 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 54 (przedawniony) | | 01-04-2009 | johnyd | Dwóch pełnoletnich ateistów z Czechowic-Dziedzic lub okolicy |
Moi drodzy, potrzebuję was jako świadków przy apostazji, niestety propozycje składane kolejnym znajomym spotykały się z wielkim oburzeniem i po prostu nie mam do kogo uderzać. Na razie nie załatwiałem żadnych formalności więc trochę to potrwa, wolę zawczasu wiedzieć że mam świadków w gotowości, żeby nie wyjść przed księdzem na głupa.
Jak każdy wie, nic nie ma za darmo, więc chętnie zapłacę jakąś rozsądną (skromną, ale nie śmieszną) sumkę - do dogadania. Mój nr tel. 508 918 089, proszę o odzew tylko zdecydowane i poważne osoby, które potrafią powstrzymać się od zbędnych dyskusji z księdzem, czego bardzo chcę uniknąć. Podpis - kasa do ręki i może jakieś piwko: oto moja oferta.
Pozdrawiam wszystkich którym niełatwo znaleźć bratnie dusze, johnyd | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 30-03-2009 | metsys | Chrystus ze Świebodzina na 35 metrów w górę. |
W Świebodzinie powstaje 35 metrowy pomnik Chrystusa Miłosiernego. W dobie kryzysu doskonały pomysł na świetny biznes. Sam zastanawiam się nad zainwestowaniem w tym rejonie. Orientacyjny koszt pomnika to 4 mln PLN. Ksiądz, który inicjuje budowę jest też budowniczym, bodajże 3 kościołów w Świebodzinie wraz z parafiami i całkiem niezłym biznesmenem. Przyszedł teraz czas na dzieło życia i wpisanie swojego nazwiska w historię katolandu za pomocą megapomnika. Głowę daję, że inwestycja wróci się w 2 lata, bo chętnych do łamania 2 przykazania w oryginale Ci u nas nie brakuje. Pewnikem lada moment pojawią się uzdrowienia i lewitujący kapucyni wiec i kasa strumieniami lać się musi od rzesz, pardon, mas- kotek kościelnych. www.wykop.(*)odu-czyli-jezus-ze-swiebodzina | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 30-03-2009 | Koraszewski | Wiara i rozum |
Są dwie albo i trzy szkoły - jedna powiada wiara jest nauką, druga rozum i nauka są niesprzeczne ( i tu mamy do czynienia z ciekawą ekwilibrystyką ale i nieodmiennie z systemem cenzurowania nauki z pozycji wiary), trzecia wreszcie to szkoła szczera - rozum jest wrogiem wiary. Załączone zdjęcie nie jest wygłupem ateistów to najprawdziwsza fotografia reklamy jednego z amerykańskich kościołów. Więc jak to właściwie jest, czy to co tu widzimy nie jest często skrywanym ale najprawdziwszym przekazem? Oczywiście szkoła pierwsza jest również odmianą szkoły trzeciej.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-03-2009 | monitor | Internauci atakują papieża górą prezerwatyw |
wiadomosci(*),,,1242146,10018,itemspec.htmlSłowa papieża Benedykta XVI o prezerwatywach wywołały falę krytyki, która rzuciła cień na pielgrzymkę Ojca Świętego do Afryki. Tym razem przykrych słów nie szczędzą mu internauci, którzy na samych słowach nie poprzestają. Na serwisie społecznościowym Facebook organizują akcję - chcą wysłać Benedyktowi XVI górę prezerwatyw - pisze "Daily Telegraph". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 27-03-2009 | lazarz | Unieważnienie ślubu |
Witam serdecznie wszystkich.Mam na imię Gosia i mam 26lat,w 2004roku wyszlam za mąż(Z powodu ciąży),a niecaly rok pózniej rozstaliśmy się z mężem.Z tamtego malżeństwa mam syna(dziś 4latka).Pótorej roku temu ponownie wyszlam za mąż,a potem urodzilam córke.Chcę unieważnić ślub kościelny,ale nie wiem jak się do tego zabrać.Pierwsze malżeństwo zostalo zawarte z powodu ciąży,no i rodzice zmusili nas do tego ślubu.Proszę o pomoc  .Mój email to lp.2o@8zrazalpg | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 26-03-2009 | Kowal | Ateizm, a rodzina. |
