Racjonalista - Strona głównaDo treści
Trwam w sądzie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
12-01-2005 18:37Terminator księżyTrwam w sądzie
Jerzy Owsiak podał propagandową telewizję Trwam (to znaczy: "Tadeusz Rydzyk wam") do sądu za liczne oszczerstwa jego osoby w tym czymś ( bo to nie jest telewizja, tylko niechlujnie i beznajdziejnie zmontowane propagandowe filmiki i transmisje z mszy; przez większość czasu są tam wyświetlane durne obrazeczki ze świętymi postaciami). Według tego szajsu Pan Owsiak jest złodziejem, który wydaje pieniądze zebrane podczas finału orkiestry na przystanek woodstock, a to nie prawda. Według tego programu Pan Owsiak podsyca młodzież do pijaństwa, narkotyków, rozbojów i kradzieży. A przystanek Woodstock to w rzeczywistości rockowa impreza na której jest kilku wariatów, ale to kropla w morzu. Tam są młodzi ludzie chcący wyrazic sprzeciw zbrodni i o to chodzi w przystanku. Na poparcie swoich gównianych tez dotyczących tego pokazują te kilka wyjątków na durnych filmach. Ta telewizja to stek bzdur i gdybym doszedł do władzy totalitarnej spaliłbym ją za niszczenie prawdziwych ludzi serca którzy to organizuja praktycznie za nic. Robią to dla ludzi. Którym trzeba pomóc. Oczywiście że zarabiaja trochę, ale nigdy nie biora ani grosza z pieniędzy zebranych od ludzi. Tak wiec życzę Panu Owsiakowi szczęścia. Niech wygra proces, a Rydzyk niech trochę zbiednieje. Księża to ludzie jak my i nie moga być nietykalni.

KoZiOłEk
>Trwam w sądzie
I jak długo jeszcze to Trwa Mać?
kozii
czrne charaktery jezdza w czarnych mercedesach a ja na to mam sie skladac? do tej pory tak bylo, za slub - plac, za chrzciny dziecka - placilem, ale za kolejny obrzedek chorych ludzi to ja juz ani grosza nie dam! won! zboki maja mi mowic co ja mam robic z kim ,kiedy i dlaczego? niedoczekanie. mam nadzieje ze gdy PAPA zejdzie to IM sie troche utnie, ktos podetnie IM skrzydelka i usiada na dupach. Pocieszajace jest rownierz to ze mlodsze spoleczenstwo a co za tym idzie madrzejsze , zaczyna lapac o co w tej sekcie chodzi! Łapia ze to jest totalny syf. sluchajmy najlepiej samych siebie a napewno bedzie dobrze. Dzis przeczytalem ze ziele boga wcale nie uzaleznia. Ha! - powaznie
huculska (34 punktów)
>>Trwam w sądzie
>I jak długo jeszcze to Trwa Mać?
Właśnie kuria mać!
św.Marek
>Tak wiec życzę
>Panu Owsiakowi szczęścia. Niech wygra proces, a Rydzyk
>niech trochę zbiednieje. Księża to ludzie jak my i nie moga
>być nietykalni.

Chyba mylisz się: ani Rydzyk nie zbiednieje, ani Owsiak nie wygra procesu, zaś księża są i zostaną nietykalni. Przynajmniej dopóki polski papież będzie żył, a nie wymrze cała armia dewotek Rydzyka, gotowych głodować, byle ich ulubieniec miał wszystko, czego zażąda.
Co do oceny Owsiaka nie mylisz się wcale. Moim zdaniem to właśnie on powinien dostać pokojowego Nobla za uczciwe i rzetelne jednoczenie narodu w sprawie tak przecież szlachetnej. Na dodatek jeszcze z roku na rok poszerza się na inne państwa. Gdyby Owsiak dostał Nobla, to wygraliby ludzie na całym świecie, bo dopiero wtedy zrodziliby się jego naśladowcy w mnóstwie państw. To byłby dobry ruch rady noblowskiej - wyśmienity.

________________
Pozdrawiam
Krzysiu
Nie przejmujcie się. Czy nie widzicie, że znaczenie KK powoli spada? Kiedyś papież był najwyższą władzą na świecie. Od momentu, jak został wtrącony do niewoli przez Napoleona, okazało się, że nie taki diabeł straszny. Zaczął się powolny proces upadku tego systemu. Obecnie papież ciagle nawołuje do pokoju i kto go słucha? W kościołach na zachodzie - pustki.
Słynny symboliczny Babilon upada, zgodnie z przepowiednią:
Jer. 51:6-9
6. Uciekajcie z pośrodku Babilonu, a niech zachowa każdy duszę swoję, abyście nie byli zatraceni w nieprawości jego; bo czas będzie pomsty Pańskiej, sam mu zapłatę odda.
7. Byłci Babilon kubkiem złotym w ręce Pańskiej, upajającym wszystkę ziemię; wino jego piły narody, dlatego poszalały narody;
8. Ale nagle upadnie Babilon, i starty będzie; rozkwilcie się nad nim, nabierzcie olejku balsamowego dla boleści jego, owa się wyleczy.
9. Leczyliśmy Babilon, ale nie jest uleczony. Opuśćmyż go, a pójdźmy każdy do ziemi swej; bo sąd jego aż do nieba sięga, i wyniósł się aż pod obłoki.
(BG)
Kto tam jeszcze tkwi, ma niewiele czasu - jak na Titanicu.
jarcio
>Obecnie papież ciagle nawołuje do pokoju i kto go słucha? W kościołach na zachodzie - pustki.

Za to religią stały sie media.Telewizor, który znajduje sie u zdecydowanej większości społeczeństwa.Dawniej ludzie wierzyli w kler, dzisiaj wieżą w media.Dla mnie nie ma podowu by skakać z radości.Z deszczu pod rynne.Jeśli rząd bedzie chciał wmówić społeczeńtsuw, że dana nacja jest zła i trzeba przeciw niej zbrojnie wystąpić, to tłumy wierzące w media oczywiście to zrobią.
I z czego tu sie cieszyć Krzysiu ? Manipulowali,manipulują i manipulować bedą choćbyś kościół zrównał z ziemią.
Religia natomiast z chrzescijańskiej czy katolickiej przybierze postać religii medialnej.Dla rządu religia to religia, w jakiej postaci to nie istotne.Ważne by była skuteczna.Dawna religia to relikt, teraz sie buduje nową religie.Jak widać po optymizmie młodych ten proces postepuje owocnie i media są nowym "bogiem" dzisiejszego świata.

>Słynny symboliczny Babilon upada, zgodnie z przepowiednią:
>Jer. 51:6-9
>6. Uciekajcie z pośrodku Babilonu, a niech zachowa każdy duszę swoję, abyście nie byli zatraceni w nieprawości jego; bo czas będzie pomsty Pańskiej, sam mu zapłatę odda.
>7. Byłci Babilon kubkiem złotym w ręce Pańskiej, upajającym wszystkę ziemię; wino jego piły narody, dlatego poszalały narody;
>8. Ale nagle upadnie Babilon, i starty będzie; rozkwilcie się nad nim, nabierzcie olejku balsamowego dla boleści jego, owa się wyleczy.
>9. Leczyliśmy Babilon, ale nie jest uleczony. Opuśćmyż go, a pójdźmy każdy do ziemi swej; bo sąd jego aż do nieba sięga, i wyniósł się aż pod obłoki.
>(BG)
>Kto tam jeszcze tkwi, ma niewiele czasu - jak na Titanicu.

Ty uważaj przy tym opuszczaniu Tytanika byś, przypadkiem, nie wpadł do wody
Krzysiu
>>Obecnie papież ciagle nawołuje do pokoju i kto go słucha? W kościołach na zachodzie - pustki.
>Za to religią stały sie media.Telewizor, który znajduje sie u zdecydowanej większości społeczeństwa.Dawniej ludzie wierzyli w kler, dzisiaj wieżą w media.Dla mnie nie ma podowu by skakać z radości.Z deszczu pod rynne.Jeśli rząd bedzie chciał wmówić społeczeńtsuw, że dana nacja jest zła i trzeba przeciw niej zbrojnie wystąpić, to tłumy wierzące w media oczywiście to zrobią.
>I z czego tu sie cieszyć Krzysiu ? Manipulowali,manipulują i manipulować bedą choćbyś kościół zrównał z ziemią.
>Religia natomiast z chrzescijańskiej czy katolickiej przybierze postać religii medialnej.Dla rządu religia to religia, w jakiej postaci to nie istotne.Ważne by była skuteczna.Dawna religia to relikt, teraz sie buduje nową religie.Jak widać po optymizmie młodych ten proces postepuje owocnie i media są nowym "bogiem" dzisiejszego świata.

... I będą jeszcze manipulować!!! Bóg dopuścił na to, aby każdy z możliwych systemów zaistniał, czyli miał swoje pięć minut. Po systemach feudalnych, monarchiach, poprzez komunizm, wszystko miało być idealne. Po upadku komunizmu, to już ponoć miał być raj na ziemi. Niestety niedługo potem na murach pisano "komuno wróć". Teraz czeka nas kolejny raj na ziemi, czyli Unia europejska. Jednak nie łudźmy się. Bóg dozwala na wszystkie systemy, aby człowiek sam się przekonał, że nie jest w stanie sam naprawić Świata. Nie wiem co będzie następne, ale wiem, że wszelkie obietnice pokoju i dobrobytu, to UTOPIA.
Po upadku ostatniego systemu rządzenia przez człowieka, natanie tak często przepowiadany przez niektórych Koniec Świata, po którym rządy na Ziemi obejmie jedyny kompetentny władca, a człowiek nie będzie miał wymówki, ze nie było mu dane spróbować.
DZIDA_6
Tzw. telewizja "trwam" przynosi tylko wstyd Polsce. Tego dziadostwa nie powinno się udostępniać widzom w naszym kraju, a co dopiero za granicą. Jak pomyślę, że w USA oglądają trwam to co oni sobie pomyślą o naszych mediach. Na szczęście mamy TVN.
św.Marek
>Tzw. telewizja "trwam" przynosi tylko wstyd Polsce. Tego dziadostwa nie powinno się udostępniać widzom w naszym kraju, a co dopiero za granicą. Jak pomyślę, że w USA oglądają trwam to co oni sobie pomyślą o naszych mediach.

   Najpierw, to jest to imię własne, a te piszemy od dużej litery. Swoją dezaprobatę można wyrazić inaczej, niż łamiąc zasady pisowni...
   Zgadzam się z Tobą, że telewizja Trwam przynosi Polsce wstyd. Ale takie mamy telewizje, partie, rządy i wszystko inne, jakie sami akceptujemy i sami odczuwamy potrzebę istnienia - to prawo i konsekwencja demokracji. Jedynym sposobem jaki pozostaje nam jeżeli chcemy pozostać w zgodzie z prawem i sumieniem, to tak postępować, żeby wykluczone były podobne idiotyzmy jak telewizja Trwam. Nie sztuka wyrazić swoje oburzenie na forum Racjonalisty. To mogą i zwolennicy Trwam aby umocnić się w swoim poczuciu triumfalizmu i by zobaczyć, jak bezradnie miotamy się niczym pies za swoim ogonem. Tutaj potrzebne są ogromne zmiany w świadomości społecznej, w większym jego wyedukowaniu, strukturach. Jeszcze wiele lat musi minąć, nim młode, bardziej racjonalne i pragmatyczne społeczeństwo zdoła zmarginalizować absurdy i ustrzec się przed kolejnymi. Do tego czasu będziesz musiał pogodzić się z tym i świecić oczami za swoich niektórych rodaków odrzucających racjonalne myślenie i ze wszystkich sił usiłujących cofnąć Polskę w rozwoju. Bądź sam mądry, ucz się jak najwięcej, wytykaj konsekwentnie co jest złego w tym uwstecznionym myśleniu; jeśli będziesz to robił skutecznie, to przynajmniej będziesz miał pewność, że takie nacje jak wspomniani Amerykanie pomyślą sobie: wprawdzie media macie jeszcze niedorozwinięte, ale wielu z was jest mądrymi ludźmi. Nota bene wielu Amerykanów jest jeszcze bardziej zacofanych niż sympatycy telewizji Trwam...

>Na szczęście mamy TVN.
   Podałeś marny przykład. Tej telewizji niewiele brakuje do poziomu Trwam.

___________
Pozdrawiam
huculska (34 punktów)
>Tzw. telewizja "trwam" przynosi tylko wstyd Polsce. Tego dziadostwa nie powinno się udostępniać widzom w naszym kraju, a co dopiero za granicą. Jak pomyślę, że w USA oglądają trwam to co oni sobie pomyślą o naszych mediach. Na szczęście mamy TVN.
Co,myślisz kolego że inne nasze telewizje są lepsze?Każda powalona na swój sposób. ;-P ;-P ;-P
Koko
Teliwizja Trwam powstała chyba w celu manipulacji społeczenstwem.... I niestety udaje się im to..... Przykladem może być już wpominana Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od kilku lat jestem wolontariuszką i to co działo się w tym roku poprostu mnie przeraziło.... Ta telewizja kompletnie zaślepiła sporą część ludzi. Najcześciej były to starsze osoby które dużo czasu poświęcaja na jej oglądanie.... Jedna pani prawie dosłownie sie na mnie ruciła... Zaczęła gadac że jesteśmy sługami szatana, że Owsiak to wcielony diabeł..... Oczywiście swoją wypowiedz uargumentowała filmem pokazanym w telewizji Trwam..... Sporo było takich ludzi którzy właśnie przez tą telewizje zniechęcili się do orkiestry... Nie rozumiem tego.... Czy księża zbiednieją jak raz nie dostaną na tace a pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia...... Przeciez to jest szczytniejszy cel niż np. budowa nowego kościoła albo nowy ołtaż... Moim zdaniem telewizja Trwam nie ma nic wspólnego z Bogiem i jest stworzona tylko do zaślepiania zwyklych ludzi.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365