Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chrystus ze Świebodzina na 35 metrów w górę.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
28-03-2009 22:14metsys (1088 punktów)Chrystus ze Świebodzina na 35 metrów w górę.
Ocena 7 na 7
W Świebodzinie powstaje 35 metrowy pomnik Chrystusa Miłosiernego. W dobie kryzysu doskonały pomysł na świetny biznes. Sam zastanawiam się nad zainwestowaniem w tym rejonie.
Orientacyjny koszt pomnika to 4 mln PLN.
Ksiądz, który inicjuje budowę jest też budowniczym, bodajże 3 kościołów w Świebodzinie wraz z parafiami i całkiem niezłym biznesmenem. Przyszedł teraz czas na dzieło życia i wpisanie swojego nazwiska w historię katolandu za pomocą megapomnika.

Głowę daję, że inwestycja wróci się w 2 lata, bo chętnych do łamania 2 przykazania w oryginale Ci u nas nie brakuje. Pewnikem lada moment pojawią się uzdrowienia i lewitujący kapucyni wiec i kasa strumieniami lać się musi od rzesz, pardon, mas- kotek kościelnych.
www.wykop.(*)odu-czyli-jezus-ze-swiebodzina
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Madman (7811 punktów)
>Pewnikem lada moment pojawią się uzdrowienia i lewitujący kapucyni wiec i kasa
>strumieniami lać się musi od rzesz, pardon, mas- kotek kościelnych.
Ech. Kościół w mojej miejscowości ostatnio otrzymał status sanktuarium. Pojawiły się brązowe tabliczki drogowe kierujące ewentualnych turystów do świątyni i na parkingi. A niedawno nawet przyszły relikwie! No bo co to za sanktuarium bez relikwii. Co prawda Gianna Beretta Molla to taka święta ad hoc , ale zawsze! Chyba otworzę kram ze święconą kranówką...
Marius Apostata (292 punktów)
Jeśli budowa finansowa jest z dobrowolnych składek wiernych, to ich sprawa. Problem w tym, że nie zawsze tak jest. Dwa może trzy lata temu w parafii znajomych nowy proboszcz zbierał pieniądze na nowy krzyż (stary był jeszcze w bardzo dobrym stanie). Kiedy znajomi odmówili tłumacząc się ciężką sytuacją finansową, delikatnie zwrócono im uwagę na fakt, iż ich pierwsze dziecko pójdzie niedługo do I-ej Komunii, a drugie do bierzmowania. Znajomi są wierzącymi mieszkającymi na wsi, gdzie wytykano by ich palcami. Dlatego w końcu zapłacili za spokój miejscowej mafii.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365