Witam ! Robię nowy temat, aby podzielić się z Wami moją historią oraz przekonać się co Wy o tym wszystkim myślicie. Zacznę może od krótkiego opisu mej osoby: Mam 16 lat, aktualnie "kończę" gimnazjum, wychowałem się w rodzinie katolickiej. Zostałem ochrzczony, przystąpiłem do komunii św., brałem udział we mszach, chodziłem regularnie do kościoła. Nie wstydziłem się tego, chodziłem z krzyżykiem na piersiach, modliłem się rano i wieczorem. Wiadomo że w pewnym momencie życia młodego człowieka nadchodzi burzliwy okres, buntujemy się, filozofujemy, mamy depresję itp. Ja miałem tak samo, w wieku około trzynastu lat zacząłem naprawdę poważnie postrzegać świat, życie, zacząłem intensywniej myśleć, szukać informacji. Można powiedzieć, że interesowałem się filozofią, psychologią, religią oraz racjonalizmem. Jestem dumny, że zacząłem "myśleć" i przejrzałem trochę bardziej na oczy. Miałem co prawda mętlik w głowie, chaos, natarczywe myśli, pytania bez odpowiedzi, lecz ten okres w pewnym stopniu minął. Do religii katolickiej zawsze miałem szacunek, szanowałem to wyznanie jak i wyznawców, nie uważałem jej za coś złego mimo kilku mankamentów. Byłem neutralny, nie oczarowała mnie, nie ruszyła, te święta i w ogóle czas zadumy nad sobą były takie naciągane. Oczywiście epatowało to wszystko dobrem, ale czy prawdziwym, czy raczej naciąganym, nie wiem. Właśnie przez moje "filozofowanie" i dociekanie pewnych rzeczy oraz obserwowanie, doszedłem do momentu w którym mój światopogląd całkowicie się zmienił,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 25-03-2009 | Piotr Kostrzewa | Dane osobowe - z innej beczki... |
link: wiadomosci(*)o_informowac_parafie__kto.htmlstreszczenie: katecheta-ksiądz zebral dane o uczniach nie uczęszczających na religię i wysłął to do odpowiednich parafi. Troche informacje są niekonkretne bo nie wiadomo czy zebral informacje o wszystkich uczniach? Pod koniec jest mowa o osobach ktore z etyki przepisały się na religię, wiec mniemam że "prześwietlił" wszystkich. Imio jeśli przesłał dane osób nie zapisanych na religię - złamał prawo. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 23-03-2009 | Jarek Augustynowicz | Serial "Ranczo" robią nasi ludzie:)) |
Dla mnie to oczywiste, że najskuteczniejszym sposobem na odklerykalnienie, w ogóle odreligijnienie, jest zapoznanie wyznawców z ich własną wiarą. Polacy co do zasady nie wiedzą w co wierzą. Ostatni odcinek Rancho wchodzą właśnie na temat dogmatów. W przepiękny sposób milionom oglądaczy zadają pytanie o narodowość Matki Boskiej ("oczywiście, że polska bo Matka Boska Czestochowska  "), ekipa spod sklepu z browarami w rękach rozważa inne ciekawe zagadnienie "tyle jest wiar na świecie, a tylko nasza słuszna, dlaczego inni nie chcą w naszą uwierzyć? chyba z zazdrości?  ". Umiem to porównać jedynie do kabaretów z czasu PRL-u, które śmiechem rozbijały mur komunizmu, dodawały odwagi, na następne odcinki szykują się wykłady robione przez księży. Reżyserzy są genialni. W innym wątku Kowal pisze o układach w rodzinie wobec wyznania swojej niewiary w bóstwa urojone co spotkało się z zdecydowaną reakcją rodziców. Ten film świetnie pomaga w takich rozmowach, pilnuj, żeby rodzicie oglądali kolejne docinki. Jakby przegapili, to puszczaj im odcinki z tvp.pl/seriale/komediowe/ranczo , może polubią i internet  . Jak tłumaczyłem swoim rodzicom (jestem pełnoletni, mam rodzine, dzieci, więc teoretycznie moja pozycja jest inna niż Kowala, ale tylko teoretycznie  dlaczego sam postanowiłem, że się wypisze z KrK to usłyszałem też ostre veto. Wtedy próbuje się rozmawiać, próbuje się w rozmowie pokazywać pytania, na które samemu nie odnalazło się odpowiedzi. Pierwszym, które chciałem zadać, to.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 22-03-2009 | rysiek | "Nowoczesny katolik" |
Wygląda na to że niektórzy katolicy coraz chętniej ruszają do wyścigu z talibami. Dzisiaj na Frondzie, w swoim blogu pt. "Stosik Torquemady" www.fronda(*)pare_slow_o_paleniu_heretykow, jego właściciel "Tomek Torquemada" napisał m.in.: Nie zmienia to jednak oceny moralnej stosowanego w dawnych czasach karania heretyków śmiercią (które było oczywiście z zasady sprawiedliwe i uzasadnione), jak też nie wyklucza powrotu do stosowania tej praktyki w przyszłości.Śmiać się, czy już uciekać? Poza tym jest on właścicielem portalu: katolicy.net, który opisuje jako portal "nowoczesnych katolików". Chyba nadał całkiem nowe znaczenie nowoczesności? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |