan Owsiak podsyca młodzież do pijaństwa, narkotyków, rozbojów i kradzieży. A przystanek Woodstock to w rzeczywistości rockowa impreza na której jest kilku wariatów, ale to kropla w morzu. Tam są młodzi ludzie chcący wyrazic sprzeciw zbrodni i o to chodzi w przystanku. Na poparcie swoich gównianych tez dotyczących tego pokazują te kilka wyjątków na durnych filmach. Ta telewizja to stek bzdur i gdybym doszedł do władzy totalitarnej spaliłbym ją za niszczenie prawdziwych ludzi serca którzy to organizuja praktycznie za nic. Robią to dla ludzi. Którym trzeba pomóc. Oczywiście że zarabiaja trochę, ale nigdy nie biora ani grosza z pieniędzy zebranych od ludzi. Tak wiec życzę Panu Owsiakowi szczęścia. Niech wygra proces, a Rydzyk niech trochę zbiednieje. Księża to ludzie jak my i nie moga być nietykalni.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
08-03-2005KuponCzas na zmiany
Czy nie uważacie że papież powinien "podać się do dymisji" i przejść wreście na zasłużoną emeryture. Przecież jest już w podeszłym wieku, bardzo schorowany, nie może chodzić, nawet mówić. Moim zdaniem, jeżeli ktoś nie może już pełnić swojej funkcji ze względów zdrowotnych powinien być odwołany.
Tymczasem w prawie w całym katolickim świecie, zwłaszcza u nas w Polsce, ta nieustępliwość papieża traktowana jako przejaw świetności, znak od boga.
O odwołaniu papieża nie może być mowy, bo traktowane jest to jako atak na kościół. Ludzie, którzy o tym mówią są ciągani po sądach i traktowani jak wrogowie Polski. Chyba zmiana "głowy" kościoła wpłynęłaby tylko pozytywnie na działanie całej organizacji???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
07-03-2005Seven3PRydzyku Rydzyku
Kocham go....
"Najbliżsi współpracownicy o. Tadeusza Rydzyka tworzą nową partię. Ma ona błogosławieństwo ojca dyrektora, potężne struktury - Koła Przyjaciół Radia Maryja zrzeszające ponad 200 tys. osób - i jasny cel: wygrać najbliższe wybory - pisze "Gazeta Wyborcza". "

wiadomosci(*)K7xk/tNQXfrLq+2NdkFBGo3pRA
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
05-03-2005popielarakraj raj pana Potockiego
Piękne porównanie, zagrody, ogrody, owoce, warzywa- zastanawiam co takiego dobrego daje instytucja kosciła w Polsce, z jakimi problemami ziemskimi i duchowymi stara się zmierzyć, co stanie się z polskim kościołem gdy zabraknie papieża, bo to jego osoba stanowi o obrazie naszego kościoła.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
03-03-2005PotockiWasze zakłamanie
Robicie cos takiego: analogia - jest piękne gospodarstwo, z pięknym pałacem i nowoczesnymi, czystymi i schludnymi zagrodami dla bydła i dla świń (to całe gospodarstwo reprezentuje tu Kościół). Ale koło chlewni jest gnojownik (to reprezentuje jakieś odstępstwa, grzechy nielicznych, a reprezentatywnych wg nich przedstawicieli Kościoła). Wy, czy dziennikarze pokroju Gazety Wyborczej siedzą na tym gnojowniku i mówią, że (tylko) to jest Kościół; nie pokazując, czy nie chcąc pokazywać tego, czym jest zdecydowana większość, jaką tworzy wspólnota miłości i prawdy, to co jest piękne; że tak naprawdę choć jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy grzechy, to jednak dążymy do budowania Królestwa Bożego i Kościół dąży dobrą drogą. Bowiem to nie Kościół jest grzeszny, ale ludzie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 52 (przedawniony)
21-02-2005WelczerSekularyzacja
Najwłaściwszym postępowaniem,prowadzącym do stworzenia jako takiego ladu,jest moim zdaniem całkowita i gruntowna sekularyzacja.Watykan powinien zostać wchłonięty przez Rzym,a cały kościelny majątek przeznaczony na cele naukowe i pomoc krajom potrzebującym.Wiara byłaby wtedy całkowicie wyzbyta polityki,co stałoby sie jednocześnie największym dla niej sprawdzianem.Ciekaw jestem ilu księży zadeklarowałoby chęć "głoszenia słowa bożego" za darmo...Parafie utrzymywałyby się jedynie z datków wiernych.
Czyż nie tak powinno się głosić umiłowanie skromności??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
18-02-2005KolewickiK+M+B
Mam małą (dużą) prośbę. Ostatni dowiedziałem się o innym znaczeniu liter K+M+B pisanych na drzwiach naszych domów, które to jak mój "Informator" powiedział jest prawdziwy nie chciał mi jednak tego znaczenia oznajmić. Proszę jeśli ktoś zna to znaczenie, niech odpowie na mój wątek.
Z góry dziękuje !!!
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)